De Mil ziet één groot werkpunt: "Blijft moeilijk voor ons"

74 stemmen
De Mil ziet één groot werkpunt:

Charleroi draait dit seizoen voorlopig zeer aardig mee in de subtop van de Jupiler Pro League, maar het blikt nu wel terug op een mindere twee op negen. Na knappe gelijke spelen tegen Anderlecht en Club Brugge ging het zaterdagavond toch wat verrassend onderuit op het veld van Dender.

Het verloor met 1-0 en dat had het toch aan zichzelf te wijten. Het slikte al in het openingskwartier een vermijdbaar doelpunt, toen Petris na een slechte pass van Zorgane een vrije trap moest weggeven. Hens knalde die op de lat, maar via doelman Koné verdween de bal toch in doel.

LEES OOK: 'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Charleroi slikt ongelukkige goal

Daarna domineerde Charleroi de wedstrijd nog wel, maar slaagde het er onvoldoende in om ook kansen te creëren om langszij te komen. Daardoor bleef het met lege handen achter, tot grote ontgoocheling van Rik De Mil.

"Na die goal hebben we er alles aan gedaan. We hadden 70 procent balbezit, we hebben in de tweede helft heel offensief gespeeld, terwijl Dender na de goal geen kansen meer gehad heeft", zag hij immers bij Sporza.

De Mil ziet Charleroi te weinig kansen creëren

Maar dat legt meteen ook het grootste pijnpunt van Charleroi bloot. "Het blijft voor ons moeilijk om kansen te creëren tegen een laag opgesteld, compact blok", weet ook De Mil. "In de zone van de waarheid hebben we duidelijk nog veel werk voor de boeg. Vandaag moest onze creativiteit en efficiëntie top zijn om Dender te kloppen en dat was niet het geval."

Charleroi blijft daardoor hangen op de achtste plaats in het klassement, al blijven de verschillen nog altijd zeer klein. Dender blijft dan weer verbazen en wipt voorlopig naar de vijfde plaats, waarmee het boven onder meer Club Brugge en Anderlecht staat.

Zal Charleroi nog meestrijden om de top zes?

Meest recent

'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

18
18
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

71
71
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

98
98
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

78
78
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

32
32
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

37
37
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

81
81
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

203
203
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

141
141
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

63
63
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

53
53
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

68
68
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

535
535
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

599
599
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

139
139
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

407
407
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

182
182
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

281
281
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

237
237
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1223
1223
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

88
88
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

490
490
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

343
343
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

725
725
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

866
866

Meer sportnieuws