Dé JPL-titelfavoriet dit seizoen: wat maakt hen onverslaanbaar?

door
Dé JPL-titelfavoriet dit seizoen: wat maakt hen onverslaanbaar?

KRC Genk is momenteel de trotse leider in de Jupiler Pro League, met een voorsprong van 8 punten op de achtervolgers AA Gent en Antwerp FC. Met slechts één verloren wedstrijd en zeven opeenvolgende overwinningen, geldt Genk onder coach Thorsten Fink als een serieuze titelkandidaat. De ploeg speelt het beste voetbal van het land en heeft geen Europees voetbal om zich zorgen over te maken, wat een voordeel kan zijn.

Analisten zoals Kristof Liberloo en Thomas Chatelle benadrukken de kwaliteit en het groeiende zelfvertrouwen van het team, dat zelfs wint zonder op volle kracht te spelen. Met uitstekende statistieken op het gebied van doelpunten, balbezit en doelpogingen, toont Genk aan dat hun leiderschap geen toeval is.

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Genk is de beste ploeg van het land

KRC Genk is momenteel de autoritaire en trotse leider in de Jupiler Pro League, met een indrukwekkende 8 punten voorsprong op de achtervolgers AA Gent en Antwerp FC. Met slechts één verloren wedstrijd en een reeks van zeven overwinningen op rij, hebben de Genkies zich stevig gepositioneerd als titelkandidaat.

Analisten en media zijn het erover eens: Genk is de grote outsider, maar onder leiding van coach Thorsten Fink kunnen ze ook wel eens de onbetwiste favoriet zijn. Genk speelt momenteel het mooiste voetbal van het land en de club straalt een ongelooflijk positieve vibe uit.

Het feit dat ze dit seizoen geen Europees voetbal spelen, kan hen een cruciaal voordeel geven ten opzichte van andere titelkandidaten. Coach Fink is de architect achter dit succes; hij zorgt ervoor dat de energie in de hele club voelbaar is.

Met zijn slimme tactische plannen creëert hij voortdurend overtal op het veld, waardoor de tegenstander onder druk komt te staan. Fink's aanpak is niet alleen creatief, maar ook onvoorspelbaar. Hij daagt zijn spelers uit om het beste uit zichzelf te halen, met trainingen die bol staan van hoge intensiteit en energie.

Het resultaat? Een team dat niet alleen goed speelt, maar ook weet te winnen.

Is Genk meer dan een outsider?

KRC Genk heeft de afgelopen zeven wedstrijden op rij gewonnen, en dat is allesbehalve toeval. “Dat heeft weinig met meeval te maken, maar alles met kwaliteit”, stelde Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg.

Genk beschikt over een goed uitgebalanceerde en kwalitatieve kern, weliswaar niet al te breed, met een mix van ervaren spelers en jonge talenten. De ploeg heeft alles in huis om een serieuze rol te spelen aan de top van het klassement.

Liberloo merkt op dat elke overwinning het gevoel van onoverwinnelijkheid versterkt bij de spelers. Thomas Chatelle voegt hieraan toe dat Genk het geluk afdwingt en zelfs kan winnen zonder op volle kracht te spelen.

Deze combinatie van factoren kan, volgens een ongeschreven voetbalwet, wel eens leiden tot een kampioenschap. Ex-Rode Duivel Guillaume Gillet bevestigt dit sentiment en stelt dat Genk zeker een van de favorieten zal zijn in de strijd om Play-Off I en de titel.

Genk staat helemaal bovenaan in veel lijstjes

KRC Genk telt momenteel acht punten voorsprong op de eerste achtervolgers. Geen enkele ploeg scoorde ook meer doelpunten dan de Limburgers en creëerde meer expected goals.

Genk heeft het meeste balbezit na Anderlecht, en telt de meeste doelpogingen na Club Brugge. De expected points wijzen ook uit dat Genk momenteel de terechte leider is in de Belgische competitie.

Bij KRC Genk is men uiteraard gematigder in het uitspreken van de ambities, per slot van rekening is de competitie nog maar negen speeldagen ver. Thorsten Fink geniet van de sportieve hoogconjunctuur, maar blijft ook bescheiden.

“We gaan dus niet roepen dat we kampioen zullen worden”, zei de coach in Het Nieuwsblad. “Uiteraard kan het, maar het is geen must.” De doelstelling is om dit seizoen de top zes te halen en de fans te laten genieten van het voetbal.

Joris Kayembe sluit zich aan bij de visie van zijn coach. “We zullen zien. Eerst Play-Off I bereiken”, vertelde de verdediger aan RTBF. “Daarin kan vanalles gebeuren. Maar wat zeker is, is dat we van niemand schrik hebben.”

Is Genk de grote titelfavoriet?

Meest recent

Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

2
2
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

38
38
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

94
94
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

64
64
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

49
49
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

167
167
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

582
582
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

231
231
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

121
121
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

142
142
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

134
134
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

99
99
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

197
197
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

144
144
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

117
117
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

409
409
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

833
833
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

171
171
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

178
178
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

420
420
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

25
25
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

128
128
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

161
161
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

315
315
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

137
137

Meer sportnieuws