'Tedesco tovert opnieuw wit konijn uit zijn hoed'

door
'Tedesco tovert opnieuw wit konijn uit zijn hoed'

Volgende week staat er weer interlandvoetbal op de kalender. De Rode Duivels werken daarbij hun derde en vierde wedstrijd in de Nations League af, waarin met Italië en Frankrijk twee zware dobbers wachten. Om 10u maakt Domenico Tedesco zijn selectie bekend en die zal wellicht enkele verrassingen bevatten.

De bondscoach zal immers moeten puzzelen, want hij moet behoorlijk wat namen missen. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn er al zeker niet bij, want de aanvoerder is geblesseerd en de topschutter verkiest om bij Napoli aan zijn conditie te werken. Daarnaast is Alexis Saelemaekers geblesseerd en staat er ook een vraagteken achter Amadou Onana, die woensdag uitviel bij Aston Villa.

LEES OOK: Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Trossard keert wellicht terug

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad verwachten wel dat Leandro Trossard zal terugkeren in de selectie. De 29-jarige aanvaller werd in september nog net als Yannick Carrasco gepasseerd omdat Tedesco voorin kansen wou geven aan jonge spelers, maar verkeert sindsdien in grote vorm bij Arsenal. Met het wegvallen van De Bruyne komt er bovendien een plaatsje vrij.

Daarnaast lijkt de kans groot dat Tedesco ook weer een wit konijn uit zijn hoed zal toveren, nadat hij in september verraste met eerste selecties voor Arne Engels en Julien Duranville. Er zijn een aantal jonge Belgen die de laatste tijd hoge ogen gooien, zoals bijvoorbeeld Malick Fofana bij Lyon.

Dams, Seys of Sardella als wit konijn?

Maar ook op de backposities zou Tedesco weleens kunnen gaan vernieuwen. Op links is de spoeling sowieso al dun. Eerder raakte al bekend dat Matteo Dams in de voorselectie zit, nadat hij de voorbije weken dé ontdekking van het seizoensbegin bij PSV bleek.

Maar ook rechts zit de bondscoach met een probleem. Castagne komt bij Fulham niet van de bank, Meunier is bij Lille ook geen titularis en Saelemaekers is out. In het verleden gaf Tedesco al aan gecharmeerd te zijn van Kyriani Sabbe, maar die is voorlopig ook nog invaller bij Club Brugge. HLN weet dat wél zijn concurrent Joaquin Seys (19) in de voorselectie zit, net als Killian Sardella. Eén van hen mag dus misschien wel op een selectie hopen.

Als Tedesco een nieuwe rechtsachter oproept, wie kan hij best kiezen?

Meest recent

Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

5
5
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

90
90
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

29
29
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

95
95
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

191
191
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

95
95
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

241
241
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

140
140
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

489
489
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

103
103
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

95
95
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

353
353
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

137
137
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

252
252
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

174
174
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

45
45
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

103
103
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

109
109
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

61
61
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

318
318
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

199
199
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

301
301
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

78
78
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

271
271

Meer sportnieuws