Spalletti noemt één ding waar Rode Duivels nog de beste in zijn

350 stemmen
Spalletti noemt één ding waar Rode Duivels nog de beste in zijn

Donderdag wordt het interlandluik van deze maand helemaal op gang getrapt en daarbij moeten de Rode Duivels ook meteen aan de bak. Zij nemen het dan om 20u45 in het Stadio Olimpico op tegen Italië in hun derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League.

Na een zege tegen Israël en een nederlaag tegen Frankrijk wordt dat een stevige uitdaging voor de ploeg van Domenico Tedesco. De Italianen kenden net als ons land een tegenvallend EK, waarin ze vier punten pakten in de groepsfase tegen Spanje, Kroatië en Albanië en vervolgens in de achtste finale meteen gewipt werden door Zwitserland.

LEES OOK: Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

Spalletti waarschuwt voor Rode Duivels

In de Nations League zijn ze echter wel zeer sterk begonnen. In september ging de Squadra Azzurra knap met 1-3 winnen in Frankrijk, waarna ook Israël nog met 1-2 verslagen werd. De Duivels zullen dus een pak beter moeten doen dan in september om punten te oogsten.

Desondanks blijft de Italiaanse bondscoach Luciano Spalletti zeer op zijn hoede. "België wordt een goeie test voor ons. Het blijft een sterke ploeg. In hun opbouw van achteruit zijn ze nog altijd bij de besten", tekende Belga op zijn persconferentie op. "Ze leggen mooi voetbal op de mat. Het dreigt een zware wedstrijd te worden."

Ook Italianen met experimentele ploeg

Net als de Duivels zullen ook de Italianen wellicht met een vrij experimenteel elftal tussen de lijnen verschijnen. Spalletti moet immers de nodige spelers missen, met Inter-middenvelder Nicolo Barella als grootste naam die in de selectie ontbreekt.

Hij selecteerde daarnaast ook nog vijf debutanten: doelman Michele Di Gregorio (Juventus), verdediger Matteo Gabbia (AC Milan), middenvelder Niccolo Pisilli (AS Roma) en aanvallers Daniel Maldini (Monza) en Lorenzo Lucca (Udinese). De situatie van de Italianen oogt dus vrij gelijkaardig aan die van de Belgen.

De Rode Duivels sluiten de interlandbreak af met...

Meest recent

Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

0
0
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

23
23
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

159
159
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

302
302
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

143
143
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

92
92
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

157
157
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

117
117
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

410
410
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

63
63
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

100
100
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

141
141
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

502
502
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

75
75
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

480
480
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

286
286
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

113
113
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

210
210
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

637
637
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

173
173
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

87
87
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

244
244
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

520
520
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

252
252

Meer sportnieuws