Mason uitgespuwd: Waarom Anderlecht hem wreed liet vallen

613 stemmen
Mason uitgespuwd: Waarom Anderlecht hem wreed liet vallen

Na het ontslag van Brian Riemer richtte Anderlecht zich op het aantrekken van een nieuwe coach. Ryan Mason, de 33-jarige assistent-coach van Tottenham Hotspur, kwam als verrassende topkandidaat naar voren. Hij was al in vergevorderde onderhandelingen en leek enthousiast over de uitdaging, maar de reacties uit de Belgische pers waren niet mals.

Veel fans en analisten betwijfelden zijn geschiktheid, vooral omdat hij net als Riemer als assistent uit de Premier League kwam zonder een indrukwekkende staat van dienst. De verontwaardiging leidde tot een onverwachte wending: de club besloot om interim-coach David Hubert de voorkeur te geven boven Mason. Ondanks de druk van CEO Sports Jesper Fredberg, die Mason wilde binnenhalen, was voorzitter Wouter Vandenhaute altijd al meer gecharmeerd van Hubert.

LEES OOK: Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Anderlecht op weg naar akkoord met Mason

Na het ontslag van Brian Riemer richtte Anderlecht zich vol op het binnenhalen van een nieuwe coach die de club terug naar de top zou kunnen brengen.

De ideale kandidaat? Iemand met sterke tactische kwaliteiten, een aanvallende en dominante speelstijl, en vooral met een bewezen staat van dienst.

Daarom was het des te verrassender dat Ryan Mason, de 33-jarige assistent-coach van Tottenham Hotspur, ineens als topkandidaat naar voren kwam.

Mason zou al vergevorderde gesprekken voeren om de nieuwe hoofdcoach van Anderlecht te worden, en er gingen zelfs geruchten dat hij al in België was.

Hij stond te popelen om de uitdaging aan te gaan, en ook de onderhandelingen tussen Anderlecht en Tottenham verliepen soepel. Donderdag hoopte Anderlecht de deal rond te krijgen, want een akkoord met Mason leek in de maak.

Mason boven Hubert: het regent negatieve reacties bij de fans

In de Belgische pers was de verontwaardiging groot toen bekend werd dat Ryan Mason, relatief onbekend en onervaren, mogelijk de nieuwe hoofdtrainer van Anderlecht zou worden.

Vooral het feit dat hij, net als Brian Riemer, als assistent-coach uit de Premier League komt zonder een bewezen staat van dienst, zorgde voor veel kritiek.

“Het zou niet goed zijn voor Fredberg als ze weer met iemand als Riemer moeten komen”, zei Ludo Vandewalle in Sjotcast. Volgens Vandewalle heeft Anderlecht iemand nodig met prestige en aanzien.

Hij noemde Mark van Bommel als voorbeeld, al was die niet beschikbaar. Iemand van dat kaliber zou het absolute minimum moeten zijn.

Ook Gilles De Bilde uitte zijn twijfels tijdens VTM Nieuws: “Dit doet me meteen denken aan het verhaal van Scott Parker bij Club Brugge, en we weten allemaal hoe dat is afgelopen.”

Nadat de onderhandelingen met Mason uitlekten, regende het negatieve reacties van fans, die vrezen dat hij een even grote gok, misschien zelfs nog groter, is als David Hubert, de populaire interim-coach.

Vandenhaute gevoeliger voor supporters dan hij wil laten blijken

Op donderdagochtend kwam een verrassende wending in het verhaal rond Anderlecht's nieuwe coach. Ondanks verregaande gesprekken met Ryan Mason, besloot de clubleiding toch om verder te gaan met interim-coach David Hubert.

Het uitlekken van de onderhandelingen met Mason leidde tot een golf van verontwaardiging bij fans, spelers en analisten, mede omdat Mason weliswaar in de Premier League werkt, maar nauwelijks meer ervaring heeft dan Hubert.

"Heeft dat de twijfels doen toenemen?" vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Volgens Le Soir twijfelden sommige leden van het bestuur of Mason wel de juiste keuze zou zijn voor de club.

Binnen de hoogste kringen van Anderlecht was er veel discussie over de vraag of de Engelsman echt meer te bieden had dan Hubert, die populair is binnen de club en onder de supporters.

Voor sommigen was het moeilijk te zien wat Mason, een oud-ploegmaat van Jan Vertonghen, zou kunnen brengen wat Hubert niet al deed.

Vooral voorzitter Wouter Vandenhaute zou gevoeliger zijn voor de stemming onder de supporters dan hij wil laten blijken.

Vandenhaute kiest Hubert, Fredberg helemaal buitenspel

Volgens Le Soir was het duidelijk dat Jesper Fredberg, CEO Sports van Anderlecht, sterk aandrong op de komst van Ryan Mason, terwijl voorzitter Wouter Vandenhaute altijd al meer gecharmeerd was van David Hubert.

Het besluit om Hubert, die oorspronkelijk bij de U18 werkte, tijdelijk naar de A-ploeg over te hevelen, werd in eerste instantie mede ingegeven door Vandenhaute.

Na zijn interimperiode werd de voorzitter nog enthousiaster over Hubert, net als diens vurig pleidooi om definitief de T1 van Anderlecht te blijven.

Dit maakte de positie van Fredberg, die al onder druk stond door het ontslag van Brian Riemer, nog zwakker in de onderhandelingen over de nieuwe coach.

Fredberg was er echter van overtuigd dat het te vroeg was om Hubert de sleutels van de A-ploeg te geven en wilde voorkomen dat hij ‘verbrand’ zou worden in deze cruciale fase.

Daarom zocht hij naar een externe coach en benaderde onder andere Mark van Bommel, Vladimir Ivic en Raphael Wicky. Toch slaagde hij er niet in een gevestigde naam binnen te halen.

Omdat de profielen van Ryan Mason en David Hubert weinig verschilden, en Mason evenzeer een gok zou zijn, koos de club uiteindelijk voor Hubert, die al het vertrouwen van Vandenhaute genoot.

Het was uiteindelijk Vandenhaute die de knoop doorhakte, en Fredberg stemde in—of moest instemmen.

Anderlecht nam de juiste beslissing om Mason niet te nemen

Meest recent

'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

1
1
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

38
38
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

102
102
'Leegloop bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

175
175
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

45
45
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

434
434
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

200
200
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

751
751
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

166
166
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

930
930
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

426
426
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

169
169
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1106
1106
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

491
491
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

1070
1070
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

171
171
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

625
625
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

571
571
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

411
411
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

409
409
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

917
917
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

188
188
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

83
83
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

445
445
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

366
366

Meer sportnieuws