Piepjonge verdediger (17) neemt JPL over: “Een fenomeen”

120 stemmen
Piepjonge verdediger (17) neemt JPL over: “Een fenomeen”

Westerlo speelde 2-2 gelijk tegen rode lantaarn Beerschot op speeldag 10. De Kemphanen leken op weg naar een verrassende nederlaag, maar de 17-jarige centrale verdediger Luka Vuskovic was de reddende engel.

Vuskovic werd voor elf miljoen euro door Tottenham overgenomen van Hajduk Split, maar de Engelse club wilde de Kroatische verdediger eerste elders ervaring op laten doen. Westerlo was via connecties de gelukkige en het toptalent tekende verrassend op het Kuipje.

LEES OOK: Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Ongelooflijk fenomeen

En Vuskovic stelt niet teleur. De 1m93 grote verdediger zit al aan vier competitiedoelpunten in tien wedstrijden. De Kroatische jeugdinternational staat daarmee op de zevende plek in de topschutterstand en is samen met Frigan clubtopscorer van Westerlo.

Coach Timmy Simons was na afloop lovend. "Luka is een fenomeen. Niet alleen verdedigend is hij enorm sterk. Maar ook voetballend: als je ziet welke rust en maturiteit die jongen uitstraalt. Hij bepaalt eigenlijk het tempo dat we kunnen spelen. Hij is gewoon baas”, citeert Sporza de T1 van Westerlo.

Vuskovic kan zelfs als targetman dienen in geval van nood. Tot nu toe miste hij enkel de tweede helft op KV Mechelen (2-4). "Daar dachten we aan op het einde van de wedstrijd. Aan de andere kant creëerden we voldoende kansen om niet die nodige risico's te pakken. Maar hij kan dat zeker en vast."

Nog scoren

De 17-jarige Vuskovic zat na het gelijkspel tegen Beerschot met gemengde gevoelens. "Want we pakten maar 1 punt. Ik ben blij dat ik 2 keer scoorde, maar het is jammer dat ik niet meer kon scoren, want ik had nog 2 goede kansen."

Vuskovic trekt in de zomer van 2025 naar Tottenham Hotspur. Momenteel huurt Westerlo de verdediger van het Kroatische Hadjuk Split, maar die club heeft aldus al een akkoord met The Spurs.

Is Vuskovic (17) één van de beste verdedigers in de JPL?

Meest recent

'Witte rook bij Essevee: nieuwe hoofdcoach op komst'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

21
21
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

211
211
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

132
132
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

94
94
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

104
104
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

63
63
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

165
165
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

146
146
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

434
434
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

528
528
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

281
281
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

519
519
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

446
446
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

607
607
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

263
263
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

86
86
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

254
254
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

305
305
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

163
163
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

402
402
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

167
167
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

251
251
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

680
680
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

126
126

Meer sportnieuws