'Anderlecht grijpt in: door fans géén terugkeer clubheld'

door
'Anderlecht grijpt in: door fans géén terugkeer clubheld'

RSC Anderlecht speelt morgen om 13u30 de topper tegen Standard. De Brusselse club zal enkel met de eigen thuisaanhang in het stadion zitten, aangezien er geen uitfans zijn toegelaten. Paars-Wit had een plan om extra sfeer te maken, maar door Mauves Army vindt dat geen doorgang. 

LEES OOK: RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

Stille Clasico

Supportersgroep Mauves Army kondigde aan dat ze de eerste 12 minuten stil zullen blijven uit protest tegen de collectieve straffen die er zijn geweest. Daardoor zijn er geen uitfans toegelaten bij matchen tussen Anderlecht en Standard.

Al is het volstrekt onbegrijpelijk dat er protest komt, want de harde kernen van de twee partijen hebben ondertussen genoeg bewezen dat ze zich vaak misdragen tijdens deze toppers. Het was een meer dan logische beslissing van de twee clubs, die de ongeregeldheden meer dan terecht beu waren.

Geen Wasilewski

Een deel van de harde kern van Anderlecht liet zich afgelopen donderdag nog maar eens in negatieve zin opmerken. RSCA had een plan om zondag Marcin Wasilewski de aftrap te laten geven voor deze topper. Dat zou net voor de match voor heel veel sfeer kunnen zorgen, want de Pool had zijn eigen lied in Brussel én was heel erg geliefd. Bovendien was er uiteraard het vreselijke moment met Axel Witsel, waardoor hij nog harder dan bij andere matchen zou worden toegezongen.

Maar Anderlecht schrapt volgens La Dernière Heure dit plan omdat Mauves Army zich stil gaat houden. Toch wel een pijnlijk verhaal, want zo 'gijzelt' een kleine groep eigenlijk de club. Anderlecht zal toch eens een hartig woordje moeten babbelen met de harde kern.

Onbegrijpelijk dat RSCA Wasilewski schrapt?

Meest recent

Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

16
16
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

51
51
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

16
16
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

145
145
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

116
116
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

135
135
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

38
38
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

500
500
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

134
134
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

264
264
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

50
50
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

197
197
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

367
367
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

131
131
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

362
362
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

61
61
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

252
252
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

597
597
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1404
1404
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

150
150
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

570
570
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

525
525
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

378
378
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

314
314

Meer sportnieuws