RWDM morst met punten in topper, Seraing beleeft horrorjaar

63
RWDM morst met punten in topper, Seraing beleeft horrorjaar

In de topper van de speeldag in de Challenger Pro League, hebben RWDM en La Louvière vandaag de punten onder mekaar verdeeld. Ferrera zag zijn team voor de pauze op voorsprong klimmen, een veerkrachtige promovendus had de beste papieren na rust. Onderin kreeg Seraing een nieuwe mokerslag.

In de Challenger Pro League zorgde Lokeren eerder vandaag voor de verrassing, in de Wase derby pakte de promovendus zijn eerste zege van het seizoen. Vanavond stond nog een heuse topper op het programma: leider RWDM stond tegenover het verrassende La Louvière. Seraing hoopte om eindelijk nog eens een zege te boeken, thuis namen de Métallos het op tegen degradant Eupen.

LEES OOK: Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Matige topper eindigt onbeslist

In het Edmond Machtens Stadion was het de thuisploeg die de beste start nam. Na een studieronde sloeg RWDM halfweg de eerste helft dodelijk toe. Een prima voorzet van Dodeigne werd door ploegmaat Parzyszek omgezet in een knal doelpunt: 1-0 voor de leider. Beide ploegen kwamen nadien amper tot kansen, enkel een schot van Laâziri (net naast de winkelhaak was nog het vermelden waard. Hierdoor mochten Ferrera en co met een kleine voorsprong de rust in.

Ook na rust viel er aanvankelijk weinig animo te bespeuren, tot ook La Louvière één van zijn spaarzame momenten greep. Iets voor het uur verscheen Belkheir met wat geluk voor Lathouwers en hij zette de 1-1 op het bord. De bezoekers roken plots bloed, op twintig minuten van het einde haf Faye pech dat zijn poging op de lat vloog. Ondanks nog wat animo in het slot, bleef de 1-1 op het bord staan. Al bij al billijk na een teleurstellend topduel.

Scoreverloop:

1-0 (21') Parzyszek, 1-1 (56') Belkheir

Panda's vloeren Métallos

In het andere duel vanavond ging Seraing op Pairay op zoek naar zijn eerste seizoenszege. Ook de Panda's konden de punten goed gebruiken om wat op te rukken in het klassement. Het team van Mbaye Leye begon vanavond als beste: Fall zette de thuisploeg na een kwartier spelen op voorsprong met een rake plaatsbal, een score die tot aan de rust ook op het bord bleef staan.

Na de pauze kwamen de Panda's al vroeg drukken en dat leverde ook snel de gelijkmaker op. Yentl Van Genechten kapte zich prima vrij in de zestien meter en krulde de bal vervolgens heerlijk in de winkelhaak: 1-1. Eupen zou uiteindelijk nog de drie punten pakken, in het slot zorgde Gedikli voor de 1-2 met een schot in de korte hoek. Een zoveelste nederlaag voor Seraing, dat eigenlijk vorig seizoen al moest degraderen richting amateur. Mogelijk krijgt de club dit seizoen andermaal een extra kans, moest Deinze failliet gaan.

Scoreverloop:

1-0 (11') Fall, 1-1 (53') Van Genechten, 1-2 (78') Gedikli

Is Leye wel geschikt om ergens als T1 te werken?

Meest recent

Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

25
25
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

16
16
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

43
43
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

44
44
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

41
41
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

26
26
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

154
154
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

134
134
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

97
97
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

167
167
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

82
82
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

34
34
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

50
50
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

81
81
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

51
51
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

454
454
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

102
102
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

94
94
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

173
173
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

89
89
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

68
68
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

172
172
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

36
36
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

169
169

Meer sportnieuws