Piepjonge verdediger (17) neemt JPL over: “Een fenomeen”

door
Piepjonge verdediger (17) neemt JPL over: “Een fenomeen”

Westerlo speelde 2-2 gelijk tegen rode lantaarn Beerschot op speeldag 10. De Kemphanen leken op weg naar een verrassende nederlaag, maar de 17-jarige centrale verdediger Luka Vuskovic was de reddende engel.

Vuskovic werd voor elf miljoen euro door Tottenham overgenomen van Hajduk Split, maar de Engelse club wilde de Kroatische verdediger eerste elders ervaring op laten doen. Westerlo was via connecties de gelukkige en het toptalent tekende verrassend op het Kuipje.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

Ongelooflijk fenomeen

En Vuskovic stelt niet teleur. De 1m93 grote verdediger zit al aan vier competitiedoelpunten in tien wedstrijden. De Kroatische jeugdinternational staat daarmee op de zevende plek in de topschutterstand en is samen met Frigan clubtopscorer van Westerlo.

Coach Timmy Simons was na afloop lovend. "Luka is een fenomeen. Niet alleen verdedigend is hij enorm sterk. Maar ook voetballend: als je ziet welke rust en maturiteit die jongen uitstraalt. Hij bepaalt eigenlijk het tempo dat we kunnen spelen. Hij is gewoon baas”, citeert Sporza de T1 van Westerlo.

Vuskovic kan zelfs als targetman dienen in geval van nood. Tot nu toe miste hij enkel de tweede helft op KV Mechelen (2-4). "Daar dachten we aan op het einde van de wedstrijd. Aan de andere kant creëerden we voldoende kansen om niet die nodige risico's te pakken. Maar hij kan dat zeker en vast."

Nog scoren

De 17-jarige Vuskovic zat na het gelijkspel tegen Beerschot met gemengde gevoelens. "Want we pakten maar 1 punt. Ik ben blij dat ik 2 keer scoorde, maar het is jammer dat ik niet meer kon scoren, want ik had nog 2 goede kansen."

Vuskovic trekt in de zomer van 2025 naar Tottenham Hotspur. Momenteel huurt Westerlo de verdediger van het Kroatische Hadjuk Split, maar die club heeft aldus al een akkoord met The Spurs.

Is Vuskovic (17) één van de beste verdedigers in de JPL?

Meest recent

City wint op Real: job Alonso in gevaar na foutje Courtois

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

5
5
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

25
25
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

30
30
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

287
287
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

84
84
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

101
101
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

163
163
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

42
42
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

378
378
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

336
336
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

53
53
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

198
198
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

472
472
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

89
89
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

697
697
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

150
150
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

320
320
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

130
130
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

167
167
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

376
376
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

553
553
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

867
867

Meer sportnieuws