Wilmots over nieuwe T1 Anderlecht: "Waarom hem niet vertrouwen?"

door
Wilmots over nieuwe T1 Anderlecht:

RSC Anderlecht is nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer na het ontslag van Brian Riemer. Even werd gesugerreerd dat interim-trainer David Hubert mocht aanblijven als T1, maar dat lijkt niet het geval te zijn.

Sterker nog, Anderlecht heeft twee kandidaten op het oog volgens RTBF. Enkel als de onderhandelingen met beide oefenmeesters in het water valt, dán heeft Hubert kans om vaste hoofdtrainer van paars-wit te worden.

LEES OOK: Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Onbegrijpelijk

Voormalige bondscoach van de Rode Duivels, Marc Wilmots, snapt niets van de keuze van het Anderlecht-bestuur om een nieuwe hoofdtrainer te zoeken. “Ik zie niet in waarom de directie van Anderlecht op zoek zou gaan naar een andere coach als David Hubert het huis al goed kent.”

Volgens Wilmots moet Hubert een kans krijgen als vaste T1 bij paars-wit. "Dat geeft vertrouwen aan jonge trainers. Waarom zou je hem niet vertrouwen? Laten we onze jonge Belgische coaches een kans geven. Ze moeten verbeteren", aldus de ex-bondscoach.

Keuze gemaakt

De keuze lijkt achter de schermen echter al te zijn gemaakt bij Anderlecht. De kans dat paars-wit doorgaat met Hubert is zéér klein. Enkel als alle opties falen mag Hubert aanblijven. Ook Philippe Albert gaat niet akkoord. “Petje af voor Hubert. Hij is een heel slimme jongen. Hij laat de jonge Anderlecht-spelers vrij. Ze hebben het volste vertrouwen.”

Albert vindt ook niet dat Anderlecht een nieuwe coach moet aanstellen. “Waarom zou je ergens anders gaan zoeken als je al iets goed hebt? Laten we het een kans geven. Hij doet goede dingen sinds hij in functie is."

Vind jij ook dat Anderlecht Hubert een kans moet geven?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

52
52
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

43
43
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

163
163
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

69
69
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

79
79
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

124
124
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

235
235
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

156
156
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

203
203
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

391
391
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

224
224
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

569
569
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

113
113
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

38
38
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

220
220
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

216
216
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

148
148
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

62
62
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

194
194
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

46
46
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

155
155
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

634
634
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

396
396
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

315
315
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

276
276

Meer sportnieuws