Mason uitgespuwd: Waarom Anderlecht hem wreed liet vallen

613 stemmen
Mason uitgespuwd: Waarom Anderlecht hem wreed liet vallen

Na het ontslag van Brian Riemer richtte Anderlecht zich op het aantrekken van een nieuwe coach. Ryan Mason, de 33-jarige assistent-coach van Tottenham Hotspur, kwam als verrassende topkandidaat naar voren. Hij was al in vergevorderde onderhandelingen en leek enthousiast over de uitdaging, maar de reacties uit de Belgische pers waren niet mals.

Veel fans en analisten betwijfelden zijn geschiktheid, vooral omdat hij net als Riemer als assistent uit de Premier League kwam zonder een indrukwekkende staat van dienst. De verontwaardiging leidde tot een onverwachte wending: de club besloot om interim-coach David Hubert de voorkeur te geven boven Mason. Ondanks de druk van CEO Sports Jesper Fredberg, die Mason wilde binnenhalen, was voorzitter Wouter Vandenhaute altijd al meer gecharmeerd van Hubert.

LEES OOK: Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Anderlecht op weg naar akkoord met Mason

Na het ontslag van Brian Riemer richtte Anderlecht zich vol op het binnenhalen van een nieuwe coach die de club terug naar de top zou kunnen brengen.

De ideale kandidaat? Iemand met sterke tactische kwaliteiten, een aanvallende en dominante speelstijl, en vooral met een bewezen staat van dienst.

Daarom was het des te verrassender dat Ryan Mason, de 33-jarige assistent-coach van Tottenham Hotspur, ineens als topkandidaat naar voren kwam.

Mason zou al vergevorderde gesprekken voeren om de nieuwe hoofdcoach van Anderlecht te worden, en er gingen zelfs geruchten dat hij al in België was.

Hij stond te popelen om de uitdaging aan te gaan, en ook de onderhandelingen tussen Anderlecht en Tottenham verliepen soepel. Donderdag hoopte Anderlecht de deal rond te krijgen, want een akkoord met Mason leek in de maak.

Mason boven Hubert: het regent negatieve reacties bij de fans

In de Belgische pers was de verontwaardiging groot toen bekend werd dat Ryan Mason, relatief onbekend en onervaren, mogelijk de nieuwe hoofdtrainer van Anderlecht zou worden.

Vooral het feit dat hij, net als Brian Riemer, als assistent-coach uit de Premier League komt zonder een bewezen staat van dienst, zorgde voor veel kritiek.

“Het zou niet goed zijn voor Fredberg als ze weer met iemand als Riemer moeten komen”, zei Ludo Vandewalle in Sjotcast. Volgens Vandewalle heeft Anderlecht iemand nodig met prestige en aanzien.

Hij noemde Mark van Bommel als voorbeeld, al was die niet beschikbaar. Iemand van dat kaliber zou het absolute minimum moeten zijn.

Ook Gilles De Bilde uitte zijn twijfels tijdens VTM Nieuws: “Dit doet me meteen denken aan het verhaal van Scott Parker bij Club Brugge, en we weten allemaal hoe dat is afgelopen.”

Nadat de onderhandelingen met Mason uitlekten, regende het negatieve reacties van fans, die vrezen dat hij een even grote gok, misschien zelfs nog groter, is als David Hubert, de populaire interim-coach.

Vandenhaute gevoeliger voor supporters dan hij wil laten blijken

Op donderdagochtend kwam een verrassende wending in het verhaal rond Anderlecht's nieuwe coach. Ondanks verregaande gesprekken met Ryan Mason, besloot de clubleiding toch om verder te gaan met interim-coach David Hubert.

Het uitlekken van de onderhandelingen met Mason leidde tot een golf van verontwaardiging bij fans, spelers en analisten, mede omdat Mason weliswaar in de Premier League werkt, maar nauwelijks meer ervaring heeft dan Hubert.

"Heeft dat de twijfels doen toenemen?" vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Volgens Le Soir twijfelden sommige leden van het bestuur of Mason wel de juiste keuze zou zijn voor de club.

Binnen de hoogste kringen van Anderlecht was er veel discussie over de vraag of de Engelsman echt meer te bieden had dan Hubert, die populair is binnen de club en onder de supporters.

Voor sommigen was het moeilijk te zien wat Mason, een oud-ploegmaat van Jan Vertonghen, zou kunnen brengen wat Hubert niet al deed.

Vooral voorzitter Wouter Vandenhaute zou gevoeliger zijn voor de stemming onder de supporters dan hij wil laten blijken.

Vandenhaute kiest Hubert, Fredberg helemaal buitenspel

Volgens Le Soir was het duidelijk dat Jesper Fredberg, CEO Sports van Anderlecht, sterk aandrong op de komst van Ryan Mason, terwijl voorzitter Wouter Vandenhaute altijd al meer gecharmeerd was van David Hubert.

Het besluit om Hubert, die oorspronkelijk bij de U18 werkte, tijdelijk naar de A-ploeg over te hevelen, werd in eerste instantie mede ingegeven door Vandenhaute.

Na zijn interimperiode werd de voorzitter nog enthousiaster over Hubert, net als diens vurig pleidooi om definitief de T1 van Anderlecht te blijven.

Dit maakte de positie van Fredberg, die al onder druk stond door het ontslag van Brian Riemer, nog zwakker in de onderhandelingen over de nieuwe coach.

Fredberg was er echter van overtuigd dat het te vroeg was om Hubert de sleutels van de A-ploeg te geven en wilde voorkomen dat hij ‘verbrand’ zou worden in deze cruciale fase.

Daarom zocht hij naar een externe coach en benaderde onder andere Mark van Bommel, Vladimir Ivic en Raphael Wicky. Toch slaagde hij er niet in een gevestigde naam binnen te halen.

Omdat de profielen van Ryan Mason en David Hubert weinig verschilden, en Mason evenzeer een gok zou zijn, koos de club uiteindelijk voor Hubert, die al het vertrouwen van Vandenhaute genoot.

Het was uiteindelijk Vandenhaute die de knoop doorhakte, en Fredberg stemde in—of moest instemmen.

Anderlecht nam de juiste beslissing om Mason niet te nemen

Meest recent

Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

22
22
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

38
38
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

49
49
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

30
30
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

239
239
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

83
83
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

113
113
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

123
123
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

137
137
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

446
446
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

140
140
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

122
122
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

351
351
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

266
266
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

83
83
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

624
624
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

227
227
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

170
170
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

505
505
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

235
235
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

377
377
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

442
442
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

855
855
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

319
319
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3887
3887

Meer sportnieuws