RWDM morst met punten in topper, Seraing beleeft horrorjaar

63
RWDM morst met punten in topper, Seraing beleeft horrorjaar

In de topper van de speeldag in de Challenger Pro League, hebben RWDM en La Louvière vandaag de punten onder mekaar verdeeld. Ferrera zag zijn team voor de pauze op voorsprong klimmen, een veerkrachtige promovendus had de beste papieren na rust. Onderin kreeg Seraing een nieuwe mokerslag.

In de Challenger Pro League zorgde Lokeren eerder vandaag voor de verrassing, in de Wase derby pakte de promovendus zijn eerste zege van het seizoen. Vanavond stond nog een heuse topper op het programma: leider RWDM stond tegenover het verrassende La Louvière. Seraing hoopte om eindelijk nog eens een zege te boeken, thuis namen de Métallos het op tegen degradant Eupen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Matige topper eindigt onbeslist

In het Edmond Machtens Stadion was het de thuisploeg die de beste start nam. Na een studieronde sloeg RWDM halfweg de eerste helft dodelijk toe. Een prima voorzet van Dodeigne werd door ploegmaat Parzyszek omgezet in een knal doelpunt: 1-0 voor de leider. Beide ploegen kwamen nadien amper tot kansen, enkel een schot van Laâziri (net naast de winkelhaak was nog het vermelden waard. Hierdoor mochten Ferrera en co met een kleine voorsprong de rust in.

Ook na rust viel er aanvankelijk weinig animo te bespeuren, tot ook La Louvière één van zijn spaarzame momenten greep. Iets voor het uur verscheen Belkheir met wat geluk voor Lathouwers en hij zette de 1-1 op het bord. De bezoekers roken plots bloed, op twintig minuten van het einde haf Faye pech dat zijn poging op de lat vloog. Ondanks nog wat animo in het slot, bleef de 1-1 op het bord staan. Al bij al billijk na een teleurstellend topduel.

Scoreverloop:

1-0 (21') Parzyszek, 1-1 (56') Belkheir

Panda's vloeren Métallos

In het andere duel vanavond ging Seraing op Pairay op zoek naar zijn eerste seizoenszege. Ook de Panda's konden de punten goed gebruiken om wat op te rukken in het klassement. Het team van Mbaye Leye begon vanavond als beste: Fall zette de thuisploeg na een kwartier spelen op voorsprong met een rake plaatsbal, een score die tot aan de rust ook op het bord bleef staan.

Na de pauze kwamen de Panda's al vroeg drukken en dat leverde ook snel de gelijkmaker op. Yentl Van Genechten kapte zich prima vrij in de zestien meter en krulde de bal vervolgens heerlijk in de winkelhaak: 1-1. Eupen zou uiteindelijk nog de drie punten pakken, in het slot zorgde Gedikli voor de 1-2 met een schot in de korte hoek. Een zoveelste nederlaag voor Seraing, dat eigenlijk vorig seizoen al moest degraderen richting amateur. Mogelijk krijgt de club dit seizoen andermaal een extra kans, moest Deinze failliet gaan.

Scoreverloop:

1-0 (11') Fall, 1-1 (53') Van Genechten, 1-2 (78') Gedikli

Is Leye wel geschikt om ergens als T1 te werken?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

115
115
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

45
45
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

56
56
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

36
36
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

76
76
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

178
178
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

49
49
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

145
145
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

50
50
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

295
295
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

56
56
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

238
238
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

176
176
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

438
438
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

24
24
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

333
333
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

393
393
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

348
348
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

442
442
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

221
221
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

389
389
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

410
410
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

389
389
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

234
234
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

712
712

Meer sportnieuws