Dé JPL-titelfavoriet dit seizoen: wat maakt hen onverslaanbaar?

door
Dé JPL-titelfavoriet dit seizoen: wat maakt hen onverslaanbaar?

KRC Genk is momenteel de trotse leider in de Jupiler Pro League, met een voorsprong van 8 punten op de achtervolgers AA Gent en Antwerp FC. Met slechts één verloren wedstrijd en zeven opeenvolgende overwinningen, geldt Genk onder coach Thorsten Fink als een serieuze titelkandidaat. De ploeg speelt het beste voetbal van het land en heeft geen Europees voetbal om zich zorgen over te maken, wat een voordeel kan zijn.

Analisten zoals Kristof Liberloo en Thomas Chatelle benadrukken de kwaliteit en het groeiende zelfvertrouwen van het team, dat zelfs wint zonder op volle kracht te spelen. Met uitstekende statistieken op het gebied van doelpunten, balbezit en doelpogingen, toont Genk aan dat hun leiderschap geen toeval is.

LEES OOK: Luca Brecel genadeloos afgeslacht: 'Werkelijk schokkend'

Genk is de beste ploeg van het land

KRC Genk is momenteel de autoritaire en trotse leider in de Jupiler Pro League, met een indrukwekkende 8 punten voorsprong op de achtervolgers AA Gent en Antwerp FC. Met slechts één verloren wedstrijd en een reeks van zeven overwinningen op rij, hebben de Genkies zich stevig gepositioneerd als titelkandidaat.

Analisten en media zijn het erover eens: Genk is de grote outsider, maar onder leiding van coach Thorsten Fink kunnen ze ook wel eens de onbetwiste favoriet zijn. Genk speelt momenteel het mooiste voetbal van het land en de club straalt een ongelooflijk positieve vibe uit.

Het feit dat ze dit seizoen geen Europees voetbal spelen, kan hen een cruciaal voordeel geven ten opzichte van andere titelkandidaten. Coach Fink is de architect achter dit succes; hij zorgt ervoor dat de energie in de hele club voelbaar is.

Met zijn slimme tactische plannen creëert hij voortdurend overtal op het veld, waardoor de tegenstander onder druk komt te staan. Fink's aanpak is niet alleen creatief, maar ook onvoorspelbaar. Hij daagt zijn spelers uit om het beste uit zichzelf te halen, met trainingen die bol staan van hoge intensiteit en energie.

Het resultaat? Een team dat niet alleen goed speelt, maar ook weet te winnen.

Is Genk meer dan een outsider?

KRC Genk heeft de afgelopen zeven wedstrijden op rij gewonnen, en dat is allesbehalve toeval. “Dat heeft weinig met meeval te maken, maar alles met kwaliteit”, stelde Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg.

Genk beschikt over een goed uitgebalanceerde en kwalitatieve kern, weliswaar niet al te breed, met een mix van ervaren spelers en jonge talenten. De ploeg heeft alles in huis om een serieuze rol te spelen aan de top van het klassement.

Liberloo merkt op dat elke overwinning het gevoel van onoverwinnelijkheid versterkt bij de spelers. Thomas Chatelle voegt hieraan toe dat Genk het geluk afdwingt en zelfs kan winnen zonder op volle kracht te spelen.

Deze combinatie van factoren kan, volgens een ongeschreven voetbalwet, wel eens leiden tot een kampioenschap. Ex-Rode Duivel Guillaume Gillet bevestigt dit sentiment en stelt dat Genk zeker een van de favorieten zal zijn in de strijd om Play-Off I en de titel.

Genk staat helemaal bovenaan in veel lijstjes

KRC Genk telt momenteel acht punten voorsprong op de eerste achtervolgers. Geen enkele ploeg scoorde ook meer doelpunten dan de Limburgers en creëerde meer expected goals.

Genk heeft het meeste balbezit na Anderlecht, en telt de meeste doelpogingen na Club Brugge. De expected points wijzen ook uit dat Genk momenteel de terechte leider is in de Belgische competitie.

Bij KRC Genk is men uiteraard gematigder in het uitspreken van de ambities, per slot van rekening is de competitie nog maar negen speeldagen ver. Thorsten Fink geniet van de sportieve hoogconjunctuur, maar blijft ook bescheiden.

“We gaan dus niet roepen dat we kampioen zullen worden”, zei de coach in Het Nieuwsblad. “Uiteraard kan het, maar het is geen must.” De doelstelling is om dit seizoen de top zes te halen en de fans te laten genieten van het voetbal.

Joris Kayembe sluit zich aan bij de visie van zijn coach. “We zullen zien. Eerst Play-Off I bereiken”, vertelde de verdediger aan RTBF. “Daarin kan vanalles gebeuren. Maar wat zeker is, is dat we van niemand schrik hebben.”

Is Genk de grote titelfavoriet?

Meest recent

‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

1
1
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

78
78
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

32
32
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

68
68
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

44
44
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

124
124
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

596
596
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

150
150
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

428
428
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

298
298
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

119
119
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

227
227
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

154
154
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

476
476
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

391
391
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

175
175
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

338
338
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

868
868
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

280
280
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

504
504
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

352
352
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

392
392
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

248
248
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

100
100
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

962
962

Meer sportnieuws