Extra wapen(s) Rode Duivels onthuld: “Dat was slim gezien”

door
Extra wapen(s) Rode Duivels onthuld: “Dat was slim gezien”

De Rode Duivels verwezenlijkten een comeback van jewelste in de Nations League. Italië kwam op een dubbele voorsprong, maar mede door een rode kaart, kwamen Domenico Tedesco en consorten weer helemaal in de wedstrijd.

Uiteindelijk eindigde de wedstrijd op een 2-2 gelijkspel. In het slot zochten de Rode Duivels nog naar de overwinning, maar die kwam er uiteindelijk niet. Tedesco krijgt de wind van voren, maar volgens Het Nieuwsblad is niet alles negatief.

LEES OOK: ‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Extra wapens

Vooral de tactiek waar België mee voor de dag kwam werd volledig afgekraakt, na rust ging het een pak beter. Dat zag ook HNB-analist Wim Conings. “Na rust trok Tedesco zijn conclusies zonder één speler te wisselen: doordat hij Doku van de rechterwingback naar linksvoor verhuisde, werd de 3-4-3 een 4-3-3. Debast ging als rechtsachter nu Dimarco opvangen en Trossard werd aanvallende middenvelder, een rol waar hij in zou uitblinken.”

Op de flank stond een nieuw wapen op: Club Brugge-back Maxim De Cuyper. “Vooral de infiltraties van linksback Maxim De Cuyper deden Italië pijn. Dat was slim gezien: door te switchen naar een systeem met dubbel bezette flanken terwijl de Italianen nog met enkele flankspelers stonden, hadden de Belgen daar ineens een mannetje extra. Daardoor had De Cuyper heel veel vrijheid om mee te gaan.”

Conings zag ook een nieuwigheidje bij de stilstaande fases. “Ook slim gezien: de stilstaande fases waar de Belgen zowel de 1-2 als de 2-2 uit scoren. Allebei duidelijk ingestudeerd. Het is ook geen toeval dat het uiteindelijk Trossard is die het doelpunt maakt - scorend vermogen en opportunisme, weet u wel.”

Verder vindt de analist dat de Rode Duivels duidelijk scorend vermogen missen. “In dat opzicht was het jammer dat De Ketelaere na een uur al moest gaan douchen: hij kon zich weinig doorzetten, maar met een slim terugleggertje gaf hij wél blijk van overzicht in de zone van de waarheid. Dat mankeerde zijn vervanger Dodi Lukebakio helemaal.”

Denk jij dat de Rode Duivels onder Tedesco nog een succes kunnen zijn?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

16
16
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

113
113
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

223
223
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

129
129
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

96
96
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

190
190
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

98
98
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

377
377
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

160
160
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

132
132
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

31
31
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

149
149
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

342
342
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

88
88
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

335
335
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

66
66
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

839
839
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

477
477
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

76
76
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

582
582
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

270
270
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

471
471
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

768
768
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

638
638
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

234
234

Meer sportnieuws