Schokkende afgang: hoe Siquet het verknoeit bij Club Brugge

1243
Schokkende afgang: hoe Siquet het verknoeit bij Club Brugge

Hugo Siquet werd vorig seizoen gezien als een directe en zijn profiel leek ideaal te passen bij het DNA van de club. Bij zijn komst was er veel hoop dat Siquet meteen impact zou maken, vooral met het vooruitzicht op Champions League-voetbal. Helaas bleek dat niet het geval. Na enkele teleurstellende prestaties, waaronder dodelijk balverlies tegen KRC Genk en een slechte beurt tegen Standard, kwam hij in de problemen.

De afgelopen weken stonden in het teken van frustratie: Siquet speelde geen enkele minuut in zijn laatste vijf wedstrijden en zat vaak in de tribune. Het lijkt erop dat Siquet zijn kans bij Club Brugge aan zich voorbij laat gaan.

LEES OOK: Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge deed koopje met Siquet-transfer

Hoewel verwacht werd dat Hugo Siquet afgelopen zomer naar Anderlecht zou trekken, terwijl ook Franse en Engelse clubs interesse toonden, was het aartsrivaal Club Brugge die uiteindelijk de rechtsback binnenhaalde.

Met Kyriani Sabbe en Amine Et-Taïbi al op de positie leek het misschien overbodig, maar de komst van Siquet was een no-brainer. Zijn Belgische nationaliteit was een pluspunt voor het wedstrijdblad, maar het was vooral zijn mentaliteit die Club overtuigde, perfect passend bij het DNA van Blauw-Zwart.

Op 22-jarige leeftijd beschikt Siquet over enorm potentieel en past hij goed in het systeem van de club. Zijn uithoudingsvermogen is indrukwekkend; bij Cercle legde hij gemiddeld 12 kilometer per wedstrijd af langs de flank, en zijn voorzetten zijn scherp en precies.

“Bij de jeugd van Standard vertelden ze me vaak dat ik een Vlaamse werkersmentaliteit heb,” vertelde hij met een glimlach aan RTBF. “Ik hou ervan om hard te werken en altijd over mijn grenzen te gaan.”

Club Brugge gaf meteen aan dat ze niet bereid waren een torenhoge transfersom te betalen voor Siquet. Uiteindelijk bereikten ze met Freiburg een akkoord van 3 miljoen euro – een koopje gezien de marktwaarde, zelfs met de bescheiden bonussen erbij.

Siquet kwam om Champions League te spelen

Hugo Siquet werd bij zijn komst naar Club Brugge verwacht om meteen het verschil te maken. Jacky Mathijssen noemde hem in Het Belang van Limburg een zekerheid voor Club, een speler die zich al had bewezen in de Belgische competitie.

Siquet zelf zag zijn transfer als een stap richting het ultieme doel: Rode Duivel worden. “Ik denk dat deze transfer daarbij kan helpen,” vertelde hij in Het Nieuwsblad. Het vooruitzicht om in de Champions League te spelen gaf voor hem de doorslag, waardoor hij Club Brugge verkoos boven onder andere Toulouse FC.

Onder coach Nicky Hayen worden er hoge verwachtingen gesteld aan de fullbacks: ze moeten goed positiespel spelen, initiatief nemen, durven en iets extra toevoegen aan de opbouw.

Aan Siquet de taak om aanvallend bij te dragen en door de linies heen te breken. Zijn debuut, tijdens een invalbeurt tegen KV Mechelen, begon veelbelovend – hij maakte direct indruk.

Maar daarna ging het bergafwaarts voor de jonge verdediger.

Siquet spoorloos: het wordt dramatisch

Hugo Siquet beleeft een moeilijke periode bij Club Brugge. Na een tegenvallende prestatie tegen Standard en dodelijk balverlies tegen KRC Genk, dat gelukkig niet werd afgestraft, leek de jonge rechtsback moeite te hebben met het tempo.

Hoewel hij tegen Cercle Brugge enkele goede voorzetten afleverde, kreeg hij ook een uitbrander van coach Nicky Hayen omdat hij te laag bleef staan in balbezit. Hein Vanhaezebrouck sprak begin september in Het Nieuwsblad terecht uit dat iedereen meer verwacht van Siquet.

Zijn situatie verergerde in de afgelopen weken. In de laatste vijf wedstrijden stond hij geen minuut op het veld. Tegen KV Kortrijk bleef hij de hele wedstrijd op de bank, en in de duels tegen AA Gent, Charleroi, Borussia Dortmund en Sturm Graz werd hij zelfs niet geselecteerd.

La Dernière Heure concludeerde dat het voor Siquet alleen maar slechter wordt. Joaquin Seys, die probleemloos zijn kans greep, ging hem snel voorbij in de pikorde. Seys bewees zijn waarde meermaals en presteert al weken uitstekend, zelfs tegen zijn voet als rechtsback.

Hierdoor heeft Siquet de concurrentiestrijd voorlopig verloren.

Zal Siquet nog slagen bij Club Brugge?

Meest recent

Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

2
2
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

74
74
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

56
56
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

121
121
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

192
192
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

117
117
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

32
32
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

49
49
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

117
117
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

214
214
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

39
39
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

121
121
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

297
297
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

205
205
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

242
242
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

182
182
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

125
125
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

163
163
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

70
70
'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

351
351
'Witte rook: Courtois kent zijn club voor volgend seizoen'

De Rode Duivels moesten het de voorbije weken in de Nations League zien te stellen zonder Thibaut ...

455
455
Tielemans moet vrezen: Neville komt met pijnlijk verdict

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

70
70
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

129
129
Cucurella reageert op rood Vinicius: "Als ze één haar aanraken..."

Real Madrid pakte zaterdag een belangrijke zege tegen Villarreal, maar grote vreugde heerste er ...

311
311
Bizarre situatie Club: genegeerd door Leko, niet door maats

Club Brugge stoomt zich klaar voor zijn volgende cruciale opdracht, want dinsdag volgt al de tweede ...

167
167

Meer sportnieuws