RWDM morst met punten in topper, Seraing beleeft horrorjaar

63 stemmen
RWDM morst met punten in topper, Seraing beleeft horrorjaar

In de topper van de speeldag in de Challenger Pro League, hebben RWDM en La Louvière vandaag de punten onder mekaar verdeeld. Ferrera zag zijn team voor de pauze op voorsprong klimmen, een veerkrachtige promovendus had de beste papieren na rust. Onderin kreeg Seraing een nieuwe mokerslag.

In de Challenger Pro League zorgde Lokeren eerder vandaag voor de verrassing, in de Wase derby pakte de promovendus zijn eerste zege van het seizoen. Vanavond stond nog een heuse topper op het programma: leider RWDM stond tegenover het verrassende La Louvière. Seraing hoopte om eindelijk nog eens een zege te boeken, thuis namen de Métallos het op tegen degradant Eupen.

LEES OOK: Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Matige topper eindigt onbeslist

In het Edmond Machtens Stadion was het de thuisploeg die de beste start nam. Na een studieronde sloeg RWDM halfweg de eerste helft dodelijk toe. Een prima voorzet van Dodeigne werd door ploegmaat Parzyszek omgezet in een knal doelpunt: 1-0 voor de leider. Beide ploegen kwamen nadien amper tot kansen, enkel een schot van Laâziri (net naast de winkelhaak was nog het vermelden waard. Hierdoor mochten Ferrera en co met een kleine voorsprong de rust in.

Ook na rust viel er aanvankelijk weinig animo te bespeuren, tot ook La Louvière één van zijn spaarzame momenten greep. Iets voor het uur verscheen Belkheir met wat geluk voor Lathouwers en hij zette de 1-1 op het bord. De bezoekers roken plots bloed, op twintig minuten van het einde haf Faye pech dat zijn poging op de lat vloog. Ondanks nog wat animo in het slot, bleef de 1-1 op het bord staan. Al bij al billijk na een teleurstellend topduel.

Scoreverloop:

1-0 (21') Parzyszek, 1-1 (56') Belkheir

Panda's vloeren Métallos

In het andere duel vanavond ging Seraing op Pairay op zoek naar zijn eerste seizoenszege. Ook de Panda's konden de punten goed gebruiken om wat op te rukken in het klassement. Het team van Mbaye Leye begon vanavond als beste: Fall zette de thuisploeg na een kwartier spelen op voorsprong met een rake plaatsbal, een score die tot aan de rust ook op het bord bleef staan.

Na de pauze kwamen de Panda's al vroeg drukken en dat leverde ook snel de gelijkmaker op. Yentl Van Genechten kapte zich prima vrij in de zestien meter en krulde de bal vervolgens heerlijk in de winkelhaak: 1-1. Eupen zou uiteindelijk nog de drie punten pakken, in het slot zorgde Gedikli voor de 1-2 met een schot in de korte hoek. Een zoveelste nederlaag voor Seraing, dat eigenlijk vorig seizoen al moest degraderen richting amateur. Mogelijk krijgt de club dit seizoen andermaal een extra kans, moest Deinze failliet gaan.

Scoreverloop:

1-0 (11') Fall, 1-1 (53') Van Genechten, 1-2 (78') Gedikli

Is Leye wel geschikt om ergens als T1 te werken?

Meest recent

Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

61
61
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

109
109
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

50
50
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

191
191
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

141
141
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

105
105
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

74
74
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

89
89
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

143
143
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

92
92
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

80
80
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

410
410
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

106
106
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

267
267
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

117
117
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

272
272
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

158
158
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

369
369
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

223
223
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

160
160
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

456
456
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

142
142
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

334
334
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

136
136
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

320
320

Meer sportnieuws