Mason uitgespuwd: Waarom Anderlecht hem wreed liet vallen

613
Mason uitgespuwd: Waarom Anderlecht hem wreed liet vallen

Na het ontslag van Brian Riemer richtte Anderlecht zich op het aantrekken van een nieuwe coach. Ryan Mason, de 33-jarige assistent-coach van Tottenham Hotspur, kwam als verrassende topkandidaat naar voren. Hij was al in vergevorderde onderhandelingen en leek enthousiast over de uitdaging, maar de reacties uit de Belgische pers waren niet mals.

Veel fans en analisten betwijfelden zijn geschiktheid, vooral omdat hij net als Riemer als assistent uit de Premier League kwam zonder een indrukwekkende staat van dienst. De verontwaardiging leidde tot een onverwachte wending: de club besloot om interim-coach David Hubert de voorkeur te geven boven Mason. Ondanks de druk van CEO Sports Jesper Fredberg, die Mason wilde binnenhalen, was voorzitter Wouter Vandenhaute altijd al meer gecharmeerd van Hubert.

LEES OOK: Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Anderlecht op weg naar akkoord met Mason

Na het ontslag van Brian Riemer richtte Anderlecht zich vol op het binnenhalen van een nieuwe coach die de club terug naar de top zou kunnen brengen.

De ideale kandidaat? Iemand met sterke tactische kwaliteiten, een aanvallende en dominante speelstijl, en vooral met een bewezen staat van dienst.

Daarom was het des te verrassender dat Ryan Mason, de 33-jarige assistent-coach van Tottenham Hotspur, ineens als topkandidaat naar voren kwam.

Mason zou al vergevorderde gesprekken voeren om de nieuwe hoofdcoach van Anderlecht te worden, en er gingen zelfs geruchten dat hij al in België was.

Hij stond te popelen om de uitdaging aan te gaan, en ook de onderhandelingen tussen Anderlecht en Tottenham verliepen soepel. Donderdag hoopte Anderlecht de deal rond te krijgen, want een akkoord met Mason leek in de maak.

Mason boven Hubert: het regent negatieve reacties bij de fans

In de Belgische pers was de verontwaardiging groot toen bekend werd dat Ryan Mason, relatief onbekend en onervaren, mogelijk de nieuwe hoofdtrainer van Anderlecht zou worden.

Vooral het feit dat hij, net als Brian Riemer, als assistent-coach uit de Premier League komt zonder een bewezen staat van dienst, zorgde voor veel kritiek.

“Het zou niet goed zijn voor Fredberg als ze weer met iemand als Riemer moeten komen”, zei Ludo Vandewalle in Sjotcast. Volgens Vandewalle heeft Anderlecht iemand nodig met prestige en aanzien.

Hij noemde Mark van Bommel als voorbeeld, al was die niet beschikbaar. Iemand van dat kaliber zou het absolute minimum moeten zijn.

Ook Gilles De Bilde uitte zijn twijfels tijdens VTM Nieuws: “Dit doet me meteen denken aan het verhaal van Scott Parker bij Club Brugge, en we weten allemaal hoe dat is afgelopen.”

Nadat de onderhandelingen met Mason uitlekten, regende het negatieve reacties van fans, die vrezen dat hij een even grote gok, misschien zelfs nog groter, is als David Hubert, de populaire interim-coach.

Vandenhaute gevoeliger voor supporters dan hij wil laten blijken

Op donderdagochtend kwam een verrassende wending in het verhaal rond Anderlecht's nieuwe coach. Ondanks verregaande gesprekken met Ryan Mason, besloot de clubleiding toch om verder te gaan met interim-coach David Hubert.

Het uitlekken van de onderhandelingen met Mason leidde tot een golf van verontwaardiging bij fans, spelers en analisten, mede omdat Mason weliswaar in de Premier League werkt, maar nauwelijks meer ervaring heeft dan Hubert.

"Heeft dat de twijfels doen toenemen?" vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Volgens Le Soir twijfelden sommige leden van het bestuur of Mason wel de juiste keuze zou zijn voor de club.

Binnen de hoogste kringen van Anderlecht was er veel discussie over de vraag of de Engelsman echt meer te bieden had dan Hubert, die populair is binnen de club en onder de supporters.

Voor sommigen was het moeilijk te zien wat Mason, een oud-ploegmaat van Jan Vertonghen, zou kunnen brengen wat Hubert niet al deed.

Vooral voorzitter Wouter Vandenhaute zou gevoeliger zijn voor de stemming onder de supporters dan hij wil laten blijken.

Vandenhaute kiest Hubert, Fredberg helemaal buitenspel

Volgens Le Soir was het duidelijk dat Jesper Fredberg, CEO Sports van Anderlecht, sterk aandrong op de komst van Ryan Mason, terwijl voorzitter Wouter Vandenhaute altijd al meer gecharmeerd was van David Hubert.

Het besluit om Hubert, die oorspronkelijk bij de U18 werkte, tijdelijk naar de A-ploeg over te hevelen, werd in eerste instantie mede ingegeven door Vandenhaute.

Na zijn interimperiode werd de voorzitter nog enthousiaster over Hubert, net als diens vurig pleidooi om definitief de T1 van Anderlecht te blijven.

Dit maakte de positie van Fredberg, die al onder druk stond door het ontslag van Brian Riemer, nog zwakker in de onderhandelingen over de nieuwe coach.

Fredberg was er echter van overtuigd dat het te vroeg was om Hubert de sleutels van de A-ploeg te geven en wilde voorkomen dat hij ‘verbrand’ zou worden in deze cruciale fase.

Daarom zocht hij naar een externe coach en benaderde onder andere Mark van Bommel, Vladimir Ivic en Raphael Wicky. Toch slaagde hij er niet in een gevestigde naam binnen te halen.

Omdat de profielen van Ryan Mason en David Hubert weinig verschilden, en Mason evenzeer een gok zou zijn, koos de club uiteindelijk voor Hubert, die al het vertrouwen van Vandenhaute genoot.

Het was uiteindelijk Vandenhaute die de knoop doorhakte, en Fredberg stemde in—of moest instemmen.

Anderlecht nam de juiste beslissing om Mason niet te nemen

Meest recent

Man City slaat terug en dient beroep in tegen fraudezaak

De soap rond Manchester City is nog lang niet voorbij. De Engelse grootmacht werd deze week door de ...

1
1
Zorgen bij club: transfer Jonge Duivel wordt nachtmerrie

Het was een zeer drukke zomermercato voor de Belgen, want heel wat landgenoten maakten een transfer. ...

13
13
Lanceert Union eindelijk speler uit eigen jeugd?

Union maakte de voorbije seizoenen op indrukwekkende wijze de aansluiting met de Belgische top. Op ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil ex-ploegmaat, grote naam bij Patro?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

107
107
Witsel emotioneel na afscheid: “Hij was mijn grote idool”

Axel Witsel heeft een punt achter zijn interlandcarrière gezet. De middenvelder was nog ...

69
69
FA komt met statement over oordeel Manchester City

Wat zal er met Manchester City gebeuren? De Engelse topclub was afgelopen seizoenen de grote ...

234
234
Van Bommel prikkelt Rode Duivel: eindelijk basisplaats?

De Rode Duivels tellen drie punten in de Nations League vlak voor de derde groepsmatch tegen ...

63
63
Britse premier Andy Burnham afgemaakt na City-uitspraken

Manchester City zit in vieze papieren. De Engelse grootmacht werd schuldig bevonden aan het breken ...

51
51
Zidane verbaast voor Italië: “Kopstoot? Geen spijt van”

In de groep van de Rode Duivels nemen Frankrijk en Italië het tegen elkaar op. De bondscoach ...

96
96
Waalse media weten het zeker: 'Lukaku in, De Bruyne out'

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de nations League op tegen Turkije. Na de thuisnederlaag ...

94
94
Club wrijft zich in handen: goudhaantje blinkt weer uit

Op het Basecamp van Club Brugge is het dezer dagen zeer rustig, want Blauw-Zwart zag maar liefst ...

151
151
Van Bommel verrast: deze 5 Duivels vallen af voor Turkije

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk gaat Mark van Bommel straks op zoek naar zijn ...

720
720
Noa Lang trekt keiharde conclusie: "Ik sta al een jaar stil"

Toen Noa Lang bij Club Brugge aan de slag was, droomde hij ervan om de Europese top te halen. ...

72
72
Starten met Lukaku? Albert heeft duidelijke mening

Om 20u45 nemen de Rode Duivels het in hun derde wedstrijd in de Nations League op tegen Turkije. In ...

57
57
Straf: "Beste spelers verkopen maakt Club en Union sterker"

In de 21ste eeuw is de Jupiler Pro League steeds meer uitgegroeid tot een opleidingscompetitie. Het ...

99
99
Beale velt oordeel over eerste maanden bij Essevee

Na zeven speeldagen herbergt het klassement van de Jupiler Pro League toch al enkele verrassingen. ...

137
137
Taalkwestie bij Duivels? Van Bommel schenkt klare wijn

Mark van Bommel heeft de Rode Duivels intussen een tiental dagen écht onder zijn hoede gehad. ...

141
141
Tzolis zorgt voor bizar moment: "Wat moet ik doen?"

Griekenland kwam na de zege in Duitsland donderdagavond bijzonder dicht bij een nieuwe stunt, maar ...

71
71
Eerst ruzie en nu dit: Van Bommel laat Duivels-icoon vallen

Eerst werd hij uitgefloten en ging hij bijna op de vuist. Nu laat ook Mark van Bommel hem links ...

533
533
"Zielig" - OHL Women halen keihard uit naar Deschacht en co

Olivier Deschacht is de voorbije dagen in een mediastorm beland. Aanleiding is een fragment uit de ...

94
94
Joos gooit 'droomscenario' City op tafel: "Met De Bruyne"

De voetbalwereld staat de laatste dagen in rep en roer nadat de Premier League bevestigde dat het ...

221
221
Verwachte 11: nog twee vraagtekens voor Van Bommel

Om 20u45 is het zover en staan de Rode Duivels voor hun derde opdracht in deze Nations League. Na ...

154
154
Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

949
949
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

47
47
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

68
68

Meer sportnieuws