Piepjonge verdediger (17) neemt JPL over: “Een fenomeen”

120
Piepjonge verdediger (17) neemt JPL over: “Een fenomeen”

Westerlo speelde 2-2 gelijk tegen rode lantaarn Beerschot op speeldag 10. De Kemphanen leken op weg naar een verrassende nederlaag, maar de 17-jarige centrale verdediger Luka Vuskovic was de reddende engel.

Vuskovic werd voor elf miljoen euro door Tottenham overgenomen van Hajduk Split, maar de Engelse club wilde de Kroatische verdediger eerste elders ervaring op laten doen. Westerlo was via connecties de gelukkige en het toptalent tekende verrassend op het Kuipje.

LEES OOK: Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

Ongelooflijk fenomeen

En Vuskovic stelt niet teleur. De 1m93 grote verdediger zit al aan vier competitiedoelpunten in tien wedstrijden. De Kroatische jeugdinternational staat daarmee op de zevende plek in de topschutterstand en is samen met Frigan clubtopscorer van Westerlo.

Coach Timmy Simons was na afloop lovend. "Luka is een fenomeen. Niet alleen verdedigend is hij enorm sterk. Maar ook voetballend: als je ziet welke rust en maturiteit die jongen uitstraalt. Hij bepaalt eigenlijk het tempo dat we kunnen spelen. Hij is gewoon baas”, citeert Sporza de T1 van Westerlo.

Vuskovic kan zelfs als targetman dienen in geval van nood. Tot nu toe miste hij enkel de tweede helft op KV Mechelen (2-4). "Daar dachten we aan op het einde van de wedstrijd. Aan de andere kant creëerden we voldoende kansen om niet die nodige risico's te pakken. Maar hij kan dat zeker en vast."

Nog scoren

De 17-jarige Vuskovic zat na het gelijkspel tegen Beerschot met gemengde gevoelens. "Want we pakten maar 1 punt. Ik ben blij dat ik 2 keer scoorde, maar het is jammer dat ik niet meer kon scoren, want ik had nog 2 goede kansen."

Vuskovic trekt in de zomer van 2025 naar Tottenham Hotspur. Momenteel huurt Westerlo de verdediger van het Kroatische Hadjuk Split, maar die club heeft aldus al een akkoord met The Spurs.

Is Vuskovic (17) één van de beste verdedigers in de JPL?

Meest recent

'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

0
0
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

17
17
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

13
13
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

64
64
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

27
27
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

145
145
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

98
98
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

61
61
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

182
182
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

167
167
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

227
227
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

128
128
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

218
218
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

223
223
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

288
288
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

239
239
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

313
313
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

479
479
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

224
224
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

206
206
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

185
185
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

165
165
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

81
81

Meer sportnieuws