Extra wapen(s) Rode Duivels onthuld: “Dat was slim gezien”

221 stemmen
Extra wapen(s) Rode Duivels onthuld: “Dat was slim gezien”

De Rode Duivels verwezenlijkten een comeback van jewelste in de Nations League. Italië kwam op een dubbele voorsprong, maar mede door een rode kaart, kwamen Domenico Tedesco en consorten weer helemaal in de wedstrijd.

Uiteindelijk eindigde de wedstrijd op een 2-2 gelijkspel. In het slot zochten de Rode Duivels nog naar de overwinning, maar die kwam er uiteindelijk niet. Tedesco krijgt de wind van voren, maar volgens Het Nieuwsblad is niet alles negatief.

LEES OOK: Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Extra wapens

Vooral de tactiek waar België mee voor de dag kwam werd volledig afgekraakt, na rust ging het een pak beter. Dat zag ook HNB-analist Wim Conings. “Na rust trok Tedesco zijn conclusies zonder één speler te wisselen: doordat hij Doku van de rechterwingback naar linksvoor verhuisde, werd de 3-4-3 een 4-3-3. Debast ging als rechtsachter nu Dimarco opvangen en Trossard werd aanvallende middenvelder, een rol waar hij in zou uitblinken.”

Op de flank stond een nieuw wapen op: Club Brugge-back Maxim De Cuyper. “Vooral de infiltraties van linksback Maxim De Cuyper deden Italië pijn. Dat was slim gezien: door te switchen naar een systeem met dubbel bezette flanken terwijl de Italianen nog met enkele flankspelers stonden, hadden de Belgen daar ineens een mannetje extra. Daardoor had De Cuyper heel veel vrijheid om mee te gaan.”

Conings zag ook een nieuwigheidje bij de stilstaande fases. “Ook slim gezien: de stilstaande fases waar de Belgen zowel de 1-2 als de 2-2 uit scoren. Allebei duidelijk ingestudeerd. Het is ook geen toeval dat het uiteindelijk Trossard is die het doelpunt maakt - scorend vermogen en opportunisme, weet u wel.”

Verder vindt de analist dat de Rode Duivels duidelijk scorend vermogen missen. “In dat opzicht was het jammer dat De Ketelaere na een uur al moest gaan douchen: hij kon zich weinig doorzetten, maar met een slim terugleggertje gaf hij wél blijk van overzicht in de zone van de waarheid. Dat mankeerde zijn vervanger Dodi Lukebakio helemaal.”

Denk jij dat de Rode Duivels onder Tedesco nog een succes kunnen zijn?

Meest recent

STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

59
59
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

7
7
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

83
83
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

120
120
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

37
37
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

35
35
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

108
108
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

107
107
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

38
38
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

330
330
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

264
264
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

66
66
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

250
250
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

327
327
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

101
101
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

61
61
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

399
399
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

252
252
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

81
81
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

486
486
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

139
139
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

774
774
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

308
308
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

397
397

Meer sportnieuws