Schokkende afgang: hoe Siquet het verknoeit bij Club Brugge

1243 stemmen
Schokkende afgang: hoe Siquet het verknoeit bij Club Brugge

Hugo Siquet werd vorig seizoen gezien als een directe en zijn profiel leek ideaal te passen bij het DNA van de club. Bij zijn komst was er veel hoop dat Siquet meteen impact zou maken, vooral met het vooruitzicht op Champions League-voetbal. Helaas bleek dat niet het geval. Na enkele teleurstellende prestaties, waaronder dodelijk balverlies tegen KRC Genk en een slechte beurt tegen Standard, kwam hij in de problemen.

De afgelopen weken stonden in het teken van frustratie: Siquet speelde geen enkele minuut in zijn laatste vijf wedstrijden en zat vaak in de tribune. Het lijkt erop dat Siquet zijn kans bij Club Brugge aan zich voorbij laat gaan.

LEES OOK: 'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Club Brugge deed koopje met Siquet-transfer

Hoewel verwacht werd dat Hugo Siquet afgelopen zomer naar Anderlecht zou trekken, terwijl ook Franse en Engelse clubs interesse toonden, was het aartsrivaal Club Brugge die uiteindelijk de rechtsback binnenhaalde.

Met Kyriani Sabbe en Amine Et-Taïbi al op de positie leek het misschien overbodig, maar de komst van Siquet was een no-brainer. Zijn Belgische nationaliteit was een pluspunt voor het wedstrijdblad, maar het was vooral zijn mentaliteit die Club overtuigde, perfect passend bij het DNA van Blauw-Zwart.

Op 22-jarige leeftijd beschikt Siquet over enorm potentieel en past hij goed in het systeem van de club. Zijn uithoudingsvermogen is indrukwekkend; bij Cercle legde hij gemiddeld 12 kilometer per wedstrijd af langs de flank, en zijn voorzetten zijn scherp en precies.

“Bij de jeugd van Standard vertelden ze me vaak dat ik een Vlaamse werkersmentaliteit heb,” vertelde hij met een glimlach aan RTBF. “Ik hou ervan om hard te werken en altijd over mijn grenzen te gaan.”

Club Brugge gaf meteen aan dat ze niet bereid waren een torenhoge transfersom te betalen voor Siquet. Uiteindelijk bereikten ze met Freiburg een akkoord van 3 miljoen euro – een koopje gezien de marktwaarde, zelfs met de bescheiden bonussen erbij.

Siquet kwam om Champions League te spelen

Hugo Siquet werd bij zijn komst naar Club Brugge verwacht om meteen het verschil te maken. Jacky Mathijssen noemde hem in Het Belang van Limburg een zekerheid voor Club, een speler die zich al had bewezen in de Belgische competitie.

Siquet zelf zag zijn transfer als een stap richting het ultieme doel: Rode Duivel worden. “Ik denk dat deze transfer daarbij kan helpen,” vertelde hij in Het Nieuwsblad. Het vooruitzicht om in de Champions League te spelen gaf voor hem de doorslag, waardoor hij Club Brugge verkoos boven onder andere Toulouse FC.

Onder coach Nicky Hayen worden er hoge verwachtingen gesteld aan de fullbacks: ze moeten goed positiespel spelen, initiatief nemen, durven en iets extra toevoegen aan de opbouw.

Aan Siquet de taak om aanvallend bij te dragen en door de linies heen te breken. Zijn debuut, tijdens een invalbeurt tegen KV Mechelen, begon veelbelovend – hij maakte direct indruk.

Maar daarna ging het bergafwaarts voor de jonge verdediger.

Siquet spoorloos: het wordt dramatisch

Hugo Siquet beleeft een moeilijke periode bij Club Brugge. Na een tegenvallende prestatie tegen Standard en dodelijk balverlies tegen KRC Genk, dat gelukkig niet werd afgestraft, leek de jonge rechtsback moeite te hebben met het tempo.

Hoewel hij tegen Cercle Brugge enkele goede voorzetten afleverde, kreeg hij ook een uitbrander van coach Nicky Hayen omdat hij te laag bleef staan in balbezit. Hein Vanhaezebrouck sprak begin september in Het Nieuwsblad terecht uit dat iedereen meer verwacht van Siquet.

Zijn situatie verergerde in de afgelopen weken. In de laatste vijf wedstrijden stond hij geen minuut op het veld. Tegen KV Kortrijk bleef hij de hele wedstrijd op de bank, en in de duels tegen AA Gent, Charleroi, Borussia Dortmund en Sturm Graz werd hij zelfs niet geselecteerd.

La Dernière Heure concludeerde dat het voor Siquet alleen maar slechter wordt. Joaquin Seys, die probleemloos zijn kans greep, ging hem snel voorbij in de pikorde. Seys bewees zijn waarde meermaals en presteert al weken uitstekend, zelfs tegen zijn voet als rechtsback.

Hierdoor heeft Siquet de concurrentiestrijd voorlopig verloren.

Zal Siquet nog slagen bij Club Brugge?

Meest recent

'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

19
19
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

23
23
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

82
82
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

170
170
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

779
779
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

168
168
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

78
78
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

161
161
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

87
87
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

256
256
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

106
106
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

523
523
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

502
502
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

408
408
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

918
918
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

212
212
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

273
273
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

420
420
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

56
56
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

589
589
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

228
228
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

185
185
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

67
67
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

101
101
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

78
78

Meer sportnieuws