Spalletti noemt één ding waar Rode Duivels nog de beste in zijn

door
Spalletti noemt één ding waar Rode Duivels nog de beste in zijn

Donderdag wordt het interlandluik van deze maand helemaal op gang getrapt en daarbij moeten de Rode Duivels ook meteen aan de bak. Zij nemen het dan om 20u45 in het Stadio Olimpico op tegen Italië in hun derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League.

Na een zege tegen Israël en een nederlaag tegen Frankrijk wordt dat een stevige uitdaging voor de ploeg van Domenico Tedesco. De Italianen kenden net als ons land een tegenvallend EK, waarin ze vier punten pakten in de groepsfase tegen Spanje, Kroatië en Albanië en vervolgens in de achtste finale meteen gewipt werden door Zwitserland.

LEES OOK: Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Spalletti waarschuwt voor Rode Duivels

In de Nations League zijn ze echter wel zeer sterk begonnen. In september ging de Squadra Azzurra knap met 1-3 winnen in Frankrijk, waarna ook Israël nog met 1-2 verslagen werd. De Duivels zullen dus een pak beter moeten doen dan in september om punten te oogsten.

Desondanks blijft de Italiaanse bondscoach Luciano Spalletti zeer op zijn hoede. "België wordt een goeie test voor ons. Het blijft een sterke ploeg. In hun opbouw van achteruit zijn ze nog altijd bij de besten", tekende Belga op zijn persconferentie op. "Ze leggen mooi voetbal op de mat. Het dreigt een zware wedstrijd te worden."

Ook Italianen met experimentele ploeg

Net als de Duivels zullen ook de Italianen wellicht met een vrij experimenteel elftal tussen de lijnen verschijnen. Spalletti moet immers de nodige spelers missen, met Inter-middenvelder Nicolo Barella als grootste naam die in de selectie ontbreekt.

Hij selecteerde daarnaast ook nog vijf debutanten: doelman Michele Di Gregorio (Juventus), verdediger Matteo Gabbia (AC Milan), middenvelder Niccolo Pisilli (AS Roma) en aanvallers Daniel Maldini (Monza) en Lorenzo Lucca (Udinese). De situatie van de Italianen oogt dus vrij gelijkaardig aan die van de Belgen.

De Rode Duivels sluiten de interlandbreak af met...

Meest recent

Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

6
6
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

18
18
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

85
85
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

54
54
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

234
234
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

282
282
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

39
39
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

589
589
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

255
255
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

38
38
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

474
474
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

42
42
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

127
127
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

293
293
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

128
128
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

130
130
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

532
532
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

70
70
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

39
39
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

194
194
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

168
168
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

140
140
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

89
89
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139

Meer sportnieuws