Spalletti noemt één ding waar Rode Duivels nog de beste in zijn

350
Spalletti noemt één ding waar Rode Duivels nog de beste in zijn

Donderdag wordt het interlandluik van deze maand helemaal op gang getrapt en daarbij moeten de Rode Duivels ook meteen aan de bak. Zij nemen het dan om 20u45 in het Stadio Olimpico op tegen Italië in hun derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League.

Na een zege tegen Israël en een nederlaag tegen Frankrijk wordt dat een stevige uitdaging voor de ploeg van Domenico Tedesco. De Italianen kenden net als ons land een tegenvallend EK, waarin ze vier punten pakten in de groepsfase tegen Spanje, Kroatië en Albanië en vervolgens in de achtste finale meteen gewipt werden door Zwitserland.

LEES OOK: ‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Spalletti waarschuwt voor Rode Duivels

In de Nations League zijn ze echter wel zeer sterk begonnen. In september ging de Squadra Azzurra knap met 1-3 winnen in Frankrijk, waarna ook Israël nog met 1-2 verslagen werd. De Duivels zullen dus een pak beter moeten doen dan in september om punten te oogsten.

Desondanks blijft de Italiaanse bondscoach Luciano Spalletti zeer op zijn hoede. "België wordt een goeie test voor ons. Het blijft een sterke ploeg. In hun opbouw van achteruit zijn ze nog altijd bij de besten", tekende Belga op zijn persconferentie op. "Ze leggen mooi voetbal op de mat. Het dreigt een zware wedstrijd te worden."

Ook Italianen met experimentele ploeg

Net als de Duivels zullen ook de Italianen wellicht met een vrij experimenteel elftal tussen de lijnen verschijnen. Spalletti moet immers de nodige spelers missen, met Inter-middenvelder Nicolo Barella als grootste naam die in de selectie ontbreekt.

Hij selecteerde daarnaast ook nog vijf debutanten: doelman Michele Di Gregorio (Juventus), verdediger Matteo Gabbia (AC Milan), middenvelder Niccolo Pisilli (AS Roma) en aanvallers Daniel Maldini (Monza) en Lorenzo Lucca (Udinese). De situatie van de Italianen oogt dus vrij gelijkaardig aan die van de Belgen.

De Rode Duivels sluiten de interlandbreak af met...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

24
24
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

11
11
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

54
54
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

116
116
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

59
59
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

31
31
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

217
217
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

293
293
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

89
89
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

92
92
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

178
178
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

74
74
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

257
257
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

343
343
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

50
50
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

464
464
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

366
366
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

118
118
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

199
199
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

32
32
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

75
75
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

52
52
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

117
117
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

117
117
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

42
42

Meer sportnieuws