Coachbom bij Anderlecht: dit had niemand zien aankomen

door
Coachbom bij Anderlecht: dit had niemand zien aankomen

David Hubert heeft in korte tijd grote indruk gemaakt als interim-coach van Anderlecht. Na het ontslag van Brian Riemer werd hij aanvankelijk gezien als tijdelijke oplossing, maar zijn sterke prestaties – waaronder zeges in Europa en een overtuigende 3-0 winst tegen Standard – zetten de club aan het denken. Hoewel Anderlecht aanvankelijk vasthield aan de zoektocht naar een ervaren trainer, wordt Hubert door zijn aanpak steeds meer gezien als een serieuze kandidaat om permanent hoofdcoach te worden.

Zijn tactische inzichten en vermogen om de ploeg verticaal, aanvallend voetbal te laten spelen, sluiten goed aan bij het Anderlecht-DNA. Analisten zoals Marc Degryse en Johan Boskamp, zien in Hubert een coach met potentie. Zelfs de supporters beginnen zijn naam te scanderen. De komende dagen beslissen Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute of Hubert aanblijft als hoofdtrainer, of dat Anderlecht toch voor een meer ervaren optie kiest.

LEES OOK: Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

Duidelijkheid vanaf dag één: “Geen sprake van dat Hubert T1 blijft”

Na het ontslag van Brian Riemer is David Hubert (36) aangesteld als interim-trainer van Anderlecht. De T1 van de U18 wordt tijdelijk ingezet, terwijl de club zoekt naar de juiste opvolger.

Het besluit om afscheid te nemen van Riemer kreeg brede steun binnen het bestuur en van de aandeelhouders. Met Hubert zien ze een jonge, veelbelovende coach die klaarstaat om het team tijdelijk te leiden.

Hubert, die vlot Nederlands, Frans en Engels spreekt, is bijzonder populair binnen de club. Afgelopen seizoen maakte hij indruk als assistent-coach van de RSCA Futures, waar hij zowel zijn people management als tactische inzichten liet zien.

Toch blijft Anderlecht helder over zijn rol: Hubert is een tijdelijke oplossing. “Op papier is er geen sprake van dat het avontuur van de U18-coach in het ergste geval langer dan een paar weken aan het hoofd van de club zal blijven staan”, stelde La Dernière Heure vanaf dag één.

“Het is onmogelijk om Hubert om hoofdtrainer van Anderlecht te zien worden. Dat is niet het project.”

In de zoektocht naar een definitieve T1 komen meer ervaren namen naar voren, zoals Thomas Letsch, Mark van Bommel, Kasper Hjulmand, Karel Geraerts, Kjetil Knutsen en Vladimir Ivic.

Hubert scoort punten: klaarstomen voor in de toekomst

Anderlecht heeft niet zomaar de onervaren David Hubert aangesteld als tijdelijke coach van de eerste ploeg. De club wil hem bewust laten proeven van het hoogste niveau, omdat er binnen de club veel vertrouwen is in zijn kwaliteiten.

Hubert staat voor aanvallend, dominant voetbal vanuit een goed georganiseerde structuur. Tijdens persconferenties komt hij sterk over: rustig, beheerst en to the point, terwijl hij moeiteloos schakelt tussen Nederlands en Frans.

Daarnaast is Hubert nog ongeslagen als interim-coach en heeft hij indruk gemaakt door zes op zes te pakken in Europa tegen Ferencváros en Real Sociedad. Deze prestaties laten zien dat hij in de toekomst niet zomaar terug zal keren naar de U18.

De directie van Anderlecht is tevreden met zijn werk sinds zijn aanstelling, en het lijkt steeds waarschijnlijker dat hij na de komst van een nieuwe hoofdcoach een rol zal blijven spelen in de staf van het eerste elftal.

Hoewel Hubert niet veel heeft veranderd bij Anderlecht, kiest hij wel voor een benadering die beter aansluit bij het DNA van de club. Het team speelt verticaal, Kasper Dolberg krijgt betere ondersteuning, en de controlerende middenvelders worden aangemoedigd om vaker aan te infiltreren.

De verdediging staat hoger en de flanken tonen meer diepgang. “Hubert ziet het spelletje wel. En hij begrijpt het DNA van Anderlecht”, concludeerde Het Laatste Nieuws treffend.

Hubert zal geen hoofdcoach blijven, maar naam maakt de Brusselaar wel

Volgens Het Nieuwsblad scoort David Hubert weliswaar punten, maar hij zal niet de nieuwe hoofdtrainer van Anderlecht worden. Hoewel hij bezig is met zijn Pro Licence-cursus, wat zijn ambities als hoofdcoach bemoeilijkt, blijft Anderlecht vasthouden aan de zoektocht naar een ervaren coach met een bewezen staat van dienst.

De Belgische recordkampioen wil stabiliteit brengen na jaren van wisselende resultaten, en een doorgewinterde trainer wordt daarbij essentieel geacht. Analisten zoals Imke Courtois zijn het daarover eens.

In De Zondag zei ze: “Maar al komt Hubert bij mij bekwaam en integer over, ongeacht de resultaten die hij in deze herfst nog neerzet: Anderlecht, waar enige lijn al jaren ontbreekt, heeft een ervaren coach nodig.”

Hubert maakt echter indruk door de manier waarop hij de club vertegenwoordigt. Marc Degryse vindt zelfs dat hij perfect zou passen als assistent-coach onder de nieuwe hoofdtrainer.

“Hubert toont dat hij een goede assistent zou zijn van de nieuwe hoofdcoach. Hij kent de club, nu ook de groep, en intussen kan Anderlecht Hubert verder klaarstomen om in de toekomst eerste trainer te zijn”, zei Degryse in Het Laatste Nieuws.

“Neen, hij zal geen hoofdcoach blijven, maar naam maakt de Brusselaar wel”, aldus Het Nieuwsblad.

Hubert solliciteert voor T1-functie: Hij gaat de strijd aan als Anderlecht-coach

In slechts twee weken tijd heeft David Hubert indruk gemaakt bij Anderlecht, zowel op tactisch vlak als in zijn omgang met de spelersgroep. Na de onverwachte overwinning tegen Real Sociedad klinken in de pers steeds meer stemmen om Hubert definitief te benoemen als hoofdcoach.

Onder zijn leiding zet Anderlecht wedstrijd na wedstrijd stappen in de juiste richting, wat de club tijd geeft om de opvolging van Brian Riemer te heroverwegen. Volgens Het Laatste Nieuws is een van de redenen dat Anderlecht nog niet in vergevorderde onderhandelingen zit met een nieuwe coach, het sterke werk dat Hubert als interim-leider levert.

“Hubert solliciteert zo uitdrukkelijk om de ad-interim-verbintenis om te zetten in een overeenkomst voor lange termijn”, schreef HLN. De club zal zijn prestaties na de Clasico tegen Standard grondig evalueren om een definitieve beslissing te nemen. Het staat echter vast dat Hubert punten heeft gescoord.

Zoals Le Soir aangaf: "Hij zal de strijd aangaan om de volgende coach van Sporting te worden." Johan Boskamp zei in Het Belang van Limburg dat als Hubert zondag zou winnen van Standard, dat het er toch goed begint uit te zien voor hem.

“Ik heb genoten van hun eerste helft tegen Real Sociedad. En dat was héél lang geleden. Ik zag spelplezier en de meeste ballen gingen vooruit. Dat was een glimp van de manier waarop Anderlecht altijd hoort te voetballen.”

Aad de Mos, in De Zondag, ziet de oplossing al binnen handbereik en verwijst naar het voorbeeld van Nicky Hayen bij Club Brugge. "Ik lees wat de spelers zeggen en krijg een goed gevoel bij Hubert. Het zou terecht zijn als hij de nieuwe trainer van Anderlecht wordt. Je hebt het in je vingers, of niet."

Zondag heeft Anderlecht met 3-0 gewonnen van Standard en volgens Sudinfo groeit de gedachte om het avontuur van Hubert verder te zetten. “Met vrijwel elk optreden scoort hij punten en zet hij zijn beslissers aan het denken”, aldus de Franstalige krant, die Hubert een geloofwaardige kandidaat vindt om de echte opvolger van Riemer te worden.

In de tweede helft tegen de Rouches werd zijn naam door de supporters gescandeerd. Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute beslissen de komende dagen of hij al dan niet aanblijft als hoofdcoach.

Hubert moet definitief T1 worden

Meest recent

Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

9
9
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

108
108
Fink doet boekje open over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

26
26
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

147
147
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

313
313
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

208
208
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

55
55
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

83
83
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

91
91
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

105
105
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

184
184
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

58
58
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

133
133
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

321
321
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

100
100
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

412
412
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

279
279
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

60
60
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

17
17
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

83
83
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

83
83
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

141
141
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

1110
1110
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

185
185

Meer sportnieuws