Trossard waarschuwt de Rode Duivels: "Dit is onze zwakte"

114 stemmen
Trossard waarschuwt de Rode Duivels:

De Rode Duivels zijn er donderdagavond niet echt in geslaagd om zieltjes te winnen na de bleke prestaties op het EK en in september. Ze keerden wel terug met een punt uit Italië, maar in het collectief geheugen zal toch vooral de wanprestatie van de eerste 40 minuten blijven hangen.

Ware het niet dat Lorenzo Pellegrini vijf minuten voor rust zijn ploeg in de steek liet en rood pakte voor een gevaarlijke tackle op Theate, of de Rode Duivels leken in Rome af te stevenen op een afstraffing. Het was pas met een mannetje meer dat ze weer in de wedstrijd kwamen en een dubbele achterstand nog wisten op de halen.

LEES OOK: Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Rode Duivels moeten leren uit fouten

Daarbij werden ze onder meer gestuwd door Leandro Trossard. De Arsenal-aanvaller greep zijn kans nadat hij in september nog gepasseerd werd. Hij was resultaatbepalend met de assist voor de aansluitingstreffer van De Cuyper en door na rust op een hoekschop zelf de 2-2 binnen te duwen.

"We begonnen niet goed aan de wedstrijd", moest ook hij echter erkennen bij VTM. "We holden meteen achter de feiten aan, maar we hebben uitstekend gereageerd. We moeten wel lessen trekken uit die slappe start, want zo’n fouten worden afgestraft op dit niveau."

Trossard wil focussen op positieve

Een stevige waarschuwing voor zijn ploegmaats dus, maar verder zalft Trossard vooral. "Ik wil vooral het positieve onthouden. We moeten niet te veel focussen op het negatieve", vindt hij immers. "Het is jammer dat we die derde goal niet maken. Tegen tien spelen is niet altijd makkelijker. Ze gaan achteruit kruipen en dan worden de ruimtes kleiner."

De Duivels zullen echter toch vooral moeten leren uit hun fouten, want maandag wacht met Frankrijk opnieuw een tegenstander van formaat. Ondanks de afwezigheid van Griezmann en Mbappé beschikken Les Bleus nog steeds over heel wat offensieve kwaliteit en ook zij zullen slap verdedigen ongenadig afstraffen.

Wordt er te veel gefocust op de slechte start van de Duivels?

Meest recent

'Thorup speelt open kaart: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

56
56
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolger Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

270
270
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

132
132
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

215
215
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

213
213
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

58
58
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

45
45
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

444
444
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

162
162
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

34
34
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

125
125
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

346
346
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

243
243
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

73
73
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

120
120
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

263
263
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

102
102
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

629
629
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

455
455
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

262
262
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

215
215
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

702
702
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

536
536
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

137
137
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

366
366

Meer sportnieuws