'Tedesco tovert opnieuw wit konijn uit zijn hoed'

door
'Tedesco tovert opnieuw wit konijn uit zijn hoed'

Volgende week staat er weer interlandvoetbal op de kalender. De Rode Duivels werken daarbij hun derde en vierde wedstrijd in de Nations League af, waarin met Italië en Frankrijk twee zware dobbers wachten. Om 10u maakt Domenico Tedesco zijn selectie bekend en die zal wellicht enkele verrassingen bevatten.

De bondscoach zal immers moeten puzzelen, want hij moet behoorlijk wat namen missen. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn er al zeker niet bij, want de aanvoerder is geblesseerd en de topschutter verkiest om bij Napoli aan zijn conditie te werken. Daarnaast is Alexis Saelemaekers geblesseerd en staat er ook een vraagteken achter Amadou Onana, die woensdag uitviel bij Aston Villa.

LEES OOK: Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

Trossard keert wellicht terug

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad verwachten wel dat Leandro Trossard zal terugkeren in de selectie. De 29-jarige aanvaller werd in september nog net als Yannick Carrasco gepasseerd omdat Tedesco voorin kansen wou geven aan jonge spelers, maar verkeert sindsdien in grote vorm bij Arsenal. Met het wegvallen van De Bruyne komt er bovendien een plaatsje vrij.

Daarnaast lijkt de kans groot dat Tedesco ook weer een wit konijn uit zijn hoed zal toveren, nadat hij in september verraste met eerste selecties voor Arne Engels en Julien Duranville. Er zijn een aantal jonge Belgen die de laatste tijd hoge ogen gooien, zoals bijvoorbeeld Malick Fofana bij Lyon.

Dams, Seys of Sardella als wit konijn?

Maar ook op de backposities zou Tedesco weleens kunnen gaan vernieuwen. Op links is de spoeling sowieso al dun. Eerder raakte al bekend dat Matteo Dams in de voorselectie zit, nadat hij de voorbije weken dé ontdekking van het seizoensbegin bij PSV bleek.

Maar ook rechts zit de bondscoach met een probleem. Castagne komt bij Fulham niet van de bank, Meunier is bij Lille ook geen titularis en Saelemaekers is out. In het verleden gaf Tedesco al aan gecharmeerd te zijn van Kyriani Sabbe, maar die is voorlopig ook nog invaller bij Club Brugge. HLN weet dat wél zijn concurrent Joaquin Seys (19) in de voorselectie zit, net als Killian Sardella. Eén van hen mag dus misschien wel op een selectie hopen.

Als Tedesco een nieuwe rechtsachter oproept, wie kan hij best kiezen?

Meest recent

Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

13
13
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

67
67
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

79
79
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

156
156
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

72
72
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

94
94
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

56
56
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

148
148
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

656
656
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

165
165
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

464
464
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

310
310
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

139
139
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

236
236
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

156
156
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

488
488
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

396
396
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

188
188
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

354
354
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

909
909
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

286
286
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

518
518
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

361
361
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

394
394
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

250
250

Meer sportnieuws