UEFA-procedure KAA Gent, Chelsea-fans woedend op politie

door
UEFA-procedure KAA Gent, Chelsea-fans woedend op politie

De Belgische supporters zorgden voor heel wat ophef tijdens de Europese wedstrijden afgelopen week. Na Anderlecht en Club Brugge misdroegen ook de fans van de Buffalo’s zich tegen Chelsea. Het moest een galawedstrijd worden tegen het ‘grote’ Chelsea op Stamford Bridge. Zo’n 3.000 KAA Gent-supporters reisden dan ook af om de Buffalo’s in Engeland aan te moedigen.

Uiteindelijk won de thuisploeg met 4-2 en in de tribunes ging het volledig mis. KAA Gent-fans gooiden met stoeltjes naar de supporters van Chelsea al zouden nieuwe beelden onthullen dat de thuisfans eerst stoelen hebben gegooid. Het Nieuwsblad laat alvast weten dat UEFA een procedure is gestart nadat de UEFA Security Officer een verslag heeft opgemaakt.

LEES OOK: UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Straffen op komst

Scheidsrechter Daniel Schlager maakte geen verslag op over ongeregeldheden in de tribunes van KAA Gent en Chelsea, maar de UEFA is automatisch een procedure gestart nadat de Security Officer dat wel heeft gedaan. KAA Gent zelf betreurt de situatie en wacht het onderzoek af.

Na Anderlecht en Club Brugge kan ook KAA Gent straffen verwachten. Ondertussen wordt er, vooral bij de Chelsea-supporters, naar de politie gewezen. De fans vinden dat de ordehandhaving niet voldoende heeft opgetreden tegen de hooligans van KAA Gent.

Vernieling en schande

De supporters van KAA Gent vernielden aldus stoelen, maar ook de banner van Chelsea-legende Bobby Tambling werd kapotgemaakt. De spits scoorde 202 doelpunten voor de Engelse topclub. “Absoluut schandalig”, was het consensus bij de Londense supporters.

Moet KAA Gent zwaar gestraft worden?

Meest recent

Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

0
0
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

33
33
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

160
160
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

125
125
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

296
296
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

81
81
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

76
76
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

134
134
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

171
171
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

596
596
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

73
73
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

270
270
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

85
85
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

142
142
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

844
844
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

108
108
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

237
237
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

520
520
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

141
141
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

445
445
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

82
82
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

447
447
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

959
959
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

241
241
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

863
863

Meer sportnieuws