Vertonghen voorspelde het: 'nieuwe' speler voor Anderlecht

1258
Vertonghen voorspelde het: 'nieuwe' speler voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is nog héél veel jeugdig talent dat de komende jaren gaat doorbreken. Er zijn een tweetal goede lichtingen en die tekenden bijna allemaal een nieuw contract. De goudmijn van Neerpede is allerminst leeg. Jan Vertonghen voorspelde het een aantal maanden geleden al: één speler klopt op de deur.

"Zo iemand als Tristan Degreef heb ik hoog zitten. Hij is nog niet klaar voor een basisplaats, maar hij moet alsmaar meer minuten pakken. Het feit dat we Europees voetbal spelen, zal die jongens meer kansen geven. Er zijn meer matchen", zei Jan Vertonghen eind vorig seizoen. 

Yari Verschaeren was eind vorig seizoen ook positief. "Tristan mocht al meespelen met de eerste ploeg. Op training laat hij ook heel goede zaken zien."

LEES OOK: RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

Klaargestoomd achter de schermen

Wie RSCA een beetje van nabij volgt, weet dat Tristan Degreef een speler is die het Anderlecht-DNA heeft. Hij doet inzake stijl soms wat denken aan Matias Suarez. Een van de ‘mooiste voetballers’ van Anderlecht de afgelopen 25 jaar. De 19-jarige aanvallende middenvelder maakte vorig jaar zijn debuut onder Brian Riemer en die nam hem ook mee op zomerstage.

Degreef kreeg ook in de oefenmatchen van de eerste ploeg tijdens dit seizoen altijd speelkansen. Daarbij werd hij op meerdere posities uitgetest. Aanvankelijk was Degreef een speler die op links zijn kans kreeg. Hij is een type à la Thorgan Hazard. Hij kan buitenom gaan, maar trekt het liefst naar binnen om zo ruimte te maken voor de opkomende back. Degreef is zeer sterk op de korte ruimte. Bovendien is hij ook positioneel sterk. Hij ziet waar de ruimtes liggen en kan, zoals de meeste jongens van Neerpede, goed tussen de linies spelen.

Daardoor kwam hij ook goed zeer tot zijn recht op rechts, toen hij daar werd uitgeprobeerd. Onder meer in de oefenpot tegen Beveren van enkele weken geleden was hij toen uitmuntend. Tegen Sociedad bevestigde hij in die rol. Centraal kreeg hij ook al een kans in die oefenpartijen, maar daar is de concurrentie momenteel wat hoog met Mario Stroeykens en Yari Verschaeren. 

Basis tegen Standard?

Degreef is op het eerste zicht een frêle speler, maar vergis je niet: een lefgozer. Hij deinst er niet voor terug om de duels aan te gaan. De jongeling heeft alle kwaliteiten om te slagen bij Anderlecht en de nieuwe chouchou te worden.

Doordat Nilson Angulo voorlopig wisselvallig voor de dag komt, Francis Amuzu zelden helemaal kan overtuigen en vaak geblesseerd is, en Anders Dreyer voorlopig niet zijn gebruikelijke niveau haalt, mag Degreef zeker dromen van meer speelminuten. De Brusselse fans zullen snel weg zijn van hem. Daar genieten ze altijd net dat tikkeltje meer van dergelijke types. 

CR

Gaat Degreef helemaal doorbreken bij RSCA?

Meest recent

Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

0
0
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

72
72
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

46
46
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

30
30
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

13
13
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

16
16
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

54
54
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

121
121
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

43
43
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

31
31
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

103
103
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

53
53
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

100
100
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

53
53
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

47
47
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

128
128
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

209
209
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

203
203
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

493
493
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

437
437
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

370
370

Meer sportnieuws