RWDM morst met punten in topper, Seraing beleeft horrorjaar

63 stemmen
RWDM morst met punten in topper, Seraing beleeft horrorjaar

In de topper van de speeldag in de Challenger Pro League, hebben RWDM en La Louvière vandaag de punten onder mekaar verdeeld. Ferrera zag zijn team voor de pauze op voorsprong klimmen, een veerkrachtige promovendus had de beste papieren na rust. Onderin kreeg Seraing een nieuwe mokerslag.

In de Challenger Pro League zorgde Lokeren eerder vandaag voor de verrassing, in de Wase derby pakte de promovendus zijn eerste zege van het seizoen. Vanavond stond nog een heuse topper op het programma: leider RWDM stond tegenover het verrassende La Louvière. Seraing hoopte om eindelijk nog eens een zege te boeken, thuis namen de Métallos het op tegen degradant Eupen.

LEES OOK: Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Matige topper eindigt onbeslist

In het Edmond Machtens Stadion was het de thuisploeg die de beste start nam. Na een studieronde sloeg RWDM halfweg de eerste helft dodelijk toe. Een prima voorzet van Dodeigne werd door ploegmaat Parzyszek omgezet in een knal doelpunt: 1-0 voor de leider. Beide ploegen kwamen nadien amper tot kansen, enkel een schot van Laâziri (net naast de winkelhaak was nog het vermelden waard. Hierdoor mochten Ferrera en co met een kleine voorsprong de rust in.

Ook na rust viel er aanvankelijk weinig animo te bespeuren, tot ook La Louvière één van zijn spaarzame momenten greep. Iets voor het uur verscheen Belkheir met wat geluk voor Lathouwers en hij zette de 1-1 op het bord. De bezoekers roken plots bloed, op twintig minuten van het einde haf Faye pech dat zijn poging op de lat vloog. Ondanks nog wat animo in het slot, bleef de 1-1 op het bord staan. Al bij al billijk na een teleurstellend topduel.

Scoreverloop:

1-0 (21') Parzyszek, 1-1 (56') Belkheir

Panda's vloeren Métallos

In het andere duel vanavond ging Seraing op Pairay op zoek naar zijn eerste seizoenszege. Ook de Panda's konden de punten goed gebruiken om wat op te rukken in het klassement. Het team van Mbaye Leye begon vanavond als beste: Fall zette de thuisploeg na een kwartier spelen op voorsprong met een rake plaatsbal, een score die tot aan de rust ook op het bord bleef staan.

Na de pauze kwamen de Panda's al vroeg drukken en dat leverde ook snel de gelijkmaker op. Yentl Van Genechten kapte zich prima vrij in de zestien meter en krulde de bal vervolgens heerlijk in de winkelhaak: 1-1. Eupen zou uiteindelijk nog de drie punten pakken, in het slot zorgde Gedikli voor de 1-2 met een schot in de korte hoek. Een zoveelste nederlaag voor Seraing, dat eigenlijk vorig seizoen al moest degraderen richting amateur. Mogelijk krijgt de club dit seizoen andermaal een extra kans, moest Deinze failliet gaan.

Scoreverloop:

1-0 (11') Fall, 1-1 (53') Van Genechten, 1-2 (78') Gedikli

Is Leye wel geschikt om ergens als T1 te werken?

Meest recent

'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

9
9
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

59
59
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

184
184
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

136
136
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

344
344
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

275
275
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

338
338
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

300
300
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

126
126
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

120
120
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

49
49
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

139
139
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

345
345
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

542
542
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

91
91
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

326
326
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

456
456
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

433
433
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

379
379
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

319
319
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

278
278
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

550
550
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

333
333
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

329
329
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

336
336

Meer sportnieuws