Vandenbempt hard voor Duivel: "Die blijft toch een probleem"

door
Vandenbempt hard voor Duivel:

Het 2-2-gelijkspel van de Rode Duivels in Italië zorgt voor heel wat gemengde gevoelens. Enerzijds mag de ploeg zich op de borst kloppen omdat ze teruggeknokt hebben na een vroege achterstand, maar anderzijds zijn er toch heel wat zorgen over het dramatische wedstrijdbegin.

Pas na de rode kaart voor Pellegrini na 40 minuten kantelde de match immers in het voordeel van de Belgen. Daarvoor was Italië heer en meester met als gevolg dat de Duivels al vrij snel twee doelpunten moesten slikken. En het is toch vooral dat dat Peter Vandenbempt zal onthouden.

LEES OOK: Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

Angstaanjagend slecht eerste halfuur

"De échte waardemeter was voor mij de periode dat beide ploegen met 11 op het veld stonden", oppert de commentator immers bij Sporza. "En dan was het eerste halfuur toch ronduit angstaanjagend van de Duivels. Het leek echt op een dramatische avond uit te draaien."

Er kwam heel wat kritiek op de keuzes van Domenico Tedesco, vooral omdat hij Doku als wingback liet opdraven. De pressing van de Belgen kwam er helemaal niet uit en ook op offensief vlak was het zeker voor de rode kaart een mager beestje. Ook omdat enkele spelers individueel teleurstelden.

Vandenbempt ziet De Ketelaere kans niet grijpen

Vandenbempt zag bijvoorbeeld Loïs Openda opnieuw een bleke wedstrijd spelen. "Die blijft toch een probleem in het shirt van de nationale ploeg. Openda verloor quasi elk duel, pas na rust beterde het een beetje", opperde hij. Maar hij was nog veel harder voor een andere Duivel.

"Ook een afwezige Charles De Ketelaere heeft zijn kans niet gegrepen - ik had veel meer van hem verwacht", oordeelde hij immers. "En Doku kon pas in de tweede helft dreigen. Zet hem dus maar gewoon op links of in zijn normale positie, want dit werkte niet."

Had je meer verwacht van De Ketelaere?

Meest recent

'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

52
52
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

35
35
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

33
33
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

135
135
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

480
480
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

208
208
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

96
96
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

124
124
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

124
124
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

87
87
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

182
182
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

136
136
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

114
114
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

394
394
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

788
788
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

171
171
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

171
171
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

406
406
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

25
25
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

125
125
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

155
155
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

308
308
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

136
136
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

83
83
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

107
107

Meer sportnieuws