De 11 namen: Jonge Duivels op volle sterkte tegen Schotland

door
De 11 namen: Jonge Duivels op volle sterkte tegen Schotland

Terwijl de Rode Duivels de Nations League niet echt serieus lijken te nemen staat er voor de Jonge Duivels wél heel wat op het spel. Voor de EK-kwalificatiematch in en tegen Schotland haalde Gill Swerts dan ook de grote kanonnen boven.

Van bondscoach Domenico Tedesco kreeg hij toppers zoals Arthur Vermeeren en Mandela Keita ter beschikking. Het voormalige Antwerp-duo vormt samen een tandem op het middenveld, met voor hen Mario Stroeykens als nummer 10.

LEES OOK: Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

Luxe bij Jonge Duivels

Achterin krijgt doelman Senne Lammens dan weer aanvoerder Killian Sardella, Zeno Van Den Bosch, Jorne Spileers en Tuur Rommens voor zijn neus. Voorin kiest Swerts voor het trio Jarne Steuckers, Samuel Mbangula en Youssuf Sylla.

Met onder andere Konstantinos Karetsas en Lucas Stassin, in extremis nog opgeroepen om de geblesseerde Mathias Delorge en Mika Godts te vervangen, zit er vooral in het aanvallende compartiment nog heel wat kwaliteit op de bank.

Must-win in Schotland

In de EK-kwalificatiepoule staan de Jonge Duivels samen met Schotland op een tweede plaats. Vermits de Schotten de heenwedstrijd wonnen beschikken zij momenteel evenwel over de beste papieren om zich te plaatsen voor de barrages.

Alleen bij een zege in Edinburgh houden de troepen van Swerts hun lot op de slotspeeldag dus in eigen handen, mits een nederlaag zijn ze sowieso reeds uitgeschakeld voor het eindtoernooi van volgend jaar in Slovakije. Aftrap om 20u.

Wie zal winnen?

Meest recent

Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

44
44
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

40
40
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

197
197
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

58
58
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

120
120
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

100
100
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

285
285
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

229
229
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

129
129
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

325
325
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

147
147
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1052
1052
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

188
188
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

126
126
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

28
28
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

597
597
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

764
764
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

416
416
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

445
445
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

152
152
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

245
245
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

399
399
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

341
341
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

299
299

Meer sportnieuws