Dender droomt verder en pakt nu ook scalp van makke Zebra's

door
Dender droomt verder en pakt nu ook scalp van makke Zebra's

Bij zijn terugkeer op het hoogste niveau beleeft Dender momenteel een sprookje. Het team van Euvrard vloerde vanavond ook Charleroi en rukt op naar een gedeelde vierde plek. De Mil en co blijven vooral op verplaatsing matig acteren.

In het Dender Football Complex kruisten twee goed gestarte ploegen de degens. Thuisploeg Dender begon als promovendus prima aan het seizoen, ook Rik De Mil zag zijn team uitstekend presteren. Wie kon er zijn wagonnetje aanhaken bij de bovenste ploegen. Vorig weekend speelde het team van Euvrard nog gelijk tegen Anderlecht, Charleroi miste in extremis een stuntzege tegen Club Brugge.

LEES OOK: Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

Kadavers nekken Zebra's

De start was er één met de handrem op. Na dik vijf minuten spelen schoot Zorgane wild over. Iets voor het kwartier sloeg Dender toe bij zijn eerste echte kans. Hens mocht aanleggen voor een vrije trap en krulde die heerlijk onder de lat (via Koné) binnen: 1-0 voor de thuisploeg. Ook nadien kwam Charleroi amper in zijn spel en zo bleef het team van Euvrard gemakkelijk overeind.

We kregen betrekkelijk weinig kansen te zien in een partij waarin steeds meer afval in het spel van beide ploegen zat. Vlak voor rust was de beste mogelijkheid nog voor Heymans, zijn harde knal werd door Verrips in de korte hoek keurig gepakt. Halfweg leidde Dender en leed Charleroi.

Promovendus beleeft hoogconjunctuur

Rik De Mil zal ongetwijfeld niet tevreden geweest zijn met de eerste helft van zijn manschappen. Een reactie werd dus gevraagd na rust maar die kwam er aanvankelijk allerminst. Doelman Koné kwam meteen goed weg bij onoordeelkundig uitkomen, Nsimba kon niet profiteren. Iets voor het uur probeerde Kyei het met een harde knal maar Verrips pakte eenvoudig.

De Zebra's waren wel vaak in balbezit, ze bleven er weinig mee doen. Op twintig minuten van het einde ging ook een nieuwe poging van Heymans niet voorbij Verrips. In het slot van de wedstrijd kregen de bezoekers nog een rits aan vrije trappen, geheel in lijn van hun wedstrijd werd daar niets mee gedaan. Zo pakt Dender andermaal een gouden driepunter, Charleroi blijft dan weer ter plaatse trappelen.

Scoreverloop:

1-0 (13') ed Koné

Komt één van deze twee nog in de problemen?

Meest recent

‘Rode Duivels daveren: Mannaerts shortlist met topnaam’

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

7
7
'Barça pijnlijk de mist: deze eis aan Lewandowski op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

5
5
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

9
9
Transferbom: Messi en Haaland weldra ploegmaats?

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

38
38
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

39
39
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

29
29
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

193
193
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

218
218
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

45
45
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

185
185
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

290
290
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

380
380
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

684
684
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

122
122
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

515
515
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

684
684
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

289
289
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

187
187
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

75
75
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

182
182
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

78
78
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

96
96
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

265
265
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

707
707
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

120
120

Meer sportnieuws