Nederland vermijdt blamage, Undav de grote man bij Duitsland

270 stemmen
Nederland vermijdt blamage, Undav de grote man bij Duitsland

In de Nations League stonden vanavond een heel resem duels op het programma. Ze was het uitkijken naar de prestaties van landen als Nederland en Duitsland. Beiden zitten bij elkaar in de groep. Het werd een frustrerende avond voor Oranje.

LEES OOK: Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Nederland moeizaam, Undav de grote man

Nederland ging op bezoek bij Hongarije en was daar baas, maar echt grote kansen bij elkaar spelen was moeilijk. De Hongaren kregen de eerste grote mogelijkheid en troffen de paal. Maar Sallai liet in de 31ste minuut een andere kans niet onbenut. Hij strafte balverlies van Reijnders af en de 1-0 was een feit. Een tot dan zwak Nederland moest reageren.

Dat gebeurde na de rust, want Oranje was veel gretiger. Ze kregen het eerste kwartier vier uitstekende kansen, maar scoren lukte maar niet. Ook de ingevallen Brobbey miste een dot van een kans. Een minuut later kreeg Van Dijk zijn tweede gele kaart in drie minuten en dus rood. De eerste na dom protest en de tweede nadat hij te traag was in een duel en de Hongaarse speler haakte. Einde verhaal voor Oranje? Neen, want kort nadien maakte Dumfries na een vrije trap met een krachtige kopbal de 1-1.

Duitsland bracht een bezoekje aan Bosnië en het was Undav, ex-Union SG, die de Duitsers na 21 minuten op een 0-1-voorsprong bracht. Wat een carrièreverloop kent de spits toch. En de avond werd nog mooier voor hem, want even later scoorde hij de 0-2. Game over voor de thuisploeg, zo leek het.

Na de koffie werd een derde treffer van Undav afgekeurd. In plaats van 0-3 werd het nadien 1-2 dankzij good old Dzeko.

Andere wedstrijden:

  • Tsjechië - Albanië 2-0 (2x Chory)
  • Oekraïne - Georgië 1-0 (Mudryk)
  • IJsland - Wales 2-2 (Johnson, Wilson, 2x Tomasson)
  • Turkije - Montenegro 1-0 (Kahveci)
  • Estland - Azerbeidzjan 3-1 (Yakovlev, Bayramov, Sinyavskiy, Shein)
  • Slowakije - Zweden 2-2 (Ayari, Sema, 2x Strelec)

Had jij dit verwacht van Undav?

Meest recent

‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

0
0
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

41
41
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

12
12
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

15
15
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

18
18
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

121
121
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

436
436
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

159
159
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

64
64
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

125
125
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

35
35
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

681
681
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

122
122
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

128
128
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

93
93
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

474
474
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

398
398
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

426
426
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

259
259
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

372
372
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

731
731
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

540
540
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

45
45
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

280
280
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

836
836

Meer sportnieuws