Extra wapen(s) Rode Duivels onthuld: “Dat was slim gezien”

door
Extra wapen(s) Rode Duivels onthuld: “Dat was slim gezien”

De Rode Duivels verwezenlijkten een comeback van jewelste in de Nations League. Italië kwam op een dubbele voorsprong, maar mede door een rode kaart, kwamen Domenico Tedesco en consorten weer helemaal in de wedstrijd.

Uiteindelijk eindigde de wedstrijd op een 2-2 gelijkspel. In het slot zochten de Rode Duivels nog naar de overwinning, maar die kwam er uiteindelijk niet. Tedesco krijgt de wind van voren, maar volgens Het Nieuwsblad is niet alles negatief.

LEES OOK: Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Extra wapens

Vooral de tactiek waar België mee voor de dag kwam werd volledig afgekraakt, na rust ging het een pak beter. Dat zag ook HNB-analist Wim Conings. “Na rust trok Tedesco zijn conclusies zonder één speler te wisselen: doordat hij Doku van de rechterwingback naar linksvoor verhuisde, werd de 3-4-3 een 4-3-3. Debast ging als rechtsachter nu Dimarco opvangen en Trossard werd aanvallende middenvelder, een rol waar hij in zou uitblinken.”

Op de flank stond een nieuw wapen op: Club Brugge-back Maxim De Cuyper. “Vooral de infiltraties van linksback Maxim De Cuyper deden Italië pijn. Dat was slim gezien: door te switchen naar een systeem met dubbel bezette flanken terwijl de Italianen nog met enkele flankspelers stonden, hadden de Belgen daar ineens een mannetje extra. Daardoor had De Cuyper heel veel vrijheid om mee te gaan.”

Conings zag ook een nieuwigheidje bij de stilstaande fases. “Ook slim gezien: de stilstaande fases waar de Belgen zowel de 1-2 als de 2-2 uit scoren. Allebei duidelijk ingestudeerd. Het is ook geen toeval dat het uiteindelijk Trossard is die het doelpunt maakt - scorend vermogen en opportunisme, weet u wel.”

Verder vindt de analist dat de Rode Duivels duidelijk scorend vermogen missen. “In dat opzicht was het jammer dat De Ketelaere na een uur al moest gaan douchen: hij kon zich weinig doorzetten, maar met een slim terugleggertje gaf hij wél blijk van overzicht in de zone van de waarheid. Dat mankeerde zijn vervanger Dodi Lukebakio helemaal.”

Denk jij dat de Rode Duivels onder Tedesco nog een succes kunnen zijn?

Meest recent

Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

1
1
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

33
33
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

9
9
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

201
201
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

56
56
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

87
87
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

357
357
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

80
80
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

400
400
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

127
127
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

388
388
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

358
358
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

196
196
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

199
199
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

177
177
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

592
592
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

316
316
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

92
92
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

74
74
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

1021
1021
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

140
140
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

364
364
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

396
396
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

62
62
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

260
260

Meer sportnieuws