Club Brugge baalt: "Grote clubs haken ongetwijfeld af"

273
Club Brugge baalt:

Dankzij een 0-1 zege tegen Sturm Graz heeft Club Brugge een eerste driepunter in de Champions League te pakken. Toch was niet alles rozengeur en manenschijn in het Blauw-Zwarte kamp na het tripje richting Oostenrijk, waar één sterkhouder serieus door de mand viel. Zijn wanprestatie op het hoogste toneel zou helaas wel eens vergaande gevolgen kunnen hebben.

Terwijl andere goudhaantjes als Raphael Onyedika en matchwinnaar Christos Tzolis zichzelf opnieuw in de kijker speelden werd Andreas Skov Olsen halfweg reeds naar de kant gehaald voor Michal Skoras. Samen met Ferran Jutglà, die zijn kans kreeg door de afwezigheid van Gustaf Nilsson, was de Deen dan ook de dissonant aan Brugse zijde. Hoewel hij tevens worstelde met de bal verklaarde Hayen achteraf dat hij vooral niet helemaal tevreden was over het defensieve werk van Skov Olsen.

Zorgen om Skov Olsen

Een mening die behalve de analisten in de studio van VTM ook Hein Vanhaezebrouck met hem deelt. Dat hij zo weinig arbeid verricht is voor de jonge rechtsachter Joaquin Seys volgens hem geen cadeau. Een schril contrast met Tzolis aan de overkant, voor wie Vanhaezebrouck de loftrompet opsteekt. Skov Olsen daarentegen kan hem niet overtuigen. "Skov Olsen werkt niet eens. Ik zag het al in de eerste minuut. Hoe kan je zo aan een match beginnen?", vraagt hij zich af bij Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck is het dan ook volmondig eens met Hayen zijn beslissing om de winger ondanks diens status te vervangen. Meer nog: volgens hem verdient Skov Olsen het niet om zo vaak opgehemeld te worden. "Hij heeft talent, maar toont het heel sporadisch", klinkt het. Met 45 goals en 25 assists in 107 optredens legt de linkspoot nochtans erg straffe cijfers voor. Toch denkt Vanhaezebrouck dat de grote clubs op basis van deze prestatie en zijn negatieve houding ongetwijfeld zullen afhaken.

Voorbeeld aan Tzolis

"Die zullen eerder naar de andere kant van het terrein kijken, waar Tzolis staat. Die jongen scoort, schakelt een man uit en werkt voor de ploeg. Hij denkt mee met het team. Zijn transferprijs gaat terug de hoogte in", luidt het namelijk. Skov Olsen zijn prijskaartje dreigt dus evenwel wat te zakken. Al blijft hij met een geschatte marktwaarde van een slordige 18 miljoen ook na de laatste update van het gerenommeerde Transfermarkt wel nog steeds de meest waardevolle speler in onze competitie.

Een bedrag in die grootteorde bleek voor Feyenoord afgelopen zomer, toen het relatief stil bleef rond de 34-voudig international, bovendien niet te volstaan om hem los te weken uit Jan Breydel. Benieuwd of Skov Olsen, die tot medio 2026 vastligt in Westkapelle, ooit nog de jackpot zal opbrengen. In het verleden werd hij alvast ook af en toe gelinkt aan kapitaalkrachtigere gegadigden zoals pakweg Tottenham. Dergelijke ploegen lijken momenteel echter niet langer voor hem in de rij te staan. 

Wie is volgens u een betere winger?

Meest recent

Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

5
5
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

16
16
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

19
19
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

259
259
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

83
83
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

107
107
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

330
330
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

124
124
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

212
212
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

152
152
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1670
1670
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

306
306
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

67
67
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

267
267
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

276
276
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

354
354
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

130
130
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

513
513
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

153
153
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

183
183
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

199
199
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

142
142
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

444
444
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

164
164
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

55
55

Meer sportnieuws