Anderlecht gaat 'all-in': meerdere toptransfers aanstaande

door
Anderlecht gaat 'all-in': meerdere toptransfers aanstaande

Jesper Fredberg ging deze zomer voor stabiliteit en haalde zes nieuwe spelers en liet er slechts een handvol gaan. RSC Anderlecht kende dus een rustige mercato, maar in 2025 zal het er héél anders aan toegaan. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn.

Anderlecht hoopt met deze kern de top twee te halen en volgend jaar de vetpotten van de Champions League binnen te halen. Daarnaast zal Fredberg héél wat werk hebben op de transfermarkt.

LEES OOK: Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

Stroeykens dé grote uitgaande transfer?

Paars-Wit zal zeker spelers gaan verkopen. Mario Stroeykens is veruit de speler met de meeste waarde in de kern. De aanvallende middenvelder hoopt dit seizoen helemaal te ontploffen, waardoor hij in de zomer van 2025 een knaltransfer kan versieren. Hij moet dan méér dan 20 miljoen euro opleveren. Stroeykens heeft dan nog maar een jaar contract.

Dat geldt ook voor Yari Verschaeren. Als hij dit seizoen eindelijk weet te schitteren, lijkt dat hét moment te zijn om eens een transfer te versieren. Killian Sardella tekende bij tot 2028, maar beide partijen werken toe naar een transfer in de volgende zomer. Hij zal de kassa ook laten rinkelen. 

Wat met Dendoncker, Dolberg & co?

Daarnaast is de vraag wat er gaat gebeuren met Francis Amuzu? Verzilvert hij eindelijk eens een goed seizoen? Gaat Kasper Dolberg een derde jaar bij RSCA spelen? Blijft Anders Dreyer? Is Lucas Vazquez tevreden met een rol als tweede spits en dat voor een derde seizoen? Daarnaast zijn Jan Vertonghen en Mathias Jörgensen einde contract en al 37 en 34 jaar. RSCA zal véél geld moeten binnenrijven om Leander Dendoncker (optie van 7 miljoen euro) langer aan boord te houden.

Het heeft er alle schijn van dat de zomer van 2025 pittig gaat worden voor Fredberg. Het voordeel is dan wel dat hij wellicht het nodige budget gaat hebben als hij spelers als Stroeykens, Sardella en anderen ten gelde kan maken. Jongens als Ludwig Augustinsson, Thomas Foket, Leander Dendoncker (als hij blijft) en Thorgan Hazard moeten dan de ervaren mannen zijn die de ploeg stabiliteit geeft.

Het kan zijn dat er rondom hen wel wat andere jonge talenten zullen rondlopen. In Brussel verwachten ze op termijn immers veel van spelers als Tristan Degreef, Nunzio Engwanda en Nathan De Cat. Daarachter zit nog een berg met héél veel talent op Neerpede.

Zullen er in 2025 veel transfers gebeuren bij RSCA?

Meest recent

Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

0
0
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

89
89
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

90
90
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

22
22
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

26
26
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

81
81
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

159
159
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

249
249
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

425
425
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

183
183
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

168
168
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

156
156
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

136
136
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

431
431
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

279
279
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

987
987
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

592
592
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

68
68
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

508
508
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

152
152
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

165
165
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

311
311
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

141
141
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

86
86
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

286
286

Meer sportnieuws