'Anderlecht wil statement maken en grijpt drastisch in'

door
'Anderlecht wil statement maken en grijpt drastisch in'

RSC Anderlecht won verrassend met 1-2 op het veld van Real Sociedad. Na afloop ging het echter vooral over de supporters van paars-wit. De fans gooiden projectielen naar de thuissupporters.

Er was na de wedstrijd veel verontwaardiging, vooral bij Real Sociedad. Er werd meerdere keren verhaal gehaald bij de scheidsrechter, maar die greep niet in. Uiteindelijk moest de politie hardhandig tussenkomen.

LEES OOK: 'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht grijpt drastisch in

En Anderlecht wil de zaak niet zomaar laten rusten. Het Laatste Nieuws laat weten dat paars-wit naar de Spaanse politie is gestapt om de stadionbeelden op te vragen. Er waren enkele supporters opgepakt, maar die zijn inmiddels zonder straf alweer vrijgelaten.

Anderlecht wil echter een statement maken en de supporters alsnog sanctioneren. Vijf fans zaten even in een Spaanse cel, maar twee mochten al snel naar huis. De drie overige fans mochten de dag erna ook vertrekken, zonder straf. Of komt er toch nog een staartje?

Onderzoek UEFA

Anderlecht laat het er namelijk niet bij zitten en hoopt de fans te identificeren zodat de club de eigen fans zelf op het matje kan roepen. Verder loopt er ook nog een onderzoek van de UEFA. Een boete van 50.000 euro lijkt eraan te komen en ook uitwedstrijden zonder fans zijn een mogelijkheid.

Twee seizoenen geleden waren er al problemen met de supporters van Anderlecht op West Ham. Toen kreeg paars-wit een voorwaardelijke straf opgelegd. Die kan nu effectief worden.

Vind jij dat Anderlecht de situatie goed aanpakt?

Meest recent

Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

1
1
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

37
37
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

101
101
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

17
17
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

62
62
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

193
193
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

75
75
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

62
62
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

588
588
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

125
125
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

157
157
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

157
157
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

169
169
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

375
375
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

37
37
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

51
51
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

155
155
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

28
28
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

234
234
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

378
378
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

155
155
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

138
138
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

103
103
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

122
122
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

336
336

Meer sportnieuws