Vertonghen voorspelde het: 'nieuwe' speler voor Anderlecht

1258
Vertonghen voorspelde het: 'nieuwe' speler voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is nog héél veel jeugdig talent dat de komende jaren gaat doorbreken. Er zijn een tweetal goede lichtingen en die tekenden bijna allemaal een nieuw contract. De goudmijn van Neerpede is allerminst leeg. Jan Vertonghen voorspelde het een aantal maanden geleden al: één speler klopt op de deur.

"Zo iemand als Tristan Degreef heb ik hoog zitten. Hij is nog niet klaar voor een basisplaats, maar hij moet alsmaar meer minuten pakken. Het feit dat we Europees voetbal spelen, zal die jongens meer kansen geven. Er zijn meer matchen", zei Jan Vertonghen eind vorig seizoen. 

Yari Verschaeren was eind vorig seizoen ook positief. "Tristan mocht al meespelen met de eerste ploeg. Op training laat hij ook heel goede zaken zien."

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Klaargestoomd achter de schermen

Wie RSCA een beetje van nabij volgt, weet dat Tristan Degreef een speler is die het Anderlecht-DNA heeft. Hij doet inzake stijl soms wat denken aan Matias Suarez. Een van de ‘mooiste voetballers’ van Anderlecht de afgelopen 25 jaar. De 19-jarige aanvallende middenvelder maakte vorig jaar zijn debuut onder Brian Riemer en die nam hem ook mee op zomerstage.

Degreef kreeg ook in de oefenmatchen van de eerste ploeg tijdens dit seizoen altijd speelkansen. Daarbij werd hij op meerdere posities uitgetest. Aanvankelijk was Degreef een speler die op links zijn kans kreeg. Hij is een type à la Thorgan Hazard. Hij kan buitenom gaan, maar trekt het liefst naar binnen om zo ruimte te maken voor de opkomende back. Degreef is zeer sterk op de korte ruimte. Bovendien is hij ook positioneel sterk. Hij ziet waar de ruimtes liggen en kan, zoals de meeste jongens van Neerpede, goed tussen de linies spelen.

Daardoor kwam hij ook goed zeer tot zijn recht op rechts, toen hij daar werd uitgeprobeerd. Onder meer in de oefenpot tegen Beveren van enkele weken geleden was hij toen uitmuntend. Tegen Sociedad bevestigde hij in die rol. Centraal kreeg hij ook al een kans in die oefenpartijen, maar daar is de concurrentie momenteel wat hoog met Mario Stroeykens en Yari Verschaeren. 

Basis tegen Standard?

Degreef is op het eerste zicht een frêle speler, maar vergis je niet: een lefgozer. Hij deinst er niet voor terug om de duels aan te gaan. De jongeling heeft alle kwaliteiten om te slagen bij Anderlecht en de nieuwe chouchou te worden.

Doordat Nilson Angulo voorlopig wisselvallig voor de dag komt, Francis Amuzu zelden helemaal kan overtuigen en vaak geblesseerd is, en Anders Dreyer voorlopig niet zijn gebruikelijke niveau haalt, mag Degreef zeker dromen van meer speelminuten. De Brusselse fans zullen snel weg zijn van hem. Daar genieten ze altijd net dat tikkeltje meer van dergelijke types. 

CR

Gaat Degreef helemaal doorbreken bij RSCA?

Meest recent

'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

8
8
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

19
19
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

113
113
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

76
76
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

49
49
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

162
162
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

154
154
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

29
29
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

212
212
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

122
122
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

203
203
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

202
202
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

282
282
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

226
226
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

297
297
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

463
463
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

214
214
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

201
201
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

177
177
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

158
158
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

47
47
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

227
227
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

143
143

Meer sportnieuws