Deal van het jaar: Butez weg aan megakorting

3068
Deal van het jaar: Butez weg aan megakorting

Jean Butez is door Antwerp FC de afgelopen drie transferperiodes tevergeefs in de etalage gezet. Na een hoopvolle zomer in 2023 met interesse van clubs als Fiorentina en Nottingham Forest, zakte de vraagprijs van 10 miljoen euro naar 5 miljoen in 2024, maar zelfs dat bleek te veel voor RSC Anderlecht. Met de opkomst van Senne Lammens als eerste keeper is Butez nu een dure bankzitter zonder enige speelminuten dit seizoen.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Butez werd 50% goedkoper in de voorbije drie mercato’s 

Antwerp FC probeerde de afgelopen drie transferperiodes om Jean Butez in de etalage te zetten, met de hoop op een mooie transfer.

Tegelijkertijd werd er achter de schermen al aan een opvolger gewerkt: Senne Lammens kwam binnen als zijn toekomstige vervanger.

Toch slaagde de Great Old er niet in om de Franse doelman te verkopen. In de zomer van 2023 toonden clubs als Fiorentina, Nottingham Forest, Villarreal en Burnley interesse, en Antwerp hoopte op een transfersom van 10 miljoen euro.

Toen in januari 2024 opnieuw werd geprobeerd om Butez te verkopen, ging de prijs omlaag omdat Lammens steeds meer op de voorgrond trad.

In de zomermercato van 2024 was er geen sprake meer van interesse van clubs uit de Premier League, Serie A, La Liga of de Championship. Uiteindelijk bleek slechts één club echt concreet: RSC Anderlecht.

Antwerp zakte met de vraagprijs naar 5 miljoen euro, maar zelfs dat bleek te veel voor Sporting.

Butez is een dure bankzitter voor Antwerp FC

Antwerp FC zit met een groot probleem na drie transferperiodes zonder oplossing voor Jean Butez. De buitenlandse interesse in de Franse doelman is flink afgenomen, terwijl de jonge Senne Lammens inmiddels is doorgeschoven naar de rol van eerste keeper.

Hierdoor wordt Butez, met zijn stevige contract, een dure bankzitter. Dit seizoen heeft hij zelfs nog geen enkele minuut gespeeld. Hein Vanhaezebrouck noemt het een verspilling van talent.

De analist benadrukt dat Lammens nog niet op het niveau van Butez zit, die volgens hem nog steeds de beste doelman van België is.

“Een fenomeen als Butez loste veel op door te ­anticiperen, te coachen. ­Ipswich Town betaalde 10 miljoen voor Muric van Burnley. Daar snap ik niets van. Is er dan niemand die de Belgische competitie kent? Voor zeven miljoen had het Butez kunnen hebben”, aldus Vanhaezebrouck.

Zelfs minuten in de beker geen zekerheid

Jean Butez wordt nog steeds gezien als een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen is hij teruggezet naar de rol van back-up voor Senne Lammens.

Voor de Franse keeper rest enkel de hoop op speeltijd in de Croky Cup, al heeft coach Jonas De Roeck hierover geen garanties gegeven.

Ondanks zijn gedegradeerde rol blijft Butez professioneel en toegewijd, wat binnen de club veel waardering oogst. Zijn mentaliteit wordt alom geprezen.

“Ik vind het mooi hoe hij mij steunt nu hij op de bank zit. We hebben een goede band”, zei Senne Lammens eerder in Het Laatste Nieuws.

De krant omschrijft Butez als een teamspeler, die geen conflicten opzoekt. “Een voorbeeld voor andere bankzitters”, aldus de HLN.

Overmars zal Butez moeten verkopen

In de aankomende wintermercato werkt Antwerp FC aan een vertrek voor Jean Butez, die eigenlijk al na het behalen van de dubbel vorig jaar had moeten vertrekken.

“We zullen in de volgende mercato’s dus absoluut meewerken aan een oplossing, maar we gaan ook geen uitverkoop houden. We zijn geen Sinterklaas”, zei CEO Sven Jaecques in Gazet van Antwerpen.

Het is vrijwel zeker dat Marc Overmars, directeur voetbalzaken, na zijn schorsing in november bij dit dossier betrokken wordt.

Overmars staat bekend om zijn vermogen om bankable spelers gunstig te verkopen, en hij zal ongetwijfeld proberen een goede deal voor Butez te realiseren.

Butez is meer waard van 5 miljoen

Meest recent

Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

5
5
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

54
54
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

43
43
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

23
23
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

185
185
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

84
84
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

58
58
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

135
135
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

209
209
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

166
166
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

96
96
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

189
189
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

42
42
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

110
110
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

67
67
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

29
29
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

77
77
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

142
142
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

25
25
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

71
71
Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

De voorbije jaren kwam Chelsea zeer graag in België shoppen en met Mike Penders en Roméo ...

34
34
Transfers Sibierski gebuisd? Bornauw geeft zijn rapport

De povere resultaten van de laatste weken hebben ervoor gezorgd dat alles bij Anderlecht in vraag ...

151
151
RWDM knipt ook laatste band met Textor door

Bij RWDM speelden zich de voorbije jaren enkele van de meest bizarre taferelen in het Belgische ...

44
44
"De beste coach in de JPL" - verrassende naam krijgt lof

Dit weekend zijn we in de Jupiler Pro League al toe aan de tiende speeldag. In de voorbije weken ...

80
80
Ontslag aan de orde? Bornauw tikt Bruno stevig op de vingers

Zaterdag krijgt Anderlecht het bezoek van Westerlo en er staat grote druk op die wedstrijd. Na de ...

191
191

Meer sportnieuws