De Bruyne en Lukaku boos op UEFA & co: dit is waarom

654
De Bruyne en Lukaku boos op UEFA & co: dit is waarom

Oproep aan de UEFA: annuleer de Nations League zo snel mogelijk. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku geven met hun afzegging een duidelijk signaal. De voetballers luiden de alarmbel en dat is terecht. Het is ondertussen vijf na twaalf. De Bruyne en Lukaku nemen de enige logische beslissing.

LEES OOK: Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

Logische keuzes van Lukaku en De Bruyne

Kevin De Bruyne is in juni 33 jaar geworden, Romelu Lukaku in mei 31 jaar. In die fase van je carrière ga je als voetballer keuzes maken. De Bruyne sukkelt de afgelopen jaren steeds vaker met blessures en het is volstrekt normaal dat hij de Nations League links laat liggen. Een landencompetitie die geen enkele topvoetballer aanspreekt. Lukaku kende door transferperikelen al jaren een gemankeerde voorbereiding en kende aan het einde van het seizoen, wanneer de prijzen uitgedeeld worden, telkens een terugval. Dat hij nu voor zichzelf en zijn werkgever kiest, is niet meer dan logisch.

De Bruyne en Lukaku kregen nu kritiek omdat ze afhaken voor deze matchen. "Interim-Rode Duivels", lazen we zelfs. Maar dat is veel te kort door de bocht. België speelt in 2024 maar liefst 14 interlands. Oké, er zat een EK tussen, maar de Nations League heeft het programma inzake landenvoetbal véél te druk gemaakt. De Nations League zorgt in 2024 voor zes extra wedstrijden in september, oktober en november.

Véél te veel wedstrijden

De Bruyne en Lukaku willen de laatste jaren van hun carrière aan de top niet hypothekeren met die compleet overbodige duels in de Nations League. In de Europese competities zijn er sinds dit jaar ook weer meer matchen, er is het WK voor clubs, de EK’s en WK’s, de Nations League, dan nog oefenduels met de nationale ploegen… Het stopt ergens. Het is heus geen toeval dat spelers als Gleison Bremer, Rodri, Allison Becker, Dani Carvajal en anderen met zware (overbelasting)blessures uitvallen.

Lukaku en De Bruyne hebben dus 100% gelijk om deze keuzes te maken. Hen valt absoluut niéts te verwijten, zij worden gedwongen door de UEFA en FIFA om bepaalde matchen te laten vallen. Het zou ons niet verbazen dat voetballers van pakweg 31 of 32 jaar sneller zullen stoppen met de nationale ploeg. De load wordt te groot en in de laatste jaren van je carrière worden spelers zo gedwongen om die keuzes te maken.

We hebben alle begrip voor Lukaku en De Bruyne. Hopelijk volgen andere wereldsterren (zoals Kylian Mbappé ook al afhaakte voor Frankrijk) hun voorbeeld en gaat deze Nations League weer verdwijnen. België-Frankrijk en Italië-België zijn op papier leuke (oefen)duels, maar herinner jij je nog wie de winnaars zijn van de Nations League de afgelopen jaren? De vraag stellen is ze beantwoorden. Weg ermee.

Claudio Reulens

Moeten competities zoals het WK voor clubs en de Nations League afgevoerd worden?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

58
58
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

151
151
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

504
504
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

37
37
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

148
148
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

513
513
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

93
93
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

465
465
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

327
327
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

743
743
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

370
370
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

767
767
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

859
859
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

179
179
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

75
75
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

414
414
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

195
195
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

462
462
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

513
513
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

801
801
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

219
219
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

91
91
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

553
553
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

597
597
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

329
329

Meer sportnieuws