Zanka komt met aankondiging: "Ik stop ermee"

door
Zanka komt met aankondiging:

Anderlecht was vorige zomer weer behoorlijk actief op de transfermarkt, waarbij het opnieuw voor de nodige ervaring koos. Zo werd bijvoorbeeld Leander Dendoncker teruggehaald, terwijl achterin als doublure voor Vertonghen en Simic de Deen Zanka kwam.

De 34-jarige centrale verdediger kwam gratis over van Brentford en kwam dit seizoen al zeer vaak aan spelen toe door de blessure van Vertonghen. Toch verloor hij zijn plaats in de Deense nationale ploeg, nadat hij er in de zomer nog bij was op het EK.

LEES OOK: Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Zanka stopt bij Denemarken

Nadat hij in september al gepasseerd werd, is Zanka er ook deze maand niet bij. Dat deed vragen rijzen in Denemarken, zeker omdat er achterin de nodige blessures zijn. Nu doorbreekt de speler echter zelf de stilte.

In gesprek met TV2 laat Zanka immers weten dat hij een punt gezet heeft achter zijn carrière als international. "Ik wou er geen zaak van maken. Ik was tevreden dat het organisch eindigde. Gezien mijn parcours bij de nationale ploeg vond ik een stil en ondramatisch einde wel passend", vertelde hij.

Nooit een vaste waarde

Zanka verzamelde immers wel 34 caps voor Denemarken, maar een vaste waarde was hij nooit. Zo kwam hij bijvoorbeeld in de zomer ook op het EK niet van de bank en kwam hij pas bij de selectie nadat een andere speler uitgevallen was.

"Ik denk niet dat ik er op het WK in 2026 bij zou zijn, dus dan is het beter om plaats te maken voor jongere spelers die veel zin hebben om voor de nationale ploeg te spelen", vindt hij. "Nu moet ik niet meer telkens mijn familie op het laatste moment verlaten en kan ik me ook volledig focussen op mijn club."

Is dat een goede zaak voor Anderlecht?

Meest recent

'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

53
53
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

43
43
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

19
19
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

20
20
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

359
359
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

174
174
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

477
477
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

221
221
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

132
132
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

216
216
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

199
199
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

607
607
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

122
122
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

134
134
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

313
313
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

139
139
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

376
376
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

526
526
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

444
444
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

134
134
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

122
122
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

118
118
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

72
72
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

74
74

Meer sportnieuws