'Tedesco tovert opnieuw wit konijn uit zijn hoed'

1031 stemmen
'Tedesco tovert opnieuw wit konijn uit zijn hoed'

Volgende week staat er weer interlandvoetbal op de kalender. De Rode Duivels werken daarbij hun derde en vierde wedstrijd in de Nations League af, waarin met Italië en Frankrijk twee zware dobbers wachten. Om 10u maakt Domenico Tedesco zijn selectie bekend en die zal wellicht enkele verrassingen bevatten.

De bondscoach zal immers moeten puzzelen, want hij moet behoorlijk wat namen missen. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn er al zeker niet bij, want de aanvoerder is geblesseerd en de topschutter verkiest om bij Napoli aan zijn conditie te werken. Daarnaast is Alexis Saelemaekers geblesseerd en staat er ook een vraagteken achter Amadou Onana, die woensdag uitviel bij Aston Villa.

LEES OOK: Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

Trossard keert wellicht terug

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad verwachten wel dat Leandro Trossard zal terugkeren in de selectie. De 29-jarige aanvaller werd in september nog net als Yannick Carrasco gepasseerd omdat Tedesco voorin kansen wou geven aan jonge spelers, maar verkeert sindsdien in grote vorm bij Arsenal. Met het wegvallen van De Bruyne komt er bovendien een plaatsje vrij.

Daarnaast lijkt de kans groot dat Tedesco ook weer een wit konijn uit zijn hoed zal toveren, nadat hij in september verraste met eerste selecties voor Arne Engels en Julien Duranville. Er zijn een aantal jonge Belgen die de laatste tijd hoge ogen gooien, zoals bijvoorbeeld Malick Fofana bij Lyon.

Dams, Seys of Sardella als wit konijn?

Maar ook op de backposities zou Tedesco weleens kunnen gaan vernieuwen. Op links is de spoeling sowieso al dun. Eerder raakte al bekend dat Matteo Dams in de voorselectie zit, nadat hij de voorbije weken dé ontdekking van het seizoensbegin bij PSV bleek.

Maar ook rechts zit de bondscoach met een probleem. Castagne komt bij Fulham niet van de bank, Meunier is bij Lille ook geen titularis en Saelemaekers is out. In het verleden gaf Tedesco al aan gecharmeerd te zijn van Kyriani Sabbe, maar die is voorlopig ook nog invaller bij Club Brugge. HLN weet dat wél zijn concurrent Joaquin Seys (19) in de voorselectie zit, net als Killian Sardella. Eén van hen mag dus misschien wel op een selectie hopen.

Als Tedesco een nieuwe rechtsachter oproept, wie kan hij best kiezen?

Meest recent

Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

5
5
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

25
25
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

159
159
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

41
41
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

80
80
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

197
197
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

61
61
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

663
663
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

362
362
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

25
25
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

181
181
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

697
697
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

134
134
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

381
381
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

711
711
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

520
520
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

336
336
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

533
533
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

146
146
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

162
162
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

104
104
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

108
108
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

205
205
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

339
339

Meer sportnieuws