'Tedesco tovert opnieuw wit konijn uit zijn hoed'

1031
'Tedesco tovert opnieuw wit konijn uit zijn hoed'

Volgende week staat er weer interlandvoetbal op de kalender. De Rode Duivels werken daarbij hun derde en vierde wedstrijd in de Nations League af, waarin met Italië en Frankrijk twee zware dobbers wachten. Om 10u maakt Domenico Tedesco zijn selectie bekend en die zal wellicht enkele verrassingen bevatten.

De bondscoach zal immers moeten puzzelen, want hij moet behoorlijk wat namen missen. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn er al zeker niet bij, want de aanvoerder is geblesseerd en de topschutter verkiest om bij Napoli aan zijn conditie te werken. Daarnaast is Alexis Saelemaekers geblesseerd en staat er ook een vraagteken achter Amadou Onana, die woensdag uitviel bij Aston Villa.

LEES OOK: Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

Trossard keert wellicht terug

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad verwachten wel dat Leandro Trossard zal terugkeren in de selectie. De 29-jarige aanvaller werd in september nog net als Yannick Carrasco gepasseerd omdat Tedesco voorin kansen wou geven aan jonge spelers, maar verkeert sindsdien in grote vorm bij Arsenal. Met het wegvallen van De Bruyne komt er bovendien een plaatsje vrij.

Daarnaast lijkt de kans groot dat Tedesco ook weer een wit konijn uit zijn hoed zal toveren, nadat hij in september verraste met eerste selecties voor Arne Engels en Julien Duranville. Er zijn een aantal jonge Belgen die de laatste tijd hoge ogen gooien, zoals bijvoorbeeld Malick Fofana bij Lyon.

Dams, Seys of Sardella als wit konijn?

Maar ook op de backposities zou Tedesco weleens kunnen gaan vernieuwen. Op links is de spoeling sowieso al dun. Eerder raakte al bekend dat Matteo Dams in de voorselectie zit, nadat hij de voorbije weken dé ontdekking van het seizoensbegin bij PSV bleek.

Maar ook rechts zit de bondscoach met een probleem. Castagne komt bij Fulham niet van de bank, Meunier is bij Lille ook geen titularis en Saelemaekers is out. In het verleden gaf Tedesco al aan gecharmeerd te zijn van Kyriani Sabbe, maar die is voorlopig ook nog invaller bij Club Brugge. HLN weet dat wél zijn concurrent Joaquin Seys (19) in de voorselectie zit, net als Killian Sardella. Eén van hen mag dus misschien wel op een selectie hopen.

Als Tedesco een nieuwe rechtsachter oproept, wie kan hij best kiezen?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

94
94
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

236
236
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

153
153
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

176
176
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

45
45
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

239
239
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

89
89
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

34
34
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

104
104
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

36
36
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

53
53
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

269
269
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

86
86
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

82
82

Meer sportnieuws