Veljkovic onthult: “Drie waren correct, de rest 95 procent corrupt”

567 stemmen
Veljkovic onthult: “Drie waren correct, de rest 95 procent corrupt”

Zes jaar geleden stond het Belgische voetbal op zijn kop met de bekentenissen van spijtoptant Dejan Veljkovic. De fiscus eist nu 121 miljoen euro terug bij de Belgische clubs en dat is allemaal te danken aan de voormalige makelaar.

Operatie Propere Handen zindert nog steeds na. Verschillende bestuurders en clubs kwamen onder vuur te liggen en de 54-jarige Veljkovic was het middelpunt als spijtoptant. De Serviër sprak met Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

Drie personen correct

Veljkovic wees eerder al naar verschillende clubs, maar wil ook vermelden dat er correcte mensen waren in het Belgische voetbal. Al waren die op één hand te tellen. “Ik wil ook graag vermelden dat er ook uitzonderingen waren. Er zijn twee trainers die nooit een cent extra hebben gevraagd. En één bestuurder was een moeilijke man en harde onderhandelaar, maar hij heeft alle contracten correct afgehandeld, zonder constructies.”

Veljkovic deed liever zaken op de correcte manier, maar langs alle kanten kreeg hij verzoeken om in het zwart te handelen. Dat ging van profclubs tot de KBVB. “Ik was altijd blij als ik met hem zaken kon doen: er viel een last van duizend kilo van mijn schouders omdat ik voor een keer alles volgens het boekje kon doen. De rest van de bestuurders was voor 95 procent corrupt.”

Volgens de voormalige makelaar was hij absoluut niet het centrum van de hele operatie. “Ik ben in de pers afgeschilderd als de grootste crimineel. De anderen die meedraaiden hebben zogezegd niks gedaan. Ik heb heel veel advocaten horen zeggen dat hun cliënt onschuldig was.”

Veljkovic wees ook naar het feit dat verschillende bestuurders een schikking hebben getroffen. “Waarom zijn er sindsdien tientallen mensen die een schikking hebben getroffen met het gerecht? Hoe komt de BBI aan die 121 miljoen euro die het voetbal moet terugbetalen? Ik heb foutjes gemaakt, maar de clubleiders hebben de grootste fouten gemaakt.”

Denk jij dat er in het huidige Belgische voetbal nog corruptie is?

Meest recent

'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

533
533
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

37
37
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

54
54
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

173
173
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

47
47
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

234
234
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

253
253
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

388
388
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

644
644
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

149
149
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

438
438
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

219
219
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

129
129
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

181
181
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

119
119
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

118
118
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

53
53
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

382
382
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

92
92
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

261
261
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

186
186
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

497
497
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

135
135
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

230
230

Meer sportnieuws