Schokkende afgang: hoe Siquet het verknoeit bij Club Brugge

1243 stemmen
Schokkende afgang: hoe Siquet het verknoeit bij Club Brugge

Hugo Siquet werd vorig seizoen gezien als een directe en zijn profiel leek ideaal te passen bij het DNA van de club. Bij zijn komst was er veel hoop dat Siquet meteen impact zou maken, vooral met het vooruitzicht op Champions League-voetbal. Helaas bleek dat niet het geval. Na enkele teleurstellende prestaties, waaronder dodelijk balverlies tegen KRC Genk en een slechte beurt tegen Standard, kwam hij in de problemen.

De afgelopen weken stonden in het teken van frustratie: Siquet speelde geen enkele minuut in zijn laatste vijf wedstrijden en zat vaak in de tribune. Het lijkt erop dat Siquet zijn kans bij Club Brugge aan zich voorbij laat gaan.

LEES OOK: Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Club Brugge deed koopje met Siquet-transfer

Hoewel verwacht werd dat Hugo Siquet afgelopen zomer naar Anderlecht zou trekken, terwijl ook Franse en Engelse clubs interesse toonden, was het aartsrivaal Club Brugge die uiteindelijk de rechtsback binnenhaalde.

Met Kyriani Sabbe en Amine Et-Taïbi al op de positie leek het misschien overbodig, maar de komst van Siquet was een no-brainer. Zijn Belgische nationaliteit was een pluspunt voor het wedstrijdblad, maar het was vooral zijn mentaliteit die Club overtuigde, perfect passend bij het DNA van Blauw-Zwart.

Op 22-jarige leeftijd beschikt Siquet over enorm potentieel en past hij goed in het systeem van de club. Zijn uithoudingsvermogen is indrukwekkend; bij Cercle legde hij gemiddeld 12 kilometer per wedstrijd af langs de flank, en zijn voorzetten zijn scherp en precies.

“Bij de jeugd van Standard vertelden ze me vaak dat ik een Vlaamse werkersmentaliteit heb,” vertelde hij met een glimlach aan RTBF. “Ik hou ervan om hard te werken en altijd over mijn grenzen te gaan.”

Club Brugge gaf meteen aan dat ze niet bereid waren een torenhoge transfersom te betalen voor Siquet. Uiteindelijk bereikten ze met Freiburg een akkoord van 3 miljoen euro – een koopje gezien de marktwaarde, zelfs met de bescheiden bonussen erbij.

Siquet kwam om Champions League te spelen

Hugo Siquet werd bij zijn komst naar Club Brugge verwacht om meteen het verschil te maken. Jacky Mathijssen noemde hem in Het Belang van Limburg een zekerheid voor Club, een speler die zich al had bewezen in de Belgische competitie.

Siquet zelf zag zijn transfer als een stap richting het ultieme doel: Rode Duivel worden. “Ik denk dat deze transfer daarbij kan helpen,” vertelde hij in Het Nieuwsblad. Het vooruitzicht om in de Champions League te spelen gaf voor hem de doorslag, waardoor hij Club Brugge verkoos boven onder andere Toulouse FC.

Onder coach Nicky Hayen worden er hoge verwachtingen gesteld aan de fullbacks: ze moeten goed positiespel spelen, initiatief nemen, durven en iets extra toevoegen aan de opbouw.

Aan Siquet de taak om aanvallend bij te dragen en door de linies heen te breken. Zijn debuut, tijdens een invalbeurt tegen KV Mechelen, begon veelbelovend – hij maakte direct indruk.

Maar daarna ging het bergafwaarts voor de jonge verdediger.

Siquet spoorloos: het wordt dramatisch

Hugo Siquet beleeft een moeilijke periode bij Club Brugge. Na een tegenvallende prestatie tegen Standard en dodelijk balverlies tegen KRC Genk, dat gelukkig niet werd afgestraft, leek de jonge rechtsback moeite te hebben met het tempo.

Hoewel hij tegen Cercle Brugge enkele goede voorzetten afleverde, kreeg hij ook een uitbrander van coach Nicky Hayen omdat hij te laag bleef staan in balbezit. Hein Vanhaezebrouck sprak begin september in Het Nieuwsblad terecht uit dat iedereen meer verwacht van Siquet.

Zijn situatie verergerde in de afgelopen weken. In de laatste vijf wedstrijden stond hij geen minuut op het veld. Tegen KV Kortrijk bleef hij de hele wedstrijd op de bank, en in de duels tegen AA Gent, Charleroi, Borussia Dortmund en Sturm Graz werd hij zelfs niet geselecteerd.

La Dernière Heure concludeerde dat het voor Siquet alleen maar slechter wordt. Joaquin Seys, die probleemloos zijn kans greep, ging hem snel voorbij in de pikorde. Seys bewees zijn waarde meermaals en presteert al weken uitstekend, zelfs tegen zijn voet als rechtsback.

Hierdoor heeft Siquet de concurrentiestrijd voorlopig verloren.

Zal Siquet nog slagen bij Club Brugge?

Meest recent

KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

326
326
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

121
121
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

62
62
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

367
367
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

136
136
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

84
84
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

174
174
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

94
94
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

437
437
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

276
276
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

257
257
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

964
964
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

172
172
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

91
91
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

46
46
Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Ajax wil weer aan de top van het Nederlandse voetbal staan. De Amsterdammers verliezen mogelijk nog ...

153
153
Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League klopt op de deur en het Refereeing Department heeft de ...

159
159
‘Strijd om Bertaccini barst los: Anderlecht wijst bod af’

RSC Anderlecht en Adriano Bertaccini stevenen af op een breuk. De aanvaller past naar verluidt niet ...

1017
1017
Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Met Mark van Bommel aan het roer als bondscoach, mag een aantal jonge gasten hopen op een (nieuwe) ...

317
317
Club Brugge breekt de bank: kersverse topaanwinst binnen

Club Brugge heeft in aanloop naar de competitiestart nog een tandje bijgestoken. Daags na de komst ...

971
971
'STVV strikt WK-ganger; KVM wil shoppen in eigen land'

Vrijdagavond gaat het seizoen 2026-2027 van start in de Jupiler Pro League. Maar aan de vooravond ...

287
287
Tzolis doet monden openvallen bij Arsenal: meteen nieuwe bijnaam

Christos Tzolis realiseerde in het tussenseizoen een absolute droomtransfer. De flankaanvaller ...

944
944
Lukaku weg bij Napoli: nu al terugkeer naar Anderlecht?

Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku op vertrekken staat bij SSC Napoli. Waar zijn ...

681
681
Club op voorhand al kampioen? Boeckx ziet twéé valkuilen

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur. Het belooft een interessante ...

979
979

Meer sportnieuws