Zanka komt met aankondiging: "Ik stop ermee"

door
Zanka komt met aankondiging:

Anderlecht was vorige zomer weer behoorlijk actief op de transfermarkt, waarbij het opnieuw voor de nodige ervaring koos. Zo werd bijvoorbeeld Leander Dendoncker teruggehaald, terwijl achterin als doublure voor Vertonghen en Simic de Deen Zanka kwam.

De 34-jarige centrale verdediger kwam gratis over van Brentford en kwam dit seizoen al zeer vaak aan spelen toe door de blessure van Vertonghen. Toch verloor hij zijn plaats in de Deense nationale ploeg, nadat hij er in de zomer nog bij was op het EK.

LEES OOK: Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

Zanka stopt bij Denemarken

Nadat hij in september al gepasseerd werd, is Zanka er ook deze maand niet bij. Dat deed vragen rijzen in Denemarken, zeker omdat er achterin de nodige blessures zijn. Nu doorbreekt de speler echter zelf de stilte.

In gesprek met TV2 laat Zanka immers weten dat hij een punt gezet heeft achter zijn carrière als international. "Ik wou er geen zaak van maken. Ik was tevreden dat het organisch eindigde. Gezien mijn parcours bij de nationale ploeg vond ik een stil en ondramatisch einde wel passend", vertelde hij.

Nooit een vaste waarde

Zanka verzamelde immers wel 34 caps voor Denemarken, maar een vaste waarde was hij nooit. Zo kwam hij bijvoorbeeld in de zomer ook op het EK niet van de bank en kwam hij pas bij de selectie nadat een andere speler uitgevallen was.

"Ik denk niet dat ik er op het WK in 2026 bij zou zijn, dus dan is het beter om plaats te maken voor jongere spelers die veel zin hebben om voor de nationale ploeg te spelen", vindt hij. "Nu moet ik niet meer telkens mijn familie op het laatste moment verlaten en kan ik me ook volledig focussen op mijn club."

Is dat een goede zaak voor Anderlecht?

Meest recent

Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

0
0
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

53
53
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

41
41
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

81
81
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

130
130
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

120
120
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

108
108
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

24
24
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

142
142
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

302
302
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

269
269
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

152
152
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

52
52
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

137
137
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

112
112
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

439
439
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

143
143
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

273
273
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

56
56
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

70
70
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

395
395
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

205
205
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

100
100
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

396
396
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

252
252

Meer sportnieuws