De Bruyne en Lukaku boos op UEFA & co: dit is waarom

door
De Bruyne en Lukaku boos op UEFA & co: dit is waarom

Oproep aan de UEFA: annuleer de Nations League zo snel mogelijk. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku geven met hun afzegging een duidelijk signaal. De voetballers luiden de alarmbel en dat is terecht. Het is ondertussen vijf na twaalf. De Bruyne en Lukaku nemen de enige logische beslissing.

LEES OOK: De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Logische keuzes van Lukaku en De Bruyne

Kevin De Bruyne is in juni 33 jaar geworden, Romelu Lukaku in mei 31 jaar. In die fase van je carrière ga je als voetballer keuzes maken. De Bruyne sukkelt de afgelopen jaren steeds vaker met blessures en het is volstrekt normaal dat hij de Nations League links laat liggen. Een landencompetitie die geen enkele topvoetballer aanspreekt. Lukaku kende door transferperikelen al jaren een gemankeerde voorbereiding en kende aan het einde van het seizoen, wanneer de prijzen uitgedeeld worden, telkens een terugval. Dat hij nu voor zichzelf en zijn werkgever kiest, is niet meer dan logisch.

De Bruyne en Lukaku kregen nu kritiek omdat ze afhaken voor deze matchen. "Interim-Rode Duivels", lazen we zelfs. Maar dat is veel te kort door de bocht. België speelt in 2024 maar liefst 14 interlands. Oké, er zat een EK tussen, maar de Nations League heeft het programma inzake landenvoetbal véél te druk gemaakt. De Nations League zorgt in 2024 voor zes extra wedstrijden in september, oktober en november.

Véél te veel wedstrijden

De Bruyne en Lukaku willen de laatste jaren van hun carrière aan de top niet hypothekeren met die compleet overbodige duels in de Nations League. In de Europese competities zijn er sinds dit jaar ook weer meer matchen, er is het WK voor clubs, de EK’s en WK’s, de Nations League, dan nog oefenduels met de nationale ploegen… Het stopt ergens. Het is heus geen toeval dat spelers als Gleison Bremer, Rodri, Allison Becker, Dani Carvajal en anderen met zware (overbelasting)blessures uitvallen.

Lukaku en De Bruyne hebben dus 100% gelijk om deze keuzes te maken. Hen valt absoluut niéts te verwijten, zij worden gedwongen door de UEFA en FIFA om bepaalde matchen te laten vallen. Het zou ons niet verbazen dat voetballers van pakweg 31 of 32 jaar sneller zullen stoppen met de nationale ploeg. De load wordt te groot en in de laatste jaren van je carrière worden spelers zo gedwongen om die keuzes te maken.

We hebben alle begrip voor Lukaku en De Bruyne. Hopelijk volgen andere wereldsterren (zoals Kylian Mbappé ook al afhaakte voor Frankrijk) hun voorbeeld en gaat deze Nations League weer verdwijnen. België-Frankrijk en Italië-België zijn op papier leuke (oefen)duels, maar herinner jij je nog wie de winnaars zijn van de Nations League de afgelopen jaren? De vraag stellen is ze beantwoorden. Weg ermee.

Claudio Reulens

Moeten competities zoals het WK voor clubs en de Nations League afgevoerd worden?

Meest recent

UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

21
21
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

32
32
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

28
28
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

207
207
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

221
221
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

131
131
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

63
63
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

195
195
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

115
115
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

399
399
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

62
62
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

56
56
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

61
61
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

281
281
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

272
272
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

44
44
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

227
227
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

146
146
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

446
446
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

61
61
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

262
262
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

1403
1403
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

450
450
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

160
160
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

157
157

Meer sportnieuws