Union SG gaat zwaar uit de bocht: "Dit roept vragen op"

201 stemmen
Union SG gaat zwaar uit de bocht:

Union SG heeft vandaag een toch wel pijnlijke boodschap meegedeeld. Ze zijn uiteraard misnoegd over het feit dat het nieuwe stadion maar niet van de grond komt, maar hun communicatie is beneden alle peil. Ze probeerden zelfs politiek invloed uit te oefenen op de eigen fans. Ongepast.

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Politieke boodschap van Union SG

Union SG is een voetbalclub en moet zich afzijdig houden van politieke boodschappen. Dat wordt ook meegedeeld aan spelers. Dat het door het stadiondossiers de eigen fans probeert te beïnvloeden is ongehoord voor een voetbalclub.

"Union betreurt de tegenstrijdige standpunten van Ecolo Vorst aan de onderhandelingstafel tegenover de uitlatingen in verkiezingstijden. Het is nu aan de kiezers om te oordelen wat de oprechte positie van de partij is. Union roept haar talrijke fans uit Vorst dan ook op om zondag een doordachte keuze te maken voor het nieuwe stadion en de toekomst van de club."

Kritiek op de club

Het is net niet letterlijk zeggen dat de fans niet op deze partij moeten stemmen. Oud-Kamerlid Séverine de Laveleye, de kandidaat-burgemeester voor Ecolo-Groen in de Brusselse gemeente, wil de club wel in Vorst houden, maar is niet te vinden voor een nieuwbouwstadion op de Bemptsite. Zij is terecht verbolgen.

"Ik ben verbaasd over de rol die de directie van Union probeert te spelen in het verkiezingsproces in Vorst. Elke burger moet zelf zijn of haar keuze in alle vrijheid kunnen maken, zonder aan externe druk te worden onderworpen, ook niet van een club zoals Union, waar we fier op zijn. Het is hun rol om een drijvende kracht te zijn voor eenheid en positieve sportieve waarden, in plaats van een instrument voor politieke beïnvloeding."

Ook op sociale media krijgt de bekerwinnaar een terechte veeg uit de pan. Schoenmaker, blijf bij je leest.

Ongepast van Union SG?

Meest recent

Nederlanders trekken pijnlijke Duivels-conclusie: "Altijd bij dit elftal"

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

6
6
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

45
45
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

40
40
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

54
54
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

82
82
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

158
158
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

31
31
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

203
203
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

170
170
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

29
29
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

33
33
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

136
136
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

238
238
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

61
61
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

202
202
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

198
198
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

276
276
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

110
110
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

427
427
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

613
613
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

154
154
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

244
244
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

325
325
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

165
165

Meer sportnieuws