Union komt met fors statement over stadiondossier

174 stemmen
Union komt met fors statement over stadiondossier

Een voetbalstadion bouwen in België, het lijkt stilaan onbegonnen werk. Club Brugge probeert intussen al meer dan vijftien jaar om het rottende Jan Breydelstadion te vervangen, maar raakt maar niet door de vergunningsfase. Ook Union droomt van een nieuw stadion, maar botst op de nodige obstakels.

Met het Joseph Marienstadion beschikt de vice-kampioen over één van de meest charmante arena's van het land, maar het stadion is ook piepklein en bovendien niet uit te breiden. De gevel van het stadion en het omliggende Dudenpark zijn immers beschermd erfgoed.

LEES OOK: 'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Union haalt uit naar Ecolo Vorst

Union zette daarom de voorbije maanden zijn zinnen op de bouw van een nieuw stadion op de Bremptsite in Vorst. Met de lokale verkiezingen in zicht komen ze met een fors statement over het dossier, waarin vooral politieke partij Ecolo Vorst aangepakt wordt.

"Union betreurt de tegenstrijdige standpunten van Ecolo Vorst aan de onderhandelingstafel tegenover de uitlatingen in verkiezingstijden. Het is zondag aan de kiezers om te oordelen wat de oprechte positie van de partij is", stellen ze daarbij.

Stadion essentieel voor voortbestaan Union

De voorbije weken keerden Ecolo-politici zich in de verkiezingsdebatten immers publiekelijk tegen het nieuwe stadion, terwijl er achter de schermen wel constructief gewerkt leek te worden. Dat zit Union op de heupen, onder meer omdat de club juist probeert een voortrekkersrol te vertolken op het vlak van duurzaamheid.

"Aan de vooravond van de lokale verkiezingen in Vorst wil de club wijzen op het belang van een nieuw stadion voor het voortbestaan van Union Saint-Gilloise op het professionele niveau", klinkt het dan ook. "Union roept haar talrijke fans uit Vorst dan ook op om zondag een doordachte keuze te maken voor het nieuwe stadion en de toekomst van de club."

Denk je dat Union zijn stadion zal krijgen?

Meest recent

Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

27
27
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

16
16
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

189
189
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

133
133
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

117
117
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

302
302
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

520
520
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3296
3296
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

60
60
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

68
68
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

144
144
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

54
54
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

195
195
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

68
68
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

24
24
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

209
209
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

192
192
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

167
167
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

102
102
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

37
37
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

116
116
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

123
123
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

128
128
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

120
120

Meer sportnieuws