Rits duidt hét verschil aan tussen Hubert en Riemer

door
Rits duidt hét verschil aan tussen Hubert en Riemer

Anderlecht zette donderdagavond een zeer knap resultaat neer door in de Europa League met 1-2 te gaan winnen op het veld van Real Sociedad. De Europese campagne loopt daarmee alvast op wieltjes, nu is het alleen wachten tot de resultaten ook in de competitie volgen.

In de Jupiler Pro League dateert de laatste overwinning van Anderlecht intussen alweer van 17 augustus. Ook het ontslag van Brian Riemer heeft de zegeloze reeks nog niet kunnen stoppen. Onder interimaris David Hubert werd er gelijkgespeeld tegen Charleroi en Dender.

LEES OOK: Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Hubert brengt meer duidelijkheid bij Anderlecht

Tussendoor boekte Hubert wel twee Europese zeges en daarnaast maakt de trainer ook een goede indruk door zijn heldere analyses. Daarnaast lijkt hij ook op korte tijd al zijn eigen accenten gelegd te hebben op tactisch vlak. Dat laatste kan ook Mats Rits beamen.

"We zetten nu op een iets andere manier druk", legt hij uit aan Het Laatste Nieuws. "Tot op vandaag houden we veel meetings, omdat we weinig dagen hebben waarop we echt tactisch kunnen doortrainen. Ik denk dat het op tactisch vlak nu iets anders staat en dat er meer duidelijkheid is voor de spelers."

Rits op de vlakte over definitieve aanstelling

Eén van de verwijten die vaak aan het adres van Riemer gemaakt werd, was dat er geen lijn zat in het spel van Anderlecht en daar lijkt Hubert dus verandering in te willen brengen. Al is dat voor hem niet gemakkelijk, aangezien hij slechts tijdelijk aan de slag is.

Er gaan wel alsmaar meer stemmen op om de 36-jarige definitief aan boord te houden. "Dat is niet aan de spelers om dat te beslissen. Ik denk dat we met David goed werk leveren en dat David ook goed werk levert, maar voor de rest laat ik dat in handen van andere mensen", houdt Rits zich wel op de vlakte.

Kan je de hand van Hubert al zien in dit Anderlecht?

Meest recent

Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

30
30
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

143
143
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

200
200
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

37
37
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

204
204
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

53
53
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

83
83
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

98
98
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

102
102
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

52
52
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

498
498
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

77
77
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

206
206
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

123
123
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

488
488
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

200
200
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

114
114
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

295
295
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

182
182
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

318
318
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

597
597
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

274
274
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

137
137
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

381
381
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

192
192

Meer sportnieuws