Extra wapen(s) Rode Duivels onthuld: “Dat was slim gezien”

door
Extra wapen(s) Rode Duivels onthuld: “Dat was slim gezien”

De Rode Duivels verwezenlijkten een comeback van jewelste in de Nations League. Italië kwam op een dubbele voorsprong, maar mede door een rode kaart, kwamen Domenico Tedesco en consorten weer helemaal in de wedstrijd.

Uiteindelijk eindigde de wedstrijd op een 2-2 gelijkspel. In het slot zochten de Rode Duivels nog naar de overwinning, maar die kwam er uiteindelijk niet. Tedesco krijgt de wind van voren, maar volgens Het Nieuwsblad is niet alles negatief.

LEES OOK: Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Extra wapens

Vooral de tactiek waar België mee voor de dag kwam werd volledig afgekraakt, na rust ging het een pak beter. Dat zag ook HNB-analist Wim Conings. “Na rust trok Tedesco zijn conclusies zonder één speler te wisselen: doordat hij Doku van de rechterwingback naar linksvoor verhuisde, werd de 3-4-3 een 4-3-3. Debast ging als rechtsachter nu Dimarco opvangen en Trossard werd aanvallende middenvelder, een rol waar hij in zou uitblinken.”

Op de flank stond een nieuw wapen op: Club Brugge-back Maxim De Cuyper. “Vooral de infiltraties van linksback Maxim De Cuyper deden Italië pijn. Dat was slim gezien: door te switchen naar een systeem met dubbel bezette flanken terwijl de Italianen nog met enkele flankspelers stonden, hadden de Belgen daar ineens een mannetje extra. Daardoor had De Cuyper heel veel vrijheid om mee te gaan.”

Conings zag ook een nieuwigheidje bij de stilstaande fases. “Ook slim gezien: de stilstaande fases waar de Belgen zowel de 1-2 als de 2-2 uit scoren. Allebei duidelijk ingestudeerd. Het is ook geen toeval dat het uiteindelijk Trossard is die het doelpunt maakt - scorend vermogen en opportunisme, weet u wel.”

Verder vindt de analist dat de Rode Duivels duidelijk scorend vermogen missen. “In dat opzicht was het jammer dat De Ketelaere na een uur al moest gaan douchen: hij kon zich weinig doorzetten, maar met een slim terugleggertje gaf hij wél blijk van overzicht in de zone van de waarheid. Dat mankeerde zijn vervanger Dodi Lukebakio helemaal.”

Denk jij dat de Rode Duivels onder Tedesco nog een succes kunnen zijn?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

49
49
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

14
14
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

115
115
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

190
190
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

561
561
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

108
108
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

35
35
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

334
334
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

90
90
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

548
548
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

526
526
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

405
405
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

55
55
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1038
1038
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

294
294
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

446
446
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1217
1217
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

226
226
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

358
358
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

483
483
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

370
370
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws