Stille Clasico: Anderlecht-fans protesteren tegen Standard

door
Stille Clasico: Anderlecht-fans protesteren tegen Standard

Er staan dit weekend weer enkele interesssante affiches op het programma op de tiende speeldag in de Jupiler Pro League. Vooral zondag wordt een dag om van te smullen, met onder meer Antwerp-Cercle en Club Brugge-Union. Hét hoofdgerecht van de dag is echter de Clasico tussen Anderlecht en Standard.

Hoewel de rivaliteit tussen de twee clubs de laatste jaren op sportief vlak wat minder pertinent is door het afglijden van de Rouches, blijft de klassieker nog altijd een zeer beladen wedstrijd. De voorbije jaren liep die ook regelmatig uit de hand en dat noopte de clubs ertoe om hard in te grijpen.

LEES OOK: Moris sneert naar RSCA en Standard: "Angstaanjagend"

Mauves Army blijft stil tijdens Clasico

Toen het in december 2023 een zoveelste keer fout liep tussen de twee supportersclans toen Anderlecht en Standard elkaar troffen in de Croky Cup, besloten de clubs om tot het einde van dit seizoen geen uitsupporters meer toe te staan bij hun onderlinge confrontaties. Op die manier willen ze het geweld een halt toeroepen en verdere sancties vermijden.

Die belissing valt uiteraard niet goed bij de fans en die zullen zondag ook hun onvrede laten blijken. La Dernière Heure weet dat Mauves Army, de sfeergroep van Anderlecht, zal uitpakken met een stakingsactie. Daardoor zal het Lotto Park tijdens de eerste twaalf minuten van de wedstrijd stil blijven.

Protest tegen verbod op uitfans

Daarmee willen ze verwijzen naar het belang van de twaalfde man om sfeer in het stadion te brengen en daar horen ook bezoekende supporters bij. De Paars-Witte ultra's willen het verbod graag opgehoffen zien worden.

Ze zijn wel bereid om met de clubs en de autoriteiten aan tafel te gaan zitten om andere maatregelen te nemen om nieuwe rellen te vermijden, maar dan wel maatregelen waarin alle partijen zich kunnen vinden. Of de actie ook effect zal sorteren, valt echter af te wachten.

Is hun onvrede terecht?

Meest recent

'Club Brugge casht op Ordonez: opvolger al bekend?'

Club Brugge deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt. Dat de kassa ook ...

0
0
Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Enorm droevig nieuws voor het Belgische voetbal. Zinho Vanheusden (26), ooit één van ...

147
147
Coucke keert kar: Anderlecht dumpt masterplan Vandenhaute

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook bij RSC Anderlecht, waar er na de aftocht van Wouter Vandenhaute ...

129
129
JPL-format: 'Baro loopt blauwtje, Club wil BeNe-liga'

Terwijl de discussie rond de mediarechten het leeuwendeel van de aandacht opeist laait op de ...

178
178
Julie Vanloo laat tranen rollen: Club-fans diep geraakt

Het was een emotionele klap die tot in de harten van de Club Brugge-fans aankwam. Julie Vanloo, ...

101
101
Moris sneert naar RSCA en Standard: "Angstaanjagend"

Anthony Moris verliet Union SG afgelopen zomer door de grote poort. Na een landstitel trok hij naar ...

129
129
'Union SG baalt: gigantische tegenvaller loert om de hoek'

Union SG is de afgelopen jaren door een zeer goed beleid uitgegroeid tot een stabiele Belgische ...

57
57
Mannaert, opgelet: Congo aast wéér op jonge Duivel

Vincent Mannaert moet héél erg opletten met Congo, want zij plukten al heel wat ...

55
55
Beter bij Antwerp gebleven? Chery krijgt de volle laag

Royal Antwerp FC verloor afgelopen zomer heel veel kwaliteit, waaronder Tjaronn Chery. Die keerde ...

132
132
'Stadiondossiers Club en RSCA: verrassende evolutie'

Bij Club Brugge en RSC Anderlecht is het duidelijk dat beide clubs nood hebben aan een groter en ...

524
524
STVV valt internationaal op: "Of er een transfer volgt?"

STVV is dit seizoen een van de best voetballende ploegen in de Jupiler Pro League en ze staan ...

44
44
Martinez velt verrassend oordeel over rode kaart Ronaldo

Cristiano Ronaldo liet zijn ploeg in de steek tegen Ierland. De 40-jarige Portugese aanvaller kreeg ...

102
102
De Cat zet Duitsland op z’n kop: hij stormt op één club af

Nathan De Cat is in één klap geen Anderlecht-projectje meer, maar de inzet van een ...

397
397
'Verschueren verrast: pikant transferoffensief bij Anderlecht'

Michael Verschueren sprak voor de match tegen Club Brugge uitgebreid met de media. De voorzitter van ...

387
387
Blunder Garcia? Coach 'vergeet' twee doelpuntenmachines

Bij de Rode Duivels is er toch een probleem in de spits. Romelu Lukaku is out, Charles De Ketelaere ...

213
213
Flop van Antwerp moet redder in nood worden bij Oranje

Nederland zoekt al vele jaren naar een absolute klepper als centrumspits. Cody Gakpo en Memphis ...

84
84
'Anderlecht schakelt door: winterse toptransfer hangende'

RSC Anderlecht speelde twee goede matchen tegen KV Mechelen en Club Brugge, maar daarmee zijn niet ...

364
364
Garcia keihard: twee Rode Duivels zien WK wegglippen

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat is ook zo bij de Rode Duivels sinds Rudi Garcia Domenico Tedesco ...

282
282
Ronaldo toont kleinste kantje: zware gevolgen dreigen

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez had gehoopt om donderdagavond zijn WK-ticket officieel ...

145
145
JPL terug op Telenet en Proximus? Club mengt zich in DAZN-soap

De soap rond de televisierechten in het Belgische voetbal blijft de gemoederen bedaren. Binnen de ...

1109
1109
Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van ...

186
186
Matte Smets terug Rode Duivel? Scherpe voorwaarde gesteld

De nationale beloften staan vrijdag voor een sleutelduel tegen Oostenrijk in hun ...

121
121
'Club breekt alle records: transferdeal van 45 miljoen'

Club Brugge KV haalde in de voorbije transferperiode weer een riante som op dankzij de verkoop van ...

874
874
"Kan Ballon d'Or winnen"- Rode Duivel verbluft voetbalwereld

De Rode Duivels zullen het in de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein zonder onder ...

146
146
'Strijd De Cat helemaal los: transfergesprekken lopen al'

Met Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht opnieuw een absoluut goudklompje uit de eigen opleiding in ...

407
407

Meer sportnieuws