'Ajax dreigt in januari weer grote naam te verliezen'

190 stemmen
'Ajax dreigt in januari weer grote naam te verliezen'

Ajax beleefde een vreemde transferzomer, waar het uiteindelijk niet bepaald versterkt uit leek te komen. Het liet bijvoorbeeld in het slot nog Steven Bergwijn (Al-Ittihad) en Carlos Forbs (Wolves) vertrekken en haalde geen vervanger, waardoor de spoeling op de flanken zeer dun is. 

Ook op andere positie is het bij momenten puzzelen voor trainer Francesco Farioli, die bovendien nog een grote naam dreigt te gaan verliezen tijdens de wintermercato. Met name Jordan Henderson zou azen op een vertrek.

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Henderson wil alweer weg bij Ajax

De ervaren Engelse middenvelder streek in januari neer in Amsterdam na een kort avontuur in Saudi-Arabië. Daar was hij gezwicht voor een miljoenenaanbod van Al-Ettifaq, wat hem in Engeland op heel wat kritiek kwam te staan. Hij kon er echter niet aarden en vertrok na een halfjaar alweer.

Een terugkeer naar Engeland zat er op dat moment niet in omdat Henderson een enorme belastingrekening dreigde te krijgen op zijn Saudische verdiensten. Hij koos dan maar voor Ajax in de hoop om alsnog in de Engelse EK-selectie te raken, maar dat plannetje slaagde uiteindelijk niet.

Terug naar Engeland?

Volgens The Sun wil Henderson nu alweer Ajax verlaten en liggen verschillende Engelse clubs op de loer om hem minstens tijdelijk binnen te halen. Het gaat om verschillende teams uit de Premier League, maar ook enkele ambitieuze clubs in de Championship.

Henderson was in Engeland eerder actief voor Sunderland en Liverpool. Het was bij de Reds dat hij het grootste deel van zijn carrière doorbracht. Hij speelde er maar liefst twaalf jaar en was ook jarenlang aanvoerder.

Moet Ajax hem laten gaan?

Meest recent

'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

119
119
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

104
104
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

208
208
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

112
112
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

32
32
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

102
102
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

60
60
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

120
120
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

81
81
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

33
33
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

58
58
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

86
86
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

69
69
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

156
156
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

302
302
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

997
997
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

228
228
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

112
112
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

227
227
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

117
117
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

316
316
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

117
117
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

613
613
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

658
658
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

454
454

Meer sportnieuws