Gefrustreerde Vermeeren doet boekje open over Atletico

door
Gefrustreerde Vermeeren doet boekje open over Atletico

Een dag na de Rode Duivels moeten ook de Jonge Duivels aan de bak, want zij spelen om 20u een cruciale EK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Schotland. Daarvoor zal bondscoach Gill Swerts kunnen rekenen op enkele jongens met ervaring bij de A-ploeg, zoals bijvoorbeeld Arthur Vermeeren.

De 19-jarige maakte het voorbije jaar steevast deel uit van de selectie bij de grote jongens en mocht ook mee naar het EK, maar werd nu gepasseerd door Domenico Tedesco. Vermeeren zakte daardoor weer af naar de U21 en de timing daarvoor is toch opmerkelijk.

LEES OOK: Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Vermeeren worstelde met verwachtingen bij Atletico

De jonge middenvelder komt immers net weer vaker aan spelen toe bij RB Leipzig, dat hem in de zomer wist te huren met aankoopoptie van Atletico Madrid. Daar was Vermeeren er in zijn eerste halfjaar niet in geslaagd om zich door te zetten, nadat hij in januari overgekomen was van Antwerp.

"Het was niet makkelijk, zeker als jonge gast", blikt Vermeeren op die periode terug in Het Laatste Nieuws. "Er zijn altijd dingen waar je je niet op kan voorbereiden. De verwachtingen, bijvoorbeeld. Na mijn transfer naar Atlético lagen die erg hoog, zowel in Madrid als in België. Als het dan niet goed draait, zit je plots in een lastige situatie."

Stap naar allerhoogste niveau (te?) groot

"De stap naar Atlético, het allerhoogste niveau, was groot", beseft hij ook. "Als je daar in de ploeg wil geraken, moet je keihard werken. Dat deed ik ook. Als het dan niet lukt en je weinig kansen krijgt, dan wordt het na een tijdje wel frustrerend. Dan is het moeilijk om de moed erin te houden."

Vermeeren heeft wel geleerd uit zijn ervaringen en daardoor loopt de aanpassing in Leipzig ook wat vlotter. Hij krijgt er ook vaker speelkansen. Vorig weekend kreeg hij zijn eerste basisplaats in de Bundesliga tegen Heidenheim, nadat hij ook al eens had mogen starten in de Champions League tegen ex-club Atletico. Hij viel ook nog vijf keer in bij Leipzig.

Moet Vermeeren in november weer Rode Duivel zijn?

Meest recent

'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

1
1
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

41
41
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

112
112
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

29
29
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

91
91
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

94
94
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

69
69
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

84
84
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

72
72
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

147
147
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

108
108
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

555
555
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

451
451
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

162
162
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

156
156
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

205
205
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

259
259
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

172
172
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

141
141
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

213
213
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

60
60
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

88
88
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

347
347
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

300
300

Meer sportnieuws