Wilmots over nieuwe T1 Anderlecht: "Waarom hem niet vertrouwen?"

door
Wilmots over nieuwe T1 Anderlecht:

RSC Anderlecht is nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer na het ontslag van Brian Riemer. Even werd gesugerreerd dat interim-trainer David Hubert mocht aanblijven als T1, maar dat lijkt niet het geval te zijn.

Sterker nog, Anderlecht heeft twee kandidaten op het oog volgens RTBF. Enkel als de onderhandelingen met beide oefenmeesters in het water valt, dán heeft Hubert kans om vaste hoofdtrainer van paars-wit te worden.

LEES OOK: Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

Onbegrijpelijk

Voormalige bondscoach van de Rode Duivels, Marc Wilmots, snapt niets van de keuze van het Anderlecht-bestuur om een nieuwe hoofdtrainer te zoeken. “Ik zie niet in waarom de directie van Anderlecht op zoek zou gaan naar een andere coach als David Hubert het huis al goed kent.”

Volgens Wilmots moet Hubert een kans krijgen als vaste T1 bij paars-wit. "Dat geeft vertrouwen aan jonge trainers. Waarom zou je hem niet vertrouwen? Laten we onze jonge Belgische coaches een kans geven. Ze moeten verbeteren", aldus de ex-bondscoach.

Keuze gemaakt

De keuze lijkt achter de schermen echter al te zijn gemaakt bij Anderlecht. De kans dat paars-wit doorgaat met Hubert is zéér klein. Enkel als alle opties falen mag Hubert aanblijven. Ook Philippe Albert gaat niet akkoord. “Petje af voor Hubert. Hij is een heel slimme jongen. Hij laat de jonge Anderlecht-spelers vrij. Ze hebben het volste vertrouwen.”

Albert vindt ook niet dat Anderlecht een nieuwe coach moet aanstellen. “Waarom zou je ergens anders gaan zoeken als je al iets goed hebt? Laten we het een kans geven. Hij doet goede dingen sinds hij in functie is."

Vind jij ook dat Anderlecht Hubert een kans moet geven?

Meest recent

Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

26
26
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

31
31
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

227
227
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

37
37
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

36
36
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

178
178
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

19
19
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

143
143
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

180
180
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

60
60
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

144
144
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

420
420
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

70
70
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

138
138
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

91
91
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

114
114
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

365
365
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

105
105
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

343
343
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

282
282
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

170
170
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

296
296
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

327
327
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

201
201
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

729
729

Meer sportnieuws