'Anderlecht wil statement maken en grijpt drastisch in'

door
'Anderlecht wil statement maken en grijpt drastisch in'

RSC Anderlecht won verrassend met 1-2 op het veld van Real Sociedad. Na afloop ging het echter vooral over de supporters van paars-wit. De fans gooiden projectielen naar de thuissupporters.

Er was na de wedstrijd veel verontwaardiging, vooral bij Real Sociedad. Er werd meerdere keren verhaal gehaald bij de scheidsrechter, maar die greep niet in. Uiteindelijk moest de politie hardhandig tussenkomen.

LEES OOK: 'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht grijpt drastisch in

En Anderlecht wil de zaak niet zomaar laten rusten. Het Laatste Nieuws laat weten dat paars-wit naar de Spaanse politie is gestapt om de stadionbeelden op te vragen. Er waren enkele supporters opgepakt, maar die zijn inmiddels zonder straf alweer vrijgelaten.

Anderlecht wil echter een statement maken en de supporters alsnog sanctioneren. Vijf fans zaten even in een Spaanse cel, maar twee mochten al snel naar huis. De drie overige fans mochten de dag erna ook vertrekken, zonder straf. Of komt er toch nog een staartje?

Onderzoek UEFA

Anderlecht laat het er namelijk niet bij zitten en hoopt de fans te identificeren zodat de club de eigen fans zelf op het matje kan roepen. Verder loopt er ook nog een onderzoek van de UEFA. Een boete van 50.000 euro lijkt eraan te komen en ook uitwedstrijden zonder fans zijn een mogelijkheid.

Twee seizoenen geleden waren er al problemen met de supporters van Anderlecht op West Ham. Toen kreeg paars-wit een voorwaardelijke straf opgelegd. Die kan nu effectief worden.

Vind jij dat Anderlecht de situatie goed aanpakt?

Meest recent

Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

30
30
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

39
39
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

130
130
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

68
68
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

389
389
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

359
359
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

381
381
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

107
107
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

556
556
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

180
180
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

246
246
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

296
296
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

123
123
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

72
72
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

216
216
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

186
186
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

80
80
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

100
100
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

47
47
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

296
296
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

290
290
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

261
261
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

254
254
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

321
321
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

466
466

Meer sportnieuws