Jurgen Klopp volledig neergesabeld: "Zo vals als zijn tanden"

307 stemmen
Jurgen Klopp volledig neergesabeld:

In het begin van de zomer nam Jürgen Klopp afscheid van Liverpool, waar hij maar liefst negen jaar trainer was. Amper een drietal maanden later heeft de Duitser onverwacht snel al een nieuwe job beet en die doet de voetbalwereld toch een beetje op zijn grondvesten daveren.

Klopp werd deze week immers voorgesteld als nieuwe 'Global Head of Soccer' bij Red Bull. De energiedrankengigant heeft verschillende clubs over de hele wereld in zijn portefeuille zitten met onder meer RB Leipzig, Red Bull Salzburg en New York Red Bulls.

Klopp afgemaakt in Duitse pers na transfer naar Red Bull

Klopp moet de komende vijf jaar voor die clubs de strategie gaan uittekenen en dat heeft in Duitsland een stevige storm ontketend. Red Bull wordt er immers gezien als vergif voor de voetbalwereld en de oorzaak voor de opgang van 'nepclubs' zonder geschiedenis en multiclubconcerns.

Hij moet het in de pers dan ook stevig ontgelden. "Klopp presenteerde zichzelf bij Liverpool als ‘The Normal One’, in tegenstelling tot ‘The Special One’, Mourinho, wat hem lof opleverde. Tegenwoordig geloven velen dat hij omarmde wat gebruikelijk is in deze branche: volg het geld", schrijft bijvoorbeeld Der Spiegel.

"Hij is zo nep als zijn gebit"

"Klopp heeft zijn eigen monument in een paar seconden vernietigd", stelt ook T-Online. "Het tekenen bij Red Bull doet zijn façade instorten en torpedeert alles wat zijn fans denken dat hij vertegenwoordigt. In hun ogen zou Klopp een pact sluiten met de duivel. Jürgen Klopp heeft zijn voorheen onbetwiste authenticiteit nu verkocht en volledig overboord gegooid, waarschijnlijk voor veel geld."

Eén van de meest bijtende sneren kwam dan weer van Günter Klein, de chef sport van Münchner Merkur. "Klopp is zo nep als zijn gebit", begon hij een reeks vernietigende posts op X. "Op een gegeven moment zal hij beseffen dat 'Global Head of Soccer' een fantasietitel is, dat er geen dringend werk voor hem is en dat hij gewoon de hofnar van Red Bull is."

Vind je Red Bull een slechte zaak voor het voetbal?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

24
24
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

46
46
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

17
17
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

38
38
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

105
105
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

293
293
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

113
113
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

314
314
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

401
401
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1076
1076
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

424
424
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

159
159
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

176
176
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

85
85
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

257
257
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws