Het is ernstig bij Club: moet Hayen zijn koffers pakken?

1130 stemmen
Het is ernstig bij Club: moet Hayen zijn koffers pakken?

Club Brugge beleefde in augustus de slechtste seizoensstart in zestig jaar, wat de positie van coach Nicky Hayen onder druk zette. Na een eerste overwinning tegen Antwerp FC leek de crisis afgewend, maar de ploeg kon sindsdien slechts één van de laatste vijf wedstrijden winnen. Met 15 punten uit 30 en een achterstand van 7 punten op leider KRC Genk, groeit de druk binnen de club.

Ondanks enige bescherming dankzij goede prestaties in de Champions League, blijft het gebrek aan punten in de Belgische competitie zorgwekkend. Het bestuur verwacht resultaten in de aankomende wedstrijden tegen Westerlo, AC Milan, en Anderlecht. Als deze niet gewonnen worden, dreigt het crisisspook opnieuw op te duiken. De sfeer binnen de club is ernstig, en Hayen moet zijn team snel terug op de rails krijgen om zijn toekomst bij Club Brugge veilig te stellen.

LEES OOK: Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

Crisiscentrum Club Brugge

Half augustus beleefde Club Brugge de slechtste seizoensstart in zestig jaar, en de positie van Nicky Hayen stond zwaar onder druk. Ondanks een selectie vol talent en kampioenen, liep het team vierkant.

Voorzitter Bart Verhaeghe heeft meerdere keren de kleedkamer bezocht, en het Basecamp was omgevormd tot een crisiscentrum. Tegen Antwerp FC was het erop of eronder voor Hayen; verdere slechte resultaten konden zijn positie fataal worden.

Philippe Vande Walle maakte er geen tekening bij in Het Nieuwsblad. “Als dit nog een paar keer gebeurt, dan vliegt hij. Of dat dan de juiste keuze zou zijn, daar spreek ik me niet over uit.”

Na drie speeldagen bengelde Club Brugge onderaan het klassement met 1 punt op 9. Hayen kon zich geen nieuwe non-match permitteren. Volgens Het Laatste Nieuws was Verhaeghe wel degelijk van plan om in te grijpen, had Club ook op speeldag 4 tegen Antwerp weinig structuur, beleving of voetbal op de mat gebracht.

Het neigt stilaan weer naar een crisisje: het is ernstig

Nicky Hayen haalde opgelucht adem nadat Club Brugge op speeldag 4 Antwerp FC versloeg met 1-0, waarmee de eerste crisis van het seizoen werd afgewend. Club Brugge vervolgde met een sterke reeks van 12 op 12, maar kon sindsdien slechts één van de laatste vijf wedstrijden winnen.

Daardoor blijft de puntenoogst magertjes: 15 op 30, en een achterstand van 7 punten op leider KRC Genk. “Het neigt stilaan naar een crisisje intern”, schreef Het Nieuwsblad, hoewel niemand dat hardop wil zeggen. De koppen werden opnieuw bij elkaar gestoken, maar insiders beschrijven de sfeer wel als “ernstig.”

Club Brugge heeft bovendien sinds 1 september – de gewonnen derby tegen Cercle – niet meer voor eigen publiek kunnen winnen. Volgens Peter Vandenbempt bij Sporza zijn de excuses stilaan op.

“We zijn 10 speeldagen ver, dan moet er stilaan een constante zitten in het niveau van de individuele en collectieve prestaties. Het kan toch niet de bedoeling zijn dat Simon Mignolet keer op keer moet voorkomen dat het onbehaaglijke gevoel dat er nu zeker is bij Club Brugge, omslaat in een echte crisis.”

Club moest winnen van Graz om de rust binnenskamers te bewaren

In tegenstelling tot de crisis aan het begin van het seizoen, staat Nicky Hayen dit keer (voorlopig) buiten schot. De oorzaak van de huidige mini-crisis ligt volgens velen bij de spelers, die uit vorm zijn en elkaar te weinig corrigeren.

Hayen zelf heeft zijn keuzes duidelijk gemaakt en volgt een doordachte strategie, waarbij hij doorgaans de juiste aanpak kiest. Tactisch staat hij sterk en het spelbeeld past bij de normen en waarden van Club Brugge.

Vooral in de Champions League tegen Borussia Dortmund en Sturm Graz oogstte Hayen lof. Het grote probleem is echter het gebrek aan punten, vooral in de Belgische competitie, en dat blijft in het voetbal in de eindafrekening het allerbelangrijkste.

De druk werd volgens Het Nieuwsblad al opgevoerd richting de wedstrijd tegen Sturm Graz. “Neem het van ons aan: Club moest echt wel winnen om de rust binnenskamers te bewaren.”

Dat de prestaties in Europa wel overtuigen, biedt Hayen enige bescherming, maar in het voetbal telt uiteindelijk de balans in de competitie.

9 op 9 is een must: anders dreigt het crisisspook opnieuw

Het bestuur van Club Brugge ziet nog wel positieve signalen, maar dat verandert niets aan het feit dat het voetbal ondermaats is en de puntenoogst achterblijft bij de verwachtingen. Volgens Het Laatste Nieuws moeten de komende wedstrijden tegen Westerlo (uit), AC Milan (uit), en Anderlecht (thuis) resultaten opleveren.

“Pas wanneer ook die matchen niet gewonnen worden, dan pas dreigt het crisisspook opnieuw op te duiken aan de Herenweg in Westkapelle”, waarschuwt de krant. Het Nieuwsblad is het daarmee eens en stelt dat Hayen niet op zijn lauweren mag rusten.

De marge om nog meer punten te verliezen is verdwenen, en verliezen in het drieluik na de interlandbreak is uit den boze. Daarna wachten wedstrijden tegen Oud-Heverlee Leuven, Beerschot, Sint-Truiden, en Dender, waarin Club Brugge volgens insiders absoluut een reeks moet neerzetten.

“Club zal pas helemaal tevreden zijn met het maximum van de punten in die matchen. Met welk voetbal dat gebeurt, is zelfs even bijzaak”, aldus Het Nieuwsblad.

Doet Hayen het seizoen uit bij Club Brugge?

Meest recent

Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

31
31
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

118
118
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

238
238
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

173
173
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

161
161
Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

78
78
WK-finale ontspoort na affluiten: Paredes compléét over de rooie

Spanje heeft zich zondagavond voor de tweede keer tot wereldkampioen gekroond. In eenzijdige finale ...

382
382
Spanje sloopt Argentijnse muur en grijpt wereldtitel

Na een zenuwslopende WK-finale heeft Spanje zich tot wereldkampioen gekroond. De ploeg van Luis de ...

81
81
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-momentje

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

725
725
Fred Vanderbiest verrast en ziet dé sleutel tot nieuw succes

Na een historisch seizoen liggen de verwachtingen opnieuw bijzonder hoog bij KV Mechelen. Tegelijk ...

180
180
Fans gaan los op 'WK-schaamteshow': "Hele afkickkliniek?"

Niet alleen het voetbal maakt de tongen los tijdens de WK finale. De rustshow in typisch Amerikaanse ...

286
286
Donald Trump slaat iedereen met verstomming bij WK-finale

Daar is hij dan. Donald Trump verschijnt tijdens de WK finale voor het eerst in het stadion tijdens ...

289
289
Peter Vandenbempt beleeft ware nachtmerrie op WK

Al een dikke maand lang vliegt Peter Vandenbempt van het ene WK-stadion naar het andere. Vanavond ...

236
236
WK finale ontploft (nog) niet: Spanje zoekt opening

De spanning is om te snijden in de grootste voetbalwedstrijd van het jaar. Spanje en Argentinië ...

19
19
Bart De Wever weet nu al wie wereldkampioen wordt

Na weken vol verrassingen, sensationele uitslagen en een pak rake voorspellingen is het moment van ...

200
200
Beale geeft transferplannen van Zulte Waregem prijs

Voorlopig was het in de Jupiler Pro League nog relatief rustig inzake transfers. Onder meer bij ...

291
291
Kompany geweigerd: "Ik zat toen in een moeilijke fase"

Vincent Kompany is bezig aan een fantastische trainerscarrière. De huidige coach van Bayern ...

129
129
Fan bespuwd en woede-uitbarsting: Anderlecht biedt toch 4M

Anderlecht legt ruim vier miljoen euro op tafel voor een nieuwe flankaanvaller. Opvallend, want twee ...

591
591
Nog transfers bij Cercle Brugge? Friis verklaart

Cercle Brugge is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Trainer Lars Friis hoopt ...

153
153
Spanje - Argentinië: dit zijn de 22 basisspelers

Vanavond weten we wie wereldkampioen wordt. Om 21u nemen Spanje en Argentinië het tegen elkaar ...

90
90
'Hugo Cuypers versiert bijzonder verrassende transfer'

Chicago Fire maakte onlangs de komst van Robert Lewandowski bekend. De Poolse aanvaller was zo ...

160
160
'Bliksemvertrek Tresoldi: één man heeft sleutels in handen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje behouden. Maar dat zal niet gemakkelijk ...

382
382
'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Antwerp FC beleefde een kalme transferperiode tot dusver. Dat had natuurlijk alles te maken met het ...

771
771
'Westerlo wil uitpakken: gesprekken voor eenmalige Duivel'

KVC Westerlo beleefde tot dusver een bijzonder lucratieve mercato. Maar om al die vertrekkers op te ...

102
102
'Club Brugge bibbert: steenrijke ploeg lonkt naar Seys'

Joaquin Seys maakt handig gebruik van zijn verlofperiode na een lang en slopend seizoen. Zo liet hij ...

774
774

Meer sportnieuws