Alexandersson geniet na knappe stunt Kortrijk: "Wauw!"

355 stemmen
Alexandersson geniet na knappe stunt Kortrijk:

KV Kortrijk kende geen makkelijk seizoensbegin en belandde de voorbije weken alweer snel in de kelder van het klassement. Zaterdag zorgden de Kerels echter voor een knappe stunt door de zegereeks van KRC Genk een halt toe te roepen.

Genk had zijn laatste zeven wedstrijden allemaal gewonnen, maar moest in het Guldensporenstadion met 2-1 het onderspit delven. Door de scalp van de leider te pakken doet KVK zelf ook een uitstekende zaak in het klassement, want ze wippen daardoor naar een veilige twaalfde plaats.

LEES OOK: Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Alexandersson onder de indruk van remonte KVK

Trainer Freyr Alexandersson kon dus opgelucht ademhalen. De IJslander was vooral onder de indruk van de manier waarop zijn ploeg een vroege achterstand wist recht te zetten. Dankzij twee doelpunten op drie minuten tijd van de jonge Nacho Ferri ging het van 0-1 naar 2-1.

"Voor de wedstrijd hadden we het over eerste 15 à 20 minuten, waarover ik zei dat we sterk moesten beginnen. Na een afgeweken bal achter komen en dan zo’n karakter tonen: wauw!", jubelde hij bij Sporza. "Enkele dappere jongens stonden meteen weer op en we toonden heel veel broederschap."

Lof voor thuisfans

Ook de supporters kregen de nodige lof van Alexandersson. "Onze thuisbasis geeft veel energie en we hadden vandaag een grote up, na de down van vorige week. Je moet genieten van het afzien in de moeilijke periodes in voetbal. Wilde ik meer balbezit? Ja. Maar hadden we genoeg kansen op de 3-1? Ook ja."

Voor Kortrijk komt zo een einde aan een reeks van vijf wedstrijden zonder overwinning en daardoor kan het met vertrouwen de interlandbreak ingaan. Daarna wacht hen een trip naar KV Mechelen op de elfde speeldag.

Was het een verdiende zege voor KV Kortrijk?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

25
25
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

169
169
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

106
106
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

91
91
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

304
304
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

169
169
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

177
177
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

358
358
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

631
631
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

309
309
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3466
3466
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

79
79
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

209
209
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

229
229
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

203
203
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

124
124
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

130
130

Meer sportnieuws