Vrancken ziet Gent niet stunten, maar: "Ik ben enorm trots"

door
Vrancken ziet Gent niet stunten, maar:

AA Gent is er woensdagavond niet in geslaagd om te stunten in de Conference League. Het trof met Chelsea meteen de grootste naam in de competitie en op Stamford Bridge moesten de Buffalo's de wet van de sterkste ondergaan. Met 4-2 gingen ze wel nog eervol onderuit.

Na een moeilijk wedstrijdbegin hield Gent in de eerste helft nog goed stand, maar in de tweede helft vielen de goals alsnog snel. Na de vroege 2-0 gaf de aansluitingstreffer van Watanabe hen nog even hoop, maar Chelsea maakte daarna toch snel korte metten met Gent. In de slotminuut kon Gandelman het leed nog wat verzachten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

Vrancken trots op prestatie AA Gent

Ondanks de nederlaag was Wouter Vrancken zeer positief. "Ik ben enorm trots op wat de jongens vandaag hebben laten zien", reageerde hij zelfs bij VTM Nieuws. "Als we de bal niet hadden, speelden we heel goed in team. We hebben heel goed gecoacht en overgenomen van elkaar. Ik zag een team dat werkethiek toonde."

Hij zag ook dat Gent zich niet beperkte tot verdedigen. "En in de omschakeling trapten we de bal niet zomaar weg, maar probeerden we te voetballen in de ruimtes. De eerste 20 minuten waren niet top, maar we zijn gegroeid in de match", aldus Vrancken.

Grote stap voor veel jongens

Uiteindelijk bleek Chelsea wel een maatje te groot, maar dat is zeker geen schande. De Blues spendeerden de voorbije twee jaar meer dan 1 miljard euro op de transfermarkt, terwijl Gent uiteraard slechts een fractie van dat bedrag uitgaf. Bovendien komen veel spelers van ver.

"Van sterkere tegenstanders leer je altijd", besluit Vrancken dan ook. "Sommige jongens als Surdez speelden een jaar geleden nog in de Zwitserse tweede klasse. Dan is dit een hele grote stap."

Mag AA Gent tevreden zijn met zijn prestatie?

Meest recent

Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

49
49
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

29
29
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

182
182
Eddy Snelders getuigt in rechtbank: woorden zinderen na

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

25
25
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

107
107
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

360
360
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

45
45
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

556
556
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

306
306
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

896
896
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

207
207
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

62
62
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

38
38
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

187
187
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

188
188
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

119
119
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

537
537
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

259
259
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

391
391
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

112
112
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

515
515
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

361
361
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

91
91
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

193
193

Meer sportnieuws