Fofana duwt Clement naar wanhoop: “Kan ik niet aanvaarden”

202 stemmen
Fofana duwt Clement naar wanhoop: “Kan ik niet aanvaarden”

Rangers ging in eigen huis met 1-4 onderuit tegen Olympique Lyon. Kersverse Rode Duivel Malick Fofana maakte brandhout van de Schotten. Na afloop was coach Philippe Clement woedend.

De ex-Club Brugge-trainer zat met de handen in het spreekwoordelijke haar. Clement zag hoe zijn manschappen kopje onder gingen tegen een Lyon dat in eigen land ook niet in de beste vorm zit.

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Fofana boven

Maar één speler stak er echt wel bovenuit. Fofana was goed voor twee doelpunten en een assist in een droomavond voor Lyon. Cyriel Dessers en Nicolas Raskin baalden als een stekker. Net zoals Clement. “We komen op achterstand door balverlies op plekken waar je de bal nooit mag verliezen en dan verdedigen we ook niet scherp genoeg. Uiteindelijk hadden we even veel kansen als Lyon, maar de score zegt iets anders. Dat toont het verschil in kwaliteit aan.”

De Belgische oefenmeester hield zich niet in en was hard voor zijn manschappen. “Ik kan het niet aanvaarden dat we wedstrijden verliezen”, citeert Het Nieuwsblad de voormalige hoofdtrainer van Club Brugge. “En ik kan ook ons niveau niet aanvaarden. Ik blijf altijd ambitieus om het niveau naar boven te halen. Het positieve is dat we veel kansen kregen tegen een goeie ploeg, maar om een stap voorwaarts te kunnen zetten moet je die kansen ook afwerken.”

Clement onder druk

In de eigen competitie loopt het ook niet op wieltjes voor Clement. Rangers staat pas derde op vijf punten van leider Celtic. Eerder werd er al met 3-0 van de aartsrivaal verloren. De grote thuisnederlaag in Europa helpt Clement ook niet al won het op de openingsspeeldag wel op het veld van Mälmo.

Moet Fofana minuten krijgen bij de Rode Duivels komende interlandperiode?

Meest recent

Rode Duivels hebben misschien joker waar niemand over praat

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

5
5
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

41
41
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

16
16
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

5
5
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

22
22
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

131
131
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

89
89
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

423
423
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

443
443
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

139
139
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

80
80
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

78
78
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

167
167
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

71
71
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

118
118
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

405
405
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

189
189
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

110
110
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

330
330
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

172
172
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

76
76
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

863
863
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

265
265

Meer sportnieuws