Piepjonge verdediger (17) neemt JPL over: “Een fenomeen”

door
Piepjonge verdediger (17) neemt JPL over: “Een fenomeen”

Westerlo speelde 2-2 gelijk tegen rode lantaarn Beerschot op speeldag 10. De Kemphanen leken op weg naar een verrassende nederlaag, maar de 17-jarige centrale verdediger Luka Vuskovic was de reddende engel.

Vuskovic werd voor elf miljoen euro door Tottenham overgenomen van Hajduk Split, maar de Engelse club wilde de Kroatische verdediger eerste elders ervaring op laten doen. Westerlo was via connecties de gelukkige en het toptalent tekende verrassend op het Kuipje.

LEES OOK: ‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Ongelooflijk fenomeen

En Vuskovic stelt niet teleur. De 1m93 grote verdediger zit al aan vier competitiedoelpunten in tien wedstrijden. De Kroatische jeugdinternational staat daarmee op de zevende plek in de topschutterstand en is samen met Frigan clubtopscorer van Westerlo.

Coach Timmy Simons was na afloop lovend. "Luka is een fenomeen. Niet alleen verdedigend is hij enorm sterk. Maar ook voetballend: als je ziet welke rust en maturiteit die jongen uitstraalt. Hij bepaalt eigenlijk het tempo dat we kunnen spelen. Hij is gewoon baas”, citeert Sporza de T1 van Westerlo.

Vuskovic kan zelfs als targetman dienen in geval van nood. Tot nu toe miste hij enkel de tweede helft op KV Mechelen (2-4). "Daar dachten we aan op het einde van de wedstrijd. Aan de andere kant creëerden we voldoende kansen om niet die nodige risico's te pakken. Maar hij kan dat zeker en vast."

Nog scoren

De 17-jarige Vuskovic zat na het gelijkspel tegen Beerschot met gemengde gevoelens. "Want we pakten maar 1 punt. Ik ben blij dat ik 2 keer scoorde, maar het is jammer dat ik niet meer kon scoren, want ik had nog 2 goede kansen."

Vuskovic trekt in de zomer van 2025 naar Tottenham Hotspur. Momenteel huurt Westerlo de verdediger van het Kroatische Hadjuk Split, maar die club heeft aldus al een akkoord met The Spurs.

Is Vuskovic (17) één van de beste verdedigers in de JPL?

Meest recent

Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

8
8
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

81
81
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

21
21
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

321
321
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

349
349
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

140
140
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

124
124
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

140
140
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

223
223
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

268
268
Union SG overklast PSV: wat zeggen de data?

Union SG won gisteren met 1-3 van PSV. Al snel wordt gesproken over 'overklassen', maar de concrete ...

68
68
Eindelijk écht ontploffen bij Club? "Gaat allemaal sneller"

Bij Club Brugge moeten de aankopen zich nog echt gaan doorzetten. Een uitgelezen moment om zich te ...

384
384
'Clement versiert plots zéér verrassende knaltransfer'

Gaat Philippe Clement een van de komende dagen opnieuw aan de slag gaan? Het zou zomaar kunnen, want ...

267
267
Rode Duivels krijgen geweldig nieuws voor cruciale match

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op het voorbije interlandluik, want zowel tegen ...

102
102
Ploegmaat velt eerste oordeel over Lammens bij Man Utd

Voorlopig zit Senne Lammens nog in de wachtkamer bij Manchester United. Onze landgenoot werd op 1 ...

185
185
Hayen schenkt klare wijn over beschikbaarheid Seys

Club Brugge begint donderdag om 18u45 aan zijn avontuur in de Champions League met een ...

154
154
Guardiola velt straf oordeel over reünie met De Bruyne

Er staan nog heel wat interessante affiches op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

209
209
Pocognoli prikkelt Ait El Hadj na heerlijke solo

Bij Union hebben ze dinsdagnacht ongetwijfeld een feestje gebouwd na hun glorieuze debuut in de ...

62
62
'Club Brugge zet alles op alles voor sterkhouder'

Club Brugge begint pas donderdag aan zijn avontuur in de Champions League, wanneer om 18u45 AS ...

205
205
'Mourinho maakt cirkel rond met straffe comeback'

Eind augustus werd José Mourinho ontslagen bij Fenerbahçe, nadat hij er niet in ...

76
76
'Trossard krijgt na glansrol belangrijke toekomstboodschap'

Leandro Trossard liet dinsdagavond nog eens zien van goudwaarde te zijn voor Arsenal. Samen met ...

156
156
Gert Verheyen openhartig: ‘Ja, het ging toen om vrouwen…’

Voormalig Rode Duivel Gert Verheyen staat al jaren bekend als een nuchtere analist, een man met ...

198
198
Dé meest verrassende Belg in CL: "We willen stunten"

Dinsdag werd de league phase van het nieuwe seizoen in de Champions League helemaal op gang getrapt. ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Bommetje bij Club, Genk haalt oude bekende'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

311
311
Hayen krijgt vlak voor AS Monaco cruciaal blessurenieuws

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart wil het ...

404
404

Meer sportnieuws