Jurgen Klopp volledig neergesabeld: "Zo vals als zijn tanden"

door
Jurgen Klopp volledig neergesabeld:

In het begin van de zomer nam Jürgen Klopp afscheid van Liverpool, waar hij maar liefst negen jaar trainer was. Amper een drietal maanden later heeft de Duitser onverwacht snel al een nieuwe job beet en die doet de voetbalwereld toch een beetje op zijn grondvesten daveren.

Klopp werd deze week immers voorgesteld als nieuwe 'Global Head of Soccer' bij Red Bull. De energiedrankengigant heeft verschillende clubs over de hele wereld in zijn portefeuille zitten met onder meer RB Leipzig, Red Bull Salzburg en New York Red Bulls.

Klopp afgemaakt in Duitse pers na transfer naar Red Bull

Klopp moet de komende vijf jaar voor die clubs de strategie gaan uittekenen en dat heeft in Duitsland een stevige storm ontketend. Red Bull wordt er immers gezien als vergif voor de voetbalwereld en de oorzaak voor de opgang van 'nepclubs' zonder geschiedenis en multiclubconcerns.

Hij moet het in de pers dan ook stevig ontgelden. "Klopp presenteerde zichzelf bij Liverpool als ‘The Normal One’, in tegenstelling tot ‘The Special One’, Mourinho, wat hem lof opleverde. Tegenwoordig geloven velen dat hij omarmde wat gebruikelijk is in deze branche: volg het geld", schrijft bijvoorbeeld Der Spiegel.

"Hij is zo nep als zijn gebit"

"Klopp heeft zijn eigen monument in een paar seconden vernietigd", stelt ook T-Online. "Het tekenen bij Red Bull doet zijn façade instorten en torpedeert alles wat zijn fans denken dat hij vertegenwoordigt. In hun ogen zou Klopp een pact sluiten met de duivel. Jürgen Klopp heeft zijn voorheen onbetwiste authenticiteit nu verkocht en volledig overboord gegooid, waarschijnlijk voor veel geld."

Eén van de meest bijtende sneren kwam dan weer van Günter Klein, de chef sport van Münchner Merkur. "Klopp is zo nep als zijn gebit", begon hij een reeks vernietigende posts op X. "Op een gegeven moment zal hij beseffen dat 'Global Head of Soccer' een fantasietitel is, dat er geen dringend werk voor hem is en dat hij gewoon de hofnar van Red Bull is."

Vind je Red Bull een slechte zaak voor het voetbal?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

31
31
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

17
17
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

24
24
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

20
20
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

83
83
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

65
65
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

47
47
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

212
212
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

331
331
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

77
77
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

127
127
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

144
144
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

109
109
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

97
97
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

119
119
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

204
204
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

139
139
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

679
679
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

544
544
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

172
172
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

177
177
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

221
221
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

31
31
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

295
295
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

198
198

Meer sportnieuws