Kritiek op Club Brugge-speler: Is hij écht goed genoeg?

door
Kritiek op Club Brugge-speler: Is hij écht goed genoeg?

In de zomer van 2023 versterkte Club Brugge zich met Hugo Vetlesen, die als de nieuwe patron moest fungeren en stevige concurrentie voor Hans Vanaken moest bieden. Met een indrukwekkende staat van dienst in Noorwegen, waar hij 16 doelpunten en 6 assists behaalde, werden hoge verwachtingen van de Noorse middenvelder gekoesterd. Ondanks een veelbelovende start heeft Vetlesen moeite gehad om zijn potentieel te realiseren.

Dit seizoen is het zelfs nog teleurstellender: hij heeft nog geen doelpunt gescoord en zijn basisplek staat onder druk. In de Champions League werd hij gepasseerd door de goed presterende Ardon Jashari, wat aantoont dat de concurrentie groter is dan ooit. Bij Club Brugge verwacht men dat hij snel zijn niveau opkrikt, want met een prijskaartje van bijna 8 miljoen euro moet hij beter presteren om zijn plek in de basis te behouden.

LEES OOK: Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Vetlesen moest lont in het kruit werpen: stevige concurrent voor Vanaken

Om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen, en de spelers te prikkelen, heeft Club Brugge in de zomer van 2023 Hugo Vetlesen aangetrokken. Club Brugge vond in de Noorse middenvelder de perfecte speler die de boel moest wakker schudden.

"Hugo moet de lont in het kruit werpen", voorspelde Het Laatste Nieuws. De krant richtte zich vooral tot Hans Vanaken, die zich op een stevige concurrentiestrijd met de Noorse international mocht verheugen. "Met Vetlesen heeft blauw-zwart deze keer niet de minste binnengehaald."

Hij moest op termijn de nieuwe patron van Club Brugge worden, mocht hij erin slagen om de torenhoge verwachtingen te kunnen inlossen. Er werden veel doelpunten verwacht van Vetlesen, want in zijn laatste seizoen bij Bodo/Glimt was hij buitengewoon productief.

Als box-to-box middenvelder wist hij maar liefst zestien doelpunten te scoren en leverde daarnaast ook nog eens zes assists af. Hierdoor werd hij de op één na meest beslissende speler in de Eliteserien, na zijn teamgenoot Amahl Pellegrino, en uitgeroepen tot Speler van het Jaar.

‘The new number 10’ duwde Rits naar Anderlecht

Hugo Vetlesen maakte in zijn eerste weken bij Club Brugge meteen indruk met zijn goede balbehandeling, leuke manier van bewegen en voetbalintelligentie. Hij blonk uit door zijn individuele klasse, denkt altijd vooruit, is constant aanspeelbaar, zet vroeg druk, en blijft kalm en overzichtelijk in elke situatie.

Bovendien kiest hij altijd voor de meest voetballende oplossing. Al snel bewees hij zijn waarde bij Club en groeide hij pijlsnel uit tot een vaste kracht. “Hugo Vetlesen – the new number 10. Onthoud die naam maar,” kopte Het Laatste Nieuws.

Imke Courtois was eveneens lovend in De Zondag: “Ik geloof bij Club sterk in Vetlesen.” Ook Dennis van Wijk was onder de indruk en vertelde in Het Nieuwsblad: “Die Vetlesen vind ik sterk - daar gaan we niet over discussiëren.”

Zijn impact was zo groot dat hij al snel werd gepromoveerd van invaller naar basisspeler. Vetlesen verdrong Mats Rits uit het elftal, wat uiteindelijk leidde tot de versnelde transfer van Rits naar Anderlecht.

Heeft iets van een schurk, maar zijn positie staat onder druk

Hugo Vetlesen leek in zijn eerste seizoen bij Club Brugge goed mee te draaien, maar al snel werd duidelijk dat hij het moeilijk kreeg om zijn potentieel volledig te benutten. Hoewel hij zorgde voor diepgang en energie op het middenveld, slaagde hij er niet in om de torenhoge verwachtingen waar te maken.

Vetlesen, die in Noorwegen in een meer aanvallende rol speelde, moest zich aanpassen aan een lagere positie, wat zijn impact beperkte. Desondanks kwam hij nog tot 7 doelpunten en 7 assists, maar de wedstrijden waarin hij écht het verschil maakte, waren zeldzaam.

Dit seizoen begon allesbehalve veelbelovend voor de 24-jarige Noor. Hij scoorde nog geen enkel doelpunt, en zijn plek in de basiself staat onder zware druk. Hoewel hij als een leider werd binnengehaald, ontbreekt het hem aan de uitstraling en invloed die van zo’n rol wordt verwacht.

Het Laatste Nieuws vatte het scherp samen: “Vetlesen heeft iets van een schurk, maar haalt onvoldoende het niveau om een echte voortrekker te zijn.” Hein Vanhaezebrouck noemde Vetlesen in Het Nieuwsblad een goede speler met energie, die vaak op de juiste plaats staat:

“Hij heeft een neus om vanuit de tweede lijn op de juiste plaats te komen, daarbij doet hij me denken aan Heymans en Gandelman. Het probleem is dat Vetlesen uit die kwaliteit te weinig scoort”, verwees Vanhaezebrouck naar het gebrek aan scorend vermogen bij Vetlesen dit seizoen.

Heeft Vetlesen überhaupt wel het niveau voor Club Brugge?

In de Champions League-wedstrijd tegen Sturm Graz werd Hugo Vetlesen gepasseerd voor - de overigens sterk spelende - Ardon Jashari, wat duidelijk maakte dat het een zware strijd wordt voor de Noor om zijn plek in de ploeg terug te winnen.

Het Laatste Nieuws was scherp in haar oordeel en stelde dat Jashari op alle fronten meer te bieden heeft dan Vetlesen. De krant stelt vast dat het te vrijblijvend is bij Vetlesen, in wiens spel bovendien te veel afval zit. “Als Hayen straks tussen hem en Jashari moet kiezen, zal de keuze snel gemaakt zijn.”

HLN merkt op dat Vetlesen zijn niveau niet haalt en dat je je op den duur wel afvraagt of hij überhaupt het niveau heeft voor Club Brugge.

“Het wordt opletten geblazen voor hem”, waarschuwde Het Nieuwsblad. De krant stelt vast dat Vetlesen zich te gemakkelijk van de bal laat zetten en met te weinig overtuiging speelt. “Moet dringend zijn niveau opkrikken als hij zijn basisplek wil behouden.”

Bij Club Brugge wordt van de Noor - die twee jaar geleden bijna 8 miljoen euro kostte - verwacht dat hij individueel beter gaat presteren. Hoewel hij dit seizoen meerdere kansen kreeg, wist hij geen enkele keer écht te overtuigen.

Kan Vetlesen het niveau aan bij Club Brugge?

Meest recent

Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

27
27
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

216
216
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

37
37
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

61
61
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

246
246
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

26
26
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

207
207
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

110
110
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

21
21
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

152
152
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

278
278
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

33
33
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

40
40
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

448
448
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

298
298
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

103
103
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

99
99
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

141
141
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

490
490
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

51
51
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

262
262
Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. De top 6 is bekend en ook de Degradatie ...

325
325
‘Mokio slaat op tafel bij Ajax: transferwending nakend'

Jorthy Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant aller tijden, maar de Buffalo’s zagen het ...

74
74
Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

RSC Anderlecht wist zich in de top 6 te nestelen, maar de reguliere competitie werd op een valse ...

489
489

Meer sportnieuws