Gefrustreerde Vermeeren doet boekje open over Atletico

door
Gefrustreerde Vermeeren doet boekje open over Atletico

Een dag na de Rode Duivels moeten ook de Jonge Duivels aan de bak, want zij spelen om 20u een cruciale EK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Schotland. Daarvoor zal bondscoach Gill Swerts kunnen rekenen op enkele jongens met ervaring bij de A-ploeg, zoals bijvoorbeeld Arthur Vermeeren.

De 19-jarige maakte het voorbije jaar steevast deel uit van de selectie bij de grote jongens en mocht ook mee naar het EK, maar werd nu gepasseerd door Domenico Tedesco. Vermeeren zakte daardoor weer af naar de U21 en de timing daarvoor is toch opmerkelijk.

Vermeeren worstelde met verwachtingen bij Atletico

De jonge middenvelder komt immers net weer vaker aan spelen toe bij RB Leipzig, dat hem in de zomer wist te huren met aankoopoptie van Atletico Madrid. Daar was Vermeeren er in zijn eerste halfjaar niet in geslaagd om zich door te zetten, nadat hij in januari overgekomen was van Antwerp.

"Het was niet makkelijk, zeker als jonge gast", blikt Vermeeren op die periode terug in Het Laatste Nieuws. "Er zijn altijd dingen waar je je niet op kan voorbereiden. De verwachtingen, bijvoorbeeld. Na mijn transfer naar Atlético lagen die erg hoog, zowel in Madrid als in België. Als het dan niet goed draait, zit je plots in een lastige situatie."

Stap naar allerhoogste niveau (te?) groot

"De stap naar Atlético, het allerhoogste niveau, was groot", beseft hij ook. "Als je daar in de ploeg wil geraken, moet je keihard werken. Dat deed ik ook. Als het dan niet lukt en je weinig kansen krijgt, dan wordt het na een tijdje wel frustrerend. Dan is het moeilijk om de moed erin te houden."

Vermeeren heeft wel geleerd uit zijn ervaringen en daardoor loopt de aanpassing in Leipzig ook wat vlotter. Hij krijgt er ook vaker speelkansen. Vorig weekend kreeg hij zijn eerste basisplaats in de Bundesliga tegen Heidenheim, nadat hij ook al eens had mogen starten in de Champions League tegen ex-club Atletico. Hij viel ook nog vijf keer in bij Leipzig.

Moet Vermeeren in november weer Rode Duivel zijn?

Meest recent

Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

11
11
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

29
29
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

38
38
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

199
199
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

22
22
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

152
152
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

43
43
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

39
39
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

54
54
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

207
207
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

76
76
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

29
29
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

168
168
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

132
132
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

214
214
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

87
87
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

67
67
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

424
424
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

145
145
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

180
180
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

45
45
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

69
69
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

156
156
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

123
123
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

278
278

Meer sportnieuws