België in de schaduw van Italië: dit is het grote verschil

door
België in de schaduw van Italië: dit is het grote verschil

De Rode Duivels nemen het vanavond in Rome op tegen Italië. Het is een goede oefenmatch voor enkele spelers. Italië en België missen wel een aantal spelers, maar desondanks staat er nog heel wat kapitaal op het veld. We maakten een overzicht.

LEES OOK: Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

Bastoni & co

Italië is de thuisploeg en daarom beginnen we met hun selectie. De Italianen hebben al vele jaren geen topkern meer zoals in het verleden. Hier en daar loopt er nog een verdwaalde topper rond. Niet geheel onverwacht, naar de stijl van het huis, zijn de verdedigers de duurste vogels.

Alessandro Bastoni (70 miljoen euro), Federico Dimarco (50 miljoen euro), Riccardo Calafiori (45 miljoen euro), Destiny Udogie (45 miljoen euro) en Gianluigi Donnarumma (40 miljoen euro) zijn de duurste spelers. De totale marktwaarde van Italië wordt volgens Transfermarkt geschat op 614 miljoen euro. De kern is relatief jong met een gemiddelde van 24,9 jaar. 

Doku & co

België doet het minder goed. De 23 spelers (een gemiddelde leeftijd van 24,6 jaar) die Domenico Tedesco opriep, hebben een totale marktwaarde van 486,25 miljoen euro. Dat is toch een heel stuk minder. Daar zijn de verdedigers allerminst de duurste jongens, die eer is weggelegd voor de aanvallende pionnen. 

Jérémy Doku (65 miljoen euro), Loïs Openda (60 miljoen euro), Johan Bakayoko (45 miljoen euro), Leandro Trossard (35 miljoen euro) en Charles De Ketelaere (34 miljoen euro) zijn daar de duurste jongens. Er zit dus een groot verschil tussen Italië en België, oftewel verdediging versus aanval? Gaat we dat ook terugzien op het veld?

Wat zal het worden?

Meest recent

Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

13
13
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

18
18
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

26
26
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

35
35
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

205
205
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

152
152
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

149
149
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

100
100
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

28
28
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

212
212
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

79
79
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

368
368
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

281
281
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

272
272
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

114
114
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

318
318
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

263
263
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

220
220
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

89
89
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

57
57
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

525
525
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

386
386
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

664
664
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

449
449
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

121
121

Meer sportnieuws