Dit is pas triest: Anderlecht stevig op z'n bek met Mason

1196 stemmen
Dit is pas triest: Anderlecht stevig op z'n bek met Mason

Anderlecht is op zoek naar een nieuwe coach om de club weer naar zijn gloriedagen te leiden, maar de keuze om een onervaren trainer aan te stellen, zoals Ryan Mason, roept vragen op. De 33-jarige Engelsman, momenteel assistent-coach bij Tottenham Hotspur, heeft geen indrukwekkende staat van dienst en is nog onbekend bij het grote publiek.

Belgische voetbalfans hebben bovendien weinig goede herinneringen aan Engelse coaches zoals Scott Parker. De keuze voor Mason kan dus riskant zijn, vooral gezien zijn gebrek aan ervaring en het feit dat hij geen prestige of aanzien met zich meebrengt.

LEES OOK: 'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Anderlecht zoekt coach met prestige en aanzien

Na het ontslag van Brian Riemer ligt de focus bij Anderlecht op het aantrekken van een nieuwe coach die de club weer naar zijn gloriedagen kan leiden.

De ideale kandidaat? Iemand die tactisch sterk is, offensief en dominant voetbal kan neerzetten, en bovendien een grote naam heeft met een bewezen staat van dienst.

De huidige interim-coach, David Hubert, wordt om zijn gebrek aan ervaring niet gezien als een optie voor de functie van T1. In de Sjotcast uitte Ludo Vandewalle zijn twijfels over trainers zonder ervaring op het hoogste niveau.

Hij vindt dat Hubert nog niet klaar is om de leiding te nemen bij Anderlecht. Yanko Beeckman stelde de vraag of een onbekende buitenlandse trainer, zoals Riemer, een betere keuze zou zijn dan Hubert.

Vandewalle antwoordde dat hij niet verwacht dat Anderlecht op dat niveau zal zoeken: “Als ze niemand anders vinden, is dat triest. Het zou niet goed zijn voor Fredberg als ze weer met iemand als Riemer moeten komen.”

De nieuwe coach moet iemand zijn met prestige en aanzien. Vandewalle noemt als voorbeeld Mark van Bommel, die het weliswaar niet gaat doen, iemand van dat kaliber zou volgens hem de minimale vereiste moeten zijn.

Onervaren Mason heeft geen prestige en aanzien

Ryan Mason is momenteel in vergevorderde onderhandelingen om de nieuwe coach van Anderlecht te worden, en er wordt zelfs gespeculeerd dat hij al in België is.

De 33-jarige Engelsman, die als assistent-coach bij Tottenham Hotspur werkt, is misschien niet bekend bij het grote publiek, en het bestuur neemt hiermee een flinke gok.

Mason, ex-speler van Tottenham, zag zijn carrière abrupt eindigen op 22 januari 2017 tijdens een wedstrijd met Hull City. In een duel met Chelsea-verdediger Gary Cahill liep hij een ernstige schedelfractuur op, wat resulteerde in 14 metalen platen en 28 schroeven in zijn hoofd.

Na zijn blessure richtte hij zich op coaching bij zijn favoriete club, Tottenham. Interessant is dat Mason de jongste coach in de geschiedenis van de Premier League is; hij was slechts 29 jaar en 312 dagen oud toen hij José Mourinho verving na diens ontslag in april 2021.

Een jaar later kreeg hij opnieuw de kans om als hoofdtrainer op te treden, dit keer ter compensatie voor het vertrek van Antonio Conte. De huidige coach van Spurs, Ange Postecoglou, heeft er alles aan gedaan om Mason in de staf te houden, wat aangeeft dat zijn kwaliteiten niet onopgemerkt zijn gebleven.

Triest: haalt Anderlecht weeral een T2 uit de Premier League?

De keuze van Anderlecht om een nieuwe coach zonder ervaring aan te stellen, zoals al het geval was met Brian Riemer, roept beslist vragen op. De mogelijke aanstelling van Ryan Mason zou een gedurfde maar risicovolle zet zijn.

Mason heeft immers niet de staat van dienst of het aanzien van een topcoach. Waarom zou hij een betere keuze zijn dan de andere onervaren kandidaat, David Hubert? Laatstgenoemde kent de club en de competitie door en door, wat een aanzienlijk voordeel is.

Bovendien hebben Belgische voetbalfans weinig positieve ervaringen met Engelse coaches, zoals Scott Parker bij Club Brugge en Simon Davies bij Anderlecht.

Gilles De Bilde merkte bij VTM Nieuws op: “De vraag is of een T2 van Tottenham, dat ook een transfervergoeding zal eisen, de beste oplossing voor Anderlecht is. Ik denk meteen aan het verhaal met Scott Parker bij Club Brugge; dat is ook niet goed afgelopen.”

Daarnaast vindt De Bilde het vreemd dat Anderlecht geen kans geeft aan David Hubert, die als interim-coach een sterke indruk heeft gemaakt. “Mason kent de competitie niet, terwijl Hubert dat wel doet. Hij is bekend met de spelers en de jonge talenten. Het is een beetje bizar dat ze niet doorgaan met Hubert na alles wat hij heeft laten zien en de goede vibe die momenteel heerst.”

Mason leerde van Mourinho, Conte en Postecoglou

De geluiden rondom Ryan Mason zijn, ondanks zijn gebrek aan ervaring als hoofdtrainer, zeer positief. Hij wordt in trainerskringen hoog aangeschreven, maar Tottenham lijkt hem op korte termijn niet als hoofdtrainer te willen overwegen.

Toch voelt Mason zich klaar om de leiding over een club te nemen, en de kans om Anderlecht te coachen is dan ook een gouden kans voor hem. Zijn pitch en ambitieuze profiel maken een sterke indruk op het Anderlecht-bestuur.

Mason maakt al jaren deel uit van de staf van Tottenham, waar hij het DNA van de club heeft bewaakt. Hij heeft van dichtbij kunnen leren van toptrainers zoals José Mourinho, Nuno Espírito Santo, Antonio Conte en de huidige manager Ange Postecoglou.

Bovendien wordt hij zeer gewaardeerd door sterren als Gareth Bale en Jan Vertonghen. Harry Kane zei ooit dat Mason alle eigenschappen in zich heeft om uiteindelijk coach van Spurs te worden.

Wat voor voetbal Mason precies voorstaat, is nog moeilijk in te schatten. Volgens The Athletic is het stijlvol en aanvallend, met een nadruk op agressief spel. Tijdens zijn tijd bij Tottenham kreeg hij veel lof van hoofdtrainer Postecoglou, vooral voor zijn aanpak van set pieces.

Mason is een goede keuze van Anderlecht

Meest recent

'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

29
29
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

96
96
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

60
60
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

609
609
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

308
308
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

383
383
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

43
43
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

327
327
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

295
295
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

211
211
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

20
20
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

105
105
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

102
102
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

284
284
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

81
81
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

181
181
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

475
475
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

165
165
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

105
105
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

226
226
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

255
255
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

102
102
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

56
56

Meer sportnieuws