Trossard waarschuwt de Rode Duivels: "Dit is onze zwakte"

114 stemmen
Trossard waarschuwt de Rode Duivels:

De Rode Duivels zijn er donderdagavond niet echt in geslaagd om zieltjes te winnen na de bleke prestaties op het EK en in september. Ze keerden wel terug met een punt uit Italië, maar in het collectief geheugen zal toch vooral de wanprestatie van de eerste 40 minuten blijven hangen.

Ware het niet dat Lorenzo Pellegrini vijf minuten voor rust zijn ploeg in de steek liet en rood pakte voor een gevaarlijke tackle op Theate, of de Rode Duivels leken in Rome af te stevenen op een afstraffing. Het was pas met een mannetje meer dat ze weer in de wedstrijd kwamen en een dubbele achterstand nog wisten op de halen.

LEES OOK: Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Rode Duivels moeten leren uit fouten

Daarbij werden ze onder meer gestuwd door Leandro Trossard. De Arsenal-aanvaller greep zijn kans nadat hij in september nog gepasseerd werd. Hij was resultaatbepalend met de assist voor de aansluitingstreffer van De Cuyper en door na rust op een hoekschop zelf de 2-2 binnen te duwen.

"We begonnen niet goed aan de wedstrijd", moest ook hij echter erkennen bij VTM. "We holden meteen achter de feiten aan, maar we hebben uitstekend gereageerd. We moeten wel lessen trekken uit die slappe start, want zo’n fouten worden afgestraft op dit niveau."

Trossard wil focussen op positieve

Een stevige waarschuwing voor zijn ploegmaats dus, maar verder zalft Trossard vooral. "Ik wil vooral het positieve onthouden. We moeten niet te veel focussen op het negatieve", vindt hij immers. "Het is jammer dat we die derde goal niet maken. Tegen tien spelen is niet altijd makkelijker. Ze gaan achteruit kruipen en dan worden de ruimtes kleiner."

De Duivels zullen echter toch vooral moeten leren uit hun fouten, want maandag wacht met Frankrijk opnieuw een tegenstander van formaat. Ondanks de afwezigheid van Griezmann en Mbappé beschikken Les Bleus nog steeds over heel wat offensieve kwaliteit en ook zij zullen slap verdedigen ongenadig afstraffen.

Wordt er te veel gefocust op de slechte start van de Duivels?

Meest recent

Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

42
42
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

65
65
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

62
62
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

30
30
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

36
36
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

34
34
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

109
109
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

109
109
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

413
413
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

79
79
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

155
155
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

317
317
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

932
932
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

508
508
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

33
33
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

938
938
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

160
160
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

449
449
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

826
826
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

568
568
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

356
356
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

591
591

Meer sportnieuws