De Bruyne en Lukaku boos op UEFA & co: dit is waarom

654 stemmen
De Bruyne en Lukaku boos op UEFA & co: dit is waarom

Oproep aan de UEFA: annuleer de Nations League zo snel mogelijk. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku geven met hun afzegging een duidelijk signaal. De voetballers luiden de alarmbel en dat is terecht. Het is ondertussen vijf na twaalf. De Bruyne en Lukaku nemen de enige logische beslissing.

LEES OOK: Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

Logische keuzes van Lukaku en De Bruyne

Kevin De Bruyne is in juni 33 jaar geworden, Romelu Lukaku in mei 31 jaar. In die fase van je carrière ga je als voetballer keuzes maken. De Bruyne sukkelt de afgelopen jaren steeds vaker met blessures en het is volstrekt normaal dat hij de Nations League links laat liggen. Een landencompetitie die geen enkele topvoetballer aanspreekt. Lukaku kende door transferperikelen al jaren een gemankeerde voorbereiding en kende aan het einde van het seizoen, wanneer de prijzen uitgedeeld worden, telkens een terugval. Dat hij nu voor zichzelf en zijn werkgever kiest, is niet meer dan logisch.

De Bruyne en Lukaku kregen nu kritiek omdat ze afhaken voor deze matchen. "Interim-Rode Duivels", lazen we zelfs. Maar dat is veel te kort door de bocht. België speelt in 2024 maar liefst 14 interlands. Oké, er zat een EK tussen, maar de Nations League heeft het programma inzake landenvoetbal véél te druk gemaakt. De Nations League zorgt in 2024 voor zes extra wedstrijden in september, oktober en november.

Véél te veel wedstrijden

De Bruyne en Lukaku willen de laatste jaren van hun carrière aan de top niet hypothekeren met die compleet overbodige duels in de Nations League. In de Europese competities zijn er sinds dit jaar ook weer meer matchen, er is het WK voor clubs, de EK’s en WK’s, de Nations League, dan nog oefenduels met de nationale ploegen… Het stopt ergens. Het is heus geen toeval dat spelers als Gleison Bremer, Rodri, Allison Becker, Dani Carvajal en anderen met zware (overbelasting)blessures uitvallen.

Lukaku en De Bruyne hebben dus 100% gelijk om deze keuzes te maken. Hen valt absoluut niéts te verwijten, zij worden gedwongen door de UEFA en FIFA om bepaalde matchen te laten vallen. Het zou ons niet verbazen dat voetballers van pakweg 31 of 32 jaar sneller zullen stoppen met de nationale ploeg. De load wordt te groot en in de laatste jaren van je carrière worden spelers zo gedwongen om die keuzes te maken.

We hebben alle begrip voor Lukaku en De Bruyne. Hopelijk volgen andere wereldsterren (zoals Kylian Mbappé ook al afhaakte voor Frankrijk) hun voorbeeld en gaat deze Nations League weer verdwijnen. België-Frankrijk en Italië-België zijn op papier leuke (oefen)duels, maar herinner jij je nog wie de winnaars zijn van de Nations League de afgelopen jaren? De vraag stellen is ze beantwoorden. Weg ermee.

Claudio Reulens

Moeten competities zoals het WK voor clubs en de Nations League afgevoerd worden?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

30
30
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

45
45
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

25
25
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

29
29
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

29
29
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

96
96
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

102
102
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

388
388
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

73
73
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

144
144
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

299
299
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

63
63
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

886
886
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

489
489
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

31
31
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

182
182
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

904
904
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

156
156
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

429
429
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

814
814
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

562
562
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

351
351
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

578
578
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

156
156

Meer sportnieuws