Nederland vermijdt blamage, Undav de grote man bij Duitsland

270 stemmen
Nederland vermijdt blamage, Undav de grote man bij Duitsland

In de Nations League stonden vanavond een heel resem duels op het programma. Ze was het uitkijken naar de prestaties van landen als Nederland en Duitsland. Beiden zitten bij elkaar in de groep. Het werd een frustrerende avond voor Oranje.

LEES OOK: Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Nederland moeizaam, Undav de grote man

Nederland ging op bezoek bij Hongarije en was daar baas, maar echt grote kansen bij elkaar spelen was moeilijk. De Hongaren kregen de eerste grote mogelijkheid en troffen de paal. Maar Sallai liet in de 31ste minuut een andere kans niet onbenut. Hij strafte balverlies van Reijnders af en de 1-0 was een feit. Een tot dan zwak Nederland moest reageren.

Dat gebeurde na de rust, want Oranje was veel gretiger. Ze kregen het eerste kwartier vier uitstekende kansen, maar scoren lukte maar niet. Ook de ingevallen Brobbey miste een dot van een kans. Een minuut later kreeg Van Dijk zijn tweede gele kaart in drie minuten en dus rood. De eerste na dom protest en de tweede nadat hij te traag was in een duel en de Hongaarse speler haakte. Einde verhaal voor Oranje? Neen, want kort nadien maakte Dumfries na een vrije trap met een krachtige kopbal de 1-1.

Duitsland bracht een bezoekje aan Bosnië en het was Undav, ex-Union SG, die de Duitsers na 21 minuten op een 0-1-voorsprong bracht. Wat een carrièreverloop kent de spits toch. En de avond werd nog mooier voor hem, want even later scoorde hij de 0-2. Game over voor de thuisploeg, zo leek het.

Na de koffie werd een derde treffer van Undav afgekeurd. In plaats van 0-3 werd het nadien 1-2 dankzij good old Dzeko.

Andere wedstrijden:

  • Tsjechië - Albanië 2-0 (2x Chory)
  • Oekraïne - Georgië 1-0 (Mudryk)
  • IJsland - Wales 2-2 (Johnson, Wilson, 2x Tomasson)
  • Turkije - Montenegro 1-0 (Kahveci)
  • Estland - Azerbeidzjan 3-1 (Yakovlev, Bayramov, Sinyavskiy, Shein)
  • Slowakije - Zweden 2-2 (Ayari, Sema, 2x Strelec)

Had jij dit verwacht van Undav?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

17
17
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

22
22
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

51
51
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

89
89
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

63
63
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

93
93
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

379
379
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

217
217
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

65
65
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

377
377
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

127
127
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

763
763
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

117
117
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

87
87
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

207
207
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

385
385
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

354
354
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

581
581
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1023
1023
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws