Piepjonge verdediger (17) neemt JPL over: “Een fenomeen”

120 stemmen
Piepjonge verdediger (17) neemt JPL over: “Een fenomeen”

Westerlo speelde 2-2 gelijk tegen rode lantaarn Beerschot op speeldag 10. De Kemphanen leken op weg naar een verrassende nederlaag, maar de 17-jarige centrale verdediger Luka Vuskovic was de reddende engel.

Vuskovic werd voor elf miljoen euro door Tottenham overgenomen van Hajduk Split, maar de Engelse club wilde de Kroatische verdediger eerste elders ervaring op laten doen. Westerlo was via connecties de gelukkige en het toptalent tekende verrassend op het Kuipje.

LEES OOK: 'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Ongelooflijk fenomeen

En Vuskovic stelt niet teleur. De 1m93 grote verdediger zit al aan vier competitiedoelpunten in tien wedstrijden. De Kroatische jeugdinternational staat daarmee op de zevende plek in de topschutterstand en is samen met Frigan clubtopscorer van Westerlo.

Coach Timmy Simons was na afloop lovend. "Luka is een fenomeen. Niet alleen verdedigend is hij enorm sterk. Maar ook voetballend: als je ziet welke rust en maturiteit die jongen uitstraalt. Hij bepaalt eigenlijk het tempo dat we kunnen spelen. Hij is gewoon baas”, citeert Sporza de T1 van Westerlo.

Vuskovic kan zelfs als targetman dienen in geval van nood. Tot nu toe miste hij enkel de tweede helft op KV Mechelen (2-4). "Daar dachten we aan op het einde van de wedstrijd. Aan de andere kant creëerden we voldoende kansen om niet die nodige risico's te pakken. Maar hij kan dat zeker en vast."

Nog scoren

De 17-jarige Vuskovic zat na het gelijkspel tegen Beerschot met gemengde gevoelens. "Want we pakten maar 1 punt. Ik ben blij dat ik 2 keer scoorde, maar het is jammer dat ik niet meer kon scoren, want ik had nog 2 goede kansen."

Vuskovic trekt in de zomer van 2025 naar Tottenham Hotspur. Momenteel huurt Westerlo de verdediger van het Kroatische Hadjuk Split, maar die club heeft aldus al een akkoord met The Spurs.

Is Vuskovic (17) één van de beste verdedigers in de JPL?

Meest recent

Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

1
1
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

193
193
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

75
75
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

36
36
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

173
173
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

30
30
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

41
41
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

191
191
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

577
577
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

177
177
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

74
74
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

437
437
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

215
215
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

540
540
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

528
528
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

487
487
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

364
364
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

603
603
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

271
271
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1073
1073
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

331
331
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

675
675
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

491
491

Meer sportnieuws