Gefrustreerde Vermeeren doet boekje open over Atletico

door
Gefrustreerde Vermeeren doet boekje open over Atletico

Een dag na de Rode Duivels moeten ook de Jonge Duivels aan de bak, want zij spelen om 20u een cruciale EK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Schotland. Daarvoor zal bondscoach Gill Swerts kunnen rekenen op enkele jongens met ervaring bij de A-ploeg, zoals bijvoorbeeld Arthur Vermeeren.

De 19-jarige maakte het voorbije jaar steevast deel uit van de selectie bij de grote jongens en mocht ook mee naar het EK, maar werd nu gepasseerd door Domenico Tedesco. Vermeeren zakte daardoor weer af naar de U21 en de timing daarvoor is toch opmerkelijk.

LEES OOK: 'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Vermeeren worstelde met verwachtingen bij Atletico

De jonge middenvelder komt immers net weer vaker aan spelen toe bij RB Leipzig, dat hem in de zomer wist te huren met aankoopoptie van Atletico Madrid. Daar was Vermeeren er in zijn eerste halfjaar niet in geslaagd om zich door te zetten, nadat hij in januari overgekomen was van Antwerp.

"Het was niet makkelijk, zeker als jonge gast", blikt Vermeeren op die periode terug in Het Laatste Nieuws. "Er zijn altijd dingen waar je je niet op kan voorbereiden. De verwachtingen, bijvoorbeeld. Na mijn transfer naar Atlético lagen die erg hoog, zowel in Madrid als in België. Als het dan niet goed draait, zit je plots in een lastige situatie."

Stap naar allerhoogste niveau (te?) groot

"De stap naar Atlético, het allerhoogste niveau, was groot", beseft hij ook. "Als je daar in de ploeg wil geraken, moet je keihard werken. Dat deed ik ook. Als het dan niet lukt en je weinig kansen krijgt, dan wordt het na een tijdje wel frustrerend. Dan is het moeilijk om de moed erin te houden."

Vermeeren heeft wel geleerd uit zijn ervaringen en daardoor loopt de aanpassing in Leipzig ook wat vlotter. Hij krijgt er ook vaker speelkansen. Vorig weekend kreeg hij zijn eerste basisplaats in de Bundesliga tegen Heidenheim, nadat hij ook al eens had mogen starten in de Champions League tegen ex-club Atletico. Hij viel ook nog vijf keer in bij Leipzig.

Moet Vermeeren in november weer Rode Duivel zijn?

Meest recent

Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

8
8
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

48
48
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

126
126
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

88
88
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

106
106
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

306
306
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

480
480
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

195
195
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

23
23
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

77
77
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

76
76
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

105
105
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

342
342
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

55
55
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

478
478
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

275
275
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

392
392
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

36
36
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

38
38
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

83
83
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

146
146
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

79
79
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

491
491
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

178
178

Meer sportnieuws