Lukaku zet Lotto Park in vuur, fans keren zich tegen elkaar

door
Lukaku zet Lotto Park in vuur, fans keren zich tegen elkaar

Anderlecht is om 13u30 begonnen aan zijn Clasico tegen Standard. Daarbij zijn er geen Luikse fans aanwezig, want de klassiekers worden voorlopig zonder bezoekende fans afgewerkt nadat er de voorbije jaren verschillende incidenten plaatsvonden. Desondanks is er meer dan genoeg animo in het Lotto Park.

LEES OOK: Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Anderlecht-fans keren zich tegen ultra's

De wedstrijd begon wat stiller dan normaal, want sfeergroep Mauves Army voerde zoals verwacht protest. Zij zijn niet te spreken over het feit dat uitsupporters niet welkom zijn en stuurden daarom hun kat voor de eerste twaalf minuten. Daarin was Anderlecht wel al op voorsprong gekomen via Simic.

Toen de ultra's toch in actie schoten, keerde echter het hele stadion zich tegen hen. De andere Anderlecht-supporters floten hen massaal uit en scandeerden onder meer 'Shame on you' en 'You are fucking shit'. Daarnaast weigerde de rest van het stadion ook meet te doen telkens de Mauves Army een lied inzetten.

Staande ovatie voor Lukaku

In plaats van met de Luikse fans gaat het Anderlecht-publiek dus maar met elkaar in de clinch, al was er ook een positief moment. Een opgemerkte gast op de tribunes bleek immers Romelu Lukaku te zijn. Hij paste deze week dan wel voor de Rode Duivels, maar zakte toch naar België af om zijn oude club aan het werk te zien.

Lukaku is in het Lotto Park aanwezig met zijn kinderen en zijn broer Jordan. Toen zijn aanwezigheid door de stadionomroeper meegedeeld werd, kreeg hij prompt een staande ovatie van het volledige stadion. Die nam hij in grote dankbaarheid aan.

Lukaku is niet de enige oude bekende in het Lotto Park

Denk je dat Lukaku als speler nog zal terugkeren bij Anderlecht?

Meest recent

Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

88
88
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

17
17
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

159
159
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

31
31
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

71
71
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

85
85
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

153
153
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

102
102
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

115
115
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

43
43
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

164
164
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

530
530
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

444
444
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

90
90
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

344
344
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1446
1446
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

183
183
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

282
282
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

780
780
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

401
401
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

93
93
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

153
153
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

110
110
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

78
78

Meer sportnieuws