Dender droomt verder en pakt nu ook scalp van makke Zebra's

72 stemmen
Dender droomt verder en pakt nu ook scalp van makke Zebra's

Bij zijn terugkeer op het hoogste niveau beleeft Dender momenteel een sprookje. Het team van Euvrard vloerde vanavond ook Charleroi en rukt op naar een gedeelde vierde plek. De Mil en co blijven vooral op verplaatsing matig acteren.

In het Dender Football Complex kruisten twee goed gestarte ploegen de degens. Thuisploeg Dender begon als promovendus prima aan het seizoen, ook Rik De Mil zag zijn team uitstekend presteren. Wie kon er zijn wagonnetje aanhaken bij de bovenste ploegen. Vorig weekend speelde het team van Euvrard nog gelijk tegen Anderlecht, Charleroi miste in extremis een stuntzege tegen Club Brugge.

LEES OOK: Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Kadavers nekken Zebra's

De start was er één met de handrem op. Na dik vijf minuten spelen schoot Zorgane wild over. Iets voor het kwartier sloeg Dender toe bij zijn eerste echte kans. Hens mocht aanleggen voor een vrije trap en krulde die heerlijk onder de lat (via Koné) binnen: 1-0 voor de thuisploeg. Ook nadien kwam Charleroi amper in zijn spel en zo bleef het team van Euvrard gemakkelijk overeind.

We kregen betrekkelijk weinig kansen te zien in een partij waarin steeds meer afval in het spel van beide ploegen zat. Vlak voor rust was de beste mogelijkheid nog voor Heymans, zijn harde knal werd door Verrips in de korte hoek keurig gepakt. Halfweg leidde Dender en leed Charleroi.

Promovendus beleeft hoogconjunctuur

Rik De Mil zal ongetwijfeld niet tevreden geweest zijn met de eerste helft van zijn manschappen. Een reactie werd dus gevraagd na rust maar die kwam er aanvankelijk allerminst. Doelman Koné kwam meteen goed weg bij onoordeelkundig uitkomen, Nsimba kon niet profiteren. Iets voor het uur probeerde Kyei het met een harde knal maar Verrips pakte eenvoudig.

De Zebra's waren wel vaak in balbezit, ze bleven er weinig mee doen. Op twintig minuten van het einde ging ook een nieuwe poging van Heymans niet voorbij Verrips. In het slot van de wedstrijd kregen de bezoekers nog een rits aan vrije trappen, geheel in lijn van hun wedstrijd werd daar niets mee gedaan. Zo pakt Dender andermaal een gouden driepunter, Charleroi blijft dan weer ter plaatse trappelen.

Scoreverloop:

1-0 (13') ed Koné

Komt één van deze twee nog in de problemen?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

42
42
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

15
15
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

35
35
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

95
95
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

287
287
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

111
111
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

308
308
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

393
393
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1062
1062
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

421
421
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

158
158
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

84
84
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws