Dé JPL-titelfavoriet dit seizoen: wat maakt hen onverslaanbaar?

455
Dé JPL-titelfavoriet dit seizoen: wat maakt hen onverslaanbaar?

KRC Genk is momenteel de trotse leider in de Jupiler Pro League, met een voorsprong van 8 punten op de achtervolgers AA Gent en Antwerp FC. Met slechts één verloren wedstrijd en zeven opeenvolgende overwinningen, geldt Genk onder coach Thorsten Fink als een serieuze titelkandidaat. De ploeg speelt het beste voetbal van het land en heeft geen Europees voetbal om zich zorgen over te maken, wat een voordeel kan zijn.

Analisten zoals Kristof Liberloo en Thomas Chatelle benadrukken de kwaliteit en het groeiende zelfvertrouwen van het team, dat zelfs wint zonder op volle kracht te spelen. Met uitstekende statistieken op het gebied van doelpunten, balbezit en doelpogingen, toont Genk aan dat hun leiderschap geen toeval is.

LEES OOK: AA Gent blijft verbazen: hét verschil met vorig seizoen

Genk is de beste ploeg van het land

KRC Genk is momenteel de autoritaire en trotse leider in de Jupiler Pro League, met een indrukwekkende 8 punten voorsprong op de achtervolgers AA Gent en Antwerp FC. Met slechts één verloren wedstrijd en een reeks van zeven overwinningen op rij, hebben de Genkies zich stevig gepositioneerd als titelkandidaat.

Analisten en media zijn het erover eens: Genk is de grote outsider, maar onder leiding van coach Thorsten Fink kunnen ze ook wel eens de onbetwiste favoriet zijn. Genk speelt momenteel het mooiste voetbal van het land en de club straalt een ongelooflijk positieve vibe uit.

Het feit dat ze dit seizoen geen Europees voetbal spelen, kan hen een cruciaal voordeel geven ten opzichte van andere titelkandidaten. Coach Fink is de architect achter dit succes; hij zorgt ervoor dat de energie in de hele club voelbaar is.

Met zijn slimme tactische plannen creëert hij voortdurend overtal op het veld, waardoor de tegenstander onder druk komt te staan. Fink's aanpak is niet alleen creatief, maar ook onvoorspelbaar. Hij daagt zijn spelers uit om het beste uit zichzelf te halen, met trainingen die bol staan van hoge intensiteit en energie.

Het resultaat? Een team dat niet alleen goed speelt, maar ook weet te winnen.

Is Genk meer dan een outsider?

KRC Genk heeft de afgelopen zeven wedstrijden op rij gewonnen, en dat is allesbehalve toeval. “Dat heeft weinig met meeval te maken, maar alles met kwaliteit”, stelde Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg.

Genk beschikt over een goed uitgebalanceerde en kwalitatieve kern, weliswaar niet al te breed, met een mix van ervaren spelers en jonge talenten. De ploeg heeft alles in huis om een serieuze rol te spelen aan de top van het klassement.

Liberloo merkt op dat elke overwinning het gevoel van onoverwinnelijkheid versterkt bij de spelers. Thomas Chatelle voegt hieraan toe dat Genk het geluk afdwingt en zelfs kan winnen zonder op volle kracht te spelen.

Deze combinatie van factoren kan, volgens een ongeschreven voetbalwet, wel eens leiden tot een kampioenschap. Ex-Rode Duivel Guillaume Gillet bevestigt dit sentiment en stelt dat Genk zeker een van de favorieten zal zijn in de strijd om Play-Off I en de titel.

Genk staat helemaal bovenaan in veel lijstjes

KRC Genk telt momenteel acht punten voorsprong op de eerste achtervolgers. Geen enkele ploeg scoorde ook meer doelpunten dan de Limburgers en creëerde meer expected goals.

Genk heeft het meeste balbezit na Anderlecht, en telt de meeste doelpogingen na Club Brugge. De expected points wijzen ook uit dat Genk momenteel de terechte leider is in de Belgische competitie.

Bij KRC Genk is men uiteraard gematigder in het uitspreken van de ambities, per slot van rekening is de competitie nog maar negen speeldagen ver. Thorsten Fink geniet van de sportieve hoogconjunctuur, maar blijft ook bescheiden.

“We gaan dus niet roepen dat we kampioen zullen worden”, zei de coach in Het Nieuwsblad. “Uiteraard kan het, maar het is geen must.” De doelstelling is om dit seizoen de top zes te halen en de fans te laten genieten van het voetbal.

Joris Kayembe sluit zich aan bij de visie van zijn coach. “We zullen zien. Eerst Play-Off I bereiken”, vertelde de verdediger aan RTBF. “Daarin kan vanalles gebeuren. Maar wat zeker is, is dat we van niemand schrik hebben.”

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"
Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"
211

Is Genk de grote titelfavoriet?

Meest recent

Standard heeft beet en legt speler langer vast

Standard heeft weer uitzicht op een goede toekomst. De Rouches zetten stelselmatig stappen ...

0
0
Arnaud Bodart vindt alsnog nieuwe werkgever

Arnaud Bodart heeft een nieuwe club gevonden. De 28-jarige Belgische doelman gaat aan de slag bij Le ...

0
0
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

175
175
'Rampscenario voor Antwerp: miljoenen de vuilbak in'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

50
50
Donkere wolken boven KVDO: schokkende details lekken uit

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KV Diksmuide Oostende, de opvolger van KV Oostende. ...

164
164
Verrassing bij Anderlecht: met basisdebutant tegen Lyon?

Tijdens de openingsspeeldag van de Europa League, krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van ...

124
124
Vers bloed voor Van Bommel: deze Duivels-debutanten komen eraan

Vanaf volgende week gaat het tijdperk-Mark van Bommel officieel van start bij de Rode Duivels. De ...

441
441
Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"

Het leven van Jan Vertonghen ziet er vandaag opvallend anders uit dan enkele jaren geleden. Ruim een ...

211
211
Anderlecht-Lyon: Vitor Bruno krijgt straf compliment

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

233
233
Europa League op TV: hier kijk je naar Anderlecht en Union

Deze week trekt de League Phase van de Europa League zich op gang met een openingsspeeldag verspreid ...

98
98
AA Gent blijft verbazen: hét verschil met vorig seizoen

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

236
236
TRANSFERUURTJE: Nieuwe cashbom Club, oude bekende trainer KVK?

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

353
353
Danylo Sikan in shock bij Anderlecht: “Enorm zwaar”

Danylo Sikan komt dit seizoen volledig boven water bij RSC Anderlecht. Zijn eerste jaar in Brussel ...

258
258
Bikkelharde oorlog bij KBVB onthuld: “Het is hij of ik”

Het rommelt bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. CEO Peter Willems is vertrokken bij de KBVB en ...

116
116
Standard liet zich na Ambros wéér aftroeven door Anderlecht

Standard is ondanks de nederlaag tegen KVC Westerlo goed begonnen aan het seizoen. De Rouches staan ...

382
382
Ajax pakt weer uit met zeer grote naam

Ajax heeft nog een grote vis aan de haak weten te slaan. De Amsterdammers maakten zopas de komst van ...

77
77
'STVV en AA Gent kregen 'njet' van ex-JPL-smaakmaker'

Ryotaro Ito zit nog altijd zonder club. De Japanse middenvelder zag een transfer naar Blackburn ...

216
216
Nederlandse voetbalwereld rouwt: Koeman met tragisch nieuws

Een bijzonder droevig bericht uit Nederland. Bartina Koeman, de vrouw van voormalig Oranje ...

224
224
Bruno kiest: van basispion tot plots derde keuze?

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen Olympique Lyon. De Brusselaars hopen nog eens ouderwets te ...

277
277
Advocaat Lukaku: "Geen Serie A, La Liga of Premier League"

Romelu Lukaku koos deze zomer voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière en tekende bij ...

160
160
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

383
383
'Barça zit niet stil: droomopvolger Flick nu al bepaald'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

163
163
'Geen Courtois of Sels: Van Bommel kiest uit deze keepers'

Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels. Op voorhand ...

889
889
Club-verleden speelt op: Mata deelt sneer uit aan Anderlecht

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van Olympique Lyon. En dus staan ...

436
436
'Code rood in Manchester: transferbom Haaland in 2027'

Met zes doelpunten in de laatste vier wedstrijden is Erling Haaland opnieuw erg doeltreffend bij ...

1472
1472

Meer sportnieuws