België in de schaduw van Italië: dit is het grote verschil

door
België in de schaduw van Italië: dit is het grote verschil

De Rode Duivels nemen het vanavond in Rome op tegen Italië. Het is een goede oefenmatch voor enkele spelers. Italië en België missen wel een aantal spelers, maar desondanks staat er nog heel wat kapitaal op het veld. We maakten een overzicht.

Bastoni & co

Italië is de thuisploeg en daarom beginnen we met hun selectie. De Italianen hebben al vele jaren geen topkern meer zoals in het verleden. Hier en daar loopt er nog een verdwaalde topper rond. Niet geheel onverwacht, naar de stijl van het huis, zijn de verdedigers de duurste vogels.

Alessandro Bastoni (70 miljoen euro), Federico Dimarco (50 miljoen euro), Riccardo Calafiori (45 miljoen euro), Destiny Udogie (45 miljoen euro) en Gianluigi Donnarumma (40 miljoen euro) zijn de duurste spelers. De totale marktwaarde van Italië wordt volgens Transfermarkt geschat op 614 miljoen euro. De kern is relatief jong met een gemiddelde van 24,9 jaar. 

Doku & co

België doet het minder goed. De 23 spelers (een gemiddelde leeftijd van 24,6 jaar) die Domenico Tedesco opriep, hebben een totale marktwaarde van 486,25 miljoen euro. Dat is toch een heel stuk minder. Daar zijn de verdedigers allerminst de duurste jongens, die eer is weggelegd voor de aanvallende pionnen. 

Jérémy Doku (65 miljoen euro), Loïs Openda (60 miljoen euro), Johan Bakayoko (45 miljoen euro), Leandro Trossard (35 miljoen euro) en Charles De Ketelaere (34 miljoen euro) zijn daar de duurste jongens. Er zit dus een groot verschil tussen Italië en België, oftewel verdediging versus aanval? Gaat we dat ook terugzien op het veld?

Wat zal het worden?

Meest recent

Bondparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

0
0
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

27
27
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

125
125
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

102
102
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

142
142
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

214
214
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

484
484
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

158
158
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

242
242
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1431
1431
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

207
207
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

330
330
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

537
537
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

154
154
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

290
290
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

358
358
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

74
74
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

605
605
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

517
517
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

221
221
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

513
513
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

503
503
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

97
97
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

430
430
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

643
643

Meer sportnieuws