Schokkende afgang: hoe Siquet het verknoeit bij Club Brugge

1243
Schokkende afgang: hoe Siquet het verknoeit bij Club Brugge

Hugo Siquet werd vorig seizoen gezien als een directe en zijn profiel leek ideaal te passen bij het DNA van de club. Bij zijn komst was er veel hoop dat Siquet meteen impact zou maken, vooral met het vooruitzicht op Champions League-voetbal. Helaas bleek dat niet het geval. Na enkele teleurstellende prestaties, waaronder dodelijk balverlies tegen KRC Genk en een slechte beurt tegen Standard, kwam hij in de problemen.

De afgelopen weken stonden in het teken van frustratie: Siquet speelde geen enkele minuut in zijn laatste vijf wedstrijden en zat vaak in de tribune. Het lijkt erop dat Siquet zijn kans bij Club Brugge aan zich voorbij laat gaan.

LEES OOK: Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Club Brugge deed koopje met Siquet-transfer

Hoewel verwacht werd dat Hugo Siquet afgelopen zomer naar Anderlecht zou trekken, terwijl ook Franse en Engelse clubs interesse toonden, was het aartsrivaal Club Brugge die uiteindelijk de rechtsback binnenhaalde.

Met Kyriani Sabbe en Amine Et-Taïbi al op de positie leek het misschien overbodig, maar de komst van Siquet was een no-brainer. Zijn Belgische nationaliteit was een pluspunt voor het wedstrijdblad, maar het was vooral zijn mentaliteit die Club overtuigde, perfect passend bij het DNA van Blauw-Zwart.

Op 22-jarige leeftijd beschikt Siquet over enorm potentieel en past hij goed in het systeem van de club. Zijn uithoudingsvermogen is indrukwekkend; bij Cercle legde hij gemiddeld 12 kilometer per wedstrijd af langs de flank, en zijn voorzetten zijn scherp en precies.

“Bij de jeugd van Standard vertelden ze me vaak dat ik een Vlaamse werkersmentaliteit heb,” vertelde hij met een glimlach aan RTBF. “Ik hou ervan om hard te werken en altijd over mijn grenzen te gaan.”

Club Brugge gaf meteen aan dat ze niet bereid waren een torenhoge transfersom te betalen voor Siquet. Uiteindelijk bereikten ze met Freiburg een akkoord van 3 miljoen euro – een koopje gezien de marktwaarde, zelfs met de bescheiden bonussen erbij.

Siquet kwam om Champions League te spelen

Hugo Siquet werd bij zijn komst naar Club Brugge verwacht om meteen het verschil te maken. Jacky Mathijssen noemde hem in Het Belang van Limburg een zekerheid voor Club, een speler die zich al had bewezen in de Belgische competitie.

Siquet zelf zag zijn transfer als een stap richting het ultieme doel: Rode Duivel worden. “Ik denk dat deze transfer daarbij kan helpen,” vertelde hij in Het Nieuwsblad. Het vooruitzicht om in de Champions League te spelen gaf voor hem de doorslag, waardoor hij Club Brugge verkoos boven onder andere Toulouse FC.

Onder coach Nicky Hayen worden er hoge verwachtingen gesteld aan de fullbacks: ze moeten goed positiespel spelen, initiatief nemen, durven en iets extra toevoegen aan de opbouw.

Aan Siquet de taak om aanvallend bij te dragen en door de linies heen te breken. Zijn debuut, tijdens een invalbeurt tegen KV Mechelen, begon veelbelovend – hij maakte direct indruk.

Maar daarna ging het bergafwaarts voor de jonge verdediger.

Siquet spoorloos: het wordt dramatisch

Hugo Siquet beleeft een moeilijke periode bij Club Brugge. Na een tegenvallende prestatie tegen Standard en dodelijk balverlies tegen KRC Genk, dat gelukkig niet werd afgestraft, leek de jonge rechtsback moeite te hebben met het tempo.

Hoewel hij tegen Cercle Brugge enkele goede voorzetten afleverde, kreeg hij ook een uitbrander van coach Nicky Hayen omdat hij te laag bleef staan in balbezit. Hein Vanhaezebrouck sprak begin september in Het Nieuwsblad terecht uit dat iedereen meer verwacht van Siquet.

Zijn situatie verergerde in de afgelopen weken. In de laatste vijf wedstrijden stond hij geen minuut op het veld. Tegen KV Kortrijk bleef hij de hele wedstrijd op de bank, en in de duels tegen AA Gent, Charleroi, Borussia Dortmund en Sturm Graz werd hij zelfs niet geselecteerd.

La Dernière Heure concludeerde dat het voor Siquet alleen maar slechter wordt. Joaquin Seys, die probleemloos zijn kans greep, ging hem snel voorbij in de pikorde. Seys bewees zijn waarde meermaals en presteert al weken uitstekend, zelfs tegen zijn voet als rechtsback.

Hierdoor heeft Siquet de concurrentiestrijd voorlopig verloren.

Zal Siquet nog slagen bij Club Brugge?

Meest recent

'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

36
36
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

47
47
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

65
65
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

94
94
Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Donderdag kan een belangrijke dag worden in één van de grootste schandalen uit de ...

173
173
Aankoop AA Gent niet top: één grote aanpassing

László Bénes kijkt met een goed gevoel terug op zijn periode in Turkije. ...

76
76
Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

Bij RSC Anderlecht haalden ze heel wat nieuwe middenvelders. Het is en blijft een bizar gegeven dat ...

483
483
Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

14
14
Bruno zoekt: wie grijpt zijn kans bij Anderlecht?

RSC Anderlecht is correct aan het seizoen begonnen, als we het Europese luik meerekenen. Vitor Bruno ...

328
328
‘Nu al bom onder samenwerking Courtois en Van Bommel’

De samenwerking tussen Thibaut Courtois en Mark van Bommel begint meteen met een opvallende ...

141
141
Union SG flikt het weer: waarde al maal tien

Bij Union SG hebben ze alweer een goede start genomen. De Brusselaars verloren nochtans weer heel ...

175
175
Smaakmaker AA Gent: "Daarom koos ik voor de Buffalo’s"

Mouhamed Ngom heeft geen spijt van zijn passage van zes maanden in Grashopper Zürich, maar de ...

160
160
Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Bij Club Brugge hebben ze voorlopig moeite om hun stempel te drukken tegen goede ploegen. Tegen AA ...

356
356
Ook Bruno rekent op de 'Deschacht van deze generatie'

Bij RSC Anderlecht weten ze dat het tegen KV Mechelen van moeten is. Er moet een driepunter worden ...

346
346
Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

220
220
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

123
123
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

363
363
UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

54
54
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

189
189
Vandenhaute en co vol aan bak: enorme Overmars-krater

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

237
237
Brugse droom krijgt flink knauw: Mechele velt verdict

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

246
246
Hommeles bij Napoli: Lang op tribune na trainingsincident

In de Champions League neemt SSC Napoli het woensdagavond op tegen Arsenal FC. Kevin De Bruyne start ...

262
262
Courtois in grootse doen: Valverde gelooft oren niet vlak na match

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

282
282
Barça laat Feyenoord kansloos; Club moet hattrick-held vrezen

Co-favoriet FC Barcelona is foutloos begonnen aan het nieuwe Champions League-seizoen. De Spaanse ...

120
120
Selectie Van Bommel: spectaculaire comeback bij Duivels?

Binnen anderhalve week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van ...

1150
1150

Meer sportnieuws