Stille Clasico: Anderlecht-fans protesteren tegen Standard

door
Stille Clasico: Anderlecht-fans protesteren tegen Standard

Er staan dit weekend weer enkele interesssante affiches op het programma op de tiende speeldag in de Jupiler Pro League. Vooral zondag wordt een dag om van te smullen, met onder meer Antwerp-Cercle en Club Brugge-Union. Hét hoofdgerecht van de dag is echter de Clasico tussen Anderlecht en Standard.

Hoewel de rivaliteit tussen de twee clubs de laatste jaren op sportief vlak wat minder pertinent is door het afglijden van de Rouches, blijft de klassieker nog altijd een zeer beladen wedstrijd. De voorbije jaren liep die ook regelmatig uit de hand en dat noopte de clubs ertoe om hard in te grijpen.

LEES OOK: Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

Mauves Army blijft stil tijdens Clasico

Toen het in december 2023 een zoveelste keer fout liep tussen de twee supportersclans toen Anderlecht en Standard elkaar troffen in de Croky Cup, besloten de clubs om tot het einde van dit seizoen geen uitsupporters meer toe te staan bij hun onderlinge confrontaties. Op die manier willen ze het geweld een halt toeroepen en verdere sancties vermijden.

Die belissing valt uiteraard niet goed bij de fans en die zullen zondag ook hun onvrede laten blijken. La Dernière Heure weet dat Mauves Army, de sfeergroep van Anderlecht, zal uitpakken met een stakingsactie. Daardoor zal het Lotto Park tijdens de eerste twaalf minuten van de wedstrijd stil blijven.

Protest tegen verbod op uitfans

Daarmee willen ze verwijzen naar het belang van de twaalfde man om sfeer in het stadion te brengen en daar horen ook bezoekende supporters bij. De Paars-Witte ultra's willen het verbod graag opgehoffen zien worden.

Ze zijn wel bereid om met de clubs en de autoriteiten aan tafel te gaan zitten om andere maatregelen te nemen om nieuwe rellen te vermijden, maar dan wel maatregelen waarin alle partijen zich kunnen vinden. Of de actie ook effect zal sorteren, valt echter af te wachten.

Is hun onvrede terecht?

Meest recent

KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

0
0
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

28
28
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

14
14
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

10
10
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

251
251
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

203
203
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

18
18
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

277
277
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

26
26
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

156
156
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

187
187
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

25
25
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

52
52
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

24
24
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

406
406
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

168
168
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

199
199
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

69
69
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

234
234
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

124
124
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

103
103
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

128
128
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

377
377
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97

Meer sportnieuws