Dé JPL-titelfavoriet dit seizoen: wat maakt hen onverslaanbaar?

455 stemmen
Dé JPL-titelfavoriet dit seizoen: wat maakt hen onverslaanbaar?

KRC Genk is momenteel de trotse leider in de Jupiler Pro League, met een voorsprong van 8 punten op de achtervolgers AA Gent en Antwerp FC. Met slechts één verloren wedstrijd en zeven opeenvolgende overwinningen, geldt Genk onder coach Thorsten Fink als een serieuze titelkandidaat. De ploeg speelt het beste voetbal van het land en heeft geen Europees voetbal om zich zorgen over te maken, wat een voordeel kan zijn.

Analisten zoals Kristof Liberloo en Thomas Chatelle benadrukken de kwaliteit en het groeiende zelfvertrouwen van het team, dat zelfs wint zonder op volle kracht te spelen. Met uitstekende statistieken op het gebied van doelpunten, balbezit en doelpogingen, toont Genk aan dat hun leiderschap geen toeval is.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Genk is de beste ploeg van het land

KRC Genk is momenteel de autoritaire en trotse leider in de Jupiler Pro League, met een indrukwekkende 8 punten voorsprong op de achtervolgers AA Gent en Antwerp FC. Met slechts één verloren wedstrijd en een reeks van zeven overwinningen op rij, hebben de Genkies zich stevig gepositioneerd als titelkandidaat.

Analisten en media zijn het erover eens: Genk is de grote outsider, maar onder leiding van coach Thorsten Fink kunnen ze ook wel eens de onbetwiste favoriet zijn. Genk speelt momenteel het mooiste voetbal van het land en de club straalt een ongelooflijk positieve vibe uit.

Het feit dat ze dit seizoen geen Europees voetbal spelen, kan hen een cruciaal voordeel geven ten opzichte van andere titelkandidaten. Coach Fink is de architect achter dit succes; hij zorgt ervoor dat de energie in de hele club voelbaar is.

Met zijn slimme tactische plannen creëert hij voortdurend overtal op het veld, waardoor de tegenstander onder druk komt te staan. Fink's aanpak is niet alleen creatief, maar ook onvoorspelbaar. Hij daagt zijn spelers uit om het beste uit zichzelf te halen, met trainingen die bol staan van hoge intensiteit en energie.

Het resultaat? Een team dat niet alleen goed speelt, maar ook weet te winnen.

Is Genk meer dan een outsider?

KRC Genk heeft de afgelopen zeven wedstrijden op rij gewonnen, en dat is allesbehalve toeval. “Dat heeft weinig met meeval te maken, maar alles met kwaliteit”, stelde Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg.

Genk beschikt over een goed uitgebalanceerde en kwalitatieve kern, weliswaar niet al te breed, met een mix van ervaren spelers en jonge talenten. De ploeg heeft alles in huis om een serieuze rol te spelen aan de top van het klassement.

Liberloo merkt op dat elke overwinning het gevoel van onoverwinnelijkheid versterkt bij de spelers. Thomas Chatelle voegt hieraan toe dat Genk het geluk afdwingt en zelfs kan winnen zonder op volle kracht te spelen.

Deze combinatie van factoren kan, volgens een ongeschreven voetbalwet, wel eens leiden tot een kampioenschap. Ex-Rode Duivel Guillaume Gillet bevestigt dit sentiment en stelt dat Genk zeker een van de favorieten zal zijn in de strijd om Play-Off I en de titel.

Genk staat helemaal bovenaan in veel lijstjes

KRC Genk telt momenteel acht punten voorsprong op de eerste achtervolgers. Geen enkele ploeg scoorde ook meer doelpunten dan de Limburgers en creëerde meer expected goals.

Genk heeft het meeste balbezit na Anderlecht, en telt de meeste doelpogingen na Club Brugge. De expected points wijzen ook uit dat Genk momenteel de terechte leider is in de Belgische competitie.

Bij KRC Genk is men uiteraard gematigder in het uitspreken van de ambities, per slot van rekening is de competitie nog maar negen speeldagen ver. Thorsten Fink geniet van de sportieve hoogconjunctuur, maar blijft ook bescheiden.

“We gaan dus niet roepen dat we kampioen zullen worden”, zei de coach in Het Nieuwsblad. “Uiteraard kan het, maar het is geen must.” De doelstelling is om dit seizoen de top zes te halen en de fans te laten genieten van het voetbal.

Joris Kayembe sluit zich aan bij de visie van zijn coach. “We zullen zien. Eerst Play-Off I bereiken”, vertelde de verdediger aan RTBF. “Daarin kan vanalles gebeuren. Maar wat zeker is, is dat we van niemand schrik hebben.”

🚀

Is Genk de grote titelfavoriet?

Meest recent

AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

16
16
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

9
9
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

80
80
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

25
25
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

20
20
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

377
377
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

299
299
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

54
54
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

237
237
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

124
124
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

249
249
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

134
134
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

171
171
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

106
106
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

67
67
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

72
72
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

523
523
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

247
247
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

320
320
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

315
315
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

82
82
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1075
1075
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

344
344
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

381
381

Meer sportnieuws