Het is ernstig bij Club: moet Hayen zijn koffers pakken?

1130 stemmen
Het is ernstig bij Club: moet Hayen zijn koffers pakken?

Club Brugge beleefde in augustus de slechtste seizoensstart in zestig jaar, wat de positie van coach Nicky Hayen onder druk zette. Na een eerste overwinning tegen Antwerp FC leek de crisis afgewend, maar de ploeg kon sindsdien slechts één van de laatste vijf wedstrijden winnen. Met 15 punten uit 30 en een achterstand van 7 punten op leider KRC Genk, groeit de druk binnen de club.

Ondanks enige bescherming dankzij goede prestaties in de Champions League, blijft het gebrek aan punten in de Belgische competitie zorgwekkend. Het bestuur verwacht resultaten in de aankomende wedstrijden tegen Westerlo, AC Milan, en Anderlecht. Als deze niet gewonnen worden, dreigt het crisisspook opnieuw op te duiken. De sfeer binnen de club is ernstig, en Hayen moet zijn team snel terug op de rails krijgen om zijn toekomst bij Club Brugge veilig te stellen.

LEES OOK: Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Crisiscentrum Club Brugge

Half augustus beleefde Club Brugge de slechtste seizoensstart in zestig jaar, en de positie van Nicky Hayen stond zwaar onder druk. Ondanks een selectie vol talent en kampioenen, liep het team vierkant.

Voorzitter Bart Verhaeghe heeft meerdere keren de kleedkamer bezocht, en het Basecamp was omgevormd tot een crisiscentrum. Tegen Antwerp FC was het erop of eronder voor Hayen; verdere slechte resultaten konden zijn positie fataal worden.

Philippe Vande Walle maakte er geen tekening bij in Het Nieuwsblad. “Als dit nog een paar keer gebeurt, dan vliegt hij. Of dat dan de juiste keuze zou zijn, daar spreek ik me niet over uit.”

Na drie speeldagen bengelde Club Brugge onderaan het klassement met 1 punt op 9. Hayen kon zich geen nieuwe non-match permitteren. Volgens Het Laatste Nieuws was Verhaeghe wel degelijk van plan om in te grijpen, had Club ook op speeldag 4 tegen Antwerp weinig structuur, beleving of voetbal op de mat gebracht.

Het neigt stilaan weer naar een crisisje: het is ernstig

Nicky Hayen haalde opgelucht adem nadat Club Brugge op speeldag 4 Antwerp FC versloeg met 1-0, waarmee de eerste crisis van het seizoen werd afgewend. Club Brugge vervolgde met een sterke reeks van 12 op 12, maar kon sindsdien slechts één van de laatste vijf wedstrijden winnen.

Daardoor blijft de puntenoogst magertjes: 15 op 30, en een achterstand van 7 punten op leider KRC Genk. “Het neigt stilaan naar een crisisje intern”, schreef Het Nieuwsblad, hoewel niemand dat hardop wil zeggen. De koppen werden opnieuw bij elkaar gestoken, maar insiders beschrijven de sfeer wel als “ernstig.”

Club Brugge heeft bovendien sinds 1 september – de gewonnen derby tegen Cercle – niet meer voor eigen publiek kunnen winnen. Volgens Peter Vandenbempt bij Sporza zijn de excuses stilaan op.

“We zijn 10 speeldagen ver, dan moet er stilaan een constante zitten in het niveau van de individuele en collectieve prestaties. Het kan toch niet de bedoeling zijn dat Simon Mignolet keer op keer moet voorkomen dat het onbehaaglijke gevoel dat er nu zeker is bij Club Brugge, omslaat in een echte crisis.”

Club moest winnen van Graz om de rust binnenskamers te bewaren

In tegenstelling tot de crisis aan het begin van het seizoen, staat Nicky Hayen dit keer (voorlopig) buiten schot. De oorzaak van de huidige mini-crisis ligt volgens velen bij de spelers, die uit vorm zijn en elkaar te weinig corrigeren.

Hayen zelf heeft zijn keuzes duidelijk gemaakt en volgt een doordachte strategie, waarbij hij doorgaans de juiste aanpak kiest. Tactisch staat hij sterk en het spelbeeld past bij de normen en waarden van Club Brugge.

Vooral in de Champions League tegen Borussia Dortmund en Sturm Graz oogstte Hayen lof. Het grote probleem is echter het gebrek aan punten, vooral in de Belgische competitie, en dat blijft in het voetbal in de eindafrekening het allerbelangrijkste.

De druk werd volgens Het Nieuwsblad al opgevoerd richting de wedstrijd tegen Sturm Graz. “Neem het van ons aan: Club moest echt wel winnen om de rust binnenskamers te bewaren.”

Dat de prestaties in Europa wel overtuigen, biedt Hayen enige bescherming, maar in het voetbal telt uiteindelijk de balans in de competitie.

9 op 9 is een must: anders dreigt het crisisspook opnieuw

Het bestuur van Club Brugge ziet nog wel positieve signalen, maar dat verandert niets aan het feit dat het voetbal ondermaats is en de puntenoogst achterblijft bij de verwachtingen. Volgens Het Laatste Nieuws moeten de komende wedstrijden tegen Westerlo (uit), AC Milan (uit), en Anderlecht (thuis) resultaten opleveren.

“Pas wanneer ook die matchen niet gewonnen worden, dan pas dreigt het crisisspook opnieuw op te duiken aan de Herenweg in Westkapelle”, waarschuwt de krant. Het Nieuwsblad is het daarmee eens en stelt dat Hayen niet op zijn lauweren mag rusten.

De marge om nog meer punten te verliezen is verdwenen, en verliezen in het drieluik na de interlandbreak is uit den boze. Daarna wachten wedstrijden tegen Oud-Heverlee Leuven, Beerschot, Sint-Truiden, en Dender, waarin Club Brugge volgens insiders absoluut een reeks moet neerzetten.

“Club zal pas helemaal tevreden zijn met het maximum van de punten in die matchen. Met welk voetbal dat gebeurt, is zelfs even bijzaak”, aldus Het Nieuwsblad.

Doet Hayen het seizoen uit bij Club Brugge?

Meest recent

Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

6
6
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

72
72
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

90
90
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

84
84
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

86
86
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

155
155
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

152
152
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

51
51
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

41
41
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

344
344
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

176
176
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

270
270
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

147
147
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

224
224
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

105
105
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

396
396
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

176
176
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

311
311
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

219
219
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

135
135
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

156
156
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

113
113
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

857
857
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

12
12

Meer sportnieuws