Spalletti noemt één ding waar Rode Duivels nog de beste in zijn

350 stemmen
Spalletti noemt één ding waar Rode Duivels nog de beste in zijn

Donderdag wordt het interlandluik van deze maand helemaal op gang getrapt en daarbij moeten de Rode Duivels ook meteen aan de bak. Zij nemen het dan om 20u45 in het Stadio Olimpico op tegen Italië in hun derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League.

Na een zege tegen Israël en een nederlaag tegen Frankrijk wordt dat een stevige uitdaging voor de ploeg van Domenico Tedesco. De Italianen kenden net als ons land een tegenvallend EK, waarin ze vier punten pakten in de groepsfase tegen Spanje, Kroatië en Albanië en vervolgens in de achtste finale meteen gewipt werden door Zwitserland.

LEES OOK: Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

Spalletti waarschuwt voor Rode Duivels

In de Nations League zijn ze echter wel zeer sterk begonnen. In september ging de Squadra Azzurra knap met 1-3 winnen in Frankrijk, waarna ook Israël nog met 1-2 verslagen werd. De Duivels zullen dus een pak beter moeten doen dan in september om punten te oogsten.

Desondanks blijft de Italiaanse bondscoach Luciano Spalletti zeer op zijn hoede. "België wordt een goeie test voor ons. Het blijft een sterke ploeg. In hun opbouw van achteruit zijn ze nog altijd bij de besten", tekende Belga op zijn persconferentie op. "Ze leggen mooi voetbal op de mat. Het dreigt een zware wedstrijd te worden."

Ook Italianen met experimentele ploeg

Net als de Duivels zullen ook de Italianen wellicht met een vrij experimenteel elftal tussen de lijnen verschijnen. Spalletti moet immers de nodige spelers missen, met Inter-middenvelder Nicolo Barella als grootste naam die in de selectie ontbreekt.

Hij selecteerde daarnaast ook nog vijf debutanten: doelman Michele Di Gregorio (Juventus), verdediger Matteo Gabbia (AC Milan), middenvelder Niccolo Pisilli (AS Roma) en aanvallers Daniel Maldini (Monza) en Lorenzo Lucca (Udinese). De situatie van de Italianen oogt dus vrij gelijkaardig aan die van de Belgen.

De Rode Duivels sluiten de interlandbreak af met...

Meest recent

'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

16
16
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

18
18
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

16
16
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

89
89
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

34
34
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

152
152
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

72
72
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

152
152
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

28
28
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

241
241
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

166
166
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

809
809
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1054
1054
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

362
362
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

181
181
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

259
259
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

201
201
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

57
57
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

158
158
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

89
89
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

184
184
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

108
108
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

43
43
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

76
76
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

121
121

Meer sportnieuws