België in de schaduw van Italië: dit is het grote verschil

85
België in de schaduw van Italië: dit is het grote verschil

De Rode Duivels nemen het vanavond in Rome op tegen Italië. Het is een goede oefenmatch voor enkele spelers. Italië en België missen wel een aantal spelers, maar desondanks staat er nog heel wat kapitaal op het veld. We maakten een overzicht.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Bastoni & co

Italië is de thuisploeg en daarom beginnen we met hun selectie. De Italianen hebben al vele jaren geen topkern meer zoals in het verleden. Hier en daar loopt er nog een verdwaalde topper rond. Niet geheel onverwacht, naar de stijl van het huis, zijn de verdedigers de duurste vogels.

Alessandro Bastoni (70 miljoen euro), Federico Dimarco (50 miljoen euro), Riccardo Calafiori (45 miljoen euro), Destiny Udogie (45 miljoen euro) en Gianluigi Donnarumma (40 miljoen euro) zijn de duurste spelers. De totale marktwaarde van Italië wordt volgens Transfermarkt geschat op 614 miljoen euro. De kern is relatief jong met een gemiddelde van 24,9 jaar. 

Doku & co

België doet het minder goed. De 23 spelers (een gemiddelde leeftijd van 24,6 jaar) die Domenico Tedesco opriep, hebben een totale marktwaarde van 486,25 miljoen euro. Dat is toch een heel stuk minder. Daar zijn de verdedigers allerminst de duurste jongens, die eer is weggelegd voor de aanvallende pionnen. 

Jérémy Doku (65 miljoen euro), Loïs Openda (60 miljoen euro), Johan Bakayoko (45 miljoen euro), Leandro Trossard (35 miljoen euro) en Charles De Ketelaere (34 miljoen euro) zijn daar de duurste jongens. Er zit dus een groot verschil tussen Italië en België, oftewel verdediging versus aanval? Gaat we dat ook terugzien op het veld?

Wat zal het worden?

Meest recent

Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

2
2
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

3
3
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

1
1
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

7
7
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

22
22
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

129
129
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

49
49
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

13
13
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

55
55
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

43
43
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

114
114
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

230
230
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

86
86
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

270
270
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

121
121
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

36
36
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

186
186
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

127
127

Meer sportnieuws