Het is ernstig bij Club: moet Hayen zijn koffers pakken?

door
Het is ernstig bij Club: moet Hayen zijn koffers pakken?

Club Brugge beleefde in augustus de slechtste seizoensstart in zestig jaar, wat de positie van coach Nicky Hayen onder druk zette. Na een eerste overwinning tegen Antwerp FC leek de crisis afgewend, maar de ploeg kon sindsdien slechts één van de laatste vijf wedstrijden winnen. Met 15 punten uit 30 en een achterstand van 7 punten op leider KRC Genk, groeit de druk binnen de club.

Ondanks enige bescherming dankzij goede prestaties in de Champions League, blijft het gebrek aan punten in de Belgische competitie zorgwekkend. Het bestuur verwacht resultaten in de aankomende wedstrijden tegen Westerlo, AC Milan, en Anderlecht. Als deze niet gewonnen worden, dreigt het crisisspook opnieuw op te duiken. De sfeer binnen de club is ernstig, en Hayen moet zijn team snel terug op de rails krijgen om zijn toekomst bij Club Brugge veilig te stellen.

LEES OOK: Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Crisiscentrum Club Brugge

Half augustus beleefde Club Brugge de slechtste seizoensstart in zestig jaar, en de positie van Nicky Hayen stond zwaar onder druk. Ondanks een selectie vol talent en kampioenen, liep het team vierkant.

Voorzitter Bart Verhaeghe heeft meerdere keren de kleedkamer bezocht, en het Basecamp was omgevormd tot een crisiscentrum. Tegen Antwerp FC was het erop of eronder voor Hayen; verdere slechte resultaten konden zijn positie fataal worden.

Philippe Vande Walle maakte er geen tekening bij in Het Nieuwsblad. “Als dit nog een paar keer gebeurt, dan vliegt hij. Of dat dan de juiste keuze zou zijn, daar spreek ik me niet over uit.”

Na drie speeldagen bengelde Club Brugge onderaan het klassement met 1 punt op 9. Hayen kon zich geen nieuwe non-match permitteren. Volgens Het Laatste Nieuws was Verhaeghe wel degelijk van plan om in te grijpen, had Club ook op speeldag 4 tegen Antwerp weinig structuur, beleving of voetbal op de mat gebracht.

Het neigt stilaan weer naar een crisisje: het is ernstig

Nicky Hayen haalde opgelucht adem nadat Club Brugge op speeldag 4 Antwerp FC versloeg met 1-0, waarmee de eerste crisis van het seizoen werd afgewend. Club Brugge vervolgde met een sterke reeks van 12 op 12, maar kon sindsdien slechts één van de laatste vijf wedstrijden winnen.

Daardoor blijft de puntenoogst magertjes: 15 op 30, en een achterstand van 7 punten op leider KRC Genk. “Het neigt stilaan naar een crisisje intern”, schreef Het Nieuwsblad, hoewel niemand dat hardop wil zeggen. De koppen werden opnieuw bij elkaar gestoken, maar insiders beschrijven de sfeer wel als “ernstig.”

Club Brugge heeft bovendien sinds 1 september – de gewonnen derby tegen Cercle – niet meer voor eigen publiek kunnen winnen. Volgens Peter Vandenbempt bij Sporza zijn de excuses stilaan op.

“We zijn 10 speeldagen ver, dan moet er stilaan een constante zitten in het niveau van de individuele en collectieve prestaties. Het kan toch niet de bedoeling zijn dat Simon Mignolet keer op keer moet voorkomen dat het onbehaaglijke gevoel dat er nu zeker is bij Club Brugge, omslaat in een echte crisis.”

Club moest winnen van Graz om de rust binnenskamers te bewaren

In tegenstelling tot de crisis aan het begin van het seizoen, staat Nicky Hayen dit keer (voorlopig) buiten schot. De oorzaak van de huidige mini-crisis ligt volgens velen bij de spelers, die uit vorm zijn en elkaar te weinig corrigeren.

Hayen zelf heeft zijn keuzes duidelijk gemaakt en volgt een doordachte strategie, waarbij hij doorgaans de juiste aanpak kiest. Tactisch staat hij sterk en het spelbeeld past bij de normen en waarden van Club Brugge.

Vooral in de Champions League tegen Borussia Dortmund en Sturm Graz oogstte Hayen lof. Het grote probleem is echter het gebrek aan punten, vooral in de Belgische competitie, en dat blijft in het voetbal in de eindafrekening het allerbelangrijkste.

De druk werd volgens Het Nieuwsblad al opgevoerd richting de wedstrijd tegen Sturm Graz. “Neem het van ons aan: Club moest echt wel winnen om de rust binnenskamers te bewaren.”

Dat de prestaties in Europa wel overtuigen, biedt Hayen enige bescherming, maar in het voetbal telt uiteindelijk de balans in de competitie.

9 op 9 is een must: anders dreigt het crisisspook opnieuw

Het bestuur van Club Brugge ziet nog wel positieve signalen, maar dat verandert niets aan het feit dat het voetbal ondermaats is en de puntenoogst achterblijft bij de verwachtingen. Volgens Het Laatste Nieuws moeten de komende wedstrijden tegen Westerlo (uit), AC Milan (uit), en Anderlecht (thuis) resultaten opleveren.

“Pas wanneer ook die matchen niet gewonnen worden, dan pas dreigt het crisisspook opnieuw op te duiken aan de Herenweg in Westkapelle”, waarschuwt de krant. Het Nieuwsblad is het daarmee eens en stelt dat Hayen niet op zijn lauweren mag rusten.

De marge om nog meer punten te verliezen is verdwenen, en verliezen in het drieluik na de interlandbreak is uit den boze. Daarna wachten wedstrijden tegen Oud-Heverlee Leuven, Beerschot, Sint-Truiden, en Dender, waarin Club Brugge volgens insiders absoluut een reeks moet neerzetten.

“Club zal pas helemaal tevreden zijn met het maximum van de punten in die matchen. Met welk voetbal dat gebeurt, is zelfs even bijzaak”, aldus Het Nieuwsblad.

Doet Hayen het seizoen uit bij Club Brugge?

Meest recent

Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

98
98
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

126
126
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

30
30
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

191
191
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

275
275
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

89
89
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

141
141
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

47
47
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

92
92
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

157
157
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

286
286
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

55
55
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

104
104
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

158
158
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

331
331
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

401
401
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

79
79
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

188
188
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

446
446
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

297
297
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

405
405
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

401
401
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

129
129
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

123
123
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

524
524

Meer sportnieuws