Vertonghen voorspelde het: 'nieuwe' speler voor Anderlecht

1258 stemmen
Vertonghen voorspelde het: 'nieuwe' speler voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is nog héél veel jeugdig talent dat de komende jaren gaat doorbreken. Er zijn een tweetal goede lichtingen en die tekenden bijna allemaal een nieuw contract. De goudmijn van Neerpede is allerminst leeg. Jan Vertonghen voorspelde het een aantal maanden geleden al: één speler klopt op de deur.

"Zo iemand als Tristan Degreef heb ik hoog zitten. Hij is nog niet klaar voor een basisplaats, maar hij moet alsmaar meer minuten pakken. Het feit dat we Europees voetbal spelen, zal die jongens meer kansen geven. Er zijn meer matchen", zei Jan Vertonghen eind vorig seizoen. 

Yari Verschaeren was eind vorig seizoen ook positief. "Tristan mocht al meespelen met de eerste ploeg. Op training laat hij ook heel goede zaken zien."

LEES OOK: 'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Klaargestoomd achter de schermen

Wie RSCA een beetje van nabij volgt, weet dat Tristan Degreef een speler is die het Anderlecht-DNA heeft. Hij doet inzake stijl soms wat denken aan Matias Suarez. Een van de ‘mooiste voetballers’ van Anderlecht de afgelopen 25 jaar. De 19-jarige aanvallende middenvelder maakte vorig jaar zijn debuut onder Brian Riemer en die nam hem ook mee op zomerstage.

Degreef kreeg ook in de oefenmatchen van de eerste ploeg tijdens dit seizoen altijd speelkansen. Daarbij werd hij op meerdere posities uitgetest. Aanvankelijk was Degreef een speler die op links zijn kans kreeg. Hij is een type à la Thorgan Hazard. Hij kan buitenom gaan, maar trekt het liefst naar binnen om zo ruimte te maken voor de opkomende back. Degreef is zeer sterk op de korte ruimte. Bovendien is hij ook positioneel sterk. Hij ziet waar de ruimtes liggen en kan, zoals de meeste jongens van Neerpede, goed tussen de linies spelen.

Daardoor kwam hij ook goed zeer tot zijn recht op rechts, toen hij daar werd uitgeprobeerd. Onder meer in de oefenpot tegen Beveren van enkele weken geleden was hij toen uitmuntend. Tegen Sociedad bevestigde hij in die rol. Centraal kreeg hij ook al een kans in die oefenpartijen, maar daar is de concurrentie momenteel wat hoog met Mario Stroeykens en Yari Verschaeren. 

Basis tegen Standard?

Degreef is op het eerste zicht een frêle speler, maar vergis je niet: een lefgozer. Hij deinst er niet voor terug om de duels aan te gaan. De jongeling heeft alle kwaliteiten om te slagen bij Anderlecht en de nieuwe chouchou te worden.

Doordat Nilson Angulo voorlopig wisselvallig voor de dag komt, Francis Amuzu zelden helemaal kan overtuigen en vaak geblesseerd is, en Anders Dreyer voorlopig niet zijn gebruikelijke niveau haalt, mag Degreef zeker dromen van meer speelminuten. De Brusselse fans zullen snel weg zijn van hem. Daar genieten ze altijd net dat tikkeltje meer van dergelijke types. 

CR

Gaat Degreef helemaal doorbreken bij RSCA?

Meest recent

'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

86
86
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

41
41
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

80
80
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

549
549
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

50
50
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

177
177
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

228
228
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

267
267
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

642
642
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

558
558
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

420
420
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

154
154
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

531
531
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Zelf durft hij een derde seizoen bij Club Brugge voorlopig nog altijd niet volledig uit te ...

249
249
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

229
229
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

202
202
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

329
329
‘Enorme transferverrassing Lukaku in de maak’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man bij de ...

732
732
Taravel komt met duidelijke boodschap voor Anderlecht

RSC Anderlecht kende weer een teleurstellend seizoen zonder prijs. Jérémy Taravel wist ...

254
254
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

163
163
Meunier verbaast vriend en vijand: terugkeer naar België?

Thomas Meunier is 34 jaar, maar bij Lille was hij toch nog een belangrijke speler. Ook bij de Rode ...

259
259
Promise David krijgt na blessure uitsluitsel over WK

Promise David is de aanvalsleider van Union SG, maar de aanvaller kampte met enorm veel ...

29
29
‘Club Brugge gaat vol voor verrassende zomerdeal’

Club Brugge is al volop bezig met volgend seizoen. Blauw-Zwart kondigde vandaag het vertrek van Devy ...

555
555
Wéér Qatar-scenario voor Lukaku? “Dat zou crazy zijn

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië ...

105
105

Meer sportnieuws