RWDM morst met punten in topper, Seraing beleeft horrorjaar

63
RWDM morst met punten in topper, Seraing beleeft horrorjaar

In de topper van de speeldag in de Challenger Pro League, hebben RWDM en La Louvière vandaag de punten onder mekaar verdeeld. Ferrera zag zijn team voor de pauze op voorsprong klimmen, een veerkrachtige promovendus had de beste papieren na rust. Onderin kreeg Seraing een nieuwe mokerslag.

In de Challenger Pro League zorgde Lokeren eerder vandaag voor de verrassing, in de Wase derby pakte de promovendus zijn eerste zege van het seizoen. Vanavond stond nog een heuse topper op het programma: leider RWDM stond tegenover het verrassende La Louvière. Seraing hoopte om eindelijk nog eens een zege te boeken, thuis namen de Métallos het op tegen degradant Eupen.

LEES OOK: Perfect rapport Gent: blunder Peano doet La Louvière das om

Matige topper eindigt onbeslist

In het Edmond Machtens Stadion was het de thuisploeg die de beste start nam. Na een studieronde sloeg RWDM halfweg de eerste helft dodelijk toe. Een prima voorzet van Dodeigne werd door ploegmaat Parzyszek omgezet in een knal doelpunt: 1-0 voor de leider. Beide ploegen kwamen nadien amper tot kansen, enkel een schot van Laâziri (net naast de winkelhaak was nog het vermelden waard. Hierdoor mochten Ferrera en co met een kleine voorsprong de rust in.

Ook na rust viel er aanvankelijk weinig animo te bespeuren, tot ook La Louvière één van zijn spaarzame momenten greep. Iets voor het uur verscheen Belkheir met wat geluk voor Lathouwers en hij zette de 1-1 op het bord. De bezoekers roken plots bloed, op twintig minuten van het einde haf Faye pech dat zijn poging op de lat vloog. Ondanks nog wat animo in het slot, bleef de 1-1 op het bord staan. Al bij al billijk na een teleurstellend topduel.

Scoreverloop:

1-0 (21') Parzyszek, 1-1 (56') Belkheir

Panda's vloeren Métallos

In het andere duel vanavond ging Seraing op Pairay op zoek naar zijn eerste seizoenszege. Ook de Panda's konden de punten goed gebruiken om wat op te rukken in het klassement. Het team van Mbaye Leye begon vanavond als beste: Fall zette de thuisploeg na een kwartier spelen op voorsprong met een rake plaatsbal, een score die tot aan de rust ook op het bord bleef staan.

Na de pauze kwamen de Panda's al vroeg drukken en dat leverde ook snel de gelijkmaker op. Yentl Van Genechten kapte zich prima vrij in de zestien meter en krulde de bal vervolgens heerlijk in de winkelhaak: 1-1. Eupen zou uiteindelijk nog de drie punten pakken, in het slot zorgde Gedikli voor de 1-2 met een schot in de korte hoek. Een zoveelste nederlaag voor Seraing, dat eigenlijk vorig seizoen al moest degraderen richting amateur. Mogelijk krijgt de club dit seizoen andermaal een extra kans, moest Deinze failliet gaan.

Scoreverloop:

1-0 (11') Fall, 1-1 (53') Van Genechten, 1-2 (78') Gedikli

Is Leye wel geschikt om ergens als T1 te werken?

Meest recent

Boskamp maakt voetbalfans stil: beelden raken diep

Jan Boskamp liet zich zondag opnieuw zien op een plek die hem nauw aan het hart ligt. De voormalige ...

32
32
Musiala komt met verklaring na nieuw angstaanjagend moment

De voorbije dagen zorgde Jamal Musiala voor angstaanjagende beelden. De smaakmaker van Bayern ...

19
19
Gelijk van Garcia? Wéér blessuredomper voor Doku

Manchester City begon zijn seizoen met een stevige pandoering in de Community Shield tegen Arsenal. ...

36
36
Twee keer in vier dagen: zorgen om Musiala na nieuw incident

Wat is er aan de hand met Jamal Musiala? De Duitse international van Bayern München is in amper ...

128
128
Kompany ontroert Duitsland met héél bijzonder bezoek

Vincent Kompany heeft in München opnieuw laten zien dat hij meer is dan alleen de trainer van ...

131
131
‘Anderlecht gooit alle remmen los: powerhouse van 10M’

Anderlecht wil deze zomer een stevig signaal geven op de transfermarkt. In het Lotto Park ligt ...

694
694
PSV is absolute topspeler kwijt aan Borussia Dortmund

PSV heeft alweer een topspeler verloren. De Nederlanders zien  na Ismael Saibari nog een ...

30
30
KRC Genk slaat wéér toe met miljoenentransfer

KRC Genk zit zeker niet stil op de transfermarkt. De Limburgers hebben zopas een volgende nieuwe ...

170
170
Zulte Waregem heeft weer beet met nieuwe speler

Het zijn bijzonder drukke dagen bij Zulte Waregem. De Belgische eersteklasser stelde opnieuw een ...

59
59
Trossard en Lukaku 'hot in Turkije': "Kan de beste worden"

Romelu Lukaku kan vanavond zijn debuut maken bij Fenerbahçe, Leandro Trossard deed dit al bij ...

49
49
FC Barcelona maakt financiële details Rodri bekend

FC Barcelona heeft zijn gedroomde versterking voor het middenveld beet. De Catalaanse topclub heeft ...

99
99
'Club Brugge kruist vingers: oplossing voor Nilsson?'

Met uitzondering van Joel Ordonez wil Club Brugge deze zomer geen sterkhouders meer laten gaan, maar ...

451
451
Bruno plots onder vuur: blunder breekt Anderlecht zuur op

Een goede eerste indruk maken is altijd belangrijk, maar Vitor Bruno heeft zijn wittebroodsweken ...

448
448
KVO-storm barst hevig los rond hoofd van Marc Coucke

Marc Coucke krijgt opnieuw met een dossier te maken dat de nodige vragen oproept. De ondernemer ...

163
163
Garcia rekent af met Mannaert: "Niet op dezelfde lijn"

Ongeveer een maand na zijn afscheid als bondscoach van de Rode Duivels gaat Rudi Garcia geen ...

90
90
'Kink in de kabel: Dams toch niet naar Club Brugge?'

Of er al dan niet nog een winger bijkomt valt voorlopig af te wachten, maar dat Club Brugge nog ...

521
521
'Essevee strikt Barça-target, kassa rinkelt bij Malinwa'

Een tweetal weken voor de transfermarkt haar deuren sluit draait de geruchtenmolen op volle toeren ...

319
319
'Club Brugge likt wonden: volgende miscast gratis weg'

Het was tot dusver alweer een lucratieve zomer voor Club Brugge, dat straks wellicht nogmaals langs ...

566
566
Openda weer Rode Duivel? Strijd met Lukaku belangrijk

Loïs Openda kende een snertseizoen bij Juventus en de aanvaller is dan ook vertrokken bij de ...

78
78
‘Ajax baalt: grote verrassing meldt zich voor Noa Lang’

Noa Lang is een jeugdproduct van Ajax, maar de buitenspeler brak volledig door bij Club Brugge. ...

268
268
Straffe onthulling Guardiola: “De Bruyne barstte in tranen uit”

Kevin De Bruyne is een legende bij Manchester City. De middenvelder speelde er tien jaar en won er ...

143
143
KRC Genk pakt uit met nieuwe Zuid-Amerikaanse diamant

KRC Genk en Zuid-Amerikaanse spelers, het is al een geslaagd huwelijk gebleken. Op de officiële ...

210
210
Ex-Anderlecht-coach Fred Rutten in diep dal na WK-drama

Fred Rutten heeft een verleden bij RSC Anderlecht als hoofdtrainer, maar de Nederlander maakte een ...

66
66
‘Belgische terugkeer? Transferstrijd Balikwisha barst los’

Michel-Ange Balikwisha heeft een verleden bij RSC Anderlecht, Standard Luik en Royal Antwerp FC. De ...

406
406
Anderlecht heeft plan voor helse Europese verplaatsing

RSC Anderlecht neemt het in de laatste voorronde van de Europa League op tegen Kairat Almaty. De ...

452
452

Meer sportnieuws