Coachbom bij Anderlecht: dit had niemand zien aankomen

door
Coachbom bij Anderlecht: dit had niemand zien aankomen

David Hubert heeft in korte tijd grote indruk gemaakt als interim-coach van Anderlecht. Na het ontslag van Brian Riemer werd hij aanvankelijk gezien als tijdelijke oplossing, maar zijn sterke prestaties – waaronder zeges in Europa en een overtuigende 3-0 winst tegen Standard – zetten de club aan het denken. Hoewel Anderlecht aanvankelijk vasthield aan de zoektocht naar een ervaren trainer, wordt Hubert door zijn aanpak steeds meer gezien als een serieuze kandidaat om permanent hoofdcoach te worden.

Zijn tactische inzichten en vermogen om de ploeg verticaal, aanvallend voetbal te laten spelen, sluiten goed aan bij het Anderlecht-DNA. Analisten zoals Marc Degryse en Johan Boskamp, zien in Hubert een coach met potentie. Zelfs de supporters beginnen zijn naam te scanderen. De komende dagen beslissen Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute of Hubert aanblijft als hoofdtrainer, of dat Anderlecht toch voor een meer ervaren optie kiest.

LEES OOK: Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Duidelijkheid vanaf dag één: “Geen sprake van dat Hubert T1 blijft”

Na het ontslag van Brian Riemer is David Hubert (36) aangesteld als interim-trainer van Anderlecht. De T1 van de U18 wordt tijdelijk ingezet, terwijl de club zoekt naar de juiste opvolger.

Het besluit om afscheid te nemen van Riemer kreeg brede steun binnen het bestuur en van de aandeelhouders. Met Hubert zien ze een jonge, veelbelovende coach die klaarstaat om het team tijdelijk te leiden.

Hubert, die vlot Nederlands, Frans en Engels spreekt, is bijzonder populair binnen de club. Afgelopen seizoen maakte hij indruk als assistent-coach van de RSCA Futures, waar hij zowel zijn people management als tactische inzichten liet zien.

Toch blijft Anderlecht helder over zijn rol: Hubert is een tijdelijke oplossing. “Op papier is er geen sprake van dat het avontuur van de U18-coach in het ergste geval langer dan een paar weken aan het hoofd van de club zal blijven staan”, stelde La Dernière Heure vanaf dag één.

“Het is onmogelijk om Hubert om hoofdtrainer van Anderlecht te zien worden. Dat is niet het project.”

In de zoektocht naar een definitieve T1 komen meer ervaren namen naar voren, zoals Thomas Letsch, Mark van Bommel, Kasper Hjulmand, Karel Geraerts, Kjetil Knutsen en Vladimir Ivic.

Hubert scoort punten: klaarstomen voor in de toekomst

Anderlecht heeft niet zomaar de onervaren David Hubert aangesteld als tijdelijke coach van de eerste ploeg. De club wil hem bewust laten proeven van het hoogste niveau, omdat er binnen de club veel vertrouwen is in zijn kwaliteiten.

Hubert staat voor aanvallend, dominant voetbal vanuit een goed georganiseerde structuur. Tijdens persconferenties komt hij sterk over: rustig, beheerst en to the point, terwijl hij moeiteloos schakelt tussen Nederlands en Frans.

Daarnaast is Hubert nog ongeslagen als interim-coach en heeft hij indruk gemaakt door zes op zes te pakken in Europa tegen Ferencváros en Real Sociedad. Deze prestaties laten zien dat hij in de toekomst niet zomaar terug zal keren naar de U18.

De directie van Anderlecht is tevreden met zijn werk sinds zijn aanstelling, en het lijkt steeds waarschijnlijker dat hij na de komst van een nieuwe hoofdcoach een rol zal blijven spelen in de staf van het eerste elftal.

Hoewel Hubert niet veel heeft veranderd bij Anderlecht, kiest hij wel voor een benadering die beter aansluit bij het DNA van de club. Het team speelt verticaal, Kasper Dolberg krijgt betere ondersteuning, en de controlerende middenvelders worden aangemoedigd om vaker aan te infiltreren.

De verdediging staat hoger en de flanken tonen meer diepgang. “Hubert ziet het spelletje wel. En hij begrijpt het DNA van Anderlecht”, concludeerde Het Laatste Nieuws treffend.

Hubert zal geen hoofdcoach blijven, maar naam maakt de Brusselaar wel

Volgens Het Nieuwsblad scoort David Hubert weliswaar punten, maar hij zal niet de nieuwe hoofdtrainer van Anderlecht worden. Hoewel hij bezig is met zijn Pro Licence-cursus, wat zijn ambities als hoofdcoach bemoeilijkt, blijft Anderlecht vasthouden aan de zoektocht naar een ervaren coach met een bewezen staat van dienst.

De Belgische recordkampioen wil stabiliteit brengen na jaren van wisselende resultaten, en een doorgewinterde trainer wordt daarbij essentieel geacht. Analisten zoals Imke Courtois zijn het daarover eens.

In De Zondag zei ze: “Maar al komt Hubert bij mij bekwaam en integer over, ongeacht de resultaten die hij in deze herfst nog neerzet: Anderlecht, waar enige lijn al jaren ontbreekt, heeft een ervaren coach nodig.”

Hubert maakt echter indruk door de manier waarop hij de club vertegenwoordigt. Marc Degryse vindt zelfs dat hij perfect zou passen als assistent-coach onder de nieuwe hoofdtrainer.

“Hubert toont dat hij een goede assistent zou zijn van de nieuwe hoofdcoach. Hij kent de club, nu ook de groep, en intussen kan Anderlecht Hubert verder klaarstomen om in de toekomst eerste trainer te zijn”, zei Degryse in Het Laatste Nieuws.

“Neen, hij zal geen hoofdcoach blijven, maar naam maakt de Brusselaar wel”, aldus Het Nieuwsblad.

Hubert solliciteert voor T1-functie: Hij gaat de strijd aan als Anderlecht-coach

In slechts twee weken tijd heeft David Hubert indruk gemaakt bij Anderlecht, zowel op tactisch vlak als in zijn omgang met de spelersgroep. Na de onverwachte overwinning tegen Real Sociedad klinken in de pers steeds meer stemmen om Hubert definitief te benoemen als hoofdcoach.

Onder zijn leiding zet Anderlecht wedstrijd na wedstrijd stappen in de juiste richting, wat de club tijd geeft om de opvolging van Brian Riemer te heroverwegen. Volgens Het Laatste Nieuws is een van de redenen dat Anderlecht nog niet in vergevorderde onderhandelingen zit met een nieuwe coach, het sterke werk dat Hubert als interim-leider levert.

“Hubert solliciteert zo uitdrukkelijk om de ad-interim-verbintenis om te zetten in een overeenkomst voor lange termijn”, schreef HLN. De club zal zijn prestaties na de Clasico tegen Standard grondig evalueren om een definitieve beslissing te nemen. Het staat echter vast dat Hubert punten heeft gescoord.

Zoals Le Soir aangaf: "Hij zal de strijd aangaan om de volgende coach van Sporting te worden." Johan Boskamp zei in Het Belang van Limburg dat als Hubert zondag zou winnen van Standard, dat het er toch goed begint uit te zien voor hem.

“Ik heb genoten van hun eerste helft tegen Real Sociedad. En dat was héél lang geleden. Ik zag spelplezier en de meeste ballen gingen vooruit. Dat was een glimp van de manier waarop Anderlecht altijd hoort te voetballen.”

Aad de Mos, in De Zondag, ziet de oplossing al binnen handbereik en verwijst naar het voorbeeld van Nicky Hayen bij Club Brugge. "Ik lees wat de spelers zeggen en krijg een goed gevoel bij Hubert. Het zou terecht zijn als hij de nieuwe trainer van Anderlecht wordt. Je hebt het in je vingers, of niet."

Zondag heeft Anderlecht met 3-0 gewonnen van Standard en volgens Sudinfo groeit de gedachte om het avontuur van Hubert verder te zetten. “Met vrijwel elk optreden scoort hij punten en zet hij zijn beslissers aan het denken”, aldus de Franstalige krant, die Hubert een geloofwaardige kandidaat vindt om de echte opvolger van Riemer te worden.

In de tweede helft tegen de Rouches werd zijn naam door de supporters gescandeerd. Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute beslissen de komende dagen of hij al dan niet aanblijft als hoofdcoach.

Hubert moet definitief T1 worden

Meest recent

Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

24
24
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

49
49
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

88
88
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

28
28
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

38
38
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

405
405
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

77
77
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

79
79
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

249
249
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

206
206
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

376
376
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

174
174
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

43
43
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

144
144
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

200
200
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

44
44
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

157
157
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

248
248
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

230
230
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

207
207
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

50
50
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

302
302
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

374
374
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

55
55
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

201
201

Meer sportnieuws