Dimitri Van den Bergh slaat snoeihard terug na 'fiasco'

door
Dimitri Van den Bergh slaat snoeihard terug na 'fiasco'

Met de World Grand Prix is er andermaal een belangrijk toptoernooi aangebroken in de dartswereld. Dimitri Van den Bergh en Mike De Decker proberen de eer hoog te houden van ons land en dat lukt voorlopig met verve. Beide landgenoten pakten gisterenavond zwaar uit.

Vreemde eend in de bijt

De World Grand Prix is een vreemde eend in de bijt bij het darts. Het is een major (één van de grote toernooien, na het WK) waarin je steeds moet starten met een dubbel. Dat levert al wel eens vreemde situaties op waarbij een speler na pakweg 9 darts nog niet op het scorebord staat.

Iets wat zowel Dimitri Van den Bergh als Mike De Decker trouwens niet overkwam. The Dreammaker speelde tegen man-in-vorm Luke Woodhouse (recent nog uitblinkend op de vloertoernooien). Na verlies in de eerste set herpakte Dimi zich wonderwel en won hij met 2-1.

"Dankzij hem kan ik het"

Een deugddoende zege voor de Antwerpenaar, die niet zijn beste maanden achter de rug heeft. "Nu bel ik eerst naar mijn vrouw én naar mijn sportpsycholoog. Hij helpt me om buiten de ge­baan­de pa­den te denken. Dankzij hem kan ik de druk afhouden en dat is een wereld van verschil, want ik legde mezelf te veel druk op", zo klonk het eerlijk na afloop via de kanalen van de PDC.

Ook Mike De Decker kende een begenadigde dag. The Real Deal is al maanden ijzersterk op de vloertoernooien maar zet nu ook stappen bij de Majors. In een hoogstaande partij (waarbij beide darters heel vaak onmiddellijk de dubbel vonden) vloerde hij Damon Heta, eveneens met 2-1.

Zo hebben we twee Belgen bij de laatste zestien. Morgen neemt The Dreammaker het op tegen Dave Chisnall, De Decker bekampt Gary Anderson.

🔥 Wat iedereen nu leest

Clement zet Belgische topclub publiekelijk in de kou
Clement zet Belgische topclub publiekelijk in de kou
Fans in shock: Lamine Yamal betrapt met bekende zangeres
Fans in shock: Lamine Yamal betrapt met bekende zangeres

Wie wint ook zijn volgende ronde

Meest recent

'Spectaculaire Ordoñez-wending: monstersom voor Club'

Club Brugge haalde deze zomer al een pak miljoenen op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

162
162
Noa Lang van hemel naar hel: "Kon zijn benen niet bewegen"

Zaterdagavond trekt titelverdediger SSC Napoli zijn campagne in de Serie A op gang tegen Sassuolo. ...

54
54
"Sprakeloos" - Kat Kerkhofs laat Mertens in stilte achter

Voor Kat Kerkhofs en Dries Mertens wacht er zonder twijfel een 'nieuw leven'. De blondine is ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Sprookjestransfer Lammens, Club blíj́ft cashen'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste weken bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

168
168
Lokeren pakt ferm uit: Belgisch toptalent uit Duitsland

Lokeren hoopt zo snel mogelijk terug te keren naar het hoogste niveau, maar de club is dit seizoen ...

45
45
Hasi nog dieper in de problemen met Thorgan Hazard

RSC Anderlecht speelde in de heenmatch van de voorrondes van de Conference League 1-1 gelijk tegen ...

204
204
‘Standard hoort kassa rinkelen: knaltransfer supertalent'

Standard Luik moet zich nog schrap zetten op de zomertransferperiode. De Rouches kunnen nog enkele ...

114
114
Einde in zicht? Hairemans spreekt klare taal bij Antwerp

Geoffrey Hairemans keerde terug naar Royal Antwerp FC, maar in de voorbereiding liep het volledig ...

143
143
Paul Van Himst maakt korte metten met DAZN-oorlog

Het is nog steeds hommeles in de mediawereld. DAZN en de grote telecomproviders staan nog altijd ...

437
437
'Zijn ex-vrouw smeekte hem, maar Van Gucht deed het tóch'

Vermoedelijk is er geen BV in Vlaanderen die meer besproken wordt dan Ruben Van Gucht. De man maakte ...

106
106
‘Bom Vermeeren ontploft plots: Rode Duivel is het beu'

Arthur Vermeeren werd in de zomer van 2024 voor 20 miljoen euro overgenomen door RB Leipzig, maar na ...

385
385
'Kompany krijgt zijn zin: grote naam onderweg'

Bij Bayern München is de kern véél te smal om op drie fronten tot het einde mee ...

151
151
Club Brugge keihard: smeekbede Vermant genegeerd

Roméo Vermant speelde alles, hij droeg de aanval alleen en hij raakte uiteindelijk ...

962
962
Transferbommetje bij Standard: twee deals op komst

Standard gaat wellicht nog wat uitgaande transfers afronden. Sasha Tavolieri, die zeer goed thuis is ...

134
134
'Anderlecht opent geldkraan: bod van 4 miljoen euro'

RSC Anderlecht moet eerst verkopen vooraleer het gaat kopen. De Brusselaars zullen nadien wellicht ...

253
253
'Spaanse bom: twijfels rond Vinicius bij Real Madrid'

Real Madrid won dinsdagavond zijn seizoensopener, maar echt indruk maken deed het niet tegen Osasuna ...

104
104
Genkie maakt Boskamp wild: "Jeetje, wat was hij goed"

KRC Genk lijkt zo goed als zeker van de League Phase in de Europa League na een klinkende 1-5-zege ...

235
235
'Club maakt zich sterk: forse transfersom Onyedika'

Terwijl Nicky Hayen zijn spelersgroep bij Club Brugge KV klaarstoomt voor de return tegen Rangers ...

1214
1214
Tikkende tijdbom bij Anderlecht: Hasi vs Dolberg

Kasper Dolberg blijft scoren en Besnik Hasi blijft twijfelen. De Deense spits levert doelpunten, de ...

473
473
Europa gaat compleet los op Kompany na monsterzege

Bayern München heeft het seizoen in de Bundesliga op indrukwekkend wijze op gang getrapt. De ...

228
228
Voetbalfans houden adem in: tóch oplossing DAZN-soap?

Ook de wedstrijden van de gereduceerde vijfde speeldag van de Jupiler Pro League zullen enkel op de ...

1332
1332
'Stroeykens naar uitgang: pijnlijke details onthuld'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een druk einde van de zomermercato. Ongeacht eventuele ...

494
494
'KRC Genk neemt afscheid van flopaankoop'

KRC Genk is grotendeels klaar met zijn huiswerk. De Limburgers zullen mogelijk wel nog spelers van ...

219
219
Rednic deelt alweer enorme Standard-opdoffer mee

Standard begon met een 7 op 12 degelijk aan het seizoen, maar tegen Union SG zagen we dat de Rouches ...

195
195
Chelsea geeft voetballes, PSG ziet af in Ligue 1

In de Premier League en Ligue 1 stonden er vanavond twee match geprogrammeerd. PSG en Chelsea kwamen ...

124
124

Meer sportnieuws