Dender droomt verder en pakt nu ook scalp van makke Zebra's

72
Dender droomt verder en pakt nu ook scalp van makke Zebra's

Bij zijn terugkeer op het hoogste niveau beleeft Dender momenteel een sprookje. Het team van Euvrard vloerde vanavond ook Charleroi en rukt op naar een gedeelde vierde plek. De Mil en co blijven vooral op verplaatsing matig acteren.

In het Dender Football Complex kruisten twee goed gestarte ploegen de degens. Thuisploeg Dender begon als promovendus prima aan het seizoen, ook Rik De Mil zag zijn team uitstekend presteren. Wie kon er zijn wagonnetje aanhaken bij de bovenste ploegen. Vorig weekend speelde het team van Euvrard nog gelijk tegen Anderlecht, Charleroi miste in extremis een stuntzege tegen Club Brugge.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Kadavers nekken Zebra's

De start was er één met de handrem op. Na dik vijf minuten spelen schoot Zorgane wild over. Iets voor het kwartier sloeg Dender toe bij zijn eerste echte kans. Hens mocht aanleggen voor een vrije trap en krulde die heerlijk onder de lat (via Koné) binnen: 1-0 voor de thuisploeg. Ook nadien kwam Charleroi amper in zijn spel en zo bleef het team van Euvrard gemakkelijk overeind.

We kregen betrekkelijk weinig kansen te zien in een partij waarin steeds meer afval in het spel van beide ploegen zat. Vlak voor rust was de beste mogelijkheid nog voor Heymans, zijn harde knal werd door Verrips in de korte hoek keurig gepakt. Halfweg leidde Dender en leed Charleroi.

Promovendus beleeft hoogconjunctuur

Rik De Mil zal ongetwijfeld niet tevreden geweest zijn met de eerste helft van zijn manschappen. Een reactie werd dus gevraagd na rust maar die kwam er aanvankelijk allerminst. Doelman Koné kwam meteen goed weg bij onoordeelkundig uitkomen, Nsimba kon niet profiteren. Iets voor het uur probeerde Kyei het met een harde knal maar Verrips pakte eenvoudig.

De Zebra's waren wel vaak in balbezit, ze bleven er weinig mee doen. Op twintig minuten van het einde ging ook een nieuwe poging van Heymans niet voorbij Verrips. In het slot van de wedstrijd kregen de bezoekers nog een rits aan vrije trappen, geheel in lijn van hun wedstrijd werd daar niets mee gedaan. Zo pakt Dender andermaal een gouden driepunter, Charleroi blijft dan weer ter plaatse trappelen.

Scoreverloop:

1-0 (13') ed Koné

Komt één van deze twee nog in de problemen?

Meest recent

'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

6
6
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

74
74
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

17
17
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

29
29
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

290
290
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

37
37
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

160
160
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

18
18
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

451
451
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

222
222
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

715
715
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

206
206
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

802
802
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

758
758
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

446
446
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

276
276
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

155
155
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

499
499
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

206
206
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

102
102
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

34
34
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

128
128
Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

176
176
Colin Coosemans slaat hard terug op Anderlecht-kritiek

RSC Anderlecht kwalificeerde zich voor de League Phase van de Europa League, maar op de eerste ...

315
315

Meer sportnieuws