Veljkovic onthult: “Drie waren correct, de rest 95 procent corrupt”

567
Veljkovic onthult: “Drie waren correct, de rest 95 procent corrupt”

Zes jaar geleden stond het Belgische voetbal op zijn kop met de bekentenissen van spijtoptant Dejan Veljkovic. De fiscus eist nu 121 miljoen euro terug bij de Belgische clubs en dat is allemaal te danken aan de voormalige makelaar.

Operatie Propere Handen zindert nog steeds na. Verschillende bestuurders en clubs kwamen onder vuur te liggen en de 54-jarige Veljkovic was het middelpunt als spijtoptant. De Serviër sprak met Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Drie personen correct

Veljkovic wees eerder al naar verschillende clubs, maar wil ook vermelden dat er correcte mensen waren in het Belgische voetbal. Al waren die op één hand te tellen. “Ik wil ook graag vermelden dat er ook uitzonderingen waren. Er zijn twee trainers die nooit een cent extra hebben gevraagd. En één bestuurder was een moeilijke man en harde onderhandelaar, maar hij heeft alle contracten correct afgehandeld, zonder constructies.”

Veljkovic deed liever zaken op de correcte manier, maar langs alle kanten kreeg hij verzoeken om in het zwart te handelen. Dat ging van profclubs tot de KBVB. “Ik was altijd blij als ik met hem zaken kon doen: er viel een last van duizend kilo van mijn schouders omdat ik voor een keer alles volgens het boekje kon doen. De rest van de bestuurders was voor 95 procent corrupt.”

Volgens de voormalige makelaar was hij absoluut niet het centrum van de hele operatie. “Ik ben in de pers afgeschilderd als de grootste crimineel. De anderen die meedraaiden hebben zogezegd niks gedaan. Ik heb heel veel advocaten horen zeggen dat hun cliënt onschuldig was.”

Veljkovic wees ook naar het feit dat verschillende bestuurders een schikking hebben getroffen. “Waarom zijn er sindsdien tientallen mensen die een schikking hebben getroffen met het gerecht? Hoe komt de BBI aan die 121 miljoen euro die het voetbal moet terugbetalen? Ik heb foutjes gemaakt, maar de clubleiders hebben de grootste fouten gemaakt.”

Denk jij dat er in het huidige Belgische voetbal nog corruptie is?

Meest recent

Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

0
0
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

4
4
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

15
15
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

5
5
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

13
13
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

22
22
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

57
57
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

45
45
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

63
63
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

93
93
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

363
363
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

275
275
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

344
344
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

390
390
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

483
483
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

398
398
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

119
119
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

55
55
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

43
43
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

139
139
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

175
175
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

47
47
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

38
38
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

99
99
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

129
129

Meer sportnieuws