'Anderlecht grijpt in: door fans géén terugkeer clubheld'

door
'Anderlecht grijpt in: door fans géén terugkeer clubheld'

RSC Anderlecht speelt morgen om 13u30 de topper tegen Standard. De Brusselse club zal enkel met de eigen thuisaanhang in het stadion zitten, aangezien er geen uitfans zijn toegelaten. Paars-Wit had een plan om extra sfeer te maken, maar door Mauves Army vindt dat geen doorgang. 

LEES OOK: Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Stille Clasico

Supportersgroep Mauves Army kondigde aan dat ze de eerste 12 minuten stil zullen blijven uit protest tegen de collectieve straffen die er zijn geweest. Daardoor zijn er geen uitfans toegelaten bij matchen tussen Anderlecht en Standard.

Al is het volstrekt onbegrijpelijk dat er protest komt, want de harde kernen van de twee partijen hebben ondertussen genoeg bewezen dat ze zich vaak misdragen tijdens deze toppers. Het was een meer dan logische beslissing van de twee clubs, die de ongeregeldheden meer dan terecht beu waren.

Geen Wasilewski

Een deel van de harde kern van Anderlecht liet zich afgelopen donderdag nog maar eens in negatieve zin opmerken. RSCA had een plan om zondag Marcin Wasilewski de aftrap te laten geven voor deze topper. Dat zou net voor de match voor heel veel sfeer kunnen zorgen, want de Pool had zijn eigen lied in Brussel én was heel erg geliefd. Bovendien was er uiteraard het vreselijke moment met Axel Witsel, waardoor hij nog harder dan bij andere matchen zou worden toegezongen.

Maar Anderlecht schrapt volgens La Dernière Heure dit plan omdat Mauves Army zich stil gaat houden. Toch wel een pijnlijk verhaal, want zo 'gijzelt' een kleine groep eigenlijk de club. Anderlecht zal toch eens een hartig woordje moeten babbelen met de harde kern.

Onbegrijpelijk dat RSCA Wasilewski schrapt?

Meest recent

Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

11
11
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

60
60
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

51
51
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

39
39
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

86
86
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

70
70
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

311
311
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

399
399
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

205
205
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

189
189
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

275
275
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1058
1058
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

305
305
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

169
169
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

168
168
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

166
166
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

132
132
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

268
268
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

165
165
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

124
124
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

436
436
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

1005
1005
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

178
178
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

191
191
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

469
469

Meer sportnieuws