Het ondenkbare is gebeurd bij RSCA: onder impuls van fans

1193
Het ondenkbare is gebeurd bij RSCA: onder impuls van fans

In een opmerkelijke wending heeft Anderlecht David Hubert, voorheen interim-coach, officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De club was aanvankelijk op zoek naar een meer ervaren naam, maar na Hubert's indrukwekkende prestaties—met name zijn ongeslagen status en de sterke resultaten in Europa—groeide zijn populariteit snel. De supporters hebben zich massaal uitgesproken voor Hubert, wat de druk op het bestuur opvoerde.

Toen Ryan Mason, assistent-coach van Tottenham Hotspur, als potentiële kandidaat opdook, ontstond er veel verontwaardiging bij fans en analisten. Veel supporters vroegen zich af wat Mason, die amper meer ervaring heeft dan Hubert, te bieden had. Met de officiële bevestiging van Hubert als hoofdcoach lijkt Anderlecht nu een koersverandering te maken, in lijn met de wensen van de fans en de stabiliteit waar de club naar streeft.

LEES OOK: Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Anderlecht wilde klinkende naam: Hubert is niet het project

Na het ontslag van Brian Riemer is David Hubert (36) aangesteld als interim-trainer van Anderlecht. De T1 van de U18 werd tijdelijk ingezet, terwijl de club zocht naar de juiste opvolger.

Met Hubert zag het bestuur een jonge, veelbelovende coach die klaarstond om het team tijdelijk te leiden. Hubert van de U18 naar de A-ploeg overhevelen was in eerste instantie (mee) ingegeven door voorzitter Wouter Vandenhaute.

Vanaf dag één bleef Anderlecht helder over zijn rol: Hubert was een tijdelijke oplossing. “Op papier is er geen sprake van dat het avontuur van de U18-coach in het ergste geval langer dan een paar weken aan het hoofd van de club zal blijven staan”, stelde La Dernière Heure.

“Het is onmogelijk om Hubert om hoofdtrainer van Anderlecht te zien worden. Dat is niet het project.” De Belgische recordkampioen wil stabiliteit brengen na jaren van wisselende resultaten, en een doorgewinterde trainer wordt daarbij essentieel geacht.

“Als ze niemand anders vinden, is dat triest”, zei Ludo Vandewalle in Sjotcast. De nieuwe coach moet iemand zijn met prestige en aanzien. Vandewalle noemde als voorbeeld Mark van Bommel, die nu niet beschikbaar is, maar iemand van dat kaliber zou volgens hem de minimale vereiste moeten zijn.

Hubert werd vanwege zijn gebrek aan ervaring niet gezien als een optie voor de functie van T1.

David Hubert is David Populair geworden

David Hubert scoorde punten in zijn tijdelijke functie als interim-coach. Hij staat voor aanvallend, dominant voetbal vanuit een goed georganiseerde structuur. Tijdens persconferenties komt hij sterk over: rustig, beheerst en to the point, terwijl hij moeiteloos schakelt tussen Nederlands en Frans.

Daarnaast is Hubert nog ongeslagen als interim-coach en heeft hij indruk gemaakt door zes op zes te pakken in Europa tegen Ferencváros en Real Sociedad. Hoewel Hubert niet veel heeft veranderd bij Anderlecht, kiest hij wel voor een benadering die beter aansluit bij het DNA van de club.

Het team speelt verticaal, Kasper Dolberg krijgt betere ondersteuning, en de controlerende middenvelders worden aangemoedigd om vaker aan te infiltreren. De verdediging staat hoger en de flanken tonen meer diepgang.

De resultaten spreken voor zich, en de fans hebben hun keuze al gemaakt. Ook de spelers zijn tevreden met Hubert aan het roer. Na de 3-0 overwinning tegen Standard werd zijn naam luid gescandeerd door het stadion.

De Standaard omschreef het treffend: “David Hubert is David Populair geworden.”

De roep van het volk moet je als beleidsbepaler negeren

Verschillende media vroegen zich af of Anderlecht er niet beter aan doet om David Hubert definitief als hoofdcoach aan te stellen. Ook de 36-jarige zelf lijkt open te staan voor die optie.

Na de overwinning tegen Standard zei Hubert: “Ik ben nu twee weken hoofdcoach geweest en heb dat met hart en ziel gedaan. Ik kreeg de bevestiging dat dit iets is wat ik later zeker wil blijven doen. Later, ja. Maar morgen is ook later dan nu, hé.”

Marc Degryse was eveneens onder de indruk van Hubert als T1 en suggereerde dat Anderlecht misschien wel een voorbeeld kan nemen aan Club Brugge, dat Nicky Hayen eerder ook doorschoof naar de rol van hoofdcoach.

“Als ze geen trainer vinden van wie ze ‘zeker’ zijn dat het een schot in de roos is, dan lijkt het me geen ramp om verder te gaan met Hubert”, aldus Degryse.

Ook Peter Vandenbempt deelde zijn visie en zei dat Anderlecht geen overhaaste keuze moest maken. “Als het geen trainer is van wie iedereen zegt: "Hola". Ik zeg maar iets: "Dick Advocaat, miljaar". Dan kan je misschien beter gewoon voortwerken met David Hubert, los van de roep van het volk die je als beleidsbepaler toch moet negeren."

Mason uitgespuwd door de publieke opinie

David Hubert had inmiddels zoveel populariteit vergaard dat een nieuwe trainer al over serieuze papieren en status moest beschikken om hem te overtreffen.

Toen plots Ryan Mason, de 33-jarige assistent-coach van Tottenham Hotspur, als topkandidaat naar voren werd geschoven voor de functie van hoofdcoach van Anderlecht, was de verbazing groot—zowel in de media als bij de supporters.

Veel fans vroegen zich af wat Mason, een oud-ploegmaat van Jan Vertonghen, meer te bieden had dan Hubert. Beide coaches zijn jong en onervaren, maar Hubert kende het huis, de spelers, en de Belgische competitie.

Bovendien was hij enorm populair en had hij al mooie resultaten behaald als interim-coach. Toch leek het erop dat Hubert plaats moest maken voor Mason, die in verregaande onderhandelingen zat om de nieuwe hoofdcoach te worden.

Niet omdat het bestuur niet in Hubert geloofde—integendeel. Ze waren overtuigd van zijn potentieel, maar vonden dat het te risicovol zou zijn om hem nu al definitief de sleutels van het A-elftal te geven.

De angst om een veelbelovende coach te vroeg op te branden, speelde hierin een grote rol. Hubert's tijd zou nog komen, maar de club koos ervoor om voorzichtig met zijn ontwikkeling om te gaan.

Anderlecht draait kar onder impuls van de fans: Hubert wordt T1

Op donderdag verslechterden de kansen van Ryan Mason om de nieuwe hoofdcoach van Anderlecht te worden, en David Hubert schoof naar voren als de grote favoriet om Brian Riemer op te volgen.

Vanaf het begin waren sommige leden van de Raad van Bestuur ervan overtuigd dat Hubert de beste keuze was, zowel sportief als financieel gezien.

Uiteindelijk werd donderdagmorgen Hubert officieel bevestigd als nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht, geheel in lijn met de wens van de supporters die zich massaal hadden uitgesproken op sociale media.

De onderhandelingen met Mason zorgden voor veel verontwaardiging bij fans, spelers en analisten. Velen vonden dat Hubert, met zijn prestaties als interim-coach, zijn kans had afgedwongen.

Hoewel Mason werkzaam is in de Premier League, had hij nauwelijks meer ervaring dan Hubert, wat de twijfels alleen maar groter maakte. Het Laatste Nieuws vroeg zich af of dit de twijfels binnen de club had doen toenemen.

“Hubert kreeg al snel de steun van de fans en de terechte vragen die in de media werden gesteld nadat de naam van Mason uitlekte, deed het Anderlecht-bestuur toch nog wat dieper nadenken”, stelde Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad.

Goede beslissing van Vandenhaute om Hubert aan te stellen?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

4
4
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

69
69
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

99
99
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

128
128
KV Kortijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

33
33
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

174
174
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

70
70
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

26
26
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

25
25
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

22
22
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

26
26
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

90
90
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

75
75
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

26
26
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

32
32
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

120
120
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

41
41
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

246
246
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

106
106
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

210
210
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

80
80
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

72
72

Meer sportnieuws