Dé JPL-titelfavoriet dit seizoen: wat maakt hen onverslaanbaar?

455 stemmen
Dé JPL-titelfavoriet dit seizoen: wat maakt hen onverslaanbaar?

KRC Genk is momenteel de trotse leider in de Jupiler Pro League, met een voorsprong van 8 punten op de achtervolgers AA Gent en Antwerp FC. Met slechts één verloren wedstrijd en zeven opeenvolgende overwinningen, geldt Genk onder coach Thorsten Fink als een serieuze titelkandidaat. De ploeg speelt het beste voetbal van het land en heeft geen Europees voetbal om zich zorgen over te maken, wat een voordeel kan zijn.

Analisten zoals Kristof Liberloo en Thomas Chatelle benadrukken de kwaliteit en het groeiende zelfvertrouwen van het team, dat zelfs wint zonder op volle kracht te spelen. Met uitstekende statistieken op het gebied van doelpunten, balbezit en doelpogingen, toont Genk aan dat hun leiderschap geen toeval is.

LEES OOK: Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Genk is de beste ploeg van het land

KRC Genk is momenteel de autoritaire en trotse leider in de Jupiler Pro League, met een indrukwekkende 8 punten voorsprong op de achtervolgers AA Gent en Antwerp FC. Met slechts één verloren wedstrijd en een reeks van zeven overwinningen op rij, hebben de Genkies zich stevig gepositioneerd als titelkandidaat.

Analisten en media zijn het erover eens: Genk is de grote outsider, maar onder leiding van coach Thorsten Fink kunnen ze ook wel eens de onbetwiste favoriet zijn. Genk speelt momenteel het mooiste voetbal van het land en de club straalt een ongelooflijk positieve vibe uit.

Het feit dat ze dit seizoen geen Europees voetbal spelen, kan hen een cruciaal voordeel geven ten opzichte van andere titelkandidaten. Coach Fink is de architect achter dit succes; hij zorgt ervoor dat de energie in de hele club voelbaar is.

Met zijn slimme tactische plannen creëert hij voortdurend overtal op het veld, waardoor de tegenstander onder druk komt te staan. Fink's aanpak is niet alleen creatief, maar ook onvoorspelbaar. Hij daagt zijn spelers uit om het beste uit zichzelf te halen, met trainingen die bol staan van hoge intensiteit en energie.

Het resultaat? Een team dat niet alleen goed speelt, maar ook weet te winnen.

Is Genk meer dan een outsider?

KRC Genk heeft de afgelopen zeven wedstrijden op rij gewonnen, en dat is allesbehalve toeval. “Dat heeft weinig met meeval te maken, maar alles met kwaliteit”, stelde Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg.

Genk beschikt over een goed uitgebalanceerde en kwalitatieve kern, weliswaar niet al te breed, met een mix van ervaren spelers en jonge talenten. De ploeg heeft alles in huis om een serieuze rol te spelen aan de top van het klassement.

Liberloo merkt op dat elke overwinning het gevoel van onoverwinnelijkheid versterkt bij de spelers. Thomas Chatelle voegt hieraan toe dat Genk het geluk afdwingt en zelfs kan winnen zonder op volle kracht te spelen.

Deze combinatie van factoren kan, volgens een ongeschreven voetbalwet, wel eens leiden tot een kampioenschap. Ex-Rode Duivel Guillaume Gillet bevestigt dit sentiment en stelt dat Genk zeker een van de favorieten zal zijn in de strijd om Play-Off I en de titel.

Genk staat helemaal bovenaan in veel lijstjes

KRC Genk telt momenteel acht punten voorsprong op de eerste achtervolgers. Geen enkele ploeg scoorde ook meer doelpunten dan de Limburgers en creëerde meer expected goals.

Genk heeft het meeste balbezit na Anderlecht, en telt de meeste doelpogingen na Club Brugge. De expected points wijzen ook uit dat Genk momenteel de terechte leider is in de Belgische competitie.

Bij KRC Genk is men uiteraard gematigder in het uitspreken van de ambities, per slot van rekening is de competitie nog maar negen speeldagen ver. Thorsten Fink geniet van de sportieve hoogconjunctuur, maar blijft ook bescheiden.

“We gaan dus niet roepen dat we kampioen zullen worden”, zei de coach in Het Nieuwsblad. “Uiteraard kan het, maar het is geen must.” De doelstelling is om dit seizoen de top zes te halen en de fans te laten genieten van het voetbal.

Joris Kayembe sluit zich aan bij de visie van zijn coach. “We zullen zien. Eerst Play-Off I bereiken”, vertelde de verdediger aan RTBF. “Daarin kan vanalles gebeuren. Maar wat zeker is, is dat we van niemand schrik hebben.”

🚀

Is Genk de grote titelfavoriet?

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

26
26
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

412
412
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

508
508
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

101
101
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

222
222
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

402
402
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

201
201
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

378
378
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

149
149
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

78
78
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

489
489
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

280
280
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1474
1474
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

81
81
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

124
124
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

59
59
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

491
491
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

432
432
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

332
332
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

373
373
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

68
68
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

257
257
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

124
124
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

534
534
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

178
178

Meer sportnieuws