Kritiek op Club Brugge-speler: Is hij écht goed genoeg?

397
Kritiek op Club Brugge-speler: Is hij écht goed genoeg?

In de zomer van 2023 versterkte Club Brugge zich met Hugo Vetlesen, die als de nieuwe patron moest fungeren en stevige concurrentie voor Hans Vanaken moest bieden. Met een indrukwekkende staat van dienst in Noorwegen, waar hij 16 doelpunten en 6 assists behaalde, werden hoge verwachtingen van de Noorse middenvelder gekoesterd. Ondanks een veelbelovende start heeft Vetlesen moeite gehad om zijn potentieel te realiseren.

Dit seizoen is het zelfs nog teleurstellender: hij heeft nog geen doelpunt gescoord en zijn basisplek staat onder druk. In de Champions League werd hij gepasseerd door de goed presterende Ardon Jashari, wat aantoont dat de concurrentie groter is dan ooit. Bij Club Brugge verwacht men dat hij snel zijn niveau opkrikt, want met een prijskaartje van bijna 8 miljoen euro moet hij beter presteren om zijn plek in de basis te behouden.

LEES OOK: Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Vetlesen moest lont in het kruit werpen: stevige concurrent voor Vanaken

Om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen, en de spelers te prikkelen, heeft Club Brugge in de zomer van 2023 Hugo Vetlesen aangetrokken. Club Brugge vond in de Noorse middenvelder de perfecte speler die de boel moest wakker schudden.

"Hugo moet de lont in het kruit werpen", voorspelde Het Laatste Nieuws. De krant richtte zich vooral tot Hans Vanaken, die zich op een stevige concurrentiestrijd met de Noorse international mocht verheugen. "Met Vetlesen heeft blauw-zwart deze keer niet de minste binnengehaald."

Hij moest op termijn de nieuwe patron van Club Brugge worden, mocht hij erin slagen om de torenhoge verwachtingen te kunnen inlossen. Er werden veel doelpunten verwacht van Vetlesen, want in zijn laatste seizoen bij Bodo/Glimt was hij buitengewoon productief.

Als box-to-box middenvelder wist hij maar liefst zestien doelpunten te scoren en leverde daarnaast ook nog eens zes assists af. Hierdoor werd hij de op één na meest beslissende speler in de Eliteserien, na zijn teamgenoot Amahl Pellegrino, en uitgeroepen tot Speler van het Jaar.

‘The new number 10’ duwde Rits naar Anderlecht

Hugo Vetlesen maakte in zijn eerste weken bij Club Brugge meteen indruk met zijn goede balbehandeling, leuke manier van bewegen en voetbalintelligentie. Hij blonk uit door zijn individuele klasse, denkt altijd vooruit, is constant aanspeelbaar, zet vroeg druk, en blijft kalm en overzichtelijk in elke situatie.

Bovendien kiest hij altijd voor de meest voetballende oplossing. Al snel bewees hij zijn waarde bij Club en groeide hij pijlsnel uit tot een vaste kracht. “Hugo Vetlesen – the new number 10. Onthoud die naam maar,” kopte Het Laatste Nieuws.

Imke Courtois was eveneens lovend in De Zondag: “Ik geloof bij Club sterk in Vetlesen.” Ook Dennis van Wijk was onder de indruk en vertelde in Het Nieuwsblad: “Die Vetlesen vind ik sterk - daar gaan we niet over discussiëren.”

Zijn impact was zo groot dat hij al snel werd gepromoveerd van invaller naar basisspeler. Vetlesen verdrong Mats Rits uit het elftal, wat uiteindelijk leidde tot de versnelde transfer van Rits naar Anderlecht.

Heeft iets van een schurk, maar zijn positie staat onder druk

Hugo Vetlesen leek in zijn eerste seizoen bij Club Brugge goed mee te draaien, maar al snel werd duidelijk dat hij het moeilijk kreeg om zijn potentieel volledig te benutten. Hoewel hij zorgde voor diepgang en energie op het middenveld, slaagde hij er niet in om de torenhoge verwachtingen waar te maken.

Vetlesen, die in Noorwegen in een meer aanvallende rol speelde, moest zich aanpassen aan een lagere positie, wat zijn impact beperkte. Desondanks kwam hij nog tot 7 doelpunten en 7 assists, maar de wedstrijden waarin hij écht het verschil maakte, waren zeldzaam.

Dit seizoen begon allesbehalve veelbelovend voor de 24-jarige Noor. Hij scoorde nog geen enkel doelpunt, en zijn plek in de basiself staat onder zware druk. Hoewel hij als een leider werd binnengehaald, ontbreekt het hem aan de uitstraling en invloed die van zo’n rol wordt verwacht.

Het Laatste Nieuws vatte het scherp samen: “Vetlesen heeft iets van een schurk, maar haalt onvoldoende het niveau om een echte voortrekker te zijn.” Hein Vanhaezebrouck noemde Vetlesen in Het Nieuwsblad een goede speler met energie, die vaak op de juiste plaats staat:

“Hij heeft een neus om vanuit de tweede lijn op de juiste plaats te komen, daarbij doet hij me denken aan Heymans en Gandelman. Het probleem is dat Vetlesen uit die kwaliteit te weinig scoort”, verwees Vanhaezebrouck naar het gebrek aan scorend vermogen bij Vetlesen dit seizoen.

Heeft Vetlesen überhaupt wel het niveau voor Club Brugge?

In de Champions League-wedstrijd tegen Sturm Graz werd Hugo Vetlesen gepasseerd voor - de overigens sterk spelende - Ardon Jashari, wat duidelijk maakte dat het een zware strijd wordt voor de Noor om zijn plek in de ploeg terug te winnen.

Het Laatste Nieuws was scherp in haar oordeel en stelde dat Jashari op alle fronten meer te bieden heeft dan Vetlesen. De krant stelt vast dat het te vrijblijvend is bij Vetlesen, in wiens spel bovendien te veel afval zit. “Als Hayen straks tussen hem en Jashari moet kiezen, zal de keuze snel gemaakt zijn.”

HLN merkt op dat Vetlesen zijn niveau niet haalt en dat je je op den duur wel afvraagt of hij überhaupt het niveau heeft voor Club Brugge.

“Het wordt opletten geblazen voor hem”, waarschuwde Het Nieuwsblad. De krant stelt vast dat Vetlesen zich te gemakkelijk van de bal laat zetten en met te weinig overtuiging speelt. “Moet dringend zijn niveau opkrikken als hij zijn basisplek wil behouden.”

Bij Club Brugge wordt van de Noor - die twee jaar geleden bijna 8 miljoen euro kostte - verwacht dat hij individueel beter gaat presteren. Hoewel hij dit seizoen meerdere kansen kreeg, wist hij geen enkele keer écht te overtuigen.

Kan Vetlesen het niveau aan bij Club Brugge?

Meest recent

Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

1
1
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

12
12
'Standard schrikt: titanenstrijd om verrassend talent'

Standard lijkt dit seizoen sportief een stap vooruit gezet te hebben en hoopt mee te kunnen strijden ...

17
17
'Antwerp sluit verloren zoon weer in de armen'

Voor Antwerp is het seizoensbegin er één met twee gezichten geworden. De Great Old ...

21
21
'Pikante transfer Doku na dramatisch City-verdict'

De Rode Duivels doen het in deze Nations League voorlopig zonder Jérémy Doku, die een ...

80
80
Courtois speelt open kaart: Rode Duivels én Van Bommel

De Rode Duivels zijn de voorbije dagen begonnen aan hun nieuwe campagne in de Nations League. De ...

128
128
Tresoldi ligt op recordkoers: "Hopelijk in volgende match"

Bij Club Brugge zullen ze zich in de handen wrijven, want tijdens deze interlandbreak lijkt Nicolo ...

47
47
Defour ziet luxeprobleem bij België: “Hij verdient basisplaats”

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Turkije. Een partij waarin de Belgen grote favoriet ...

93
93
Stijnen hakt knoop door: Patro krijgt nieuw gezicht

Stijn Stijnen heeft de pers uitgenodigd voor een persmoment. En dat zorgt meteen voor de nodige ...

64
64
Bom barst compleet: hierdoor verliet Ronaldo selectie

De spanningen tussen Cristiano Ronaldo en Jorge Jesus zouden na een opvallend incident achter de ...

175
175
Vermant goudeerlijk: "Niet makkelijk bij Club Brugge"

Romeo Vermant is momenteel aan de slag bij de Belgische beloften. Daar is de aanvaller wel een ...

194
194
Deschacht vindt vrouwenvoetbal niet om aan te zien: “Sydney Sweeney erbij?”

In Ongefilterd zorgt een gesprek over vrouwenvoetbal meteen voor opvallende reacties. Het populaire ...

95
95
Van Bommel breekt zijn woord en vernedert Rode Duivel

Mark van Bommel beloofde dat hij iedereen aan het werk wilde zien. Twee wedstrijden later heeft ...

197
197
Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Turkije is een team dat de afgelopen maanden niet overtuigde. Een zwak WK en in de Nations League ...

47
47
Rode Duivels-gekte: 'van nieuwe basispion tot beste ooit'

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn. Er is soms te weinig nuance bij bepaalde experts. Niet altijd. ...

101
101
Ooit het ‘nieuwe wonderkind’ van België, nu op zijn 30ste clubloos

Er duiken weer nieuwe spelers op bij de Rode Duivels zoals onder meer Mika Godts en Roméo ...

204
204
Van Bommel zoekt: nieuwe basispion tegen Turkije

Mark van Bommel levert tot op heden goed werk bij de Rode Duivels, al mogen we de balans pas na een ...

64
64
Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

207
207
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

180
180
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

193
193
'Real maakt keepersplan op: sensationele troonopvolger Courtois'

Thibaut Courtois bewees in de eerste weken van het seizoen dat hij nog steeds een doelman van ...

212
212
Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

460
460
Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

1387
1387
Portugal op stelten: woeste Ronaldo dropt bom op Instagram

Het Portugese voetbal, en bij uitbreiding de hele natie, staat op stelten. Dat heeft alles te maken ...

212
212
Gevolgen na Frankrijk: nieuwe naam in selectie Duivels?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

458
458

Meer sportnieuws