Gefrustreerde Vermeeren doet boekje open over Atletico

door
Gefrustreerde Vermeeren doet boekje open over Atletico

Een dag na de Rode Duivels moeten ook de Jonge Duivels aan de bak, want zij spelen om 20u een cruciale EK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Schotland. Daarvoor zal bondscoach Gill Swerts kunnen rekenen op enkele jongens met ervaring bij de A-ploeg, zoals bijvoorbeeld Arthur Vermeeren.

De 19-jarige maakte het voorbije jaar steevast deel uit van de selectie bij de grote jongens en mocht ook mee naar het EK, maar werd nu gepasseerd door Domenico Tedesco. Vermeeren zakte daardoor weer af naar de U21 en de timing daarvoor is toch opmerkelijk.

LEES OOK: 'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Vermeeren worstelde met verwachtingen bij Atletico

De jonge middenvelder komt immers net weer vaker aan spelen toe bij RB Leipzig, dat hem in de zomer wist te huren met aankoopoptie van Atletico Madrid. Daar was Vermeeren er in zijn eerste halfjaar niet in geslaagd om zich door te zetten, nadat hij in januari overgekomen was van Antwerp.

"Het was niet makkelijk, zeker als jonge gast", blikt Vermeeren op die periode terug in Het Laatste Nieuws. "Er zijn altijd dingen waar je je niet op kan voorbereiden. De verwachtingen, bijvoorbeeld. Na mijn transfer naar Atlético lagen die erg hoog, zowel in Madrid als in België. Als het dan niet goed draait, zit je plots in een lastige situatie."

Stap naar allerhoogste niveau (te?) groot

"De stap naar Atlético, het allerhoogste niveau, was groot", beseft hij ook. "Als je daar in de ploeg wil geraken, moet je keihard werken. Dat deed ik ook. Als het dan niet lukt en je weinig kansen krijgt, dan wordt het na een tijdje wel frustrerend. Dan is het moeilijk om de moed erin te houden."

Vermeeren heeft wel geleerd uit zijn ervaringen en daardoor loopt de aanpassing in Leipzig ook wat vlotter. Hij krijgt er ook vaker speelkansen. Vorig weekend kreeg hij zijn eerste basisplaats in de Bundesliga tegen Heidenheim, nadat hij ook al eens had mogen starten in de Champions League tegen ex-club Atletico. Hij viel ook nog vijf keer in bij Leipzig.

Moet Vermeeren in november weer Rode Duivel zijn?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

42
42
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

118
118
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

252
252
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

87
87
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

360
360
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

87
87
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

596
596
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

220
220
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

184
184
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

67
67
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

247
247
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

70
70
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

73
73
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

478
478
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

277
277
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

364
364
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

841
841
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

668
668
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

381
381

Meer sportnieuws