Schokkende afgang: hoe Siquet het verknoeit bij Club Brugge

door
Schokkende afgang: hoe Siquet het verknoeit bij Club Brugge

Hugo Siquet werd vorig seizoen gezien als een directe en zijn profiel leek ideaal te passen bij het DNA van de club. Bij zijn komst was er veel hoop dat Siquet meteen impact zou maken, vooral met het vooruitzicht op Champions League-voetbal. Helaas bleek dat niet het geval. Na enkele teleurstellende prestaties, waaronder dodelijk balverlies tegen KRC Genk en een slechte beurt tegen Standard, kwam hij in de problemen.

De afgelopen weken stonden in het teken van frustratie: Siquet speelde geen enkele minuut in zijn laatste vijf wedstrijden en zat vaak in de tribune. Het lijkt erop dat Siquet zijn kans bij Club Brugge aan zich voorbij laat gaan.

LEES OOK: Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

Club Brugge deed koopje met Siquet-transfer

Hoewel verwacht werd dat Hugo Siquet afgelopen zomer naar Anderlecht zou trekken, terwijl ook Franse en Engelse clubs interesse toonden, was het aartsrivaal Club Brugge die uiteindelijk de rechtsback binnenhaalde.

Met Kyriani Sabbe en Amine Et-Taïbi al op de positie leek het misschien overbodig, maar de komst van Siquet was een no-brainer. Zijn Belgische nationaliteit was een pluspunt voor het wedstrijdblad, maar het was vooral zijn mentaliteit die Club overtuigde, perfect passend bij het DNA van Blauw-Zwart.

Op 22-jarige leeftijd beschikt Siquet over enorm potentieel en past hij goed in het systeem van de club. Zijn uithoudingsvermogen is indrukwekkend; bij Cercle legde hij gemiddeld 12 kilometer per wedstrijd af langs de flank, en zijn voorzetten zijn scherp en precies.

“Bij de jeugd van Standard vertelden ze me vaak dat ik een Vlaamse werkersmentaliteit heb,” vertelde hij met een glimlach aan RTBF. “Ik hou ervan om hard te werken en altijd over mijn grenzen te gaan.”

Club Brugge gaf meteen aan dat ze niet bereid waren een torenhoge transfersom te betalen voor Siquet. Uiteindelijk bereikten ze met Freiburg een akkoord van 3 miljoen euro – een koopje gezien de marktwaarde, zelfs met de bescheiden bonussen erbij.

Siquet kwam om Champions League te spelen

Hugo Siquet werd bij zijn komst naar Club Brugge verwacht om meteen het verschil te maken. Jacky Mathijssen noemde hem in Het Belang van Limburg een zekerheid voor Club, een speler die zich al had bewezen in de Belgische competitie.

Siquet zelf zag zijn transfer als een stap richting het ultieme doel: Rode Duivel worden. “Ik denk dat deze transfer daarbij kan helpen,” vertelde hij in Het Nieuwsblad. Het vooruitzicht om in de Champions League te spelen gaf voor hem de doorslag, waardoor hij Club Brugge verkoos boven onder andere Toulouse FC.

Onder coach Nicky Hayen worden er hoge verwachtingen gesteld aan de fullbacks: ze moeten goed positiespel spelen, initiatief nemen, durven en iets extra toevoegen aan de opbouw.

Aan Siquet de taak om aanvallend bij te dragen en door de linies heen te breken. Zijn debuut, tijdens een invalbeurt tegen KV Mechelen, begon veelbelovend – hij maakte direct indruk.

Maar daarna ging het bergafwaarts voor de jonge verdediger.

Siquet spoorloos: het wordt dramatisch

Hugo Siquet beleeft een moeilijke periode bij Club Brugge. Na een tegenvallende prestatie tegen Standard en dodelijk balverlies tegen KRC Genk, dat gelukkig niet werd afgestraft, leek de jonge rechtsback moeite te hebben met het tempo.

Hoewel hij tegen Cercle Brugge enkele goede voorzetten afleverde, kreeg hij ook een uitbrander van coach Nicky Hayen omdat hij te laag bleef staan in balbezit. Hein Vanhaezebrouck sprak begin september in Het Nieuwsblad terecht uit dat iedereen meer verwacht van Siquet.

Zijn situatie verergerde in de afgelopen weken. In de laatste vijf wedstrijden stond hij geen minuut op het veld. Tegen KV Kortrijk bleef hij de hele wedstrijd op de bank, en in de duels tegen AA Gent, Charleroi, Borussia Dortmund en Sturm Graz werd hij zelfs niet geselecteerd.

La Dernière Heure concludeerde dat het voor Siquet alleen maar slechter wordt. Joaquin Seys, die probleemloos zijn kans greep, ging hem snel voorbij in de pikorde. Seys bewees zijn waarde meermaals en presteert al weken uitstekend, zelfs tegen zijn voet als rechtsback.

Hierdoor heeft Siquet de concurrentiestrijd voorlopig verloren.

Zal Siquet nog slagen bij Club Brugge?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

47
47
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

47
47
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

22
22
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

311
311
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

382
382
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

121
121
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

264
264
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

84
84
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

557
557
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

119
119
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

127
127
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

363
363
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

391
391
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

144
144
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

556
556
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

640
640
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

209
209
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

525
525
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

78
78
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

202
202
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

896
896
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

53
53
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

742
742
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws