Deal van het jaar: Butez weg aan megakorting

3068
Deal van het jaar: Butez weg aan megakorting

Jean Butez is door Antwerp FC de afgelopen drie transferperiodes tevergeefs in de etalage gezet. Na een hoopvolle zomer in 2023 met interesse van clubs als Fiorentina en Nottingham Forest, zakte de vraagprijs van 10 miljoen euro naar 5 miljoen in 2024, maar zelfs dat bleek te veel voor RSC Anderlecht. Met de opkomst van Senne Lammens als eerste keeper is Butez nu een dure bankzitter zonder enige speelminuten dit seizoen.

Butez werd 50% goedkoper in de voorbije drie mercato’s 

Antwerp FC probeerde de afgelopen drie transferperiodes om Jean Butez in de etalage te zetten, met de hoop op een mooie transfer.

Tegelijkertijd werd er achter de schermen al aan een opvolger gewerkt: Senne Lammens kwam binnen als zijn toekomstige vervanger.

Toch slaagde de Great Old er niet in om de Franse doelman te verkopen. In de zomer van 2023 toonden clubs als Fiorentina, Nottingham Forest, Villarreal en Burnley interesse, en Antwerp hoopte op een transfersom van 10 miljoen euro.

Toen in januari 2024 opnieuw werd geprobeerd om Butez te verkopen, ging de prijs omlaag omdat Lammens steeds meer op de voorgrond trad.

In de zomermercato van 2024 was er geen sprake meer van interesse van clubs uit de Premier League, Serie A, La Liga of de Championship. Uiteindelijk bleek slechts één club echt concreet: RSC Anderlecht.

Antwerp zakte met de vraagprijs naar 5 miljoen euro, maar zelfs dat bleek te veel voor Sporting.

Butez is een dure bankzitter voor Antwerp FC

Antwerp FC zit met een groot probleem na drie transferperiodes zonder oplossing voor Jean Butez. De buitenlandse interesse in de Franse doelman is flink afgenomen, terwijl de jonge Senne Lammens inmiddels is doorgeschoven naar de rol van eerste keeper.

Hierdoor wordt Butez, met zijn stevige contract, een dure bankzitter. Dit seizoen heeft hij zelfs nog geen enkele minuut gespeeld. Hein Vanhaezebrouck noemt het een verspilling van talent.

De analist benadrukt dat Lammens nog niet op het niveau van Butez zit, die volgens hem nog steeds de beste doelman van België is.

“Een fenomeen als Butez loste veel op door te ­anticiperen, te coachen. ­Ipswich Town betaalde 10 miljoen voor Muric van Burnley. Daar snap ik niets van. Is er dan niemand die de Belgische competitie kent? Voor zeven miljoen had het Butez kunnen hebben”, aldus Vanhaezebrouck.

Zelfs minuten in de beker geen zekerheid

Jean Butez wordt nog steeds gezien als een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen is hij teruggezet naar de rol van back-up voor Senne Lammens.

Voor de Franse keeper rest enkel de hoop op speeltijd in de Croky Cup, al heeft coach Jonas De Roeck hierover geen garanties gegeven.

Ondanks zijn gedegradeerde rol blijft Butez professioneel en toegewijd, wat binnen de club veel waardering oogst. Zijn mentaliteit wordt alom geprezen.

“Ik vind het mooi hoe hij mij steunt nu hij op de bank zit. We hebben een goede band”, zei Senne Lammens eerder in Het Laatste Nieuws.

De krant omschrijft Butez als een teamspeler, die geen conflicten opzoekt. “Een voorbeeld voor andere bankzitters”, aldus de HLN.

Overmars zal Butez moeten verkopen

In de aankomende wintermercato werkt Antwerp FC aan een vertrek voor Jean Butez, die eigenlijk al na het behalen van de dubbel vorig jaar had moeten vertrekken.

“We zullen in de volgende mercato’s dus absoluut meewerken aan een oplossing, maar we gaan ook geen uitverkoop houden. We zijn geen Sinterklaas”, zei CEO Sven Jaecques in Gazet van Antwerpen.

Het is vrijwel zeker dat Marc Overmars, directeur voetbalzaken, na zijn schorsing in november bij dit dossier betrokken wordt.

Overmars staat bekend om zijn vermogen om bankable spelers gunstig te verkopen, en hij zal ongetwijfeld proberen een goede deal voor Butez te realiseren.

Butez is meer waard van 5 miljoen

Meest recent

Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

11
11
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

60
60
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

143
143
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

60
60
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

175
175
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

84
84
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

61
61
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

338
338
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

25
25
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

456
456
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

57
57
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

679
679
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

68
68
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

563
563
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

214
214
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1066
1066
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

164
164
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

28
28
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

211
211
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

106
106
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

335
335
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

260
260
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

126
126

Meer sportnieuws