Tedesco komt beloftes niet na: “Ik begrijp dat niet!”

door
Tedesco komt beloftes niet na: “Ik begrijp dat niet!”

Bondscoach Domenico Tedesco blijft kop van jut bij de Rode Duivels. De Italiaanse keuzeheer krijgt veel kritiek op zijn keuzes én communicatie. Marc Degryse sprak met Het Laatste Nieuws over Tedesco.

De Rode Duivels speelden 2-2 gelijk op Italië, maar pas na een rode kaart voor de thuisploeg kwamen de Belgen aan spelen toe. Voordien werden ze overklast door de Italianen. Er wordt met de vinger naar Tedesco gewezen.

LEES OOK: Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

Beloftes niet nakomen

Volgens Degryse komt Tedesco simpelweg zijn beloftes niet na. Het begin tegen Italië was een ramp. “De bondscoach had beloofd om zich niet meer aan te passen aan de tegenstander. Maar de kwaliteiten van deze groep kwamen niet tot hun recht tegen Italië.”

Degryse ziet geen beterschap na het EK. “Hij blijft hervallen in zijn fouten die hij op het EK gemaakt heeft. Communicatief ook, trouwens. Hij zei een dag voor de wedstrijd dat ‘de spelers op de juiste plaats’ moesten staan. Om dan zo aan dat duel te beginnen... Ik begrijp dat niet.”

Uiteindelijk werd het nog 2-2 waardoor Tedesco toch nog iet of wat zijn vel kon redden. “Het is goed dat ze teruggekomen zijn en dat het uiteindelijk 2-2 werd. (fijntjes) Al is het toch een tekortkoming dat we Donnarumma in het laatste halfuur niet aan het werk konden zetten.”

Degryse ziet dat er een gebrek aan scorend vermogen is. “En daarvoor kijk ik dan naar de individuele prestaties van de offensieve spelers. Zij moeten betere keuzes maken én doelgerichter zijn. Jongens zoals Openda, De Ketelaere en Lukebakio moeten zich in zulke situaties meer tonen.”

Heeft Degryse hier gelijk?

Meest recent

'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

50
50
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

16
16
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

50
50
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

119
119
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

156
156
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

138
138
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

147
147
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

18
18
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

62
62
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

398
398
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

9
9
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

369
369
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

89
89
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

98
98
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

810
810
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

308
308
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

41
41
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

128
128
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

155
155
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

120
120
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1348
1348
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

302
302
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

835
835
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

229
229

Meer sportnieuws