Lukaku zet Lotto Park in vuur, fans keren zich tegen elkaar

door
Lukaku zet Lotto Park in vuur, fans keren zich tegen elkaar

Anderlecht is om 13u30 begonnen aan zijn Clasico tegen Standard. Daarbij zijn er geen Luikse fans aanwezig, want de klassiekers worden voorlopig zonder bezoekende fans afgewerkt nadat er de voorbije jaren verschillende incidenten plaatsvonden. Desondanks is er meer dan genoeg animo in het Lotto Park.

LEES OOK: 'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Anderlecht-fans keren zich tegen ultra's

De wedstrijd begon wat stiller dan normaal, want sfeergroep Mauves Army voerde zoals verwacht protest. Zij zijn niet te spreken over het feit dat uitsupporters niet welkom zijn en stuurden daarom hun kat voor de eerste twaalf minuten. Daarin was Anderlecht wel al op voorsprong gekomen via Simic.

Toen de ultra's toch in actie schoten, keerde echter het hele stadion zich tegen hen. De andere Anderlecht-supporters floten hen massaal uit en scandeerden onder meer 'Shame on you' en 'You are fucking shit'. Daarnaast weigerde de rest van het stadion ook meet te doen telkens de Mauves Army een lied inzetten.

Staande ovatie voor Lukaku

In plaats van met de Luikse fans gaat het Anderlecht-publiek dus maar met elkaar in de clinch, al was er ook een positief moment. Een opgemerkte gast op de tribunes bleek immers Romelu Lukaku te zijn. Hij paste deze week dan wel voor de Rode Duivels, maar zakte toch naar België af om zijn oude club aan het werk te zien.

Lukaku is in het Lotto Park aanwezig met zijn kinderen en zijn broer Jordan. Toen zijn aanwezigheid door de stadionomroeper meegedeeld werd, kreeg hij prompt een staande ovatie van het volledige stadion. Die nam hij in grote dankbaarheid aan.

Lukaku is niet de enige oude bekende in het Lotto Park

Denk je dat Lukaku als speler nog zal terugkeren bij Anderlecht?

Meest recent

Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

1
1
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

91
91
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

109
109
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

32
32
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

410
410
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

84
84
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

327
327
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

250
250
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

132
132
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

724
724
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

139
139
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

57
57
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

145
145
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

177
177
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

881
881
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

155
155
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

233
233
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

104
104
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

239
239
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1144
1144
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

304
304
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

252
252
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

207
207
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

245
245

Meer sportnieuws