Union komt met fors statement over stadiondossier

door
Union komt met fors statement over stadiondossier

Een voetbalstadion bouwen in België, het lijkt stilaan onbegonnen werk. Club Brugge probeert intussen al meer dan vijftien jaar om het rottende Jan Breydelstadion te vervangen, maar raakt maar niet door de vergunningsfase. Ook Union droomt van een nieuw stadion, maar botst op de nodige obstakels.

Met het Joseph Marienstadion beschikt de vice-kampioen over één van de meest charmante arena's van het land, maar het stadion is ook piepklein en bovendien niet uit te breiden. De gevel van het stadion en het omliggende Dudenpark zijn immers beschermd erfgoed.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Union haalt uit naar Ecolo Vorst

Union zette daarom de voorbije maanden zijn zinnen op de bouw van een nieuw stadion op de Bremptsite in Vorst. Met de lokale verkiezingen in zicht komen ze met een fors statement over het dossier, waarin vooral politieke partij Ecolo Vorst aangepakt wordt.

"Union betreurt de tegenstrijdige standpunten van Ecolo Vorst aan de onderhandelingstafel tegenover de uitlatingen in verkiezingstijden. Het is zondag aan de kiezers om te oordelen wat de oprechte positie van de partij is", stellen ze daarbij.

Stadion essentieel voor voortbestaan Union

De voorbije weken keerden Ecolo-politici zich in de verkiezingsdebatten immers publiekelijk tegen het nieuwe stadion, terwijl er achter de schermen wel constructief gewerkt leek te worden. Dat zit Union op de heupen, onder meer omdat de club juist probeert een voortrekkersrol te vertolken op het vlak van duurzaamheid.

"Aan de vooravond van de lokale verkiezingen in Vorst wil de club wijzen op het belang van een nieuw stadion voor het voortbestaan van Union Saint-Gilloise op het professionele niveau", klinkt het dan ook. "Union roept haar talrijke fans uit Vorst dan ook op om zondag een doordachte keuze te maken voor het nieuwe stadion en de toekomst van de club."

Denk je dat Union zijn stadion zal krijgen?

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

49
49
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

53
53
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

18
18
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

91
91
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

41
41
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

116
116
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

64
64
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

119
119
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

190
190
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

79
79
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

36
36
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

34
34
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

177
177
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

102
102
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

44
44
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

149
149
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

34
34
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

69
69
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

78
78
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

123
123
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

155
155
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

215
215
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

316
316
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

26
26

Meer sportnieuws