Alexandersson geniet na knappe stunt Kortrijk: "Wauw!"

door
Alexandersson geniet na knappe stunt Kortrijk:

KV Kortrijk kende geen makkelijk seizoensbegin en belandde de voorbije weken alweer snel in de kelder van het klassement. Zaterdag zorgden de Kerels echter voor een knappe stunt door de zegereeks van KRC Genk een halt toe te roepen.

Genk had zijn laatste zeven wedstrijden allemaal gewonnen, maar moest in het Guldensporenstadion met 2-1 het onderspit delven. Door de scalp van de leider te pakken doet KVK zelf ook een uitstekende zaak in het klassement, want ze wippen daardoor naar een veilige twaalfde plaats.

LEES OOK: KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

Alexandersson onder de indruk van remonte KVK

Trainer Freyr Alexandersson kon dus opgelucht ademhalen. De IJslander was vooral onder de indruk van de manier waarop zijn ploeg een vroege achterstand wist recht te zetten. Dankzij twee doelpunten op drie minuten tijd van de jonge Nacho Ferri ging het van 0-1 naar 2-1.

"Voor de wedstrijd hadden we het over eerste 15 à 20 minuten, waarover ik zei dat we sterk moesten beginnen. Na een afgeweken bal achter komen en dan zo’n karakter tonen: wauw!", jubelde hij bij Sporza. "Enkele dappere jongens stonden meteen weer op en we toonden heel veel broederschap."

Lof voor thuisfans

Ook de supporters kregen de nodige lof van Alexandersson. "Onze thuisbasis geeft veel energie en we hadden vandaag een grote up, na de down van vorige week. Je moet genieten van het afzien in de moeilijke periodes in voetbal. Wilde ik meer balbezit? Ja. Maar hadden we genoeg kansen op de 3-1? Ook ja."

Voor Kortrijk komt zo een einde aan een reeks van vijf wedstrijden zonder overwinning en daardoor kan het met vertrouwen de interlandbreak ingaan. Daarna wacht hen een trip naar KV Mechelen op de elfde speeldag.

Was het een verdiende zege voor KV Kortrijk?

Meest recent

Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

2
2
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

25
25
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

145
145
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

114
114
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

88
88
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

55
55
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

77
77
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

239
239
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

211
211
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

73
73
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

326
326
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

109
109
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

266
266
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

387
387
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

265
265
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

620
620
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

237
237
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

173
173
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

123
123
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

173
173
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

97
97
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

284
284
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

33
33
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

696
696
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

75
75

Meer sportnieuws