De Mil ziet één groot werkpunt: "Blijft moeilijk voor ons"

74 stemmen
De Mil ziet één groot werkpunt:

Charleroi draait dit seizoen voorlopig zeer aardig mee in de subtop van de Jupiler Pro League, maar het blikt nu wel terug op een mindere twee op negen. Na knappe gelijke spelen tegen Anderlecht en Club Brugge ging het zaterdagavond toch wat verrassend onderuit op het veld van Dender.

Het verloor met 1-0 en dat had het toch aan zichzelf te wijten. Het slikte al in het openingskwartier een vermijdbaar doelpunt, toen Petris na een slechte pass van Zorgane een vrije trap moest weggeven. Hens knalde die op de lat, maar via doelman Koné verdween de bal toch in doel.

LEES OOK: Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Charleroi slikt ongelukkige goal

Daarna domineerde Charleroi de wedstrijd nog wel, maar slaagde het er onvoldoende in om ook kansen te creëren om langszij te komen. Daardoor bleef het met lege handen achter, tot grote ontgoocheling van Rik De Mil.

"Na die goal hebben we er alles aan gedaan. We hadden 70 procent balbezit, we hebben in de tweede helft heel offensief gespeeld, terwijl Dender na de goal geen kansen meer gehad heeft", zag hij immers bij Sporza.

De Mil ziet Charleroi te weinig kansen creëren

Maar dat legt meteen ook het grootste pijnpunt van Charleroi bloot. "Het blijft voor ons moeilijk om kansen te creëren tegen een laag opgesteld, compact blok", weet ook De Mil. "In de zone van de waarheid hebben we duidelijk nog veel werk voor de boeg. Vandaag moest onze creativiteit en efficiëntie top zijn om Dender te kloppen en dat was niet het geval."

Charleroi blijft daardoor hangen op de achtste plaats in het klassement, al blijven de verschillen nog altijd zeer klein. Dender blijft dan weer verbazen en wipt voorlopig naar de vijfde plaats, waarmee het boven onder meer Club Brugge en Anderlecht staat.

Zal Charleroi nog meestrijden om de top zes?

Meest recent

Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlight

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

58
58
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

42
42
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

250
250
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

860
860
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

144
144
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

99
99
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

80
80
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

290
290
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

135
135
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

326
326
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

36
36
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

110
110
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

96
96
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

296
296
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

68
68
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

183
183
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

184
184
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

234
234
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

730
730
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

304
304
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

533
533
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

48
48
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

110
110
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

142
142
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

31
31

Meer sportnieuws