Alexandersson geniet na knappe stunt Kortrijk: "Wauw!"

door
Alexandersson geniet na knappe stunt Kortrijk:

KV Kortrijk kende geen makkelijk seizoensbegin en belandde de voorbije weken alweer snel in de kelder van het klassement. Zaterdag zorgden de Kerels echter voor een knappe stunt door de zegereeks van KRC Genk een halt toe te roepen.

Genk had zijn laatste zeven wedstrijden allemaal gewonnen, maar moest in het Guldensporenstadion met 2-1 het onderspit delven. Door de scalp van de leider te pakken doet KVK zelf ook een uitstekende zaak in het klassement, want ze wippen daardoor naar een veilige twaalfde plaats.

LEES OOK: Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

Alexandersson onder de indruk van remonte KVK

Trainer Freyr Alexandersson kon dus opgelucht ademhalen. De IJslander was vooral onder de indruk van de manier waarop zijn ploeg een vroege achterstand wist recht te zetten. Dankzij twee doelpunten op drie minuten tijd van de jonge Nacho Ferri ging het van 0-1 naar 2-1.

"Voor de wedstrijd hadden we het over eerste 15 à 20 minuten, waarover ik zei dat we sterk moesten beginnen. Na een afgeweken bal achter komen en dan zo’n karakter tonen: wauw!", jubelde hij bij Sporza. "Enkele dappere jongens stonden meteen weer op en we toonden heel veel broederschap."

Lof voor thuisfans

Ook de supporters kregen de nodige lof van Alexandersson. "Onze thuisbasis geeft veel energie en we hadden vandaag een grote up, na de down van vorige week. Je moet genieten van het afzien in de moeilijke periodes in voetbal. Wilde ik meer balbezit? Ja. Maar hadden we genoeg kansen op de 3-1? Ook ja."

Voor Kortrijk komt zo een einde aan een reeks van vijf wedstrijden zonder overwinning en daardoor kan het met vertrouwen de interlandbreak ingaan. Daarna wacht hen een trip naar KV Mechelen op de elfde speeldag.

Was het een verdiende zege voor KV Kortrijk?

Meest recent

Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

6
6
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

73
73
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

67
67
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

11
11
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

127
127
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

197
197
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

25
25
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

29
29
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

334
334
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

242
242
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

88
88
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

84
84
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

137
137
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

382
382
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

44
44
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. De top 6 is bekend en ook de Degradatie ...

288
288
‘Mokio slaat op tafel bij Ajax: transferwending nakend'

Jorthy Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant aller tijden, maar de Buffalo’s zagen het ...

68
68
Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

RSC Anderlecht wist zich in de top 6 te nestelen, maar de reguliere competitie werd op een valse ...

466
466
"Ronaldo, Totti, Hazard, ..." - Garcia dropt straffe De Bruyne-uitspraak

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

85
85
'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

372
372
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

775
775
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

352
352
"Hoe triest is dat?" - Anderlecht bedroevend in hemd gezet

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

214
214

Meer sportnieuws