Coachbom bij Anderlecht: dit had niemand zien aankomen

2446
Coachbom bij Anderlecht: dit had niemand zien aankomen

David Hubert heeft in korte tijd grote indruk gemaakt als interim-coach van Anderlecht. Na het ontslag van Brian Riemer werd hij aanvankelijk gezien als tijdelijke oplossing, maar zijn sterke prestaties – waaronder zeges in Europa en een overtuigende 3-0 winst tegen Standard – zetten de club aan het denken. Hoewel Anderlecht aanvankelijk vasthield aan de zoektocht naar een ervaren trainer, wordt Hubert door zijn aanpak steeds meer gezien als een serieuze kandidaat om permanent hoofdcoach te worden.

Zijn tactische inzichten en vermogen om de ploeg verticaal, aanvallend voetbal te laten spelen, sluiten goed aan bij het Anderlecht-DNA. Analisten zoals Marc Degryse en Johan Boskamp, zien in Hubert een coach met potentie. Zelfs de supporters beginnen zijn naam te scanderen. De komende dagen beslissen Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute of Hubert aanblijft als hoofdtrainer, of dat Anderlecht toch voor een meer ervaren optie kiest.

LEES OOK: Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Duidelijkheid vanaf dag één: “Geen sprake van dat Hubert T1 blijft”

Na het ontslag van Brian Riemer is David Hubert (36) aangesteld als interim-trainer van Anderlecht. De T1 van de U18 wordt tijdelijk ingezet, terwijl de club zoekt naar de juiste opvolger.

Het besluit om afscheid te nemen van Riemer kreeg brede steun binnen het bestuur en van de aandeelhouders. Met Hubert zien ze een jonge, veelbelovende coach die klaarstaat om het team tijdelijk te leiden.

Hubert, die vlot Nederlands, Frans en Engels spreekt, is bijzonder populair binnen de club. Afgelopen seizoen maakte hij indruk als assistent-coach van de RSCA Futures, waar hij zowel zijn people management als tactische inzichten liet zien.

Toch blijft Anderlecht helder over zijn rol: Hubert is een tijdelijke oplossing. “Op papier is er geen sprake van dat het avontuur van de U18-coach in het ergste geval langer dan een paar weken aan het hoofd van de club zal blijven staan”, stelde La Dernière Heure vanaf dag één.

“Het is onmogelijk om Hubert om hoofdtrainer van Anderlecht te zien worden. Dat is niet het project.”

In de zoektocht naar een definitieve T1 komen meer ervaren namen naar voren, zoals Thomas Letsch, Mark van Bommel, Kasper Hjulmand, Karel Geraerts, Kjetil Knutsen en Vladimir Ivic.

Hubert scoort punten: klaarstomen voor in de toekomst

Anderlecht heeft niet zomaar de onervaren David Hubert aangesteld als tijdelijke coach van de eerste ploeg. De club wil hem bewust laten proeven van het hoogste niveau, omdat er binnen de club veel vertrouwen is in zijn kwaliteiten.

Hubert staat voor aanvallend, dominant voetbal vanuit een goed georganiseerde structuur. Tijdens persconferenties komt hij sterk over: rustig, beheerst en to the point, terwijl hij moeiteloos schakelt tussen Nederlands en Frans.

Daarnaast is Hubert nog ongeslagen als interim-coach en heeft hij indruk gemaakt door zes op zes te pakken in Europa tegen Ferencváros en Real Sociedad. Deze prestaties laten zien dat hij in de toekomst niet zomaar terug zal keren naar de U18.

De directie van Anderlecht is tevreden met zijn werk sinds zijn aanstelling, en het lijkt steeds waarschijnlijker dat hij na de komst van een nieuwe hoofdcoach een rol zal blijven spelen in de staf van het eerste elftal.

Hoewel Hubert niet veel heeft veranderd bij Anderlecht, kiest hij wel voor een benadering die beter aansluit bij het DNA van de club. Het team speelt verticaal, Kasper Dolberg krijgt betere ondersteuning, en de controlerende middenvelders worden aangemoedigd om vaker aan te infiltreren.

De verdediging staat hoger en de flanken tonen meer diepgang. “Hubert ziet het spelletje wel. En hij begrijpt het DNA van Anderlecht”, concludeerde Het Laatste Nieuws treffend.

Hubert zal geen hoofdcoach blijven, maar naam maakt de Brusselaar wel

Volgens Het Nieuwsblad scoort David Hubert weliswaar punten, maar hij zal niet de nieuwe hoofdtrainer van Anderlecht worden. Hoewel hij bezig is met zijn Pro Licence-cursus, wat zijn ambities als hoofdcoach bemoeilijkt, blijft Anderlecht vasthouden aan de zoektocht naar een ervaren coach met een bewezen staat van dienst.

De Belgische recordkampioen wil stabiliteit brengen na jaren van wisselende resultaten, en een doorgewinterde trainer wordt daarbij essentieel geacht. Analisten zoals Imke Courtois zijn het daarover eens.

In De Zondag zei ze: “Maar al komt Hubert bij mij bekwaam en integer over, ongeacht de resultaten die hij in deze herfst nog neerzet: Anderlecht, waar enige lijn al jaren ontbreekt, heeft een ervaren coach nodig.”

Hubert maakt echter indruk door de manier waarop hij de club vertegenwoordigt. Marc Degryse vindt zelfs dat hij perfect zou passen als assistent-coach onder de nieuwe hoofdtrainer.

“Hubert toont dat hij een goede assistent zou zijn van de nieuwe hoofdcoach. Hij kent de club, nu ook de groep, en intussen kan Anderlecht Hubert verder klaarstomen om in de toekomst eerste trainer te zijn”, zei Degryse in Het Laatste Nieuws.

“Neen, hij zal geen hoofdcoach blijven, maar naam maakt de Brusselaar wel”, aldus Het Nieuwsblad.

Hubert solliciteert voor T1-functie: Hij gaat de strijd aan als Anderlecht-coach

In slechts twee weken tijd heeft David Hubert indruk gemaakt bij Anderlecht, zowel op tactisch vlak als in zijn omgang met de spelersgroep. Na de onverwachte overwinning tegen Real Sociedad klinken in de pers steeds meer stemmen om Hubert definitief te benoemen als hoofdcoach.

Onder zijn leiding zet Anderlecht wedstrijd na wedstrijd stappen in de juiste richting, wat de club tijd geeft om de opvolging van Brian Riemer te heroverwegen. Volgens Het Laatste Nieuws is een van de redenen dat Anderlecht nog niet in vergevorderde onderhandelingen zit met een nieuwe coach, het sterke werk dat Hubert als interim-leider levert.

“Hubert solliciteert zo uitdrukkelijk om de ad-interim-verbintenis om te zetten in een overeenkomst voor lange termijn”, schreef HLN. De club zal zijn prestaties na de Clasico tegen Standard grondig evalueren om een definitieve beslissing te nemen. Het staat echter vast dat Hubert punten heeft gescoord.

Zoals Le Soir aangaf: "Hij zal de strijd aangaan om de volgende coach van Sporting te worden." Johan Boskamp zei in Het Belang van Limburg dat als Hubert zondag zou winnen van Standard, dat het er toch goed begint uit te zien voor hem.

“Ik heb genoten van hun eerste helft tegen Real Sociedad. En dat was héél lang geleden. Ik zag spelplezier en de meeste ballen gingen vooruit. Dat was een glimp van de manier waarop Anderlecht altijd hoort te voetballen.”

Aad de Mos, in De Zondag, ziet de oplossing al binnen handbereik en verwijst naar het voorbeeld van Nicky Hayen bij Club Brugge. "Ik lees wat de spelers zeggen en krijg een goed gevoel bij Hubert. Het zou terecht zijn als hij de nieuwe trainer van Anderlecht wordt. Je hebt het in je vingers, of niet."

Zondag heeft Anderlecht met 3-0 gewonnen van Standard en volgens Sudinfo groeit de gedachte om het avontuur van Hubert verder te zetten. “Met vrijwel elk optreden scoort hij punten en zet hij zijn beslissers aan het denken”, aldus de Franstalige krant, die Hubert een geloofwaardige kandidaat vindt om de echte opvolger van Riemer te worden.

In de tweede helft tegen de Rouches werd zijn naam door de supporters gescandeerd. Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute beslissen de komende dagen of hij al dan niet aanblijft als hoofdcoach.

Hubert moet definitief T1 worden

Meest recent

Speech Van Bommel uitgelekt: "Als dat na 4 dagen al kan..."

Mark van Bommel heeft zijn intrede als bondscoach van de Rode Duivels zeker niet gemist. Zijn eerste ...

1
1
‘Inter zet Stankovic buiten: Club Brugge ruikt stunt’

Inter betaalde 23 miljoen euro om hem terug te halen en wees 40 miljoen euro uit Engeland af. Na zes ...

506
506
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

35
35
Real Madrid en Frankrijk kennen ernst blessure Mbappé

Kylian Mbappé viel tegen Turkije geblesseerd uit nadat hij scoorde. De Franse sterspeler mist ...

26
26
STVV'er Kokubo helpt zéér hardnekkig gerucht uit de wereld

Leo Kokubo staat op het punt om mogelijk zijn debuut te maken voor de Japanse nationale ploeg, maar ...

13
13
Tom Caluwé schetst harde realiteit bij KV Mechelen

Sportief directeur Tom Caluwé windt er geen doekjes om: de club staat momenteel niet waar ze ...

35
35
Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Romelu Lukaku kreeg tegen Italië opnieuw een beperkte invalbeurt en kon daarin niet helemaal ...

116
116
Marc Degryse ziet duidelijke verandering bij de Rode Duivels

De 0-2-zege van de Rode Duivels in Italië heeft indruk gemaakt op Marc Degryse. De analist ziet ...

64
64
De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Rode Duivels hebben met een overtuigende 0-2-zege in Italië een statement gemaakt. Ook ...

41
41
Defour haalt opnieuw stevig uit naar Garcia

Dat Steven Defour geen fan was van Rudi Garcia, dat was al duidelijk. In zijn analyse voor Het ...

99
99
Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

De passage van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht was niet bepaald goed te noemen. De coach werd ...

101
101
Voorzitter Man City komt met statement na alle ophef

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak heeft zich rechtstreeks tot de supporters van de ...

63
63
Pocognoli debuteert met kleine tegenvaller bij Schotland

Schotland verraste vriend en vijand door Sebastien Pocognoli aan te stellen als bondscoach. De ...

37
37
Albert lyrisch over Rode Duivel: "Een toekomstige ster"

Mika Godts heeft tegen Italië indruk gemaakt en krijgt daarvoor ook lof uit onverwachte hoek. ...

184
184
Beerschot op zijn hoede: "Match van het jaar"

Beerschot trekt morgen in de zesde ronde van de Croky Cup naar Crossing Schaarbeek. Op papier is de ...

59
59
Supportersclash Beerschot-KVM: Gevolgen zijn bikkelhard

De gebeurtenissen op een parking in Geel blijven nazinderen binnen de supporterswereld. Wat vorig ...

128
128
Lukebakio ziet enorme weelde: "Dat is onze sterkte"

Dodi Lukebakio scoorde alweer na een invalbeurt. De explosieve winger kan zeer goed invallen en is ...

54
54
Ze vallen als vliegen: wéér blessures in de Nations League

De Nations League is nog maar amper begonnen, maar de blessurelijst begint nu al stevig aan te ...

123
123
Leoni geeft hét verhaal: "Daarom verliet ik Anderlecht"

Theo Leoni heeft bij LN24 opnieuw teruggeblikt op zijn vertrek bij Anderlecht. De middenvelder, die ...

201
201
Van Bommel: "De beste speler uit de Belgische geschiedenis"

Kevin De Bruyne maakte tegen Italië opnieuw indruk. De Belgische spelmaker stond een uur op het ...

1570
1570
Mancini kritisch na kansloze nederlaag tegen België

Roberto Mancini was na de 0-2-nederlaag van Italië tegen België duidelijk over de ...

260
260
Duivel scoort punten in Wallonië: "Perfecte wedstrijd"

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

106
106
Lukaku vs. Donnarumma: directe trigger voor conflict onthuld

Vlak na de hun onderlinge Nations League-duel gingen de poppen aan het dansen tussen België en ...

335
335
Zorgen voor Zidane: opdoffer Frankrijk voor clash in Brussel

Veel tijd om te genieten van hun triomftocht in Rome hebben de Rode Duivels niet. Maandag wacht ...

99
99
City davert op grondvesten: degradatie naar vierde divisie?

Qua resultaten is Manchester City uitstekend aan het post Pep Guardiola-tijdperk. Maar deze week ...

433
433

Meer sportnieuws