Veljkovic onthult: “Drie waren correct, de rest 95 procent corrupt”

door
Veljkovic onthult: “Drie waren correct, de rest 95 procent corrupt”

Zes jaar geleden stond het Belgische voetbal op zijn kop met de bekentenissen van spijtoptant Dejan Veljkovic. De fiscus eist nu 121 miljoen euro terug bij de Belgische clubs en dat is allemaal te danken aan de voormalige makelaar.

Operatie Propere Handen zindert nog steeds na. Verschillende bestuurders en clubs kwamen onder vuur te liggen en de 54-jarige Veljkovic was het middelpunt als spijtoptant. De Serviër sprak met Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: 'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Drie personen correct

Veljkovic wees eerder al naar verschillende clubs, maar wil ook vermelden dat er correcte mensen waren in het Belgische voetbal. Al waren die op één hand te tellen. “Ik wil ook graag vermelden dat er ook uitzonderingen waren. Er zijn twee trainers die nooit een cent extra hebben gevraagd. En één bestuurder was een moeilijke man en harde onderhandelaar, maar hij heeft alle contracten correct afgehandeld, zonder constructies.”

Veljkovic deed liever zaken op de correcte manier, maar langs alle kanten kreeg hij verzoeken om in het zwart te handelen. Dat ging van profclubs tot de KBVB. “Ik was altijd blij als ik met hem zaken kon doen: er viel een last van duizend kilo van mijn schouders omdat ik voor een keer alles volgens het boekje kon doen. De rest van de bestuurders was voor 95 procent corrupt.”

Volgens de voormalige makelaar was hij absoluut niet het centrum van de hele operatie. “Ik ben in de pers afgeschilderd als de grootste crimineel. De anderen die meedraaiden hebben zogezegd niks gedaan. Ik heb heel veel advocaten horen zeggen dat hun cliënt onschuldig was.”

Veljkovic wees ook naar het feit dat verschillende bestuurders een schikking hebben getroffen. “Waarom zijn er sindsdien tientallen mensen die een schikking hebben getroffen met het gerecht? Hoe komt de BBI aan die 121 miljoen euro die het voetbal moet terugbetalen? Ik heb foutjes gemaakt, maar de clubleiders hebben de grootste fouten gemaakt.”

Denk jij dat er in het huidige Belgische voetbal nog corruptie is?

Meest recent

Alle hens aan dek bij Club: "Die matchen moéten ze winnen"

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

0
0
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

11
11
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

171
171
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

47
47
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

85
85
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

70
70
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

119
119
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

137
137
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

77
77
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

330
330
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

72
72
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

76
76
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

557
557
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

97
97
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

230
230
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

283
283
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

148
148
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

449
449
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

337
337
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

309
309
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

80
80
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

118
118
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

59
59
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

380
380
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

283
283

Meer sportnieuws