Stille Clasico: Anderlecht-fans protesteren tegen Standard

door
Stille Clasico: Anderlecht-fans protesteren tegen Standard

Er staan dit weekend weer enkele interesssante affiches op het programma op de tiende speeldag in de Jupiler Pro League. Vooral zondag wordt een dag om van te smullen, met onder meer Antwerp-Cercle en Club Brugge-Union. Hét hoofdgerecht van de dag is echter de Clasico tussen Anderlecht en Standard.

Hoewel de rivaliteit tussen de twee clubs de laatste jaren op sportief vlak wat minder pertinent is door het afglijden van de Rouches, blijft de klassieker nog altijd een zeer beladen wedstrijd. De voorbije jaren liep die ook regelmatig uit de hand en dat noopte de clubs ertoe om hard in te grijpen.

LEES OOK: Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mauves Army blijft stil tijdens Clasico

Toen het in december 2023 een zoveelste keer fout liep tussen de twee supportersclans toen Anderlecht en Standard elkaar troffen in de Croky Cup, besloten de clubs om tot het einde van dit seizoen geen uitsupporters meer toe te staan bij hun onderlinge confrontaties. Op die manier willen ze het geweld een halt toeroepen en verdere sancties vermijden.

Die belissing valt uiteraard niet goed bij de fans en die zullen zondag ook hun onvrede laten blijken. La Dernière Heure weet dat Mauves Army, de sfeergroep van Anderlecht, zal uitpakken met een stakingsactie. Daardoor zal het Lotto Park tijdens de eerste twaalf minuten van de wedstrijd stil blijven.

Protest tegen verbod op uitfans

Daarmee willen ze verwijzen naar het belang van de twaalfde man om sfeer in het stadion te brengen en daar horen ook bezoekende supporters bij. De Paars-Witte ultra's willen het verbod graag opgehoffen zien worden.

Ze zijn wel bereid om met de clubs en de autoriteiten aan tafel te gaan zitten om andere maatregelen te nemen om nieuwe rellen te vermijden, maar dan wel maatregelen waarin alle partijen zich kunnen vinden. Of de actie ook effect zal sorteren, valt echter af te wachten.

Is hun onvrede terecht?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

22
22
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

52
52
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

98
98
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

169
169
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

235
235
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

91
91
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

68
68
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

168
168
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

499
499
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

196
196
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

731
731
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

184
184
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

128
128
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

158
158
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

235
235
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

659
659
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

370
370
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

317
317
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

183
183
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

427
427
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

203
203
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

72
72
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

325
325

Meer sportnieuws