Trossard waarschuwt de Rode Duivels: "Dit is onze zwakte"

114
Trossard waarschuwt de Rode Duivels:

De Rode Duivels zijn er donderdagavond niet echt in geslaagd om zieltjes te winnen na de bleke prestaties op het EK en in september. Ze keerden wel terug met een punt uit Italië, maar in het collectief geheugen zal toch vooral de wanprestatie van de eerste 40 minuten blijven hangen.

Ware het niet dat Lorenzo Pellegrini vijf minuten voor rust zijn ploeg in de steek liet en rood pakte voor een gevaarlijke tackle op Theate, of de Rode Duivels leken in Rome af te stevenen op een afstraffing. Het was pas met een mannetje meer dat ze weer in de wedstrijd kwamen en een dubbele achterstand nog wisten op de halen.

LEES OOK: ‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Rode Duivels moeten leren uit fouten

Daarbij werden ze onder meer gestuwd door Leandro Trossard. De Arsenal-aanvaller greep zijn kans nadat hij in september nog gepasseerd werd. Hij was resultaatbepalend met de assist voor de aansluitingstreffer van De Cuyper en door na rust op een hoekschop zelf de 2-2 binnen te duwen.

"We begonnen niet goed aan de wedstrijd", moest ook hij echter erkennen bij VTM. "We holden meteen achter de feiten aan, maar we hebben uitstekend gereageerd. We moeten wel lessen trekken uit die slappe start, want zo’n fouten worden afgestraft op dit niveau."

Trossard wil focussen op positieve

Een stevige waarschuwing voor zijn ploegmaats dus, maar verder zalft Trossard vooral. "Ik wil vooral het positieve onthouden. We moeten niet te veel focussen op het negatieve", vindt hij immers. "Het is jammer dat we die derde goal niet maken. Tegen tien spelen is niet altijd makkelijker. Ze gaan achteruit kruipen en dan worden de ruimtes kleiner."

De Duivels zullen echter toch vooral moeten leren uit hun fouten, want maandag wacht met Frankrijk opnieuw een tegenstander van formaat. Ondanks de afwezigheid van Griezmann en Mbappé beschikken Les Bleus nog steeds over heel wat offensieve kwaliteit en ook zij zullen slap verdedigen ongenadig afstraffen.

Wordt er te veel gefocust op de slechte start van de Duivels?

Meest recent

AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

17
17
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

24
24
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

102
102
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

184
184
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

72
72
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

196
196
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

99
99
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

66
66
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

363
363
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

28
28
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

479
479
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

59
59
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

703
703
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

69
69
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

576
576
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

216
216
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1085
1085
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

165
165
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

29
29
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

213
213
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

109
109
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

343
343
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

263
263

Meer sportnieuws