Tielemans ziet reden tot optimisme: "Dat is positief"

door
Tielemans ziet reden tot optimisme:

Er valt heel wat na te kaarten over de wedstrijd van de Rode Duivels in Italië, want het werd uiteindelijk een partij met twee gezichten. In de eerste helft werden de Belgen immers van de mat gespeeld, maar de rode kaart voor Pellegrini kort voor rust deed de match kantelen.

Meteen na die uitsluiting bracht de aansluitingstreffer van De Cuyper de spanning immers terug en in de tweede helft konden de Duivels uiteindelijk nog een punt uit de brand slepen. Misschien had er zelfs nog meer in kunnen zitten, met onder meer een mogelijke strafschop na een tackle van Bastoni op Openda.

LEES OOK: Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Tielemans positief over match Rode Duivels

"We hadden kunnen winnen, maar het is altijd goed om buitenshuis een punt te pakken. Zeker in Italië", was gelegenheidsaanvoerder Youri Tielemans wel positief bij La Dernière Heure. "Maar het is natuurlijk wel zo dat we de mach echt niet goed begonnen zijn. Dat is frustrerend, want dat heeft een impact op de rest van de match."

Desondanks bleef de middenvelder optimistisch. "We hebben wel goed gereageerd na die tegengoals. Maandag zullen we een topprestatie moeten neerzetten om tegen Frankrijk een resultaat te kunnen halen. Maar het positieve is wel dat we gegroeid zijn in deze wedstrijd."

Maandag wacht Frankrijk

De Duivels hebben nu het weekend om zich klaar te stomen voor het bezoek van Les Bleus, maandagavond om 20u45 in het Koning Boudewijnstadion. Ze zullen ongetwijfeld gebrand zijn op revanche na de 2-0-nederlaag van vorige maand en de uitschakeling op het EK in juli.

Evident zal dat niet worden, want Frankrijk tankte donderdagavond nog vertrouwen door met 1-4 te gaan winnen in Israël. Winst is echter noodzakelijk voor de Duivels als ze uitzicht willen behouden op de kwartfinales in de Nations League, want met vier op negen staan ze pas derde in de poule.

Zullen de Rode Duivels een resultaat halen tegen Frankrijk?

Meest recent

Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

3
3
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

24
24
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

43
43
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

60
60
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

275
275
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

32
32
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

199
199
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

156
156
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

816
816
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

157
157
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

700
700
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

427
427
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

523
523
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

478
478
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

118
118
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

32
32
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

132
132
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

580
580
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

129
129
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

259
259
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

272
272
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

158
158
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

96
96
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

131
131

Meer sportnieuws