'Tedesco tovert opnieuw wit konijn uit zijn hoed'

door
'Tedesco tovert opnieuw wit konijn uit zijn hoed'

Volgende week staat er weer interlandvoetbal op de kalender. De Rode Duivels werken daarbij hun derde en vierde wedstrijd in de Nations League af, waarin met Italië en Frankrijk twee zware dobbers wachten. Om 10u maakt Domenico Tedesco zijn selectie bekend en die zal wellicht enkele verrassingen bevatten.

De bondscoach zal immers moeten puzzelen, want hij moet behoorlijk wat namen missen. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn er al zeker niet bij, want de aanvoerder is geblesseerd en de topschutter verkiest om bij Napoli aan zijn conditie te werken. Daarnaast is Alexis Saelemaekers geblesseerd en staat er ook een vraagteken achter Amadou Onana, die woensdag uitviel bij Aston Villa.

LEES OOK: Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Trossard keert wellicht terug

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad verwachten wel dat Leandro Trossard zal terugkeren in de selectie. De 29-jarige aanvaller werd in september nog net als Yannick Carrasco gepasseerd omdat Tedesco voorin kansen wou geven aan jonge spelers, maar verkeert sindsdien in grote vorm bij Arsenal. Met het wegvallen van De Bruyne komt er bovendien een plaatsje vrij.

Daarnaast lijkt de kans groot dat Tedesco ook weer een wit konijn uit zijn hoed zal toveren, nadat hij in september verraste met eerste selecties voor Arne Engels en Julien Duranville. Er zijn een aantal jonge Belgen die de laatste tijd hoge ogen gooien, zoals bijvoorbeeld Malick Fofana bij Lyon.

Dams, Seys of Sardella als wit konijn?

Maar ook op de backposities zou Tedesco weleens kunnen gaan vernieuwen. Op links is de spoeling sowieso al dun. Eerder raakte al bekend dat Matteo Dams in de voorselectie zit, nadat hij de voorbije weken dé ontdekking van het seizoensbegin bij PSV bleek.

Maar ook rechts zit de bondscoach met een probleem. Castagne komt bij Fulham niet van de bank, Meunier is bij Lille ook geen titularis en Saelemaekers is out. In het verleden gaf Tedesco al aan gecharmeerd te zijn van Kyriani Sabbe, maar die is voorlopig ook nog invaller bij Club Brugge. HLN weet dat wél zijn concurrent Joaquin Seys (19) in de voorselectie zit, net als Killian Sardella. Eén van hen mag dus misschien wel op een selectie hopen.

Als Tedesco een nieuwe rechtsachter oproept, wie kan hij best kiezen?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

9
9
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

35
35
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

345
345
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

297
297
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

177
177
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

230
230
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

66
66
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

574
574
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

209
209
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

395
395
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

609
609
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

390
390
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

165
165
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

163
163
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

258
258
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

78
78
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

334
334
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

228
228
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

237
237
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws