'Anderlecht grijpt in: door fans géén terugkeer clubheld'

door
'Anderlecht grijpt in: door fans géén terugkeer clubheld'

RSC Anderlecht speelt morgen om 13u30 de topper tegen Standard. De Brusselse club zal enkel met de eigen thuisaanhang in het stadion zitten, aangezien er geen uitfans zijn toegelaten. Paars-Wit had een plan om extra sfeer te maken, maar door Mauves Army vindt dat geen doorgang. 

LEES OOK: ‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Stille Clasico

Supportersgroep Mauves Army kondigde aan dat ze de eerste 12 minuten stil zullen blijven uit protest tegen de collectieve straffen die er zijn geweest. Daardoor zijn er geen uitfans toegelaten bij matchen tussen Anderlecht en Standard.

Al is het volstrekt onbegrijpelijk dat er protest komt, want de harde kernen van de twee partijen hebben ondertussen genoeg bewezen dat ze zich vaak misdragen tijdens deze toppers. Het was een meer dan logische beslissing van de twee clubs, die de ongeregeldheden meer dan terecht beu waren.

Geen Wasilewski

Een deel van de harde kern van Anderlecht liet zich afgelopen donderdag nog maar eens in negatieve zin opmerken. RSCA had een plan om zondag Marcin Wasilewski de aftrap te laten geven voor deze topper. Dat zou net voor de match voor heel veel sfeer kunnen zorgen, want de Pool had zijn eigen lied in Brussel én was heel erg geliefd. Bovendien was er uiteraard het vreselijke moment met Axel Witsel, waardoor hij nog harder dan bij andere matchen zou worden toegezongen.

Maar Anderlecht schrapt volgens La Dernière Heure dit plan omdat Mauves Army zich stil gaat houden. Toch wel een pijnlijk verhaal, want zo 'gijzelt' een kleine groep eigenlijk de club. Anderlecht zal toch eens een hartig woordje moeten babbelen met de harde kern.

Onbegrijpelijk dat RSCA Wasilewski schrapt?

Meest recent

Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

15
15
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

22
22
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

86
86
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

16
16
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

118
118
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

38
38
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

31
31
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

100
100
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

121
121
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

84
84
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

60
60
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

250
250
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

63
63
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

91
91
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

144
144
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

57
57
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

218
218
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

241
241
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

52
52
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

146
146
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

62
62
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

216
216
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

377
377
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

377
377
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

21
21

Meer sportnieuws