De mogelijke val van Tedesco: hoe kwetsbaar is zijn positie?

225
De mogelijke val van Tedesco: hoe kwetsbaar is zijn positie?

Domenico Tedesco leert van zijn fouten. Hij was in het begin te rechtlijnig en koppig, wat duidelijk was in de situatie met Thibaut Courtois. De situatie met Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne pakte de coach wél goed aan. Peter Vandenbempt is het daar niet mee eens.

LEES OOK: Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Geen Lukaku en De Bruyne

Er is veel kritiek op het feit dat De Bruyne en Lukaku afzegden voor de matchen in de Nations League, maar dat is de logica zelve. De compleet nutteloze Nations League is van geen waarde, zeker voor dertigers wiens lichaam toch wat meer rust nodig heeft. Dat KDB pubalgie heeft, is het gevolg van overbelasting. Er zijn simpelweg veel te veel matchen, waardoor spelers keuzes moeten maken. De Nations League afschaffen zou een goede zaak zijn. Het is geen meerwaarde, maar enkel een verdienmodel voor de UEFA. 

Vandenbempt vindt dat Tedesco daar wel moet presteren na het mislukte EK. “Door het mislukte staat zijn positie toch een beetje onder druk. Daardoor heeft hij blijkbaar minder gewicht en autoriteit om te vragen aan Lukaku om mee te komen trainen en wedstrijdritme op te doen. Dat zijn toch vege tekens", zegt hij aan Sporza.

Resultaten nodig tegen Italië en Frankrijk

"Want hoe je het draait of keert, de bondscoach heeft net als de nationale ploeg nood aan een goede Nations League-campagne met goede resultaten na de sof in Duitsland. Je wil toch niet 2 keer flink verliezen van die landen. Want dan gaat het toch beginnen te waaien en zal er druk komen op de bondscoach en de nationale ploeg”, aldus de journalist.

Al haken steeds meer spelers met kleine pijntjes af voor de Nations League. Doordat het programma steeds drukker wordt, gaan de echte sterren -zeker jongens die op leeftijd beginnen te komen- bepaalde competities laten vallen. De logica zelve.

Gaat Tedesco het tij nog kunnen keren?

Meest recent

'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

1
1
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

4
4
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

7
7
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

39
39
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

20
20
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

26
26
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

7
7
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

90
90
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

85
85
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

162
162
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

14
14
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

174
174
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

397
397
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

340
340
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

323
323
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

47
47
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

332
332
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

90
90
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

41
41
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

166
166
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

143
143
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

88
88
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

60
60
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

65
65

Meer sportnieuws