'Over & out: Fredberg richting exit bij Anderlecht'

door
'Over & out: Fredberg richting exit bij Anderlecht'

De beslissing om David Hubert definitief aan te stellen als hoofdcoach kan op veel bijval rekenen bij de achterban, maar dat de problemen bij Anderlecht niet opgelost zijn met de exit van Brian Riemer lijkt wel duidelijk. De turbulente zoektocht naar een nieuwe trainer legde namelijk toch weer heel wat pijnpunten bloot in het Lotto Park.

Zo zou er de voorbije weken sprake zijn geweest van onenigheid in de bestuurskamer, waar vooral de positie van Jesper Fredberg steeds meer onder druk staat. Vanuit diverse hoeken klinkt het bijvoorbeeld dat niet de CEO Sports maar wel Wouter Vandenhaute achter de schermen de drijvende kracht was om Hubert vast te benoemen.

LEES OOK: Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Fredberg faalt in jacht op T1

De vraag is dus of Fredberg, die na instructies van bovenaf eerder ook al tegen zijn eigen wil en dank afscheid moest nemen van Riemer, wel nog iets in de pap te brokken heeft bij de Brusselaars. Chef voetbal Ludo Vandewalle, die de keuze voor Hubert toch als een gok bestempelt, maakt zich bij Het Nieuwsblad nu diezelfde bedenking.

"De vraag rijst wat de inbreng van Fredberg nog is", klinkt het. Te meer omdat de Deen na Riemer met Mikkel Hemmersam nog een landgenoot en vertrouweling zag vertrekken. Bovendien oogt de transferbalans mager, zowel op inkomend als uitgaand gebied, en slaagde hij er dus niet in om een ervaren en gerenommeerde T1 te vinden.

Vandenhaute weer voorzitter

Hoewel zulke zogenaamde garanties op succes lastig te vinden zijn, zeker voor een haalbaar prijskaartje, had Paars-Wit nog volgens Vandewalle nochtans net nood aan iemand met meer adelbrieven. Na de slalom met Ryan Mason beschouwt hij de beslissing om Hubert gewoon in het zadel te laten zitten dan ook als een bizar eindpunt.

"Het verbaast ons dat Anderlecht na drie weken zoeken bij een onervaren trainer uit het eigen midden is terechtgekomen. (...) De magie van Fredberg staat op een laag pitje. Wie Wouter Vandenhaute nog 'niet-uitvoerend voorzitter' durft te noemen, loopt achter de feiten aan", luidt zijn eindconclusie. Of hoe het Deense rijk stilaan al uit lijkt.

Coucke maakt korte metten

Alle signalen wijzen ook in die richting: zo nam Fredberg op bezoek bij Dender niet plaats op zijn gebruikelijke zitje naast Vandenhaute. Na de zege tegen Standard merkten een aantal aandachtige kijkers dan weer op hoe eigenaar Marc Coucke hem bij het vieren straal negeerde. Ook de supporters zouden niet echt malen om zijn vertrek.

Gelooft u dat Fredberg nog iets te zeggen heeft bij RSCA?

Meest recent

‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

12
12
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

94
94
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

37
37
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

218
218
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

64
64
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

136
136
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

97
97
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

151
151
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

278
278
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

159
159
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

150
150
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

33
33
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

135
135
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

77
77
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

166
166
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

93
93
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

148
148
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

229
229
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

91
91
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

47
47
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

37
37
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

189
189
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

128
128
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

47
47
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

160
160

Meer sportnieuws