Hij kreeg op zijn bek: Rigaux' herfstrapport bij Club Brugge

664
Hij kreeg op zijn bek: Rigaux' herfstrapport bij Club Brugge

In februari werd Dévy Rigaux aangesteld als de nieuwe Director of Football bij Club Brugge, waar hij de succesvolle strategie van Vincent Mannaert probeert voort te zetten. Critici, zoals Philippe Vande Walle, hebben al vragen gesteld over de waarde van sommige nieuwe aanwinsten, waaronder spits Gustaf Nilsson.

Toch zijn er ook positieve signalen: Christos Tzolis en Nilsson presteren goed, en Ardon Jashari begint zijn potentieel te laten zien. Al met al heeft Rigaux zijn stempel gedrukt tijdens deze transferperiode, en ondanks de uitdagingen, biedt de toekomst hoop voor Club Brugge.

LEES OOK: Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Dévy Rigaux: de nieuwe Vincent Mannaert

In februari werd Dévy Rigaux aangesteld als de nieuwe Director of Football van Club Brugge. Als opvolger van Vincent Mannaert probeert hij diens succesvolle aanpak voort te zetten.

Op 36-jarige leeftijd had Rigaux nog geen gevestigde naam in de voetbalwereld, maar intern kreeg hij veel positieve commentaren over zijn expertise en kunde.

Net als Mannaert kent Rigaux spelers, zaakwaarnemers en clubs door en door waarmee onderhandeld wordt, en kent hij alle 'in's en out’s van wie tegenover hem zit.

Heeft Club Brugge met Rigaux de perfecte opvolger voor Mannaert gevonden, op het sportief vlak?

“Dévy heeft intussen een zeer straf netwerk uitgebouwd en al een zeer dominante rol gespeeld in veel succesvolle inkomende én uitgaande transfers”, zei CEO Bob Madou vorig seizoen in De Morgen.

“Als een buitenlander zijn cv zou hebben, zou je zeggen: ‘Wauw, da’s ‘ne straffen.’”

Club Brugge in de wolken over Rigaux’ transfers

In april rondde Dévy Rigaux zijn eerste transfer af als Director of Football van Club Brugge. Centrale middenvelder Ardon Jashari kwam over van FC Luzern en hij werd voorgesteld als een veelbelovende transfer.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, aldus Het Laatste Nieuws. Door zijn Zuid-Amerikaanse connecties speelde Rigaux ook een grote rol in de komst van de linksvoetige centrale verdediger Zaid Romero van Estudiantes, die ook al een contract tekende vóór de start van de zomermercato.

Ook de transfer van Christos Tzolis komt van de hand van Rigaux. Hij hield drie jaar lang contact met de Griekse aanvaller, via berichten op regelmatige basis.

“Het contact met Club geeft aan dat ze me heel graag wilden. En dat heeft toch meegespeeld in mijn beslissing, ja”, zei Tzolis tijdens zijn persvoorstelling begin juli.

Hugo Siquet en Gustaf Nilsson arriveerden eveneens allebei voor de start van de competitie. Stuk voor stuk overtuigde hij de nieuwkomers persoonlijk.

Rigaux maakt indruk in Westkapelle

Dévy Rigaux is een bezige bij. Zijn energieke karakter en zijn netwerk zorgden ervoor dat Club rond was op transfervlak, nog vóór de competitiestart.

Het Laatste Nieuws noemt Rigaux een perfectionist, die zelden of nooit te laat is op een afspraak, en nooit half of ongestructureerd werk aflevert.

Na vier weken in de zomermercato was het transferhuiswerk van Club Brugge grotendeels af - met de zegen van CEO Bob Madou en voorzitter Bart Verhaeghe.

Rigaux drukte duidelijk zijn stempel in zijn eerste transferperiode als Director of Football en hij toonde van aanpakken te weten. Rigaux overtuigde telkens eerst de speler, wat hem een voordeel bezorgde tijdens de onderhandelingen op clubniveau.

Bovendien werden alle zomertransfers afgerond tegen schappelijke transfersommen. “Of zijn transfers snel zullen renderen, is niet te voorspellen. De manier waarop hij deze mercato heeft aangepakt, maakt alvast wel indruk in Westkapelle”, schreef Het Nieuwsblad.

Rigaux kreeg op zijn bek maar herfstrapport is positief

Dévy Rigaux heeft indruk gemaakt door de megadeal van Antonio Nusa voor maar liefst 28 miljoen euro, inclusief 2 miljoen euro aan bonussen, in recordtijd rond te krijgen met RB Leipzig.

Hij wist ook Raphael Onyedika te overtuigen om bij de club te blijven. Ondanks deze successen heeft Club Brugge het moeilijk in de seizoensstart.

De poging om overbodige spelers te verkopen is mislukt, waardoor coach Nicky Hayen nu zijn beste peoplemanagement moet inzetten om de onvrede binnen de onevenwichtige selectie te minimaliseren.

“Je kunt niet zeggen dat die spelers al een meerwaarde zijn gebleken. Die nieuwe spits Nilsson krijgt nu bijvoorbeeld veel op zijn bek”, stelde Philippe Vande Walle begin dit seizoen in Het Nieuwsblad.

Na een paar teleurstellende wedstrijden kwam er dan ook veel kritiek op Hayen en de nieuwe structuur, waaronder Rigaux’ rol. Toch lijkt er licht aan de horizon: Club Brugge heeft zich zichtbaar versterkt in de transferperiode.

Christos Tzolis en Gustaf Nilsson presteren uitstekend, terwijl Ardon Jashari zijn potentieel begint waar te maken. Zaïd Romero en Hugo Siquet hebben nog wat werk voor de boeg, maar ze kunnen op termijn zeker uitgroeien tot sterkhouders.

“Het herstrappot van Dévy Rigaux en co is positief,” concludeerde Het Laatste Nieuws, en dat biedt hoop voor de komende wedstrijden.

Levert Rigaux goed werk bij Club Brugge?

Meest recent

Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

13
13
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

18
18
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

115
115
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

101
101
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

92
92
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

37
37
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

43
43
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

66
66
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

157
157
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

276
276
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

43
43
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

466
466
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

329
329
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

168
168
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

460
460
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

83
83
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

669
669
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

116
116
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

272
272
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

355
355
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

37
37
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

569
569
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

383
383
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

715
715
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

344
344

Meer sportnieuws