Tielemans ziet reden tot optimisme: "Dat is positief"

door
Tielemans ziet reden tot optimisme:

Er valt heel wat na te kaarten over de wedstrijd van de Rode Duivels in Italië, want het werd uiteindelijk een partij met twee gezichten. In de eerste helft werden de Belgen immers van de mat gespeeld, maar de rode kaart voor Pellegrini kort voor rust deed de match kantelen.

Meteen na die uitsluiting bracht de aansluitingstreffer van De Cuyper de spanning immers terug en in de tweede helft konden de Duivels uiteindelijk nog een punt uit de brand slepen. Misschien had er zelfs nog meer in kunnen zitten, met onder meer een mogelijke strafschop na een tackle van Bastoni op Openda.

LEES OOK: Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Tielemans positief over match Rode Duivels

"We hadden kunnen winnen, maar het is altijd goed om buitenshuis een punt te pakken. Zeker in Italië", was gelegenheidsaanvoerder Youri Tielemans wel positief bij La Dernière Heure. "Maar het is natuurlijk wel zo dat we de mach echt niet goed begonnen zijn. Dat is frustrerend, want dat heeft een impact op de rest van de match."

Desondanks bleef de middenvelder optimistisch. "We hebben wel goed gereageerd na die tegengoals. Maandag zullen we een topprestatie moeten neerzetten om tegen Frankrijk een resultaat te kunnen halen. Maar het positieve is wel dat we gegroeid zijn in deze wedstrijd."

Maandag wacht Frankrijk

De Duivels hebben nu het weekend om zich klaar te stomen voor het bezoek van Les Bleus, maandagavond om 20u45 in het Koning Boudewijnstadion. Ze zullen ongetwijfeld gebrand zijn op revanche na de 2-0-nederlaag van vorige maand en de uitschakeling op het EK in juli.

Evident zal dat niet worden, want Frankrijk tankte donderdagavond nog vertrouwen door met 1-4 te gaan winnen in Israël. Winst is echter noodzakelijk voor de Duivels als ze uitzicht willen behouden op de kwartfinales in de Nations League, want met vier op negen staan ze pas derde in de poule.

Zullen de Rode Duivels een resultaat halen tegen Frankrijk?

Meest recent

Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

44
44
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

13
13
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

15
15
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

55
55
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

315
315
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

38
38
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

120
120
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

148
148
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

98
98
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

267
267
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

100
100
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

188
188
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1020
1020
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

409
409
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

56
56
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

225
225
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

119
119
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

406
406
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

78
78
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

67
67
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

647
647
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

650
650
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

410
410
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

549
549
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

693
693

Meer sportnieuws