Dit is pas triest: Anderlecht stevig op z'n bek met Mason

1196
Dit is pas triest: Anderlecht stevig op z'n bek met Mason

Anderlecht is op zoek naar een nieuwe coach om de club weer naar zijn gloriedagen te leiden, maar de keuze om een onervaren trainer aan te stellen, zoals Ryan Mason, roept vragen op. De 33-jarige Engelsman, momenteel assistent-coach bij Tottenham Hotspur, heeft geen indrukwekkende staat van dienst en is nog onbekend bij het grote publiek.

Belgische voetbalfans hebben bovendien weinig goede herinneringen aan Engelse coaches zoals Scott Parker. De keuze voor Mason kan dus riskant zijn, vooral gezien zijn gebrek aan ervaring en het feit dat hij geen prestige of aanzien met zich meebrengt.

LEES OOK: Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Anderlecht zoekt coach met prestige en aanzien

Na het ontslag van Brian Riemer ligt de focus bij Anderlecht op het aantrekken van een nieuwe coach die de club weer naar zijn gloriedagen kan leiden.

De ideale kandidaat? Iemand die tactisch sterk is, offensief en dominant voetbal kan neerzetten, en bovendien een grote naam heeft met een bewezen staat van dienst.

De huidige interim-coach, David Hubert, wordt om zijn gebrek aan ervaring niet gezien als een optie voor de functie van T1. In de Sjotcast uitte Ludo Vandewalle zijn twijfels over trainers zonder ervaring op het hoogste niveau.

Hij vindt dat Hubert nog niet klaar is om de leiding te nemen bij Anderlecht. Yanko Beeckman stelde de vraag of een onbekende buitenlandse trainer, zoals Riemer, een betere keuze zou zijn dan Hubert.

Vandewalle antwoordde dat hij niet verwacht dat Anderlecht op dat niveau zal zoeken: “Als ze niemand anders vinden, is dat triest. Het zou niet goed zijn voor Fredberg als ze weer met iemand als Riemer moeten komen.”

De nieuwe coach moet iemand zijn met prestige en aanzien. Vandewalle noemt als voorbeeld Mark van Bommel, die het weliswaar niet gaat doen, iemand van dat kaliber zou volgens hem de minimale vereiste moeten zijn.

Onervaren Mason heeft geen prestige en aanzien

Ryan Mason is momenteel in vergevorderde onderhandelingen om de nieuwe coach van Anderlecht te worden, en er wordt zelfs gespeculeerd dat hij al in België is.

De 33-jarige Engelsman, die als assistent-coach bij Tottenham Hotspur werkt, is misschien niet bekend bij het grote publiek, en het bestuur neemt hiermee een flinke gok.

Mason, ex-speler van Tottenham, zag zijn carrière abrupt eindigen op 22 januari 2017 tijdens een wedstrijd met Hull City. In een duel met Chelsea-verdediger Gary Cahill liep hij een ernstige schedelfractuur op, wat resulteerde in 14 metalen platen en 28 schroeven in zijn hoofd.

Na zijn blessure richtte hij zich op coaching bij zijn favoriete club, Tottenham. Interessant is dat Mason de jongste coach in de geschiedenis van de Premier League is; hij was slechts 29 jaar en 312 dagen oud toen hij José Mourinho verving na diens ontslag in april 2021.

Een jaar later kreeg hij opnieuw de kans om als hoofdtrainer op te treden, dit keer ter compensatie voor het vertrek van Antonio Conte. De huidige coach van Spurs, Ange Postecoglou, heeft er alles aan gedaan om Mason in de staf te houden, wat aangeeft dat zijn kwaliteiten niet onopgemerkt zijn gebleven.

Triest: haalt Anderlecht weeral een T2 uit de Premier League?

De keuze van Anderlecht om een nieuwe coach zonder ervaring aan te stellen, zoals al het geval was met Brian Riemer, roept beslist vragen op. De mogelijke aanstelling van Ryan Mason zou een gedurfde maar risicovolle zet zijn.

Mason heeft immers niet de staat van dienst of het aanzien van een topcoach. Waarom zou hij een betere keuze zijn dan de andere onervaren kandidaat, David Hubert? Laatstgenoemde kent de club en de competitie door en door, wat een aanzienlijk voordeel is.

Bovendien hebben Belgische voetbalfans weinig positieve ervaringen met Engelse coaches, zoals Scott Parker bij Club Brugge en Simon Davies bij Anderlecht.

Gilles De Bilde merkte bij VTM Nieuws op: “De vraag is of een T2 van Tottenham, dat ook een transfervergoeding zal eisen, de beste oplossing voor Anderlecht is. Ik denk meteen aan het verhaal met Scott Parker bij Club Brugge; dat is ook niet goed afgelopen.”

Daarnaast vindt De Bilde het vreemd dat Anderlecht geen kans geeft aan David Hubert, die als interim-coach een sterke indruk heeft gemaakt. “Mason kent de competitie niet, terwijl Hubert dat wel doet. Hij is bekend met de spelers en de jonge talenten. Het is een beetje bizar dat ze niet doorgaan met Hubert na alles wat hij heeft laten zien en de goede vibe die momenteel heerst.”

Mason leerde van Mourinho, Conte en Postecoglou

De geluiden rondom Ryan Mason zijn, ondanks zijn gebrek aan ervaring als hoofdtrainer, zeer positief. Hij wordt in trainerskringen hoog aangeschreven, maar Tottenham lijkt hem op korte termijn niet als hoofdtrainer te willen overwegen.

Toch voelt Mason zich klaar om de leiding over een club te nemen, en de kans om Anderlecht te coachen is dan ook een gouden kans voor hem. Zijn pitch en ambitieuze profiel maken een sterke indruk op het Anderlecht-bestuur.

Mason maakt al jaren deel uit van de staf van Tottenham, waar hij het DNA van de club heeft bewaakt. Hij heeft van dichtbij kunnen leren van toptrainers zoals José Mourinho, Nuno Espírito Santo, Antonio Conte en de huidige manager Ange Postecoglou.

Bovendien wordt hij zeer gewaardeerd door sterren als Gareth Bale en Jan Vertonghen. Harry Kane zei ooit dat Mason alle eigenschappen in zich heeft om uiteindelijk coach van Spurs te worden.

Wat voor voetbal Mason precies voorstaat, is nog moeilijk in te schatten. Volgens The Athletic is het stijlvol en aanvallend, met een nadruk op agressief spel. Tijdens zijn tijd bij Tottenham kreeg hij veel lof van hoofdtrainer Postecoglou, vooral voor zijn aanpak van set pieces.

Mason is een goede keuze van Anderlecht

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

523
523
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

50
50
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

76
76
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

177
177
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

74
74
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

141
141
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

32
32
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

93
93
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

521
521
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

153
153
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

170
170
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

35
35
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

296
296
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

575
575
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

457
457
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

500
500
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

156
156
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

90
90
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

401
401
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

120
120
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

404
404
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

288
288
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

100
100
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

286
286

Meer sportnieuws