Zanka komt met aankondiging: "Ik stop ermee"

door
Zanka komt met aankondiging:

Anderlecht was vorige zomer weer behoorlijk actief op de transfermarkt, waarbij het opnieuw voor de nodige ervaring koos. Zo werd bijvoorbeeld Leander Dendoncker teruggehaald, terwijl achterin als doublure voor Vertonghen en Simic de Deen Zanka kwam.

De 34-jarige centrale verdediger kwam gratis over van Brentford en kwam dit seizoen al zeer vaak aan spelen toe door de blessure van Vertonghen. Toch verloor hij zijn plaats in de Deense nationale ploeg, nadat hij er in de zomer nog bij was op het EK.

LEES OOK: Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Zanka stopt bij Denemarken

Nadat hij in september al gepasseerd werd, is Zanka er ook deze maand niet bij. Dat deed vragen rijzen in Denemarken, zeker omdat er achterin de nodige blessures zijn. Nu doorbreekt de speler echter zelf de stilte.

In gesprek met TV2 laat Zanka immers weten dat hij een punt gezet heeft achter zijn carrière als international. "Ik wou er geen zaak van maken. Ik was tevreden dat het organisch eindigde. Gezien mijn parcours bij de nationale ploeg vond ik een stil en ondramatisch einde wel passend", vertelde hij.

Nooit een vaste waarde

Zanka verzamelde immers wel 34 caps voor Denemarken, maar een vaste waarde was hij nooit. Zo kwam hij bijvoorbeeld in de zomer ook op het EK niet van de bank en kwam hij pas bij de selectie nadat een andere speler uitgevallen was.

"Ik denk niet dat ik er op het WK in 2026 bij zou zijn, dus dan is het beter om plaats te maken voor jongere spelers die veel zin hebben om voor de nationale ploeg te spelen", vindt hij. "Nu moet ik niet meer telkens mijn familie op het laatste moment verlaten en kan ik me ook volledig focussen op mijn club."

Is dat een goede zaak voor Anderlecht?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

43
43
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

23
23
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

23
23
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

89
89
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

61
61
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

17
17
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

158
158
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

194
194
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

49
49
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

353
353
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

263
263
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

214
214
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

84
84
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

77
77
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

208
208
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

106
106
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

136
136
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

410
410
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws