'Ajax dreigt in januari weer grote naam te verliezen'

190 stemmen
'Ajax dreigt in januari weer grote naam te verliezen'

Ajax beleefde een vreemde transferzomer, waar het uiteindelijk niet bepaald versterkt uit leek te komen. Het liet bijvoorbeeld in het slot nog Steven Bergwijn (Al-Ittihad) en Carlos Forbs (Wolves) vertrekken en haalde geen vervanger, waardoor de spoeling op de flanken zeer dun is. 

Ook op andere positie is het bij momenten puzzelen voor trainer Francesco Farioli, die bovendien nog een grote naam dreigt te gaan verliezen tijdens de wintermercato. Met name Jordan Henderson zou azen op een vertrek.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Henderson wil alweer weg bij Ajax

De ervaren Engelse middenvelder streek in januari neer in Amsterdam na een kort avontuur in Saudi-Arabië. Daar was hij gezwicht voor een miljoenenaanbod van Al-Ettifaq, wat hem in Engeland op heel wat kritiek kwam te staan. Hij kon er echter niet aarden en vertrok na een halfjaar alweer.

Een terugkeer naar Engeland zat er op dat moment niet in omdat Henderson een enorme belastingrekening dreigde te krijgen op zijn Saudische verdiensten. Hij koos dan maar voor Ajax in de hoop om alsnog in de Engelse EK-selectie te raken, maar dat plannetje slaagde uiteindelijk niet.

Terug naar Engeland?

Volgens The Sun wil Henderson nu alweer Ajax verlaten en liggen verschillende Engelse clubs op de loer om hem minstens tijdelijk binnen te halen. Het gaat om verschillende teams uit de Premier League, maar ook enkele ambitieuze clubs in de Championship.

Henderson was in Engeland eerder actief voor Sunderland en Liverpool. Het was bij de Reds dat hij het grootste deel van zijn carrière doorbracht. Hij speelde er maar liefst twaalf jaar en was ook jarenlang aanvoerder.

Moet Ajax hem laten gaan?

Meest recent

'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

169
169
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

59
59
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

370
370
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

149
149
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

384
384
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

114
114
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

41
41
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

112
112
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

120
120
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

560
560
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

445
445
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

192
192
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

63
63
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

33
33
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

42
42
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

161
161
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

577
577
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

216
216
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

100
100
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

180
180
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

46
46
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

749
749
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

129
129
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

144
144
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

107
107

Meer sportnieuws