'Anderlecht wil statement maken en grijpt drastisch in'

door
'Anderlecht wil statement maken en grijpt drastisch in'

RSC Anderlecht won verrassend met 1-2 op het veld van Real Sociedad. Na afloop ging het echter vooral over de supporters van paars-wit. De fans gooiden projectielen naar de thuissupporters.

Er was na de wedstrijd veel verontwaardiging, vooral bij Real Sociedad. Er werd meerdere keren verhaal gehaald bij de scheidsrechter, maar die greep niet in. Uiteindelijk moest de politie hardhandig tussenkomen.

LEES OOK: De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

Anderlecht grijpt drastisch in

En Anderlecht wil de zaak niet zomaar laten rusten. Het Laatste Nieuws laat weten dat paars-wit naar de Spaanse politie is gestapt om de stadionbeelden op te vragen. Er waren enkele supporters opgepakt, maar die zijn inmiddels zonder straf alweer vrijgelaten.

Anderlecht wil echter een statement maken en de supporters alsnog sanctioneren. Vijf fans zaten even in een Spaanse cel, maar twee mochten al snel naar huis. De drie overige fans mochten de dag erna ook vertrekken, zonder straf. Of komt er toch nog een staartje?

Onderzoek UEFA

Anderlecht laat het er namelijk niet bij zitten en hoopt de fans te identificeren zodat de club de eigen fans zelf op het matje kan roepen. Verder loopt er ook nog een onderzoek van de UEFA. Een boete van 50.000 euro lijkt eraan te komen en ook uitwedstrijden zonder fans zijn een mogelijkheid.

Twee seizoenen geleden waren er al problemen met de supporters van Anderlecht op West Ham. Toen kreeg paars-wit een voorwaardelijke straf opgelegd. Die kan nu effectief worden.

Vind jij dat Anderlecht de situatie goed aanpakt?

Meest recent

De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

4
4
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

125
125
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

93
93
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

88
88
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

276
276
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

233
233
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

226
226
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

394
394
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

477
477
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

245
245
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

211
211
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

274
274
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

142
142
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

295
295
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

73
73
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

211
211
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

367
367
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

289
289
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

314
314
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

307
307
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

399
399
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

362
362
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

160
160
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

64
64
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

302
302

Meer sportnieuws