Veljkovic onthult: “Drie waren correct, de rest 95 procent corrupt”

567 stemmen
Veljkovic onthult: “Drie waren correct, de rest 95 procent corrupt”

Zes jaar geleden stond het Belgische voetbal op zijn kop met de bekentenissen van spijtoptant Dejan Veljkovic. De fiscus eist nu 121 miljoen euro terug bij de Belgische clubs en dat is allemaal te danken aan de voormalige makelaar.

Operatie Propere Handen zindert nog steeds na. Verschillende bestuurders en clubs kwamen onder vuur te liggen en de 54-jarige Veljkovic was het middelpunt als spijtoptant. De Serviër sprak met Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: ‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Drie personen correct

Veljkovic wees eerder al naar verschillende clubs, maar wil ook vermelden dat er correcte mensen waren in het Belgische voetbal. Al waren die op één hand te tellen. “Ik wil ook graag vermelden dat er ook uitzonderingen waren. Er zijn twee trainers die nooit een cent extra hebben gevraagd. En één bestuurder was een moeilijke man en harde onderhandelaar, maar hij heeft alle contracten correct afgehandeld, zonder constructies.”

Veljkovic deed liever zaken op de correcte manier, maar langs alle kanten kreeg hij verzoeken om in het zwart te handelen. Dat ging van profclubs tot de KBVB. “Ik was altijd blij als ik met hem zaken kon doen: er viel een last van duizend kilo van mijn schouders omdat ik voor een keer alles volgens het boekje kon doen. De rest van de bestuurders was voor 95 procent corrupt.”

Volgens de voormalige makelaar was hij absoluut niet het centrum van de hele operatie. “Ik ben in de pers afgeschilderd als de grootste crimineel. De anderen die meedraaiden hebben zogezegd niks gedaan. Ik heb heel veel advocaten horen zeggen dat hun cliënt onschuldig was.”

Veljkovic wees ook naar het feit dat verschillende bestuurders een schikking hebben getroffen. “Waarom zijn er sindsdien tientallen mensen die een schikking hebben getroffen met het gerecht? Hoe komt de BBI aan die 121 miljoen euro die het voetbal moet terugbetalen? Ik heb foutjes gemaakt, maar de clubleiders hebben de grootste fouten gemaakt.”

Denk jij dat er in het huidige Belgische voetbal nog corruptie is?

Meest recent

Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

10
10
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

70
70
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

264
264
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

327
327
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

291
291
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

425
425
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

118
118
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

146
146
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

83
83
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

85
85
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

180
180
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

291
291
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

642
642
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

160
160
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

86
86
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

111
111
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

278
278
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

419
419
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

300
300
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

114
114
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

236
236
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

393
393
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

82
82
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

645
645

Meer sportnieuws