Dender droomt verder en pakt nu ook scalp van makke Zebra's

door
Dender droomt verder en pakt nu ook scalp van makke Zebra's

Bij zijn terugkeer op het hoogste niveau beleeft Dender momenteel een sprookje. Het team van Euvrard vloerde vanavond ook Charleroi en rukt op naar een gedeelde vierde plek. De Mil en co blijven vooral op verplaatsing matig acteren.

In het Dender Football Complex kruisten twee goed gestarte ploegen de degens. Thuisploeg Dender begon als promovendus prima aan het seizoen, ook Rik De Mil zag zijn team uitstekend presteren. Wie kon er zijn wagonnetje aanhaken bij de bovenste ploegen. Vorig weekend speelde het team van Euvrard nog gelijk tegen Anderlecht, Charleroi miste in extremis een stuntzege tegen Club Brugge.

LEES OOK: 'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Kadavers nekken Zebra's

De start was er één met de handrem op. Na dik vijf minuten spelen schoot Zorgane wild over. Iets voor het kwartier sloeg Dender toe bij zijn eerste echte kans. Hens mocht aanleggen voor een vrije trap en krulde die heerlijk onder de lat (via Koné) binnen: 1-0 voor de thuisploeg. Ook nadien kwam Charleroi amper in zijn spel en zo bleef het team van Euvrard gemakkelijk overeind.

We kregen betrekkelijk weinig kansen te zien in een partij waarin steeds meer afval in het spel van beide ploegen zat. Vlak voor rust was de beste mogelijkheid nog voor Heymans, zijn harde knal werd door Verrips in de korte hoek keurig gepakt. Halfweg leidde Dender en leed Charleroi.

Promovendus beleeft hoogconjunctuur

Rik De Mil zal ongetwijfeld niet tevreden geweest zijn met de eerste helft van zijn manschappen. Een reactie werd dus gevraagd na rust maar die kwam er aanvankelijk allerminst. Doelman Koné kwam meteen goed weg bij onoordeelkundig uitkomen, Nsimba kon niet profiteren. Iets voor het uur probeerde Kyei het met een harde knal maar Verrips pakte eenvoudig.

De Zebra's waren wel vaak in balbezit, ze bleven er weinig mee doen. Op twintig minuten van het einde ging ook een nieuwe poging van Heymans niet voorbij Verrips. In het slot van de wedstrijd kregen de bezoekers nog een rits aan vrije trappen, geheel in lijn van hun wedstrijd werd daar niets mee gedaan. Zo pakt Dender andermaal een gouden driepunter, Charleroi blijft dan weer ter plaatse trappelen.

Scoreverloop:

1-0 (13') ed Koné

Komt één van deze twee nog in de problemen?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

22
22
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

99
99
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

148
148
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

181
181
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

98
98
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

100
100
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

76
76
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

184
184
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

77
77
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

136
136
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1198
1198
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

65
65
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

77
77
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

525
525
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

239
239
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1061
1061
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

399
399
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

894
894

Meer sportnieuws