'Anderlecht wil statement maken en grijpt drastisch in'

door
'Anderlecht wil statement maken en grijpt drastisch in'

RSC Anderlecht won verrassend met 1-2 op het veld van Real Sociedad. Na afloop ging het echter vooral over de supporters van paars-wit. De fans gooiden projectielen naar de thuissupporters.

Er was na de wedstrijd veel verontwaardiging, vooral bij Real Sociedad. Er werd meerdere keren verhaal gehaald bij de scheidsrechter, maar die greep niet in. Uiteindelijk moest de politie hardhandig tussenkomen.

LEES OOK: DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Anderlecht grijpt drastisch in

En Anderlecht wil de zaak niet zomaar laten rusten. Het Laatste Nieuws laat weten dat paars-wit naar de Spaanse politie is gestapt om de stadionbeelden op te vragen. Er waren enkele supporters opgepakt, maar die zijn inmiddels zonder straf alweer vrijgelaten.

Anderlecht wil echter een statement maken en de supporters alsnog sanctioneren. Vijf fans zaten even in een Spaanse cel, maar twee mochten al snel naar huis. De drie overige fans mochten de dag erna ook vertrekken, zonder straf. Of komt er toch nog een staartje?

Onderzoek UEFA

Anderlecht laat het er namelijk niet bij zitten en hoopt de fans te identificeren zodat de club de eigen fans zelf op het matje kan roepen. Verder loopt er ook nog een onderzoek van de UEFA. Een boete van 50.000 euro lijkt eraan te komen en ook uitwedstrijden zonder fans zijn een mogelijkheid.

Twee seizoenen geleden waren er al problemen met de supporters van Anderlecht op West Ham. Toen kreeg paars-wit een voorwaardelijke straf opgelegd. Die kan nu effectief worden.

Vind jij dat Anderlecht de situatie goed aanpakt?

Meest recent

'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

7
7
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

21
21
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

86
86
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

59
59
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

96
96
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

178
178
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

195
195
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

108
108
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

196
196
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

338
338
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

104
104
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

564
564
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

278
278
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

464
464
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

389
389
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

404
404
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

76
76
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

65
65
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

101
101
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

240
240
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

89
89
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

360
360
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

221
221
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

100
100

Meer sportnieuws