'Anderlecht grijpt in: door fans géén terugkeer clubheld'

1439 stemmen
'Anderlecht grijpt in: door fans géén terugkeer clubheld'

RSC Anderlecht speelt morgen om 13u30 de topper tegen Standard. De Brusselse club zal enkel met de eigen thuisaanhang in het stadion zitten, aangezien er geen uitfans zijn toegelaten. Paars-Wit had een plan om extra sfeer te maken, maar door Mauves Army vindt dat geen doorgang. 

LEES OOK: Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

Stille Clasico

Supportersgroep Mauves Army kondigde aan dat ze de eerste 12 minuten stil zullen blijven uit protest tegen de collectieve straffen die er zijn geweest. Daardoor zijn er geen uitfans toegelaten bij matchen tussen Anderlecht en Standard.

Al is het volstrekt onbegrijpelijk dat er protest komt, want de harde kernen van de twee partijen hebben ondertussen genoeg bewezen dat ze zich vaak misdragen tijdens deze toppers. Het was een meer dan logische beslissing van de twee clubs, die de ongeregeldheden meer dan terecht beu waren.

Geen Wasilewski

Een deel van de harde kern van Anderlecht liet zich afgelopen donderdag nog maar eens in negatieve zin opmerken. RSCA had een plan om zondag Marcin Wasilewski de aftrap te laten geven voor deze topper. Dat zou net voor de match voor heel veel sfeer kunnen zorgen, want de Pool had zijn eigen lied in Brussel én was heel erg geliefd. Bovendien was er uiteraard het vreselijke moment met Axel Witsel, waardoor hij nog harder dan bij andere matchen zou worden toegezongen.

Maar Anderlecht schrapt volgens La Dernière Heure dit plan omdat Mauves Army zich stil gaat houden. Toch wel een pijnlijk verhaal, want zo 'gijzelt' een kleine groep eigenlijk de club. Anderlecht zal toch eens een hartig woordje moeten babbelen met de harde kern.

Onbegrijpelijk dat RSCA Wasilewski schrapt?

Meest recent

TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

133
133
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

22
22
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

152
152
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

42
42
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

142
142
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

246
246
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

421
421
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

141
141
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

210
210
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

168
168
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

785
785
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

195
195
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

336
336
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

190
190
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

481
481
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

342
342
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

547
547
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

481
481
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

115
115
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

225
225
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

148
148
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

99
99
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

219
219
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

350
350
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

501
501

Meer sportnieuws