Club Brugge baalt: "Grote clubs haken ongetwijfeld af"

273
Club Brugge baalt:

Dankzij een 0-1 zege tegen Sturm Graz heeft Club Brugge een eerste driepunter in de Champions League te pakken. Toch was niet alles rozengeur en manenschijn in het Blauw-Zwarte kamp na het tripje richting Oostenrijk, waar één sterkhouder serieus door de mand viel. Zijn wanprestatie op het hoogste toneel zou helaas wel eens vergaande gevolgen kunnen hebben.

Terwijl andere goudhaantjes als Raphael Onyedika en matchwinnaar Christos Tzolis zichzelf opnieuw in de kijker speelden werd Andreas Skov Olsen halfweg reeds naar de kant gehaald voor Michal Skoras. Samen met Ferran Jutglà, die zijn kans kreeg door de afwezigheid van Gustaf Nilsson, was de Deen dan ook de dissonant aan Brugse zijde. Hoewel hij tevens worstelde met de bal verklaarde Hayen achteraf dat hij vooral niet helemaal tevreden was over het defensieve werk van Skov Olsen.

Zorgen om Skov Olsen

Een mening die behalve de analisten in de studio van VTM ook Hein Vanhaezebrouck met hem deelt. Dat hij zo weinig arbeid verricht is voor de jonge rechtsachter Joaquin Seys volgens hem geen cadeau. Een schril contrast met Tzolis aan de overkant, voor wie Vanhaezebrouck de loftrompet opsteekt. Skov Olsen daarentegen kan hem niet overtuigen. "Skov Olsen werkt niet eens. Ik zag het al in de eerste minuut. Hoe kan je zo aan een match beginnen?", vraagt hij zich af bij Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck is het dan ook volmondig eens met Hayen zijn beslissing om de winger ondanks diens status te vervangen. Meer nog: volgens hem verdient Skov Olsen het niet om zo vaak opgehemeld te worden. "Hij heeft talent, maar toont het heel sporadisch", klinkt het. Met 45 goals en 25 assists in 107 optredens legt de linkspoot nochtans erg straffe cijfers voor. Toch denkt Vanhaezebrouck dat de grote clubs op basis van deze prestatie en zijn negatieve houding ongetwijfeld zullen afhaken.

Voorbeeld aan Tzolis

"Die zullen eerder naar de andere kant van het terrein kijken, waar Tzolis staat. Die jongen scoort, schakelt een man uit en werkt voor de ploeg. Hij denkt mee met het team. Zijn transferprijs gaat terug de hoogte in", luidt het namelijk. Skov Olsen zijn prijskaartje dreigt dus evenwel wat te zakken. Al blijft hij met een geschatte marktwaarde van een slordige 18 miljoen ook na de laatste update van het gerenommeerde Transfermarkt wel nog steeds de meest waardevolle speler in onze competitie.

Een bedrag in die grootteorde bleek voor Feyenoord afgelopen zomer, toen het relatief stil bleef rond de 34-voudig international, bovendien niet te volstaan om hem los te weken uit Jan Breydel. Benieuwd of Skov Olsen, die tot medio 2026 vastligt in Westkapelle, ooit nog de jackpot zal opbrengen. In het verleden werd hij alvast ook af en toe gelinkt aan kapitaalkrachtigere gegadigden zoals pakweg Tottenham. Dergelijke ploegen lijken momenteel echter niet langer voor hem in de rij te staan. 

Wie is volgens u een betere winger?

Meest recent

Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

0
0
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

7
7
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

8
8
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

10
10
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

94
94
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

105
105
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

54
54
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

14
14
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

103
103
RSCA-fans begrijpen niets van ingreep Bruno: "Rampzalig"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

215
215
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

339
339
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

171
171
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

93
93
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

80
80
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

283
283
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

164
164
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

161
161
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

598
598
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

152
152
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

169
169
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

38
38
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

412
412
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

426
426
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

94
94
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

315
315

Meer sportnieuws