De Mil ziet één groot werkpunt: "Blijft moeilijk voor ons"

door
De Mil ziet één groot werkpunt:

Charleroi draait dit seizoen voorlopig zeer aardig mee in de subtop van de Jupiler Pro League, maar het blikt nu wel terug op een mindere twee op negen. Na knappe gelijke spelen tegen Anderlecht en Club Brugge ging het zaterdagavond toch wat verrassend onderuit op het veld van Dender.

Het verloor met 1-0 en dat had het toch aan zichzelf te wijten. Het slikte al in het openingskwartier een vermijdbaar doelpunt, toen Petris na een slechte pass van Zorgane een vrije trap moest weggeven. Hens knalde die op de lat, maar via doelman Koné verdween de bal toch in doel.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Charleroi slikt ongelukkige goal

Daarna domineerde Charleroi de wedstrijd nog wel, maar slaagde het er onvoldoende in om ook kansen te creëren om langszij te komen. Daardoor bleef het met lege handen achter, tot grote ontgoocheling van Rik De Mil.

"Na die goal hebben we er alles aan gedaan. We hadden 70 procent balbezit, we hebben in de tweede helft heel offensief gespeeld, terwijl Dender na de goal geen kansen meer gehad heeft", zag hij immers bij Sporza.

De Mil ziet Charleroi te weinig kansen creëren

Maar dat legt meteen ook het grootste pijnpunt van Charleroi bloot. "Het blijft voor ons moeilijk om kansen te creëren tegen een laag opgesteld, compact blok", weet ook De Mil. "In de zone van de waarheid hebben we duidelijk nog veel werk voor de boeg. Vandaag moest onze creativiteit en efficiëntie top zijn om Dender te kloppen en dat was niet het geval."

Charleroi blijft daardoor hangen op de achtste plaats in het klassement, al blijven de verschillen nog altijd zeer klein. Dender blijft dan weer verbazen en wipt voorlopig naar de vijfde plaats, waarmee het boven onder meer Club Brugge en Anderlecht staat.

Zal Charleroi nog meestrijden om de top zes?

Meest recent

Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

45
45
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

15
15
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

64
64
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

104
104
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

37
37
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

15
15
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

38
38
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

135
135
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

68
68
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

48
48
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

77
77
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

314
314
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

34
34
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

152
152
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

40
40
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

42
42
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

128
128
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

257
257
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

7
7
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

318
318
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

207
207
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

126
126
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

56
56
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

240
240
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

74
74

Meer sportnieuws