Dit is pas triest: Anderlecht stevig op z'n bek met Mason

1196
Dit is pas triest: Anderlecht stevig op z'n bek met Mason

Anderlecht is op zoek naar een nieuwe coach om de club weer naar zijn gloriedagen te leiden, maar de keuze om een onervaren trainer aan te stellen, zoals Ryan Mason, roept vragen op. De 33-jarige Engelsman, momenteel assistent-coach bij Tottenham Hotspur, heeft geen indrukwekkende staat van dienst en is nog onbekend bij het grote publiek.

Belgische voetbalfans hebben bovendien weinig goede herinneringen aan Engelse coaches zoals Scott Parker. De keuze voor Mason kan dus riskant zijn, vooral gezien zijn gebrek aan ervaring en het feit dat hij geen prestige of aanzien met zich meebrengt.

LEES OOK: STVV pakt plots uit met toptalent uit Premier League

Anderlecht zoekt coach met prestige en aanzien

Na het ontslag van Brian Riemer ligt de focus bij Anderlecht op het aantrekken van een nieuwe coach die de club weer naar zijn gloriedagen kan leiden.

De ideale kandidaat? Iemand die tactisch sterk is, offensief en dominant voetbal kan neerzetten, en bovendien een grote naam heeft met een bewezen staat van dienst.

De huidige interim-coach, David Hubert, wordt om zijn gebrek aan ervaring niet gezien als een optie voor de functie van T1. In de Sjotcast uitte Ludo Vandewalle zijn twijfels over trainers zonder ervaring op het hoogste niveau.

Hij vindt dat Hubert nog niet klaar is om de leiding te nemen bij Anderlecht. Yanko Beeckman stelde de vraag of een onbekende buitenlandse trainer, zoals Riemer, een betere keuze zou zijn dan Hubert.

Vandewalle antwoordde dat hij niet verwacht dat Anderlecht op dat niveau zal zoeken: “Als ze niemand anders vinden, is dat triest. Het zou niet goed zijn voor Fredberg als ze weer met iemand als Riemer moeten komen.”

De nieuwe coach moet iemand zijn met prestige en aanzien. Vandewalle noemt als voorbeeld Mark van Bommel, die het weliswaar niet gaat doen, iemand van dat kaliber zou volgens hem de minimale vereiste moeten zijn.

Onervaren Mason heeft geen prestige en aanzien

Ryan Mason is momenteel in vergevorderde onderhandelingen om de nieuwe coach van Anderlecht te worden, en er wordt zelfs gespeculeerd dat hij al in België is.

De 33-jarige Engelsman, die als assistent-coach bij Tottenham Hotspur werkt, is misschien niet bekend bij het grote publiek, en het bestuur neemt hiermee een flinke gok.

Mason, ex-speler van Tottenham, zag zijn carrière abrupt eindigen op 22 januari 2017 tijdens een wedstrijd met Hull City. In een duel met Chelsea-verdediger Gary Cahill liep hij een ernstige schedelfractuur op, wat resulteerde in 14 metalen platen en 28 schroeven in zijn hoofd.

Na zijn blessure richtte hij zich op coaching bij zijn favoriete club, Tottenham. Interessant is dat Mason de jongste coach in de geschiedenis van de Premier League is; hij was slechts 29 jaar en 312 dagen oud toen hij José Mourinho verving na diens ontslag in april 2021.

Een jaar later kreeg hij opnieuw de kans om als hoofdtrainer op te treden, dit keer ter compensatie voor het vertrek van Antonio Conte. De huidige coach van Spurs, Ange Postecoglou, heeft er alles aan gedaan om Mason in de staf te houden, wat aangeeft dat zijn kwaliteiten niet onopgemerkt zijn gebleven.

Triest: haalt Anderlecht weeral een T2 uit de Premier League?

De keuze van Anderlecht om een nieuwe coach zonder ervaring aan te stellen, zoals al het geval was met Brian Riemer, roept beslist vragen op. De mogelijke aanstelling van Ryan Mason zou een gedurfde maar risicovolle zet zijn.

Mason heeft immers niet de staat van dienst of het aanzien van een topcoach. Waarom zou hij een betere keuze zijn dan de andere onervaren kandidaat, David Hubert? Laatstgenoemde kent de club en de competitie door en door, wat een aanzienlijk voordeel is.

Bovendien hebben Belgische voetbalfans weinig positieve ervaringen met Engelse coaches, zoals Scott Parker bij Club Brugge en Simon Davies bij Anderlecht.

Gilles De Bilde merkte bij VTM Nieuws op: “De vraag is of een T2 van Tottenham, dat ook een transfervergoeding zal eisen, de beste oplossing voor Anderlecht is. Ik denk meteen aan het verhaal met Scott Parker bij Club Brugge; dat is ook niet goed afgelopen.”

Daarnaast vindt De Bilde het vreemd dat Anderlecht geen kans geeft aan David Hubert, die als interim-coach een sterke indruk heeft gemaakt. “Mason kent de competitie niet, terwijl Hubert dat wel doet. Hij is bekend met de spelers en de jonge talenten. Het is een beetje bizar dat ze niet doorgaan met Hubert na alles wat hij heeft laten zien en de goede vibe die momenteel heerst.”

Mason leerde van Mourinho, Conte en Postecoglou

De geluiden rondom Ryan Mason zijn, ondanks zijn gebrek aan ervaring als hoofdtrainer, zeer positief. Hij wordt in trainerskringen hoog aangeschreven, maar Tottenham lijkt hem op korte termijn niet als hoofdtrainer te willen overwegen.

Toch voelt Mason zich klaar om de leiding over een club te nemen, en de kans om Anderlecht te coachen is dan ook een gouden kans voor hem. Zijn pitch en ambitieuze profiel maken een sterke indruk op het Anderlecht-bestuur.

Mason maakt al jaren deel uit van de staf van Tottenham, waar hij het DNA van de club heeft bewaakt. Hij heeft van dichtbij kunnen leren van toptrainers zoals José Mourinho, Nuno Espírito Santo, Antonio Conte en de huidige manager Ange Postecoglou.

Bovendien wordt hij zeer gewaardeerd door sterren als Gareth Bale en Jan Vertonghen. Harry Kane zei ooit dat Mason alle eigenschappen in zich heeft om uiteindelijk coach van Spurs te worden.

Wat voor voetbal Mason precies voorstaat, is nog moeilijk in te schatten. Volgens The Athletic is het stijlvol en aanvallend, met een nadruk op agressief spel. Tijdens zijn tijd bij Tottenham kreeg hij veel lof van hoofdtrainer Postecoglou, vooral voor zijn aanpak van set pieces.

Mason is een goede keuze van Anderlecht

Meest recent

Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

5
5
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

7
7
Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

63
63
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

319
319
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

236
236
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

314
314
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

334
334
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

38
38
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

108
108
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

113
113
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

472
472
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

196
196
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

186
186
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

134
134
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

161
161
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

104
104
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

271
271
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

650
650
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

60
60
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

229
229
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

152
152
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

131
131
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

208
208
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

129
129
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

51
51

Meer sportnieuws