Lukaku zet Lotto Park in vuur, fans keren zich tegen elkaar

525 stemmen
Lukaku zet Lotto Park in vuur, fans keren zich tegen elkaar

Anderlecht is om 13u30 begonnen aan zijn Clasico tegen Standard. Daarbij zijn er geen Luikse fans aanwezig, want de klassiekers worden voorlopig zonder bezoekende fans afgewerkt nadat er de voorbije jaren verschillende incidenten plaatsvonden. Desondanks is er meer dan genoeg animo in het Lotto Park.

LEES OOK: 'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht-fans keren zich tegen ultra's

De wedstrijd begon wat stiller dan normaal, want sfeergroep Mauves Army voerde zoals verwacht protest. Zij zijn niet te spreken over het feit dat uitsupporters niet welkom zijn en stuurden daarom hun kat voor de eerste twaalf minuten. Daarin was Anderlecht wel al op voorsprong gekomen via Simic.

Toen de ultra's toch in actie schoten, keerde echter het hele stadion zich tegen hen. De andere Anderlecht-supporters floten hen massaal uit en scandeerden onder meer 'Shame on you' en 'You are fucking shit'. Daarnaast weigerde de rest van het stadion ook meet te doen telkens de Mauves Army een lied inzetten.

Staande ovatie voor Lukaku

In plaats van met de Luikse fans gaat het Anderlecht-publiek dus maar met elkaar in de clinch, al was er ook een positief moment. Een opgemerkte gast op de tribunes bleek immers Romelu Lukaku te zijn. Hij paste deze week dan wel voor de Rode Duivels, maar zakte toch naar België af om zijn oude club aan het werk te zien.

Lukaku is in het Lotto Park aanwezig met zijn kinderen en zijn broer Jordan. Toen zijn aanwezigheid door de stadionomroeper meegedeeld werd, kreeg hij prompt een staande ovatie van het volledige stadion. Die nam hij in grote dankbaarheid aan.

Lukaku is niet de enige oude bekende in het Lotto Park

Denk je dat Lukaku als speler nog zal terugkeren bij Anderlecht?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

10
10
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

76
76
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

70
70
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

143
143
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

150
150
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

314
314
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

308
308
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

231
231
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

65
65
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

94
94
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

171
171
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

49
49
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

495
495
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

123
123
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

173
173
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

182
182
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

907
907
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

246
246
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

80
80
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

100
100

Meer sportnieuws