'Over & out: Fredberg richting exit bij Anderlecht'

door
'Over & out: Fredberg richting exit bij Anderlecht'

De beslissing om David Hubert definitief aan te stellen als hoofdcoach kan op veel bijval rekenen bij de achterban, maar dat de problemen bij Anderlecht niet opgelost zijn met de exit van Brian Riemer lijkt wel duidelijk. De turbulente zoektocht naar een nieuwe trainer legde namelijk toch weer heel wat pijnpunten bloot in het Lotto Park.

Zo zou er de voorbije weken sprake zijn geweest van onenigheid in de bestuurskamer, waar vooral de positie van Jesper Fredberg steeds meer onder druk staat. Vanuit diverse hoeken klinkt het bijvoorbeeld dat niet de CEO Sports maar wel Wouter Vandenhaute achter de schermen de drijvende kracht was om Hubert vast te benoemen.

LEES OOK: 'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Fredberg faalt in jacht op T1

De vraag is dus of Fredberg, die na instructies van bovenaf eerder ook al tegen zijn eigen wil en dank afscheid moest nemen van Riemer, wel nog iets in de pap te brokken heeft bij de Brusselaars. Chef voetbal Ludo Vandewalle, die de keuze voor Hubert toch als een gok bestempelt, maakt zich bij Het Nieuwsblad nu diezelfde bedenking.

"De vraag rijst wat de inbreng van Fredberg nog is", klinkt het. Te meer omdat de Deen na Riemer met Mikkel Hemmersam nog een landgenoot en vertrouweling zag vertrekken. Bovendien oogt de transferbalans mager, zowel op inkomend als uitgaand gebied, en slaagde hij er dus niet in om een ervaren en gerenommeerde T1 te vinden.

Vandenhaute weer voorzitter

Hoewel zulke zogenaamde garanties op succes lastig te vinden zijn, zeker voor een haalbaar prijskaartje, had Paars-Wit nog volgens Vandewalle nochtans net nood aan iemand met meer adelbrieven. Na de slalom met Ryan Mason beschouwt hij de beslissing om Hubert gewoon in het zadel te laten zitten dan ook als een bizar eindpunt.

"Het verbaast ons dat Anderlecht na drie weken zoeken bij een onervaren trainer uit het eigen midden is terechtgekomen. (...) De magie van Fredberg staat op een laag pitje. Wie Wouter Vandenhaute nog 'niet-uitvoerend voorzitter' durft te noemen, loopt achter de feiten aan", luidt zijn eindconclusie. Of hoe het Deense rijk stilaan al uit lijkt.

Coucke maakt korte metten

Alle signalen wijzen ook in die richting: zo nam Fredberg op bezoek bij Dender niet plaats op zijn gebruikelijke zitje naast Vandenhaute. Na de zege tegen Standard merkten een aantal aandachtige kijkers dan weer op hoe eigenaar Marc Coucke hem bij het vieren straal negeerde. Ook de supporters zouden niet echt malen om zijn vertrek.

Gelooft u dat Fredberg nog iets te zeggen heeft bij RSCA?

Meest recent

‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

43
43
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

109
109
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

55
55
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

80
80
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

50
50
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

132
132
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

618
618
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

154
154
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

444
444
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

302
302
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

128
128
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

230
230
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

154
154
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

483
483
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

394
394
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

181
181
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

342
342
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

880
880
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

281
281
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

509
509
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

358
358
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

393
393
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

249
249
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

100
100
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

965
965

Meer sportnieuws