Het ondenkbare is gebeurd bij RSCA: onder impuls van fans

1193
Het ondenkbare is gebeurd bij RSCA: onder impuls van fans

In een opmerkelijke wending heeft Anderlecht David Hubert, voorheen interim-coach, officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De club was aanvankelijk op zoek naar een meer ervaren naam, maar na Hubert's indrukwekkende prestaties—met name zijn ongeslagen status en de sterke resultaten in Europa—groeide zijn populariteit snel. De supporters hebben zich massaal uitgesproken voor Hubert, wat de druk op het bestuur opvoerde.

Toen Ryan Mason, assistent-coach van Tottenham Hotspur, als potentiële kandidaat opdook, ontstond er veel verontwaardiging bij fans en analisten. Veel supporters vroegen zich af wat Mason, die amper meer ervaring heeft dan Hubert, te bieden had. Met de officiële bevestiging van Hubert als hoofdcoach lijkt Anderlecht nu een koersverandering te maken, in lijn met de wensen van de fans en de stabiliteit waar de club naar streeft.

LEES OOK: Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Anderlecht wilde klinkende naam: Hubert is niet het project

Na het ontslag van Brian Riemer is David Hubert (36) aangesteld als interim-trainer van Anderlecht. De T1 van de U18 werd tijdelijk ingezet, terwijl de club zocht naar de juiste opvolger.

Met Hubert zag het bestuur een jonge, veelbelovende coach die klaarstond om het team tijdelijk te leiden. Hubert van de U18 naar de A-ploeg overhevelen was in eerste instantie (mee) ingegeven door voorzitter Wouter Vandenhaute.

Vanaf dag één bleef Anderlecht helder over zijn rol: Hubert was een tijdelijke oplossing. “Op papier is er geen sprake van dat het avontuur van de U18-coach in het ergste geval langer dan een paar weken aan het hoofd van de club zal blijven staan”, stelde La Dernière Heure.

“Het is onmogelijk om Hubert om hoofdtrainer van Anderlecht te zien worden. Dat is niet het project.” De Belgische recordkampioen wil stabiliteit brengen na jaren van wisselende resultaten, en een doorgewinterde trainer wordt daarbij essentieel geacht.

“Als ze niemand anders vinden, is dat triest”, zei Ludo Vandewalle in Sjotcast. De nieuwe coach moet iemand zijn met prestige en aanzien. Vandewalle noemde als voorbeeld Mark van Bommel, die nu niet beschikbaar is, maar iemand van dat kaliber zou volgens hem de minimale vereiste moeten zijn.

Hubert werd vanwege zijn gebrek aan ervaring niet gezien als een optie voor de functie van T1.

David Hubert is David Populair geworden

David Hubert scoorde punten in zijn tijdelijke functie als interim-coach. Hij staat voor aanvallend, dominant voetbal vanuit een goed georganiseerde structuur. Tijdens persconferenties komt hij sterk over: rustig, beheerst en to the point, terwijl hij moeiteloos schakelt tussen Nederlands en Frans.

Daarnaast is Hubert nog ongeslagen als interim-coach en heeft hij indruk gemaakt door zes op zes te pakken in Europa tegen Ferencváros en Real Sociedad. Hoewel Hubert niet veel heeft veranderd bij Anderlecht, kiest hij wel voor een benadering die beter aansluit bij het DNA van de club.

Het team speelt verticaal, Kasper Dolberg krijgt betere ondersteuning, en de controlerende middenvelders worden aangemoedigd om vaker aan te infiltreren. De verdediging staat hoger en de flanken tonen meer diepgang.

De resultaten spreken voor zich, en de fans hebben hun keuze al gemaakt. Ook de spelers zijn tevreden met Hubert aan het roer. Na de 3-0 overwinning tegen Standard werd zijn naam luid gescandeerd door het stadion.

De Standaard omschreef het treffend: “David Hubert is David Populair geworden.”

De roep van het volk moet je als beleidsbepaler negeren

Verschillende media vroegen zich af of Anderlecht er niet beter aan doet om David Hubert definitief als hoofdcoach aan te stellen. Ook de 36-jarige zelf lijkt open te staan voor die optie.

Na de overwinning tegen Standard zei Hubert: “Ik ben nu twee weken hoofdcoach geweest en heb dat met hart en ziel gedaan. Ik kreeg de bevestiging dat dit iets is wat ik later zeker wil blijven doen. Later, ja. Maar morgen is ook later dan nu, hé.”

Marc Degryse was eveneens onder de indruk van Hubert als T1 en suggereerde dat Anderlecht misschien wel een voorbeeld kan nemen aan Club Brugge, dat Nicky Hayen eerder ook doorschoof naar de rol van hoofdcoach.

“Als ze geen trainer vinden van wie ze ‘zeker’ zijn dat het een schot in de roos is, dan lijkt het me geen ramp om verder te gaan met Hubert”, aldus Degryse.

Ook Peter Vandenbempt deelde zijn visie en zei dat Anderlecht geen overhaaste keuze moest maken. “Als het geen trainer is van wie iedereen zegt: "Hola". Ik zeg maar iets: "Dick Advocaat, miljaar". Dan kan je misschien beter gewoon voortwerken met David Hubert, los van de roep van het volk die je als beleidsbepaler toch moet negeren."

Mason uitgespuwd door de publieke opinie

David Hubert had inmiddels zoveel populariteit vergaard dat een nieuwe trainer al over serieuze papieren en status moest beschikken om hem te overtreffen.

Toen plots Ryan Mason, de 33-jarige assistent-coach van Tottenham Hotspur, als topkandidaat naar voren werd geschoven voor de functie van hoofdcoach van Anderlecht, was de verbazing groot—zowel in de media als bij de supporters.

Veel fans vroegen zich af wat Mason, een oud-ploegmaat van Jan Vertonghen, meer te bieden had dan Hubert. Beide coaches zijn jong en onervaren, maar Hubert kende het huis, de spelers, en de Belgische competitie.

Bovendien was hij enorm populair en had hij al mooie resultaten behaald als interim-coach. Toch leek het erop dat Hubert plaats moest maken voor Mason, die in verregaande onderhandelingen zat om de nieuwe hoofdcoach te worden.

Niet omdat het bestuur niet in Hubert geloofde—integendeel. Ze waren overtuigd van zijn potentieel, maar vonden dat het te risicovol zou zijn om hem nu al definitief de sleutels van het A-elftal te geven.

De angst om een veelbelovende coach te vroeg op te branden, speelde hierin een grote rol. Hubert's tijd zou nog komen, maar de club koos ervoor om voorzichtig met zijn ontwikkeling om te gaan.

Anderlecht draait kar onder impuls van de fans: Hubert wordt T1

Op donderdag verslechterden de kansen van Ryan Mason om de nieuwe hoofdcoach van Anderlecht te worden, en David Hubert schoof naar voren als de grote favoriet om Brian Riemer op te volgen.

Vanaf het begin waren sommige leden van de Raad van Bestuur ervan overtuigd dat Hubert de beste keuze was, zowel sportief als financieel gezien.

Uiteindelijk werd donderdagmorgen Hubert officieel bevestigd als nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht, geheel in lijn met de wens van de supporters die zich massaal hadden uitgesproken op sociale media.

De onderhandelingen met Mason zorgden voor veel verontwaardiging bij fans, spelers en analisten. Velen vonden dat Hubert, met zijn prestaties als interim-coach, zijn kans had afgedwongen.

Hoewel Mason werkzaam is in de Premier League, had hij nauwelijks meer ervaring dan Hubert, wat de twijfels alleen maar groter maakte. Het Laatste Nieuws vroeg zich af of dit de twijfels binnen de club had doen toenemen.

“Hubert kreeg al snel de steun van de fans en de terechte vragen die in de media werden gesteld nadat de naam van Mason uitlekte, deed het Anderlecht-bestuur toch nog wat dieper nadenken”, stelde Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad.

Goede beslissing van Vandenhaute om Hubert aan te stellen?

Meest recent

Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

2
2
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

33
33
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

30
30
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

11
11
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

16
16
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

33
33
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

42
42
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

54
54
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

50
50
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

71
71
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

279
279
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

313
313
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

110
110
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

120
120
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

79
79
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

396
396
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

167
167
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

163
163
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

177
177
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

27
27
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

66
66
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

136
136
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

73
73
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

43
43

Meer sportnieuws