'Theate krijgt nu al belangrijk transfernieuws'

door
'Theate krijgt nu al belangrijk transfernieuws'

Afgelopen zomer maakten heel wat Rode Duivels een transfer en daar zaten toch een aantal verrassingen bij. Arthur Theate zorgde bijvoorbeeld voor een onverwachte transfersoap. De 24-jarige verdediger leek even op weg naar Saudi-Arabië, maar zijn transfer naar Al-Ittihad sprong op het nippertje nog af.

Uiteindelijk belandde midden augustus in de Bundesliga, waar Eintracht Frankfurt hem op huurbasis overnam van Stade Rennes. De kennismaking met Duitsland verloopt alvast uitstekend, want Theate werd meteen een vaste titularis. Hij speelde intussen al zes keer in de Bundesliga en twee keer in de Europa League. Dat doet hij soms als centrale verdediger, soms als linksachter.

LEES OOK: België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

Theate maakt indruk bij Frankfurt

Het gaat Frankfurt bovendien als collectief voor de wind. Het hield vorig weekend nog Bayern in bedwang en sprokkelde zo dertien punten in de eerste zes matchen, waarmee het op een knappe derde plaats in de Bundesliga prijkt. Daarnaast werd er ook vier op zes behaald in de Bundesliga.

Sky Sports meldt dat ze in Frankfurt dan ook zeer tevreden zijn over Theate, zowel op als naast het veld. Zoals de zaken er op dit moment voor staan, zijn ze dan ook van plan om zijn aankoopoptie op het einde van het seizoen te lichten.

Aankoopoptie wellicht gelicht

Al zal Frankfurt dat mogelijk niet eens zelf moeten gaan doen. Onder bepaalde voorwaarden zal de aankoopoptie immers automatisch gelicht worden. Al is dat pas een verhaal voor de tweede helft van het seizoen, want die voorwaarden zullen wellicht gelinkt zijn aan het aantal gespeelde wedstrijden en andere sportieve factoren.

Als Theate definitief de overstap maakt naar Frankfurt, ligt er voor hem een contract tot 2029 klaar. De Duitsers zullen ook nog eens minstens 13 miljoen euro als transfersom moeten overmaken aan Rennes.

Was Frankfurt een goede keuze voor Theate?

Meest recent

Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

7
7
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

11
11
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

24
24
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

70
70
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

19
19
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

31
31
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

196
196
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

149
149
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

140
140
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

113
113
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

93
93
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

18
18
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

51
51
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

93
93
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

261
261
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

126
126
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

415
415
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

148
148
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

382
382
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

124
124
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

238
238
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

129
129
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

569
569
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

180
180

Meer sportnieuws