Coachbom bij Anderlecht: dit had niemand zien aankomen

door
Coachbom bij Anderlecht: dit had niemand zien aankomen

David Hubert heeft in korte tijd grote indruk gemaakt als interim-coach van Anderlecht. Na het ontslag van Brian Riemer werd hij aanvankelijk gezien als tijdelijke oplossing, maar zijn sterke prestaties – waaronder zeges in Europa en een overtuigende 3-0 winst tegen Standard – zetten de club aan het denken. Hoewel Anderlecht aanvankelijk vasthield aan de zoektocht naar een ervaren trainer, wordt Hubert door zijn aanpak steeds meer gezien als een serieuze kandidaat om permanent hoofdcoach te worden.

Zijn tactische inzichten en vermogen om de ploeg verticaal, aanvallend voetbal te laten spelen, sluiten goed aan bij het Anderlecht-DNA. Analisten zoals Marc Degryse en Johan Boskamp, zien in Hubert een coach met potentie. Zelfs de supporters beginnen zijn naam te scanderen. De komende dagen beslissen Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute of Hubert aanblijft als hoofdtrainer, of dat Anderlecht toch voor een meer ervaren optie kiest.

LEES OOK: Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

Duidelijkheid vanaf dag één: “Geen sprake van dat Hubert T1 blijft”

Na het ontslag van Brian Riemer is David Hubert (36) aangesteld als interim-trainer van Anderlecht. De T1 van de U18 wordt tijdelijk ingezet, terwijl de club zoekt naar de juiste opvolger.

Het besluit om afscheid te nemen van Riemer kreeg brede steun binnen het bestuur en van de aandeelhouders. Met Hubert zien ze een jonge, veelbelovende coach die klaarstaat om het team tijdelijk te leiden.

Hubert, die vlot Nederlands, Frans en Engels spreekt, is bijzonder populair binnen de club. Afgelopen seizoen maakte hij indruk als assistent-coach van de RSCA Futures, waar hij zowel zijn people management als tactische inzichten liet zien.

Toch blijft Anderlecht helder over zijn rol: Hubert is een tijdelijke oplossing. “Op papier is er geen sprake van dat het avontuur van de U18-coach in het ergste geval langer dan een paar weken aan het hoofd van de club zal blijven staan”, stelde La Dernière Heure vanaf dag één.

“Het is onmogelijk om Hubert om hoofdtrainer van Anderlecht te zien worden. Dat is niet het project.”

In de zoektocht naar een definitieve T1 komen meer ervaren namen naar voren, zoals Thomas Letsch, Mark van Bommel, Kasper Hjulmand, Karel Geraerts, Kjetil Knutsen en Vladimir Ivic.

Hubert scoort punten: klaarstomen voor in de toekomst

Anderlecht heeft niet zomaar de onervaren David Hubert aangesteld als tijdelijke coach van de eerste ploeg. De club wil hem bewust laten proeven van het hoogste niveau, omdat er binnen de club veel vertrouwen is in zijn kwaliteiten.

Hubert staat voor aanvallend, dominant voetbal vanuit een goed georganiseerde structuur. Tijdens persconferenties komt hij sterk over: rustig, beheerst en to the point, terwijl hij moeiteloos schakelt tussen Nederlands en Frans.

Daarnaast is Hubert nog ongeslagen als interim-coach en heeft hij indruk gemaakt door zes op zes te pakken in Europa tegen Ferencváros en Real Sociedad. Deze prestaties laten zien dat hij in de toekomst niet zomaar terug zal keren naar de U18.

De directie van Anderlecht is tevreden met zijn werk sinds zijn aanstelling, en het lijkt steeds waarschijnlijker dat hij na de komst van een nieuwe hoofdcoach een rol zal blijven spelen in de staf van het eerste elftal.

Hoewel Hubert niet veel heeft veranderd bij Anderlecht, kiest hij wel voor een benadering die beter aansluit bij het DNA van de club. Het team speelt verticaal, Kasper Dolberg krijgt betere ondersteuning, en de controlerende middenvelders worden aangemoedigd om vaker aan te infiltreren.

De verdediging staat hoger en de flanken tonen meer diepgang. “Hubert ziet het spelletje wel. En hij begrijpt het DNA van Anderlecht”, concludeerde Het Laatste Nieuws treffend.

Hubert zal geen hoofdcoach blijven, maar naam maakt de Brusselaar wel

Volgens Het Nieuwsblad scoort David Hubert weliswaar punten, maar hij zal niet de nieuwe hoofdtrainer van Anderlecht worden. Hoewel hij bezig is met zijn Pro Licence-cursus, wat zijn ambities als hoofdcoach bemoeilijkt, blijft Anderlecht vasthouden aan de zoektocht naar een ervaren coach met een bewezen staat van dienst.

De Belgische recordkampioen wil stabiliteit brengen na jaren van wisselende resultaten, en een doorgewinterde trainer wordt daarbij essentieel geacht. Analisten zoals Imke Courtois zijn het daarover eens.

In De Zondag zei ze: “Maar al komt Hubert bij mij bekwaam en integer over, ongeacht de resultaten die hij in deze herfst nog neerzet: Anderlecht, waar enige lijn al jaren ontbreekt, heeft een ervaren coach nodig.”

Hubert maakt echter indruk door de manier waarop hij de club vertegenwoordigt. Marc Degryse vindt zelfs dat hij perfect zou passen als assistent-coach onder de nieuwe hoofdtrainer.

“Hubert toont dat hij een goede assistent zou zijn van de nieuwe hoofdcoach. Hij kent de club, nu ook de groep, en intussen kan Anderlecht Hubert verder klaarstomen om in de toekomst eerste trainer te zijn”, zei Degryse in Het Laatste Nieuws.

“Neen, hij zal geen hoofdcoach blijven, maar naam maakt de Brusselaar wel”, aldus Het Nieuwsblad.

Hubert solliciteert voor T1-functie: Hij gaat de strijd aan als Anderlecht-coach

In slechts twee weken tijd heeft David Hubert indruk gemaakt bij Anderlecht, zowel op tactisch vlak als in zijn omgang met de spelersgroep. Na de onverwachte overwinning tegen Real Sociedad klinken in de pers steeds meer stemmen om Hubert definitief te benoemen als hoofdcoach.

Onder zijn leiding zet Anderlecht wedstrijd na wedstrijd stappen in de juiste richting, wat de club tijd geeft om de opvolging van Brian Riemer te heroverwegen. Volgens Het Laatste Nieuws is een van de redenen dat Anderlecht nog niet in vergevorderde onderhandelingen zit met een nieuwe coach, het sterke werk dat Hubert als interim-leider levert.

“Hubert solliciteert zo uitdrukkelijk om de ad-interim-verbintenis om te zetten in een overeenkomst voor lange termijn”, schreef HLN. De club zal zijn prestaties na de Clasico tegen Standard grondig evalueren om een definitieve beslissing te nemen. Het staat echter vast dat Hubert punten heeft gescoord.

Zoals Le Soir aangaf: "Hij zal de strijd aangaan om de volgende coach van Sporting te worden." Johan Boskamp zei in Het Belang van Limburg dat als Hubert zondag zou winnen van Standard, dat het er toch goed begint uit te zien voor hem.

“Ik heb genoten van hun eerste helft tegen Real Sociedad. En dat was héél lang geleden. Ik zag spelplezier en de meeste ballen gingen vooruit. Dat was een glimp van de manier waarop Anderlecht altijd hoort te voetballen.”

Aad de Mos, in De Zondag, ziet de oplossing al binnen handbereik en verwijst naar het voorbeeld van Nicky Hayen bij Club Brugge. "Ik lees wat de spelers zeggen en krijg een goed gevoel bij Hubert. Het zou terecht zijn als hij de nieuwe trainer van Anderlecht wordt. Je hebt het in je vingers, of niet."

Zondag heeft Anderlecht met 3-0 gewonnen van Standard en volgens Sudinfo groeit de gedachte om het avontuur van Hubert verder te zetten. “Met vrijwel elk optreden scoort hij punten en zet hij zijn beslissers aan het denken”, aldus de Franstalige krant, die Hubert een geloofwaardige kandidaat vindt om de echte opvolger van Riemer te worden.

In de tweede helft tegen de Rouches werd zijn naam door de supporters gescandeerd. Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute beslissen de komende dagen of hij al dan niet aanblijft als hoofdcoach.

Hubert moet definitief T1 worden

Meest recent

'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

19
19
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

80
80
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

78
78
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

32
32
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

121
121
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

41
41
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

238
238
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

401
401
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

68
68
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

243
243
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

210
210
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

416
416
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

372
372
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

568
568
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

518
518
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

137
137
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

469
469
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

48
48
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

194
194
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

186
186
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

434
434
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

120
120
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

294
294
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

298
298
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

102
102

Meer sportnieuws