De Bruyne en Lukaku boos op UEFA & co: dit is waarom

door
De Bruyne en Lukaku boos op UEFA & co: dit is waarom

Oproep aan de UEFA: annuleer de Nations League zo snel mogelijk. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku geven met hun afzegging een duidelijk signaal. De voetballers luiden de alarmbel en dat is terecht. Het is ondertussen vijf na twaalf. De Bruyne en Lukaku nemen de enige logische beslissing.

LEES OOK: De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Logische keuzes van Lukaku en De Bruyne

Kevin De Bruyne is in juni 33 jaar geworden, Romelu Lukaku in mei 31 jaar. In die fase van je carrière ga je als voetballer keuzes maken. De Bruyne sukkelt de afgelopen jaren steeds vaker met blessures en het is volstrekt normaal dat hij de Nations League links laat liggen. Een landencompetitie die geen enkele topvoetballer aanspreekt. Lukaku kende door transferperikelen al jaren een gemankeerde voorbereiding en kende aan het einde van het seizoen, wanneer de prijzen uitgedeeld worden, telkens een terugval. Dat hij nu voor zichzelf en zijn werkgever kiest, is niet meer dan logisch.

De Bruyne en Lukaku kregen nu kritiek omdat ze afhaken voor deze matchen. "Interim-Rode Duivels", lazen we zelfs. Maar dat is veel te kort door de bocht. België speelt in 2024 maar liefst 14 interlands. Oké, er zat een EK tussen, maar de Nations League heeft het programma inzake landenvoetbal véél te druk gemaakt. De Nations League zorgt in 2024 voor zes extra wedstrijden in september, oktober en november.

Véél te veel wedstrijden

De Bruyne en Lukaku willen de laatste jaren van hun carrière aan de top niet hypothekeren met die compleet overbodige duels in de Nations League. In de Europese competities zijn er sinds dit jaar ook weer meer matchen, er is het WK voor clubs, de EK’s en WK’s, de Nations League, dan nog oefenduels met de nationale ploegen… Het stopt ergens. Het is heus geen toeval dat spelers als Gleison Bremer, Rodri, Allison Becker, Dani Carvajal en anderen met zware (overbelasting)blessures uitvallen.

Lukaku en De Bruyne hebben dus 100% gelijk om deze keuzes te maken. Hen valt absoluut niéts te verwijten, zij worden gedwongen door de UEFA en FIFA om bepaalde matchen te laten vallen. Het zou ons niet verbazen dat voetballers van pakweg 31 of 32 jaar sneller zullen stoppen met de nationale ploeg. De load wordt te groot en in de laatste jaren van je carrière worden spelers zo gedwongen om die keuzes te maken.

We hebben alle begrip voor Lukaku en De Bruyne. Hopelijk volgen andere wereldsterren (zoals Kylian Mbappé ook al afhaakte voor Frankrijk) hun voorbeeld en gaat deze Nations League weer verdwijnen. België-Frankrijk en Italië-België zijn op papier leuke (oefen)duels, maar herinner jij je nog wie de winnaars zijn van de Nations League de afgelopen jaren? De vraag stellen is ze beantwoorden. Weg ermee.

Claudio Reulens

Moeten competities zoals het WK voor clubs en de Nations League afgevoerd worden?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

62
62
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

45
45
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

22
22
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

19
19
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

113
113
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

84
84
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

133
133
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

376
376
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

146
146
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

213
213
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

252
252
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

350
350
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws