Het is ernstig bij Club: moet Hayen zijn koffers pakken?

door
Het is ernstig bij Club: moet Hayen zijn koffers pakken?

Club Brugge beleefde in augustus de slechtste seizoensstart in zestig jaar, wat de positie van coach Nicky Hayen onder druk zette. Na een eerste overwinning tegen Antwerp FC leek de crisis afgewend, maar de ploeg kon sindsdien slechts één van de laatste vijf wedstrijden winnen. Met 15 punten uit 30 en een achterstand van 7 punten op leider KRC Genk, groeit de druk binnen de club.

Ondanks enige bescherming dankzij goede prestaties in de Champions League, blijft het gebrek aan punten in de Belgische competitie zorgwekkend. Het bestuur verwacht resultaten in de aankomende wedstrijden tegen Westerlo, AC Milan, en Anderlecht. Als deze niet gewonnen worden, dreigt het crisisspook opnieuw op te duiken. De sfeer binnen de club is ernstig, en Hayen moet zijn team snel terug op de rails krijgen om zijn toekomst bij Club Brugge veilig te stellen.

LEES OOK: 'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Crisiscentrum Club Brugge

Half augustus beleefde Club Brugge de slechtste seizoensstart in zestig jaar, en de positie van Nicky Hayen stond zwaar onder druk. Ondanks een selectie vol talent en kampioenen, liep het team vierkant.

Voorzitter Bart Verhaeghe heeft meerdere keren de kleedkamer bezocht, en het Basecamp was omgevormd tot een crisiscentrum. Tegen Antwerp FC was het erop of eronder voor Hayen; verdere slechte resultaten konden zijn positie fataal worden.

Philippe Vande Walle maakte er geen tekening bij in Het Nieuwsblad. “Als dit nog een paar keer gebeurt, dan vliegt hij. Of dat dan de juiste keuze zou zijn, daar spreek ik me niet over uit.”

Na drie speeldagen bengelde Club Brugge onderaan het klassement met 1 punt op 9. Hayen kon zich geen nieuwe non-match permitteren. Volgens Het Laatste Nieuws was Verhaeghe wel degelijk van plan om in te grijpen, had Club ook op speeldag 4 tegen Antwerp weinig structuur, beleving of voetbal op de mat gebracht.

Het neigt stilaan weer naar een crisisje: het is ernstig

Nicky Hayen haalde opgelucht adem nadat Club Brugge op speeldag 4 Antwerp FC versloeg met 1-0, waarmee de eerste crisis van het seizoen werd afgewend. Club Brugge vervolgde met een sterke reeks van 12 op 12, maar kon sindsdien slechts één van de laatste vijf wedstrijden winnen.

Daardoor blijft de puntenoogst magertjes: 15 op 30, en een achterstand van 7 punten op leider KRC Genk. “Het neigt stilaan naar een crisisje intern”, schreef Het Nieuwsblad, hoewel niemand dat hardop wil zeggen. De koppen werden opnieuw bij elkaar gestoken, maar insiders beschrijven de sfeer wel als “ernstig.”

Club Brugge heeft bovendien sinds 1 september – de gewonnen derby tegen Cercle – niet meer voor eigen publiek kunnen winnen. Volgens Peter Vandenbempt bij Sporza zijn de excuses stilaan op.

“We zijn 10 speeldagen ver, dan moet er stilaan een constante zitten in het niveau van de individuele en collectieve prestaties. Het kan toch niet de bedoeling zijn dat Simon Mignolet keer op keer moet voorkomen dat het onbehaaglijke gevoel dat er nu zeker is bij Club Brugge, omslaat in een echte crisis.”

Club moest winnen van Graz om de rust binnenskamers te bewaren

In tegenstelling tot de crisis aan het begin van het seizoen, staat Nicky Hayen dit keer (voorlopig) buiten schot. De oorzaak van de huidige mini-crisis ligt volgens velen bij de spelers, die uit vorm zijn en elkaar te weinig corrigeren.

Hayen zelf heeft zijn keuzes duidelijk gemaakt en volgt een doordachte strategie, waarbij hij doorgaans de juiste aanpak kiest. Tactisch staat hij sterk en het spelbeeld past bij de normen en waarden van Club Brugge.

Vooral in de Champions League tegen Borussia Dortmund en Sturm Graz oogstte Hayen lof. Het grote probleem is echter het gebrek aan punten, vooral in de Belgische competitie, en dat blijft in het voetbal in de eindafrekening het allerbelangrijkste.

De druk werd volgens Het Nieuwsblad al opgevoerd richting de wedstrijd tegen Sturm Graz. “Neem het van ons aan: Club moest echt wel winnen om de rust binnenskamers te bewaren.”

Dat de prestaties in Europa wel overtuigen, biedt Hayen enige bescherming, maar in het voetbal telt uiteindelijk de balans in de competitie.

9 op 9 is een must: anders dreigt het crisisspook opnieuw

Het bestuur van Club Brugge ziet nog wel positieve signalen, maar dat verandert niets aan het feit dat het voetbal ondermaats is en de puntenoogst achterblijft bij de verwachtingen. Volgens Het Laatste Nieuws moeten de komende wedstrijden tegen Westerlo (uit), AC Milan (uit), en Anderlecht (thuis) resultaten opleveren.

“Pas wanneer ook die matchen niet gewonnen worden, dan pas dreigt het crisisspook opnieuw op te duiken aan de Herenweg in Westkapelle”, waarschuwt de krant. Het Nieuwsblad is het daarmee eens en stelt dat Hayen niet op zijn lauweren mag rusten.

De marge om nog meer punten te verliezen is verdwenen, en verliezen in het drieluik na de interlandbreak is uit den boze. Daarna wachten wedstrijden tegen Oud-Heverlee Leuven, Beerschot, Sint-Truiden, en Dender, waarin Club Brugge volgens insiders absoluut een reeks moet neerzetten.

“Club zal pas helemaal tevreden zijn met het maximum van de punten in die matchen. Met welk voetbal dat gebeurt, is zelfs even bijzaak”, aldus Het Nieuwsblad.

Doet Hayen het seizoen uit bij Club Brugge?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

20
20
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

13
13
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

47
47
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

77
77
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

261
261
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

258
258
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

169
169
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

204
204
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

185
185
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

109
109
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

120
120
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

172
172
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

444
444
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

377
377
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

274
274
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

136
136
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

426
426
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

811
811
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

286
286
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

230
230
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

176
176
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

427
427
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

158
158

Meer sportnieuws