Spalletti noemt één ding waar Rode Duivels nog de beste in zijn

door
Spalletti noemt één ding waar Rode Duivels nog de beste in zijn

Donderdag wordt het interlandluik van deze maand helemaal op gang getrapt en daarbij moeten de Rode Duivels ook meteen aan de bak. Zij nemen het dan om 20u45 in het Stadio Olimpico op tegen Italië in hun derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League.

Na een zege tegen Israël en een nederlaag tegen Frankrijk wordt dat een stevige uitdaging voor de ploeg van Domenico Tedesco. De Italianen kenden net als ons land een tegenvallend EK, waarin ze vier punten pakten in de groepsfase tegen Spanje, Kroatië en Albanië en vervolgens in de achtste finale meteen gewipt werden door Zwitserland.

LEES OOK: Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Spalletti waarschuwt voor Rode Duivels

In de Nations League zijn ze echter wel zeer sterk begonnen. In september ging de Squadra Azzurra knap met 1-3 winnen in Frankrijk, waarna ook Israël nog met 1-2 verslagen werd. De Duivels zullen dus een pak beter moeten doen dan in september om punten te oogsten.

Desondanks blijft de Italiaanse bondscoach Luciano Spalletti zeer op zijn hoede. "België wordt een goeie test voor ons. Het blijft een sterke ploeg. In hun opbouw van achteruit zijn ze nog altijd bij de besten", tekende Belga op zijn persconferentie op. "Ze leggen mooi voetbal op de mat. Het dreigt een zware wedstrijd te worden."

Ook Italianen met experimentele ploeg

Net als de Duivels zullen ook de Italianen wellicht met een vrij experimenteel elftal tussen de lijnen verschijnen. Spalletti moet immers de nodige spelers missen, met Inter-middenvelder Nicolo Barella als grootste naam die in de selectie ontbreekt.

Hij selecteerde daarnaast ook nog vijf debutanten: doelman Michele Di Gregorio (Juventus), verdediger Matteo Gabbia (AC Milan), middenvelder Niccolo Pisilli (AS Roma) en aanvallers Daniel Maldini (Monza) en Lorenzo Lucca (Udinese). De situatie van de Italianen oogt dus vrij gelijkaardig aan die van de Belgen.

De Rode Duivels sluiten de interlandbreak af met...

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

77
77
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

20
20
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

26
26
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

183
183
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

284
284
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

258
258
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

371
371
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

611
611
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

694
694
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

452
452
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1162
1162
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

723
723
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

441
441
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1087
1087
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

129
129
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

220
220
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

661
661
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

439
439
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

908
908
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1480
1480

Meer sportnieuws