Union al bij al tevreden: "Die zeges komen wel"

32 stemmen
Union al bij al tevreden:

Union lijkt dit seizoen een abonnement te hebben op gelijke spelen. Donderdag bleef het nog op 0-0 steken tegen Bodø/Glimt in de Europa League en zondag pakte het al voor de vijfde keer op tien competitiewedstrijden een punt. Deze keer bleven ze in evenwicht met Club Brugge.

Nochtans was Union vroeg in de tweede helft wel op voorsprong gekomen via Ivanovic, maar het kon dat niet vasthouden. Het gaf niet al te veel kansen weg, maar slikte in de slotfase toch nog de gelijkmaker op een hoekschop. Dat zorgde toch voor een dubbel gevoel.

Dubbel gevoel bij Union

"Een gelijkspel op Club Brugge is niet slecht, maar ik ben toch een beetje ontgoocheld", reageerde Charles Vanhoutte bij DAZN. "Zeker omdat we hier op voorsprong kwamen. Het is jammer dat we die goal incasseerden op hoekschop. We stonden goed in blok. In het laatste derde van het veld misten we wat kwaliteit in de eerste helft. Na de pauze moesten we meer aan verdedigen denken en kwamen er minder omschakelmomenten."

Zijn partner op het middenveld Noah Sadiki zag het iets anders. "Ik denk wel dat het een terecht gelijkspel is", opperde hij bij Sporza. "Club was dominanter in de eerste helft, maar na de rust hebben wij ook kansen gecreëerd. Het idee was niet om hier afwachtend te spelen, maar je weet dat je het hier moeilijk kan krijgen. We stonden goed, behalve op die laatste hoekschop."

Geen zorgen over resultaten

De resultaten van Union blijven dit seizoen toch wat tegenvallen. Het pakte slechts één op zes in de Europa League en 14 op 30 in de Jupiler Pro League. Daarmee is de vice-kampioen gebuisd en staan ze pas op de tiende plaats in het klassement.

Daar maakt Sadiki zich echter geen zorgen over. "Er is genoeg kwaliteit in dit team, maar we zijn nog aan het groeien. Die zeges komen wel", weet hij immers zeker.

Zal Union snel wedstrijden beginnen winnen?

Meest recent

Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

3
3
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

24
24
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

183
183
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

68
68
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

315
315
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

258
258
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

180
180
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

134
134
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

97
97
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

231
231
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

377
377
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

616
616
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

483
483
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

418
418
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

103
103
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

863
863
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

84
84
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

346
346
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

71
71
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

148
148
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

466
466
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

124
124
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

78
78
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

229
229

Meer sportnieuws