Vertonghen voorspelde het: 'nieuwe' speler voor Anderlecht

1258 stemmen
Vertonghen voorspelde het: 'nieuwe' speler voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is nog héél veel jeugdig talent dat de komende jaren gaat doorbreken. Er zijn een tweetal goede lichtingen en die tekenden bijna allemaal een nieuw contract. De goudmijn van Neerpede is allerminst leeg. Jan Vertonghen voorspelde het een aantal maanden geleden al: één speler klopt op de deur.

"Zo iemand als Tristan Degreef heb ik hoog zitten. Hij is nog niet klaar voor een basisplaats, maar hij moet alsmaar meer minuten pakken. Het feit dat we Europees voetbal spelen, zal die jongens meer kansen geven. Er zijn meer matchen", zei Jan Vertonghen eind vorig seizoen. 

Yari Verschaeren was eind vorig seizoen ook positief. "Tristan mocht al meespelen met de eerste ploeg. Op training laat hij ook heel goede zaken zien."

LEES OOK: ‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Klaargestoomd achter de schermen

Wie RSCA een beetje van nabij volgt, weet dat Tristan Degreef een speler is die het Anderlecht-DNA heeft. Hij doet inzake stijl soms wat denken aan Matias Suarez. Een van de ‘mooiste voetballers’ van Anderlecht de afgelopen 25 jaar. De 19-jarige aanvallende middenvelder maakte vorig jaar zijn debuut onder Brian Riemer en die nam hem ook mee op zomerstage.

Degreef kreeg ook in de oefenmatchen van de eerste ploeg tijdens dit seizoen altijd speelkansen. Daarbij werd hij op meerdere posities uitgetest. Aanvankelijk was Degreef een speler die op links zijn kans kreeg. Hij is een type à la Thorgan Hazard. Hij kan buitenom gaan, maar trekt het liefst naar binnen om zo ruimte te maken voor de opkomende back. Degreef is zeer sterk op de korte ruimte. Bovendien is hij ook positioneel sterk. Hij ziet waar de ruimtes liggen en kan, zoals de meeste jongens van Neerpede, goed tussen de linies spelen.

Daardoor kwam hij ook goed zeer tot zijn recht op rechts, toen hij daar werd uitgeprobeerd. Onder meer in de oefenpot tegen Beveren van enkele weken geleden was hij toen uitmuntend. Tegen Sociedad bevestigde hij in die rol. Centraal kreeg hij ook al een kans in die oefenpartijen, maar daar is de concurrentie momenteel wat hoog met Mario Stroeykens en Yari Verschaeren. 

Basis tegen Standard?

Degreef is op het eerste zicht een frêle speler, maar vergis je niet: een lefgozer. Hij deinst er niet voor terug om de duels aan te gaan. De jongeling heeft alle kwaliteiten om te slagen bij Anderlecht en de nieuwe chouchou te worden.

Doordat Nilson Angulo voorlopig wisselvallig voor de dag komt, Francis Amuzu zelden helemaal kan overtuigen en vaak geblesseerd is, en Anders Dreyer voorlopig niet zijn gebruikelijke niveau haalt, mag Degreef zeker dromen van meer speelminuten. De Brusselse fans zullen snel weg zijn van hem. Daar genieten ze altijd net dat tikkeltje meer van dergelijke types. 

CR

Gaat Degreef helemaal doorbreken bij RSCA?

Meest recent

Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

0
0
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

4
4
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

10
10
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

95
95
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

36
36
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

171
171
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

47
47
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

64
64
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

80
80
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

549
549
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

24
24
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

49
49
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

64
64
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

230
230
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

116
116
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

138
138
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

231
231
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

77
77
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

131
131
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

130
130
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

149
149
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

98
98
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

435
435
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

138
138

Meer sportnieuws