België in de schaduw van Italië: dit is het grote verschil

door
België in de schaduw van Italië: dit is het grote verschil

De Rode Duivels nemen het vanavond in Rome op tegen Italië. Het is een goede oefenmatch voor enkele spelers. Italië en België missen wel een aantal spelers, maar desondanks staat er nog heel wat kapitaal op het veld. We maakten een overzicht.

LEES OOK: Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Bastoni & co

Italië is de thuisploeg en daarom beginnen we met hun selectie. De Italianen hebben al vele jaren geen topkern meer zoals in het verleden. Hier en daar loopt er nog een verdwaalde topper rond. Niet geheel onverwacht, naar de stijl van het huis, zijn de verdedigers de duurste vogels.

Alessandro Bastoni (70 miljoen euro), Federico Dimarco (50 miljoen euro), Riccardo Calafiori (45 miljoen euro), Destiny Udogie (45 miljoen euro) en Gianluigi Donnarumma (40 miljoen euro) zijn de duurste spelers. De totale marktwaarde van Italië wordt volgens Transfermarkt geschat op 614 miljoen euro. De kern is relatief jong met een gemiddelde van 24,9 jaar. 

Doku & co

België doet het minder goed. De 23 spelers (een gemiddelde leeftijd van 24,6 jaar) die Domenico Tedesco opriep, hebben een totale marktwaarde van 486,25 miljoen euro. Dat is toch een heel stuk minder. Daar zijn de verdedigers allerminst de duurste jongens, die eer is weggelegd voor de aanvallende pionnen. 

Jérémy Doku (65 miljoen euro), Loïs Openda (60 miljoen euro), Johan Bakayoko (45 miljoen euro), Leandro Trossard (35 miljoen euro) en Charles De Ketelaere (34 miljoen euro) zijn daar de duurste jongens. Er zit dus een groot verschil tussen Italië en België, oftewel verdediging versus aanval? Gaat we dat ook terugzien op het veld?

Wat zal het worden?

Meest recent

'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

5
5
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

17
17
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

575
575
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

26
26
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

39
39
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

254
254
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

154
154
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

98
98
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

104
104
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

106
106
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

26
26
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

876
876
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

100
100
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

51
51
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

326
326
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

731
731
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

117
117
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

79
79
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

397
397
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

602
602
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

264
264
'STVV slaat toe en laat JPL-topclub verweesd achter'

STVV wil alles op alles zetten om zijn plaats in de top zes te behouden én de toekomst voor ...

609
609
Stijnen zet puntjes op de i omtrent Nainggolan-soap

Er was de afgelopen dagen heel veel te doen over Radja Nainggolan. Patro Eisden wil hem dolgraag ...

98
98
Spectaculaire Courtois-uitspraken: "Het is officieel ..."

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

160
160
Vandenbempt laat in kaarten kijken: favorietenlijstje Gouden Schoen

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

172
172

Meer sportnieuws