Zanka komt met aankondiging: "Ik stop ermee"

1301 stemmen
Zanka komt met aankondiging:

Anderlecht was vorige zomer weer behoorlijk actief op de transfermarkt, waarbij het opnieuw voor de nodige ervaring koos. Zo werd bijvoorbeeld Leander Dendoncker teruggehaald, terwijl achterin als doublure voor Vertonghen en Simic de Deen Zanka kwam.

De 34-jarige centrale verdediger kwam gratis over van Brentford en kwam dit seizoen al zeer vaak aan spelen toe door de blessure van Vertonghen. Toch verloor hij zijn plaats in de Deense nationale ploeg, nadat hij er in de zomer nog bij was op het EK.

LEES OOK: Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Zanka stopt bij Denemarken

Nadat hij in september al gepasseerd werd, is Zanka er ook deze maand niet bij. Dat deed vragen rijzen in Denemarken, zeker omdat er achterin de nodige blessures zijn. Nu doorbreekt de speler echter zelf de stilte.

In gesprek met TV2 laat Zanka immers weten dat hij een punt gezet heeft achter zijn carrière als international. "Ik wou er geen zaak van maken. Ik was tevreden dat het organisch eindigde. Gezien mijn parcours bij de nationale ploeg vond ik een stil en ondramatisch einde wel passend", vertelde hij.

Nooit een vaste waarde

Zanka verzamelde immers wel 34 caps voor Denemarken, maar een vaste waarde was hij nooit. Zo kwam hij bijvoorbeeld in de zomer ook op het EK niet van de bank en kwam hij pas bij de selectie nadat een andere speler uitgevallen was.

"Ik denk niet dat ik er op het WK in 2026 bij zou zijn, dus dan is het beter om plaats te maken voor jongere spelers die veel zin hebben om voor de nationale ploeg te spelen", vindt hij. "Nu moet ik niet meer telkens mijn familie op het laatste moment verlaten en kan ik me ook volledig focussen op mijn club."

Is dat een goede zaak voor Anderlecht?

Meest recent

Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

6
6
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

42
42
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

61
61
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

21
21
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

68
68
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

239
239
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

80
80
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

43
43
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

47
47
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

119
119
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

115
115
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

52
52
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

138
138
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

354
354
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

231
231
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

510
510
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

133
133
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

124
124
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

108
108
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

412
412
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

762
762
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

104
104
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

280
280
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

453
453
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

333
333

Meer sportnieuws