Club Brugge baalt: "Grote clubs haken ongetwijfeld af"

273 stemmen
Club Brugge baalt:

Dankzij een 0-1 zege tegen Sturm Graz heeft Club Brugge een eerste driepunter in de Champions League te pakken. Toch was niet alles rozengeur en manenschijn in het Blauw-Zwarte kamp na het tripje richting Oostenrijk, waar één sterkhouder serieus door de mand viel. Zijn wanprestatie op het hoogste toneel zou helaas wel eens vergaande gevolgen kunnen hebben.

Terwijl andere goudhaantjes als Raphael Onyedika en matchwinnaar Christos Tzolis zichzelf opnieuw in de kijker speelden werd Andreas Skov Olsen halfweg reeds naar de kant gehaald voor Michal Skoras. Samen met Ferran Jutglà, die zijn kans kreeg door de afwezigheid van Gustaf Nilsson, was de Deen dan ook de dissonant aan Brugse zijde. Hoewel hij tevens worstelde met de bal verklaarde Hayen achteraf dat hij vooral niet helemaal tevreden was over het defensieve werk van Skov Olsen.

Zorgen om Skov Olsen

Een mening die behalve de analisten in de studio van VTM ook Hein Vanhaezebrouck met hem deelt. Dat hij zo weinig arbeid verricht is voor de jonge rechtsachter Joaquin Seys volgens hem geen cadeau. Een schril contrast met Tzolis aan de overkant, voor wie Vanhaezebrouck de loftrompet opsteekt. Skov Olsen daarentegen kan hem niet overtuigen. "Skov Olsen werkt niet eens. Ik zag het al in de eerste minuut. Hoe kan je zo aan een match beginnen?", vraagt hij zich af bij Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck is het dan ook volmondig eens met Hayen zijn beslissing om de winger ondanks diens status te vervangen. Meer nog: volgens hem verdient Skov Olsen het niet om zo vaak opgehemeld te worden. "Hij heeft talent, maar toont het heel sporadisch", klinkt het. Met 45 goals en 25 assists in 107 optredens legt de linkspoot nochtans erg straffe cijfers voor. Toch denkt Vanhaezebrouck dat de grote clubs op basis van deze prestatie en zijn negatieve houding ongetwijfeld zullen afhaken.

Voorbeeld aan Tzolis

"Die zullen eerder naar de andere kant van het terrein kijken, waar Tzolis staat. Die jongen scoort, schakelt een man uit en werkt voor de ploeg. Hij denkt mee met het team. Zijn transferprijs gaat terug de hoogte in", luidt het namelijk. Skov Olsen zijn prijskaartje dreigt dus evenwel wat te zakken. Al blijft hij met een geschatte marktwaarde van een slordige 18 miljoen ook na de laatste update van het gerenommeerde Transfermarkt wel nog steeds de meest waardevolle speler in onze competitie.

Een bedrag in die grootteorde bleek voor Feyenoord afgelopen zomer, toen het relatief stil bleef rond de 34-voudig international, bovendien niet te volstaan om hem los te weken uit Jan Breydel. Benieuwd of Skov Olsen, die tot medio 2026 vastligt in Westkapelle, ooit nog de jackpot zal opbrengen. In het verleden werd hij alvast ook af en toe gelinkt aan kapitaalkrachtigere gegadigden zoals pakweg Tottenham. Dergelijke ploegen lijken momenteel echter niet langer voor hem in de rij te staan. 

Wie is volgens u een betere winger?

Meest recent

'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

26
26
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

138
138
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

218
218
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

61
61
Kritiek op Mannaert neemt toe: "Ik verwacht een verklaring"

Vincent Mannaert krijgt zeer veel lof, maar het dossier van Rudi Garcia is toch bijzonder speciaal. ...

221
221
Blunder Sibierski? "Dat RSCA hem haalde voor die prijs..."

Antoine Sibierski haalde tot op heden drie nieuwe spelers naar het Lotto Park. De Brusselaars ...

375
375
KRC Genk legt aanvaller officieel onder contract

KRC Genk is bezig om zijn ploeg te versterken op de korte termijn, maar de Limburgers denken ook aan ...

62
62
'Blunder Mannaert? Nieuwe informatie over Garcia duikt op'

Rudi Garcia werd door de KBVB op straat gezet na sterke resultaten. Mark van Bommel volgt hem ...

335
335
Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

329
329
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

144
144
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

775
775
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

266
266
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

545
545
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

107
107
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

200
200
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

80
80
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

83
83
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

37
37
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

79
79
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

623
623
Westerlo heeft Belg beet, volgende aanwinst op komst

Westerlo heeft nog heel veel werk aan de winkel om een competitieve kern klaar te hebben voor de ...

91
91
Sporting Hasselt slaat transferslag bij Zulte Waregem

Sporting Hasselt was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De club van BV-voorzitters Sam ...

98
98
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

258
258
‘Opvolger Garcia: Van Bommel tekent’

De kogel is door de kerk. Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Hij tekent ...

1020
1020
Anderlecht trekt naar Zweden: pers 'lacht' met Paars-Wit

RSC Anderlecht kende twee jaar geleden een degelijke Europese campagne, maar het is in zijn ...

1132
1132

Meer sportnieuws