Kritiek op Club Brugge-speler: Is hij écht goed genoeg?

door
Kritiek op Club Brugge-speler: Is hij écht goed genoeg?

In de zomer van 2023 versterkte Club Brugge zich met Hugo Vetlesen, die als de nieuwe patron moest fungeren en stevige concurrentie voor Hans Vanaken moest bieden. Met een indrukwekkende staat van dienst in Noorwegen, waar hij 16 doelpunten en 6 assists behaalde, werden hoge verwachtingen van de Noorse middenvelder gekoesterd. Ondanks een veelbelovende start heeft Vetlesen moeite gehad om zijn potentieel te realiseren.

Dit seizoen is het zelfs nog teleurstellender: hij heeft nog geen doelpunt gescoord en zijn basisplek staat onder druk. In de Champions League werd hij gepasseerd door de goed presterende Ardon Jashari, wat aantoont dat de concurrentie groter is dan ooit. Bij Club Brugge verwacht men dat hij snel zijn niveau opkrikt, want met een prijskaartje van bijna 8 miljoen euro moet hij beter presteren om zijn plek in de basis te behouden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

Vetlesen moest lont in het kruit werpen: stevige concurrent voor Vanaken

Om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen, en de spelers te prikkelen, heeft Club Brugge in de zomer van 2023 Hugo Vetlesen aangetrokken. Club Brugge vond in de Noorse middenvelder de perfecte speler die de boel moest wakker schudden.

"Hugo moet de lont in het kruit werpen", voorspelde Het Laatste Nieuws. De krant richtte zich vooral tot Hans Vanaken, die zich op een stevige concurrentiestrijd met de Noorse international mocht verheugen. "Met Vetlesen heeft blauw-zwart deze keer niet de minste binnengehaald."

Hij moest op termijn de nieuwe patron van Club Brugge worden, mocht hij erin slagen om de torenhoge verwachtingen te kunnen inlossen. Er werden veel doelpunten verwacht van Vetlesen, want in zijn laatste seizoen bij Bodo/Glimt was hij buitengewoon productief.

Als box-to-box middenvelder wist hij maar liefst zestien doelpunten te scoren en leverde daarnaast ook nog eens zes assists af. Hierdoor werd hij de op één na meest beslissende speler in de Eliteserien, na zijn teamgenoot Amahl Pellegrino, en uitgeroepen tot Speler van het Jaar.

‘The new number 10’ duwde Rits naar Anderlecht

Hugo Vetlesen maakte in zijn eerste weken bij Club Brugge meteen indruk met zijn goede balbehandeling, leuke manier van bewegen en voetbalintelligentie. Hij blonk uit door zijn individuele klasse, denkt altijd vooruit, is constant aanspeelbaar, zet vroeg druk, en blijft kalm en overzichtelijk in elke situatie.

Bovendien kiest hij altijd voor de meest voetballende oplossing. Al snel bewees hij zijn waarde bij Club en groeide hij pijlsnel uit tot een vaste kracht. “Hugo Vetlesen – the new number 10. Onthoud die naam maar,” kopte Het Laatste Nieuws.

Imke Courtois was eveneens lovend in De Zondag: “Ik geloof bij Club sterk in Vetlesen.” Ook Dennis van Wijk was onder de indruk en vertelde in Het Nieuwsblad: “Die Vetlesen vind ik sterk - daar gaan we niet over discussiëren.”

Zijn impact was zo groot dat hij al snel werd gepromoveerd van invaller naar basisspeler. Vetlesen verdrong Mats Rits uit het elftal, wat uiteindelijk leidde tot de versnelde transfer van Rits naar Anderlecht.

Heeft iets van een schurk, maar zijn positie staat onder druk

Hugo Vetlesen leek in zijn eerste seizoen bij Club Brugge goed mee te draaien, maar al snel werd duidelijk dat hij het moeilijk kreeg om zijn potentieel volledig te benutten. Hoewel hij zorgde voor diepgang en energie op het middenveld, slaagde hij er niet in om de torenhoge verwachtingen waar te maken.

Vetlesen, die in Noorwegen in een meer aanvallende rol speelde, moest zich aanpassen aan een lagere positie, wat zijn impact beperkte. Desondanks kwam hij nog tot 7 doelpunten en 7 assists, maar de wedstrijden waarin hij écht het verschil maakte, waren zeldzaam.

Dit seizoen begon allesbehalve veelbelovend voor de 24-jarige Noor. Hij scoorde nog geen enkel doelpunt, en zijn plek in de basiself staat onder zware druk. Hoewel hij als een leider werd binnengehaald, ontbreekt het hem aan de uitstraling en invloed die van zo’n rol wordt verwacht.

Het Laatste Nieuws vatte het scherp samen: “Vetlesen heeft iets van een schurk, maar haalt onvoldoende het niveau om een echte voortrekker te zijn.” Hein Vanhaezebrouck noemde Vetlesen in Het Nieuwsblad een goede speler met energie, die vaak op de juiste plaats staat:

“Hij heeft een neus om vanuit de tweede lijn op de juiste plaats te komen, daarbij doet hij me denken aan Heymans en Gandelman. Het probleem is dat Vetlesen uit die kwaliteit te weinig scoort”, verwees Vanhaezebrouck naar het gebrek aan scorend vermogen bij Vetlesen dit seizoen.

Heeft Vetlesen überhaupt wel het niveau voor Club Brugge?

In de Champions League-wedstrijd tegen Sturm Graz werd Hugo Vetlesen gepasseerd voor - de overigens sterk spelende - Ardon Jashari, wat duidelijk maakte dat het een zware strijd wordt voor de Noor om zijn plek in de ploeg terug te winnen.

Het Laatste Nieuws was scherp in haar oordeel en stelde dat Jashari op alle fronten meer te bieden heeft dan Vetlesen. De krant stelt vast dat het te vrijblijvend is bij Vetlesen, in wiens spel bovendien te veel afval zit. “Als Hayen straks tussen hem en Jashari moet kiezen, zal de keuze snel gemaakt zijn.”

HLN merkt op dat Vetlesen zijn niveau niet haalt en dat je je op den duur wel afvraagt of hij überhaupt het niveau heeft voor Club Brugge.

“Het wordt opletten geblazen voor hem”, waarschuwde Het Nieuwsblad. De krant stelt vast dat Vetlesen zich te gemakkelijk van de bal laat zetten en met te weinig overtuiging speelt. “Moet dringend zijn niveau opkrikken als hij zijn basisplek wil behouden.”

Bij Club Brugge wordt van de Noor - die twee jaar geleden bijna 8 miljoen euro kostte - verwacht dat hij individueel beter gaat presteren. Hoewel hij dit seizoen meerdere kansen kreeg, wist hij geen enkele keer écht te overtuigen.

Kan Vetlesen het niveau aan bij Club Brugge?

Meest recent

Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

25
25
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

33
33
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

28
28
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

10
10
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

17
17
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

42
42
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

534
534
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

27
27
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

48
48
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

113
113
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

63
63
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

60
60
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

142
142
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

32
32
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

39
39
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

27
27
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

110
110
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

21
21
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

138
138
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

197
197
Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Cercle Brugge kan al volop het komende seizoen voorbereiden. De Bruggelingen gaan een aantal knopen ...

257
257
KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Bij een trainerswissel kan het soms héél snel gaan voor een speler. Zowel positief als ...

261
261
Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

RSC Anderlecht en Club Brugge hopen het seizoen nog af te sluiten met een prijs. De een de beker, de ...

154
154
Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

36
36
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

301
301

Meer sportnieuws