De Bruyne en Lukaku boos op UEFA & co: dit is waarom

door
De Bruyne en Lukaku boos op UEFA & co: dit is waarom

Oproep aan de UEFA: annuleer de Nations League zo snel mogelijk. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku geven met hun afzegging een duidelijk signaal. De voetballers luiden de alarmbel en dat is terecht. Het is ondertussen vijf na twaalf. De Bruyne en Lukaku nemen de enige logische beslissing.

LEES OOK: Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Logische keuzes van Lukaku en De Bruyne

Kevin De Bruyne is in juni 33 jaar geworden, Romelu Lukaku in mei 31 jaar. In die fase van je carrière ga je als voetballer keuzes maken. De Bruyne sukkelt de afgelopen jaren steeds vaker met blessures en het is volstrekt normaal dat hij de Nations League links laat liggen. Een landencompetitie die geen enkele topvoetballer aanspreekt. Lukaku kende door transferperikelen al jaren een gemankeerde voorbereiding en kende aan het einde van het seizoen, wanneer de prijzen uitgedeeld worden, telkens een terugval. Dat hij nu voor zichzelf en zijn werkgever kiest, is niet meer dan logisch.

De Bruyne en Lukaku kregen nu kritiek omdat ze afhaken voor deze matchen. "Interim-Rode Duivels", lazen we zelfs. Maar dat is veel te kort door de bocht. België speelt in 2024 maar liefst 14 interlands. Oké, er zat een EK tussen, maar de Nations League heeft het programma inzake landenvoetbal véél te druk gemaakt. De Nations League zorgt in 2024 voor zes extra wedstrijden in september, oktober en november.

Véél te veel wedstrijden

De Bruyne en Lukaku willen de laatste jaren van hun carrière aan de top niet hypothekeren met die compleet overbodige duels in de Nations League. In de Europese competities zijn er sinds dit jaar ook weer meer matchen, er is het WK voor clubs, de EK’s en WK’s, de Nations League, dan nog oefenduels met de nationale ploegen… Het stopt ergens. Het is heus geen toeval dat spelers als Gleison Bremer, Rodri, Allison Becker, Dani Carvajal en anderen met zware (overbelasting)blessures uitvallen.

Lukaku en De Bruyne hebben dus 100% gelijk om deze keuzes te maken. Hen valt absoluut niéts te verwijten, zij worden gedwongen door de UEFA en FIFA om bepaalde matchen te laten vallen. Het zou ons niet verbazen dat voetballers van pakweg 31 of 32 jaar sneller zullen stoppen met de nationale ploeg. De load wordt te groot en in de laatste jaren van je carrière worden spelers zo gedwongen om die keuzes te maken.

We hebben alle begrip voor Lukaku en De Bruyne. Hopelijk volgen andere wereldsterren (zoals Kylian Mbappé ook al afhaakte voor Frankrijk) hun voorbeeld en gaat deze Nations League weer verdwijnen. België-Frankrijk en Italië-België zijn op papier leuke (oefen)duels, maar herinner jij je nog wie de winnaars zijn van de Nations League de afgelopen jaren? De vraag stellen is ze beantwoorden. Weg ermee.

Claudio Reulens

Moeten competities zoals het WK voor clubs en de Nations League afgevoerd worden?

Meest recent

Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

19
19
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

29
29
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

123
123
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

103
103
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

624
624
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

61
61
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

81
81
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

226
226
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

115
115
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

359
359
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

151
151
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

183
183
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

146
146
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

211
211
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

246
246
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

166
166
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

182
182
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

43
43
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

351
351
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

617
617
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

365
365
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

189
189
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

69
69
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

175
175
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

140
140

Meer sportnieuws