Stille Clasico: Anderlecht-fans protesteren tegen Standard

door
Stille Clasico: Anderlecht-fans protesteren tegen Standard

Er staan dit weekend weer enkele interesssante affiches op het programma op de tiende speeldag in de Jupiler Pro League. Vooral zondag wordt een dag om van te smullen, met onder meer Antwerp-Cercle en Club Brugge-Union. Hét hoofdgerecht van de dag is echter de Clasico tussen Anderlecht en Standard.

Hoewel de rivaliteit tussen de twee clubs de laatste jaren op sportief vlak wat minder pertinent is door het afglijden van de Rouches, blijft de klassieker nog altijd een zeer beladen wedstrijd. De voorbije jaren liep die ook regelmatig uit de hand en dat noopte de clubs ertoe om hard in te grijpen.

LEES OOK: Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Mauves Army blijft stil tijdens Clasico

Toen het in december 2023 een zoveelste keer fout liep tussen de twee supportersclans toen Anderlecht en Standard elkaar troffen in de Croky Cup, besloten de clubs om tot het einde van dit seizoen geen uitsupporters meer toe te staan bij hun onderlinge confrontaties. Op die manier willen ze het geweld een halt toeroepen en verdere sancties vermijden.

Die belissing valt uiteraard niet goed bij de fans en die zullen zondag ook hun onvrede laten blijken. La Dernière Heure weet dat Mauves Army, de sfeergroep van Anderlecht, zal uitpakken met een stakingsactie. Daardoor zal het Lotto Park tijdens de eerste twaalf minuten van de wedstrijd stil blijven.

Protest tegen verbod op uitfans

Daarmee willen ze verwijzen naar het belang van de twaalfde man om sfeer in het stadion te brengen en daar horen ook bezoekende supporters bij. De Paars-Witte ultra's willen het verbod graag opgehoffen zien worden.

Ze zijn wel bereid om met de clubs en de autoriteiten aan tafel te gaan zitten om andere maatregelen te nemen om nieuwe rellen te vermijden, maar dan wel maatregelen waarin alle partijen zich kunnen vinden. Of de actie ook effect zal sorteren, valt echter af te wachten.

Is hun onvrede terecht?

Meest recent

Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

2
2
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

10
10
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

20
20
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

18
18
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

30
30
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

62
62
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

23
23
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

61
61
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

41
41
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

156
156
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

317
317
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

41
41
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

182
182
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

35
35
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

61
61
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

93
93
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

90
90
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

551
551
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

251
251
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

175
175
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

154
154
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

327
327
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

43
43
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

91
91
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

258
258

Meer sportnieuws