Club Brugge baalt: "Grote clubs haken ongetwijfeld af"

273
Club Brugge baalt:

Dankzij een 0-1 zege tegen Sturm Graz heeft Club Brugge een eerste driepunter in de Champions League te pakken. Toch was niet alles rozengeur en manenschijn in het Blauw-Zwarte kamp na het tripje richting Oostenrijk, waar één sterkhouder serieus door de mand viel. Zijn wanprestatie op het hoogste toneel zou helaas wel eens vergaande gevolgen kunnen hebben.

Terwijl andere goudhaantjes als Raphael Onyedika en matchwinnaar Christos Tzolis zichzelf opnieuw in de kijker speelden werd Andreas Skov Olsen halfweg reeds naar de kant gehaald voor Michal Skoras. Samen met Ferran Jutglà, die zijn kans kreeg door de afwezigheid van Gustaf Nilsson, was de Deen dan ook de dissonant aan Brugse zijde. Hoewel hij tevens worstelde met de bal verklaarde Hayen achteraf dat hij vooral niet helemaal tevreden was over het defensieve werk van Skov Olsen.

Zorgen om Skov Olsen

Een mening die behalve de analisten in de studio van VTM ook Hein Vanhaezebrouck met hem deelt. Dat hij zo weinig arbeid verricht is voor de jonge rechtsachter Joaquin Seys volgens hem geen cadeau. Een schril contrast met Tzolis aan de overkant, voor wie Vanhaezebrouck de loftrompet opsteekt. Skov Olsen daarentegen kan hem niet overtuigen. "Skov Olsen werkt niet eens. Ik zag het al in de eerste minuut. Hoe kan je zo aan een match beginnen?", vraagt hij zich af bij Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck is het dan ook volmondig eens met Hayen zijn beslissing om de winger ondanks diens status te vervangen. Meer nog: volgens hem verdient Skov Olsen het niet om zo vaak opgehemeld te worden. "Hij heeft talent, maar toont het heel sporadisch", klinkt het. Met 45 goals en 25 assists in 107 optredens legt de linkspoot nochtans erg straffe cijfers voor. Toch denkt Vanhaezebrouck dat de grote clubs op basis van deze prestatie en zijn negatieve houding ongetwijfeld zullen afhaken.

Voorbeeld aan Tzolis

"Die zullen eerder naar de andere kant van het terrein kijken, waar Tzolis staat. Die jongen scoort, schakelt een man uit en werkt voor de ploeg. Hij denkt mee met het team. Zijn transferprijs gaat terug de hoogte in", luidt het namelijk. Skov Olsen zijn prijskaartje dreigt dus evenwel wat te zakken. Al blijft hij met een geschatte marktwaarde van een slordige 18 miljoen ook na de laatste update van het gerenommeerde Transfermarkt wel nog steeds de meest waardevolle speler in onze competitie.

Een bedrag in die grootteorde bleek voor Feyenoord afgelopen zomer, toen het relatief stil bleef rond de 34-voudig international, bovendien niet te volstaan om hem los te weken uit Jan Breydel. Benieuwd of Skov Olsen, die tot medio 2026 vastligt in Westkapelle, ooit nog de jackpot zal opbrengen. In het verleden werd hij alvast ook af en toe gelinkt aan kapitaalkrachtigere gegadigden zoals pakweg Tottenham. Dergelijke ploegen lijken momenteel echter niet langer voor hem in de rij te staan. 

Wie is volgens u een betere winger?

Meest recent

Thorgan Hazard slaat keihard terug na moeilijke periode

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

1
1
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

209
209
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

48
48
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

28
28
‘Doodsteek voor Lammens: United haalt nieuwe Casillas’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

45
45
KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een ...

63
63
Revelatie in JPL: "Zien waar we uitkomen"

Lommel SK blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. De Limburgers pakten in het absolute slot ...

33
33
Aanwinst Club Brugge: "Gaat met de week beter voor mij"

Club Brugge blijft uitstekend voor de dag komen. Een 24 op 27 in de competitie, door in de Croky Cup ...

275
275
Mannaert en Mignolet aan zet: ruwe diamant aan boord houden

Vincent Mannaert en Simon Mignolet moeten de komende weken en maanden toch stevig gaan inzetten op ...

58
58
Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

97
97
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

146
146
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

64
64
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

307
307
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

168
168
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

238
238
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

233
233
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

30
30
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

49
49
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

481
481
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

210
210
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

605
605
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

253
253
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

52
52
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

201
201
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

142
142

Meer sportnieuws